Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Już 14 odebranych „prawek”


Statystycznie nie ma tygodnia, żeby ktoś nie stracił „prawka” w Mławskiem za przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godz. w terenie zabudowanym.

KSP Mława nabór

Przypomnijmy, że możliwość czasowego zatrzymania na trzy miesiące prawa jazdy szoferom, którzy mają „za ciężką nogę” policjanci zyskali 18 maja. Od tamtego czasu mławscy mundurowi skorzystali z niej 14 razy. Miejsca, gdzie kierowcy lubią najczęściej przycisnąć zbyt mocno pedał gazu, to droga krajowa nr 7 w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna) i Żuromineku (gm. Wiśniewo). W tej pierwszej miejscowości uprawnienia do kierowania odebrano już 6 razy, natomiast w drugiej – 4.

– Za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę na terenie Mławy, prawa jazdy straciło dwóch kierujących, na ulicy Gdyńskiej oraz ulicy Granicznej. Obaj kierujący to młodzi mieszkańcy Mławy. Jeden z nich posiadał prawo jazdy od 2 lat, drugi od roku – zdradza asp. Anna Gorczewka z mławskiej komendy policji.

Dodaje, że wśród zatrzymanych piratów drogowych, którzy nie przestraszyli się restrykcyjnych kar za zbyt szybką jazdę, była tylko jedna kobieta – na stałe mieszkająca za granicą.

Oprac. el

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Już 14 odebranych „prawek”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kk
Gość

to zależy. Kobiety może i jeżdzą wolniej, ale często nie dostrzegają rowerzystów i pieszych skręcając w lewo/prawo. Nie twierdzę, że wszystkie bo są też i bardzo dobrymi kierowcami.

kobieta za kółkiem
Gość

Kobiety za kierownicą, wbrew panującym stereotypom, są z reguły mądrzejsze i ostrożniejsze, rzadziej przekraczają dozwolone prędkości i statystycznie powodują mniej wypadków.

wpDiscuz