Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Już 14 odebranych „prawek”


Statystycznie nie ma tygodnia, żeby ktoś nie stracił „prawka” w Mławskiem za przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godz. w terenie zabudowanym.

Słoneczne ogrody Mława

Przypomnijmy, że możliwość czasowego zatrzymania na trzy miesiące prawa jazdy szoferom, którzy mają „za ciężką nogę” policjanci zyskali 18 maja. Od tamtego czasu mławscy mundurowi skorzystali z niej 14 razy. Miejsca, gdzie kierowcy lubią najczęściej przycisnąć zbyt mocno pedał gazu, to droga krajowa nr 7 w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna) i Żuromineku (gm. Wiśniewo). W tej pierwszej miejscowości uprawnienia do kierowania odebrano już 6 razy, natomiast w drugiej – 4.

– Za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę na terenie Mławy, prawa jazdy straciło dwóch kierujących, na ulicy Gdyńskiej oraz ulicy Granicznej. Obaj kierujący to młodzi mieszkańcy Mławy. Jeden z nich posiadał prawo jazdy od 2 lat, drugi od roku – zdradza asp. Anna Gorczewka z mławskiej komendy policji.

Dodaje, że wśród zatrzymanych piratów drogowych, którzy nie przestraszyli się restrykcyjnych kar za zbyt szybką jazdę, była tylko jedna kobieta – na stałe mieszkająca za granicą.

Oprac. el

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
kk

to zależy. Kobiety może i jeżdzą wolniej, ale często nie dostrzegają rowerzystów i pieszych skręcając w lewo/prawo. Nie twierdzę, że wszystkie bo są też i bardzo dobrymi kierowcami.

kobieta za kółkiem

Kobiety za kierownicą, wbrew panującym stereotypom, są z reguły mądrzejsze i ostrożniejsze, rzadziej przekraczają dozwolone prędkości i statystycznie powodują mniej wypadków.