Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kontrole dróg przed pierwszym dzwonkiem  
Mławscy policjanci zakończyli trwające od blisko 2 tygodni kontrole dróg w rejonie placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu mławskiego. Sprawdzane zostały urządzenia i oznakowania służące bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych. Policjanci ujawnili uchybienia.

Lustracja terenów w rejonie szkół i placówek oświatowych zakończyła się 23 sierpnia. Policjanci przeprowadzili 10 szczegółowych kontroli na terenie Mławy oraz 25 na terenie gmin powiatu. Kontroli poddano głównie rejony szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz okolice przedszkoli. Najczęściej wskazywane przez policjantów uchybienia, to brak widocznego oznakowania poziomego oraz pionowego przejść dla pieszych, brak tablic ostrzegających T-27 (tzw. Agatka), brak bezpiecznych zatok postojowych dla autobusów, brak barierek odgradzających chodnik od ulicy, przy wyjściu z terenu placówki. Policja skierowała w sumie 13 wniosków do zarządców dróg o usunięcie wszelkich nieprawidłowości, dotyczących bezpieczeństwa pieszych w rejonie szkół.

Na tym nie koniec policyjnych kontroli. Wzmożone patrole pojawią się bowiem w okolicach szkół już od 1 września, podczas działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Oprac. el

Źródło: KPP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500