Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czarne chmury nad Mławą


PICT0004Blisko 70 strażaków przez 12 godzin zmagało się z płonącymi śmieciami na wysypisku w Uniszkach-Cegielni (gm. Wieczfnia Kościelna).


Zgłoszenie o pożarze mławska komenda Państwowej Straży Pożarnej otrzymała kwadrans po godz. 12. Na miejsce wysłano jednostki zawodowych strażaków z Mławy, OSP z terenu powiatu, spoza niego, a nawet spoza województwa – mówi Marek Augustynowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Mławie. Były zastępy z Działdowa, Nidzicy, Szczytna i Ostrołęki ze sprzętem, którego nasi pożarnicy nie mają, na przykład cysterną czy samochodem wężowym.

Płomienie objęły powierzchnię ok. 560 m sześc., paliły się rozdrobnione śmieci różnego rodzaju, wśród nich były opony. Wodę m.in. dowożono z hydrantów oraz pompowano kilkukilometrowymi wężami ze zbiornika przy ul. Krajewo. Przy pomocy sprzętu ciężkiego nieczystości rozgarniano i przelewano. Zarzewie udało się ugasić po 12 godzinach, około północy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, strat nie odnotowano – podaje rzecznik.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na wysypisku w Uniszkach doszło do dwóch dużych pożarów – w maju i czerwcu. A przed przeszło czterema miesiącami paliły się odpadki na terenie zakładu w Kosinach Bartosowych (gm. Wiśniewo).

el

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x