Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Czarne chmury nad Mławą


PICT0004Blisko 70 strażaków przez 12 godzin zmagało się z płonącymi śmieciami na wysypisku w Uniszkach-Cegielni (gm. Wieczfnia Kościelna).

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zgłoszenie o pożarze mławska komenda Państwowej Straży Pożarnej otrzymała kwadrans po godz. 12. Na miejsce wysłano jednostki zawodowych strażaków z Mławy, OSP z terenu powiatu, spoza niego, a nawet spoza województwa – mówi Marek Augustynowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Mławie. Były zastępy z Działdowa, Nidzicy, Szczytna i Ostrołęki ze sprzętem, którego nasi pożarnicy nie mają, na przykład cysterną czy samochodem wężowym.

Płomienie objęły powierzchnię ok. 560 m sześc., paliły się rozdrobnione śmieci różnego rodzaju, wśród nich były opony. Wodę m.in. dowożono z hydrantów oraz pompowano kilkukilometrowymi wężami ze zbiornika przy ul. Krajewo. Przy pomocy sprzętu ciężkiego nieczystości rozgarniano i przelewano. Zarzewie udało się ugasić po 12 godzinach, około północy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, strat nie odnotowano – podaje rzecznik.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na wysypisku w Uniszkach doszło do dwóch dużych pożarów – w maju i czerwcu. A przed przeszło czterema miesiącami paliły się odpadki na terenie zakładu w Kosinach Bartosowych (gm. Wiśniewo).

el

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500