Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już 14 odebranych „prawek”


Statystycznie nie ma tygodnia, żeby ktoś nie stracił „prawka” w Mławskiem za przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godz. w terenie zabudowanym.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Przypomnijmy, że możliwość czasowego zatrzymania na trzy miesiące prawa jazdy szoferom, którzy mają „za ciężką nogę” policjanci zyskali 18 maja. Od tamtego czasu mławscy mundurowi skorzystali z niej 14 razy. Miejsca, gdzie kierowcy lubią najczęściej przycisnąć zbyt mocno pedał gazu, to droga krajowa nr 7 w Uniszkach Zawadzkich (gm. Wieczfnia Kościelna) i Żuromineku (gm. Wiśniewo). W tej pierwszej miejscowości uprawnienia do kierowania odebrano już 6 razy, natomiast w drugiej – 4.

– Za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę na terenie Mławy, prawa jazdy straciło dwóch kierujących, na ulicy Gdyńskiej oraz ulicy Granicznej. Obaj kierujący to młodzi mieszkańcy Mławy. Jeden z nich posiadał prawo jazdy od 2 lat, drugi od roku – zdradza asp. Anna Gorczewka z mławskiej komendy policji.

Dodaje, że wśród zatrzymanych piratów drogowych, którzy nie przestraszyli się restrykcyjnych kar za zbyt szybką jazdę, była tylko jedna kobieta – na stałe mieszkająca za granicą.

Oprac. el

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kk
kk
5 lata temu

to zależy. Kobiety może i jeżdzą wolniej, ale często nie dostrzegają rowerzystów i pieszych skręcając w lewo/prawo. Nie twierdzę, że wszystkie bo są też i bardzo dobrymi kierowcami.

kobieta za kółkiem
kobieta za kółkiem
5 lata temu

Kobiety za kierownicą, wbrew panującym stereotypom, są z reguły mądrzejsze i ostrożniejsze, rzadziej przekraczają dozwolone prędkości i statystycznie powodują mniej wypadków.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x