Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zimowa Mława na ustach całej Polski. A my uśmiechnięci czy może wściekli?



30 grudnia 2025 roku Mławę i powiat nawiedziły wyjątkowo intensywne śnieżyce, które w krótkim czasie doprowadziły do poważnych utrudnień. Białe zaspy pojawiły się na drogach, chodnikach, parkingach i peronach a komunikacja – zarówno ta miejska, jak i prywatna – została praktycznie sparaliżowana. Te kilka dni to być może dopiero pierwsza zimowa runda, ale już teraz pewne oceny da się sformułować. Jak radziły sobie nasze służby i co myślą o tym mieszkańcy? Co mówią i piszą inni, poczynając od premiera Tuska, a kończąc na ogólnopolskich mediach?

Zima znów zaskoczyła i tych, których zaskoczyć nie powinna i tych, których zaskoczyć mogła. Media społecznościowe zaroiły się  od nagrań i zdjęć nieprzejezdnych ulic, zasypanych przystanków i aut unieruchomionych na oblodzonych podjazdach. Pojawiły się relacje z wielokilometrowych korków na drodze ekspresowej S7, no i peronu PKP Mława Wólka, gdzie śniegu było po pas. Wielu mieszkańców podkreśla, że działania służb odpowiedzialnych za odśnieżanie były niewystarczające, a reakcja – zbyt wolna. Premier Tusk w publicznej wypowiedzi nawet podejrzewał, że zasypane perony w Mławie i pasażerowie wyskakujący z wagonów i ciągnący przez śnieżne zaspy walizy to fake news.

Sytuacja w Mławie szybko stała się tematem ogólnopolskim. O trudnych warunkach i chaosie komunikacyjnym informowały największe krajowe media, podkreślając skalę problemu i zaskoczenie, jakie wywołała nagła zmiana pogody. W wielu materiałach pojawiają się komentarze mieszkańców, którzy uważają, że miasto nie poradziło sobie z pierwszą tak poważną zimową próbą w tym sezonie. Choć były też i takie, żeby samemu wziąć się za łopatę.

W pierwszym dniu Nowego Roku mieszkańcy nadal alarmują, że wiele ulic w Mławie wciąż pozostaje nieprzejezdnych. Np. taka ulica Krucza tej zimy nie byłą ani razu odśnieżana. Pomimo upływu kilkudziesięciu godzin od intensywnych opadów śniegu, na osiedlach i drogach lokalnych nadal zalegają zaspy, a przejazd jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania z tego zimowego Armagedonu, a miasto dopiero wczoraj rozpoczęło wywozić śnieg z centrum miasta.

W tej sytuacji  kompletnie rozminął się z odczuciem mieszkańców opublikowany 31 grudnia na miejskim facebooku wpis: „…Mimo trudnych warunków mijający się ludzie uśmiechają się do siebie. Wiemy, że nie jest łatwo, ale zobaczcie, jak pięknie jest dookoła …”. Stanowiący włożenie kija do mrowiska wpis zilustrowany został fotką obsypanego śniegiem i oświetlonego słońcem drzewa. W takiej sytuacji, kiedy niektórzy nie mogą wyjechać z podwórka lub wyjść z domu przez zaspy, a na chodnikach można skręcić nogę na wyślizganej i wydeptanej tylko przez ludzkie buty wąskiej ścieżynce, ratuszowi można jedynie pogratulować wyczucia.

No i oczywiście takie „gratulacje” dla burmistrzów pojawiły się i pojawiają w wielu komentarzach i ocenach. Podobnie również dostało się za wypowiedź o Mławie premierowi Tuskowi, gdy zarzucono mu odklejenie od rzeczywistości i nieznajomość realiów Polski powiatowej. Temat zaśnieżonego dworca PKP okazał się na tyle nośny medialnie, że pada kpiące pytanie czy na dworcu w Mławie pasażer musi mieć ze sobą łopatę do śniegu. I znów Mława zapisała się w historii, może szkoda, że w ten sposób.  Na tym tle wizerunkowo lepiej wypadł powiat, który zamieszczał tylko rzeczowe komunikaty i po dwóch ciężkich dniach, 1 stycznia poinformował, że drogi powiatowe są przejezdne. Temat działania służb na mławskim odcinku trasy S7 wart jest odrębnych rozważań i do niego jeszcze wrócimy.

Oczekiwaniom mieszkańców, że dojadą do pracy, na zakupy, czy  w razie nagłej potrzeby dotrze do nich karetka nie można się dziwić, bo są one słuszne. Z drugiej strony zrozumieć należy fakt, że służby drogowe mają określony potencjał i nie usuną zasp z każdej drogi w mgnieniu oka. W tym kontekście ważna byłaby społeczna aktywność i sąsiedzka pomoc. I takie przypadki miały miejsce zarówno na terenie powiatu jak i miasta.

Złośliwi mawiają, że w Polsce łatwiej jest wyciągnąć nogi niż wnioski, ale może tym razem ta sytuacja na naszym podwórku nas wszystkich czegoś nauczy?

Kadwa 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
174 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz_z_Brighton
Mariusz_z_Brighton
5 miesięcy temu

Pogonić tę trójcę burmistrzowską czem prędzej! Nieudolność w odśnieżaniu miasta, czy paraliż miasta wynikający z wyłączenia komunikacji miejskiej (w przeciwieństwie do Olsztyna, który zniósł obowiązek biletów podczas śnieżycy), to tylko obraz ostatnich dni i braku jakiegokolwiek pomysłu na działanie w sytuacji kryzysowej. Najgorsi włodarze tego miasta w XXI wieku!

Obywatel
Obywatel
5 miesięcy temu

Miasto się popisało brawo burmistrz a jak po paru dniach w końcu się wzięli do roboty to zasypali chodniki co ludzie odgarniali przez kilka dni nigdy więcej takiego burmistrza porażka .

Post
Post
5 miesięcy temu

Może ktoś wie kiedy odbędzie się pierwsza sesja niewydarzonej rady miasta ? Chciałbym zaapelować abyśmy , mieszkańcy pojawili się tam i powiedzieli co myślimy o tym wszystkim.

ZSL
ZSL
5 miesięcy temu

….. i jeszcze jedno – jak nie widzicie pługa, piaskarki to nie oznacza że tego nie ma. Czekamy do wiosny, chodniki wciąż nieodśnieżone przylegajace do ul. Św. Anny, ul Mariacka. Panowie neseserki zamięcie na łopaty i do roboty, chyba tu mieszkacie.

ZSL
ZSL
5 miesięcy temu

JAK TO POWIEDZIAŁ KOMORUSKI – LUDZIE LUBIĄ JAK IM SIĘ COŚ OBIECA. OBIECUJĄ WAM WSZYSTKO , WIĘC MACIE CO CHCIELIŚCIE. ROBIMY NIE GADAMY – ROBIĄ NAS W….. Z KAŻDEJ STRONY Z USMIECHEM. GRATULACJE. USMIECHNIJCIE SIĘ. JEST SUPER.
GDZIE CI INWESTORZY? PRZEŻYJECIE NA OCZY. PAKOWAĆ PLECAKI I CZEKAĆ NA DOBRE RADY Z PORADNIKÓW.

Obywatel
Obywatel
5 miesięcy temu

„Mieszkańcy miasta, którzy chcą zgłosić pilną potrzebę odśnieżenia ulicy, przy której mieszkają, mogą kontaktować się z Mławskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym MPDM Sp. z o.o. pod nrem 23 654 35 01. Dziękujemy za czujność i prosimy o cierpliwość”
To jest dopiero żarcik noworoczny ten komunikat na stronie Mława.pl.
Chciałem w sobotę zgłosić pilną potrzebę bo po LOK nie da się jeździć ale pod podanym numerem „pilnie” nikt się nie zgłasza. Próba podejmowana kilkukrotnie Chyba że pilnie działa tylko w dni robocze w godz od do.

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
5 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Informacja jest podana tylko po to aby pokazać że służby miejskie są w pełnej gotowosci– ale rzeczywistość mocno skrzeczy –!!

PIS
PIS
5 miesięcy temu

Wina Tuska! Wina Tuska!- mądry zrozumie, reszta potwierdzi!

ZSL
ZSL
5 miesięcy temu
Reply to  PIS

Co szkodzi obiecać. To nie śnieg to manna z nieba leci. USMIECHNIJCIE SIĘ.

Ania
Ania
5 miesięcy temu

Jadąc ze wsi 20 km do Mławy drogi przejezdne. Wjeżdżam do Mławy na ul Długo wczoraj 2 stycznia a tu cała zawiana. Koleiny po których nie idzie przejechać. Droga stoi bo kierowca z parkingu nie mógł wyjechać – tak wąsko. Dobrze że dużo kierowców miało ze sobą łopaty i wzięło się za odśnieżanie. Karygodne, kilka dni po śnieżycy. Mieszkam w szczerych polach gdzie spokojnie dało się radę przejechać autem. Wstyd Panie Burmistrzu

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Pani poseł zaprasza na ul. Lelewela. Wejście odśnieżone, ale jak dojść jak cała ulica zaśnieżona. Może chociaż szufle by wystawiła

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Pani poseł zaprasza na ul . Lelewela . Ale tylko wejście jest odśnieżone. Jak tam dojść? Może chociaż by szuflę wystawiła. Tak wygląda zaangażowanie

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Uwaga , na ul. Powstancow Styczniowych piesi poruszają się drogą , chodniki zawiane

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

a Pani Wójt oraz Przewodniczacy Rady Gminy Szydłowo spisali sie wzorowo.. nawet odległe posesje na koloniach wsi odśnieżone już w noc noworoczną brawo…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

I co do odśnieżania ma Przewodniczacy?

Anonim
Anonim
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Wystarczy było zobaczyc osiedle akacjowa

hehe
hehe
5 miesięcy temu

Mławianie mają nauczkę, żeby do władzy wybierać wykształconych PROFESJONALISTÓW, dla których bycie u władzy to nie jest jedyna opcja na dobre życie/dorobienie się. Obecny burmistrz to po prostu porażka na całej linii – on nie ma nic do zaoferowania. Ani dobrego zarządzania, ani nie potrafi pozyskiwać środków, ani nie ma znajomości jeszcze wyżej u władzy, ani nie ma prezencji, ani choćby nie budzi zwykłej sympatii. Chodzi wszędzie na spotkania z kimś jeszcze – tak jak małe dziecko chodzi z rodzicem. Boi się odezwać – ludzie, kogo wy wybraliście?

Kemal1
Kemal1
5 miesięcy temu
Reply to  hehe

Wykształceni profesjonaliści to pracują w korpo .. bo więcej płacą i weryfikują wyniki. Sprawa śniegu i braku mocy przerobowych może być trywialana być skutkiem oddawania usług w outsorcing bo taniej i sprawniej i się okazało ..ale to gdybanie

Proboszcz
Proboszcz
5 miesięcy temu
Reply to  hehe

Bo zazdrosciliscie Kowalewskiemu że był tyle lat burmistrzem.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Proboszcz

Nie zazdrościliśmy, tylko już lekko odjechał w ostatnich kadencjach. Brał za dużo wzorców zza wschodniej granicy.

Proboszcz
Proboszcz
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Co go zgubiło to trochę pewność siebie no i ludzie z bliskiego otoczenia

mławiak
mławiak
5 miesięcy temu

Panie Burmistrzu weź pan swoje zabawki i wracaj tam gidze pana nie będzie widać, wystarczy tego dziadostwa, życzę Panu dużo zdrowia!!!

Jkz
Jkz
5 miesięcy temu

Fajnie jakby te media, w tym Wy, zadali pytania włodarzom miasta. Czy w ogóle jest umowa na odśnieżanie? Dziś odśnieżaniem Grzebskiego zajmowali się z Wodkanu i pracownicy przedsiębiorcy z tej ulicy. Chwała im za to, ale czy to oni powinni się tym zajmować?

///
///
5 miesięcy temu
Reply to  Jkz

Przy tak wyjątkowej sytuacji to wszystkie ręce na pokład,

Malkontent!
Malkontent!
5 miesięcy temu

Pierdoły pierdoły !!!! Śnieg stopnieje i dyzmie odpuścicie ! Taki wasz wpływ na władzę! Przyjdzie wiosna znowu dostanieci tanią „kiełbasę” w parku i na rynku oczywiscie biełbasa do zrobienia! Nie pasowało wam to mata ! Nastepna rada w nowym roku podwyżki zaklepcie pensji i podatku !!!! Pozdrawiam !!!! Skoczycie im na pukiel towarzystwu wzajemnej adoracji !!!Ha ha !!!

Naskos Jan
Naskos Jan
5 miesięcy temu
Reply to  Malkontent!

Brązowe „Nosy”
Dokładnie…

j23
j23
5 miesięcy temu

ciemnota wybrała ciemniaka

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Burmistrzowie, chłopy w sile wieku, jak nie ma komu ogarnąć Mławy to proszę- użyczę łopaty. Nie sztuka latać i się promować ( dni w kalendarzu brakuje ) na różnych spotkaniach – tam gdzie trzeba i nie trzeba. Ale cóż trzeba jakos czas zagospodarować. Być mądrym gospodarzem TO JEST SZTUKA !!!!

abece
abece
5 miesięcy temu

Na ulicy Kruczej są dosłownie dwa (2) zamieszkane domy. Niewielka tragedia w porównaniu z resztą ulic w mieście

Nóżek
Nóżek
5 miesięcy temu

Oj dzieje się u was!

mamina
mamina
5 miesięcy temu
Reply to  Nóżek

Oj, tak. Mława lubi być w centrum wydarzeń 😉 Pozdrawiam noworocznie! :))

Belmado
Belmado
5 miesięcy temu

A działdowo, pięknie odśnieżone aż miło popatrzeć. Widać że burmistrz Dba

Jkz
Jkz
5 miesięcy temu
Reply to  Belmado

W Działdowie nawet podczas największych opadów 30.12 jeździły spychy, a tam wcale nie spadło dużo mniej śniegu niż w Mławie

Mławianin !!!
Mławianin !!!
5 miesięcy temu
Reply to  Jkz

A tak się dzieje dlatego że w Działdowie i w Ciechanowie mieszkańcy powierzyli władze odpowiednim ludziom–a w naszym mieście większość nie interesuje sie na co dzień aktywnością ludzi na stanowiskach wide Jankowski dyr MOSIR i sekretarz w gm.Wieczfnia jedynym jego ośiągnięciem za Kowalewskiego było składanie wiązanek kwiatów na uroczystościach !!! — wybraliśmy człowieka któremu brak elementarnej wiedzu w zarządzaniu 30 tys.Mławą — dobrze jest teraz narzekać i słusznie ale gdzie byliśmy wcześniej, i to są owoce naszych błędów a co najgorsze wstyd na cały kraj !!!??? obyśmy nie zapomnieli o tym przy następnych wyborach !!!!

PSL
PSL
5 miesięcy temu

Podobno odśnieżanie nastąpi po 6 stycznia. Taka umowa więc trzymajmy się warunków umowy

Mławianin !!!
Mławianin !!!
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Panie Burmistrzu niech wreszcie – ustosunkuje się pan do tego co mieszkańcy piszą — na temat aktualnej sytuacji– a może portal uda się do U.M I ZADA KILKA PYTAŃ BURMISTRZOWI !!!—BO Z OBECNEJ SYTUACJI WYNIKA ŻE MIASTO I FIRMY MIEJSKIE NIE SĄ PRZYGOTOWANE SPRZĘTOWO DO TAKIEJ ZIMY !!!

PSL
PSL
5 miesięcy temu

OKM – suvy nie dają rady 🙂 Odśnieżona droga, chodniki nadal zasypane

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Wyłączyć drogi z ruchu samochodowego , pozwolić poruszać się pieszym po drogach. Burmistrz będzie ruchem kierować jak nie ma pojęcia co co robić jako gospodarz. Cóż człowiek od sztangi

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jeszcze raz takie słowo i Ci anonimowo sztanga opadnie. Nie obrażaj ludzi od sztangi. My od rana z ciężarami za….a ten, o którym piszesz ma tyle wspólnego ze sztangą, jak jego zarządzanie z odśnieżaniem.

R-R
R-R
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

To dobrze teraz przekonali się co są warte.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Dziś znów widziałem dumnie przejeżdżający traktor UM odśnieżoną drogą czyli powiatową a obok wzdłuż tej drogi były zaśnieżone chodniki. Dodajmy, zaśnieżone chodniki przy prywatnych domach. Rozumiem, że UM wie kto w nich mieszka i nie wymaga pomocy przy ich odśnieżaniu. To nie jest czas na jeżdżenie z podniesioną łopatą. Taka postawa jest DESTRUKCYJNA.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A od czego jest ta liczna Straż miejska — powinna interweniować — chodniki przy prywatnych domach to obowiązek gospodarza — !!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Panie Baczny Obserwatorze widzę, że nadaje się Pan na urzędnika. Wiele lat temu, jacyś Panu podobni urzędnicy wymyślili sobie, że taki obowiązek spadnie na właścicieli domów, które są zlokalizowane przy chodnikach, które są własnością UM, czyli wszystkich mieszkańców. Ci wszyscy mieszkańcy jaki ten właściciel płacą podatki ale tylko ten właściciel odpowiada. No komuna w pełnej krasie. Ci właściciele nie mogą więc być niepełnosprawni, starzy, ułomni, nie mogą leżeć w szpitalu, domu pomocy, wyjechać na wakacje lub ryby, bo są odpowiedzialni ale płacą jak inni.. Panie kochany, spadł Pan z ławki za młodu? Jest procedowana obecnie zmiana idiotycznego przepisu w sejmie

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Panie Anonimowo nie trzeba być urzędnikiem tym bardziej takim których pan bierze w obronę a może sam pan nim jest–przepis jest przepisem w który są wyjątki co do osób niesprawnych i starszych — a ze przepisów się nie przestrzega to fakt–z niczego nie spadłem to raczej dotyczy to pana ustawa jest procedowana dobrze to wiem –bo nareszcie naprawia się błędy tych którzy rządzili przez 8 lat i pogrązyli Polaków w takim bałaganie że trzeba następnych 8 lat aby przywrócić normalność — która także w Mławie jest bardzo potrzebna -!!!-

Do Baczny Obserwator
Do Baczny Obserwator
5 miesięcy temu

Szanowny Panie w durnej ustawie dotyczącej odśnieżania chodników nie ma żadnych wyjątków z uwagi na wiek czy stan zdrowia. Jedyny wyjątek jest wówczas, gdy chodnik jest oddzielony pasem zieleni lub są na nim miejsca do parkowania. Jak się Pan odnosi, że „właściciele mają obowiązek”, to niech Pan doda opis idioten ustawy. Ona nie jest wynikiem 8 lat poprzednich rządów tylko jakiegoś z roku 1997. Wszystkie rządy w Polsce są obsadzane nauczycielami wf, po studiach zaocznych i stąd wynika cały bałagan. Trzeba dziesiątków lat aby wychować sobie klasę zdolną do rządzenia w sposób profesjonalny a wyjątki, potwierdzają tylko regułę.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu

Podałem przykład tych 8 lat — dlatego ze był to najgorszy okres dla Polski–zamiast rozwoju była stagnacja i okradanie nas polaków –te lata były jeszcze gorsze niż ta ustawa.!!!! Nawet dziesiątki lat nie pomogą aby wychować klasę ludzi aby byli zdolni i posiedli fachową wiedzę w zarządzaniu bo na to co się, teraz dzieje — to winę ponosimy my dlatego że pozwalamy aby takie antytalenty w zarządzaniu obejmowały tak odpowiedzialne stanowiska -mławski przykład jest tego dowodem – tych obecnych fachowców a tym bardziej układów nigdy się nie pozbędziemy — tylko dlatego że sami to tworzymy !!!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Za wspomnianej komuny w okresie zimowym zakłady odśnieżania pełniły dyżury 24/7 , a miasto cały rok było sprzątane od 3 lub 4 rano codziennie.

Czytelnik
Czytelnik
5 miesięcy temu

Przypadek nieprzejezdnych samochodów i Stacji Mława na którą trzeba samochodem się fatygować tylko dowodzi tego, jak lepszym postojem dla PKP IC jest Stacja Mława Miasto.

Norbert
Norbert
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

100% racji. I to będzie następny argument do wystąpienia za jakiś czas o pociągi Intercity na przystanku Mława Miasto.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Norbert

OOO % — racji–bo na Stacji Mława która jest pomysłem byłego Burmistrza jest jeszcze gorzej niż na Wólce !!!– nie licz na to że będą jakiekolwiek zmiany !!!

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu

Będą po wyborach parlamentarnych. Wtedy PO/KO nie będzie rządziło a głos wsiowej posłanki nie będzie brany pod uwagę.

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu

Stacja Mława jest na Wólce przy ul. Dworcowej. A kolejowy przystanek osobowy Mława Miasto jest przy Al. Św. Wojciecha.

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu

Już widzę jak ty często podróżujesz koleją. Nawet nie odróżniasz stacji od przystanku.

ciekawa
ciekawa
5 miesięcy temu
Reply to  Norbert

Nie zapomnijcie dołączyć filmiku z zaśnieżonymi schodami hahahahah. On przekona wszystkich, że dworzec powinien być na przystanku Mława Miasto

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

Piszesz tak jak byś nie oglądał relacji dziennikarzy — na Stacji Mława jest jeszcze gorzej niż na Wólce!!

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu

jest bliżej i można dotrzeć na własnych nogach. A na Wólkę na własnych nogach? Chyba z Pareli Łomskich.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

Tam to dopiero makabra. Dziennikarze pokazali jak wyglądają perony na Stacji Mława Miasto i jak się do nich dostać. Całe szczęście, że pospieszne już się tam nie zatrzymują

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Natomiast na Wólce wysiadający z ostatnich wagonów wpadają na tory z walizkami jak do studni bo peron za krótki a w takich zaspach śnieżnych trudno zorientować się, zwłaszcza wieczorową porą. Napiszę do odpowiednich instytucji i tv żeby skończyli ten cyrk z zatrzymywaniem IC bo to może skończyć się tragicznie.

OOO
OOO
5 miesięcy temu
Reply to  cezetesxenna

Nikt rozsądny nie wpada w śnieg. Często korzystam z PKP, na wielu stacjach perony są za krótkie, drużyny konduktorskie ogłaszają i wskazują do którego wyjścia przejść.

Edgar
Edgar
5 miesięcy temu
Reply to  OOO

A Wenezuelczycy i ukraińcy pracujący w Mławie też te komunikaty zrozumieli?

ciekawa
ciekawa
5 miesięcy temu
Reply to  cezetesxenna

Na powielanie tej głupoty nie ma rady, ile masz tych pociągów zatrzymujących się na stacji Mława, które wystają poza perony? jeden?

Pafnucy
Pafnucy
5 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Ja to oglądałem. Prawda jest taka że schody były zasypane ale winda była sprawna (o tym mowa w felietonie TV) więc bezproblemowo można było się z przystanku Mława Miasto wydostać.

...
...
5 miesięcy temu

Właśnie na ulicy Płockiej nagrywała jak samochody mają problem z jazdą. Ciekawe z jakiej redakcji. Mława znowu sławna szkoda tylko że ze złej strony. Wielkie brawa dla zarządzających Mławo.

Viking
Viking
5 miesięcy temu
Reply to  ...

TVN 24

Adam
Adam
5 miesięcy temu
Reply to  Viking

Sìła mediów właśnie jeździ koparka i zbiera śnieg na Płockiej.

Ony
Ony
5 miesięcy temu

Ul. Od Torfa w stronę Wójtostwo i ul. Dobra słabo przejezdne. 30 cm śniegu pod zderzakiem. A ciągniki z pługiem jeżdżą w koło i pługa nie spuszczą. Przejścia na pasy w całym mieście zasypane ludzie się przewracają. Bravo MPDM.

///
///
5 miesięcy temu
Reply to  Ony

ale burmistrzów mamy trzech

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  ///

Przy takich intelektach , to za mało . Nie radzili sobie w innej pracy ( m.in w oświacie) to zostali burmistrzami. Wystarczy być wuefistą, a zarządzanie? Jakoś czas poleciał- było tyle imprez

Ony
Ony
5 miesięcy temu

Na ul. Torfa godz. 11:30 2.1.2026 pchają samochody 3 dni po opadach. Śmiech na sali.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
5 miesięcy temu
Reply to  Ony

Dlatego tak jest bo to M.P.D.M zawaliło sprawę całkowicie, jeśli ulice Padewskiego — Żwirki, Piłsudskiego, Warszawska są odśnieżone widać asfalt — to ulice boczne które odśnieżyć powinno miasto kiedy trudno przejechać , zalega błoto pośniegowe —

Ala
Ala
5 miesięcy temu

Trochę śniegu zapewniło Mławie ,,SŁAWĘ”, a marudom znów nie pasuje.

PSL
PSL
5 miesięcy temu
Reply to  Ala

Robimy, nie gadamy. Łopata i do roboty.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
5 miesięcy temu
Reply to  Ala

Każdy bowiem może być głupi, ale nie którzy tego nadużywają!!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Gdzie jest Burmistrz. Gdzie jest oświadczenie z raportem dla zatrudniających go Mieszkańców o stanie odśnieżenia. Gdzie jest informacja o ilości zgromadzonego piasku i soli. Ile sprzętu pracuje itd,itd. Czy cała kasa poszła na zatrudnienie? Poszła? To napisać, że poszła.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

No i po co , wystarczy polatać po spotkaniach , uroczystościach, optkowych i zmęczenie gotowe

Pop
Pop
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Zatrudnię wiceburmistrza od odśnieżania -wolny Kowalewski co zna się na wszystkich sprawach

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Kasa przeznaczona na odśnieżanie poszła na Hotel Mława i kompleks sportowy !!!– przecież zimy miało nie być !!!

Bruno !!!!
Bruno !!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jak nie wiesz to ci powiem Burmistrz Jankowski jest w U.Miasta, czeka na materiały aby ci odpowiedzieć i oświadczyć — że za poprzednika było jeszcze gorzej– a że poprzednik był jego przełożonym — to mamy to co mamy !! — teraz to można napisać do mławian którzy wybrali Jankowskiego, powierzając mu urząd który i zarządzaniu nie ma żadnego pojęcia– CZY NIE JEST WAM WSTYD — KIEDY PATRZYCIE I SŁYSZYCIE CO DZIEJE SIE W NASZYM MIEŚCIE!!!

Do Woronieckiego K.
Do Woronieckiego K.
5 miesięcy temu

Może szanowny kolega nagra rolkę, jak władze dają sobie radę z odśnieżaniem Mławy, może być filmik. Może wywiad z burmistrzem Jankowskim
Mamy nadzieję że będzie to rzetelny materiał.

Viking
Viking
5 miesięcy temu

Wątpię

Do radnych
Do radnych
5 miesięcy temu

Panie Radny „Gegol”. Nie widać Pana nigdzie 🙂 widać, że główka pracuje i nie wrzuca pan ładnych zdjęć na FB, bo to byłby PR strzał w kolano 🙂
Do wszystkich radnych: żadnego z Was nie widać było niestety jak pomagacie swoim wyborcom… A tak ładnie mogliście zapunktować… 🙂

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Do radnych

Radni już raz zapunktowali a my daliśmy się nabrać na ich obietnice — zwłaszcza Jankowskiego — PAMIĘTAJMY O TY PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH –ABYŚMY CAŁĄ OBECNĄ RADĘ ODESŁALI W NIEBYT !!!

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu
Reply to  MŁAWIANIN.!!!

Na ogół w Mławie od wielu lat 60% radnych wybiera się ponownie (tych samych). Pretensję ludzie niech mają do siebie. Co to za radny jest okręgu OKM? Jestem bardzo ciekaw.

cezetesxenna
cezetesxenna
5 miesięcy temu
Reply to  Do radnych

Nikt nie wie kto to jest gegol a ty z uporem maniaka o tym piszesz. Sens?

PSL
PSL
5 miesięcy temu

Tak z ostatniej chwili, na OKM ludzie wciąż chodzą ulicami, choć to też nie jest łatwe

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Bo prezes na urlopie

PSL
PSL
5 miesięcy temu

W tym kraju wszystko jest dla dobra obywateli. Podwyżki wszystkiego aby ludziom się w d.. nie poprzewracało, żeby nie było kłopotu gdzie i na co wydać.
Ale jak coś to ja jestem za niedzwiedziami

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu

Przed chwilą oglądałem informację o sytuacji w Mławie w TVN 24 –dziennikarze byli po dwóch dniach aby sprawdzić jak ta sytuacja wygląda –można było się dowiedzieć że nic się nie zmieniło–po tym reportażu mam pytanie do Burmistrza Jankowskiego — czy nie jest Panu tak uczciwie WSTYD– ŻE WSZYSTKIE TELEWIZJE POKAZUJĄ JAK TO W MŁAWIE WYGLĄDA TA ZIMA — chyba nie o taką reklamę naszego miasta chodzi — czyżby Pan także był tego zdania co pisowcy , KTÓRZY MÓWIĄ ŻE JEST TO WINNA TUSKA ???– PAN NIE MUSI SIĘ BRAĆ DO ROBOTY ALE ma pan od tego służby miejskie które nie zareagowały na czas — nie po to daliśmy panu mandat do zarządzanie naszym miastem — ale to co obserwujemy na żywo i w relacjach dziennikarzy — pokazuje nam wyraznie że popełniliśmy błąd — POWIERZAJĄC PANU FUNKCJĘ BURMISTRZA !!!— a brak jakiejkolwiek reakcji na to co się dzieje w Mławie — świadczy niezbicie o tym że ta funkcja pana po prostu przerosła —

Viking
Viking
5 miesięcy temu
Reply to  MŁAWIANIN.!!!

Podpisy i referendum o odwołanie ze stanowiska

...
...
5 miesięcy temu
Reply to  Viking

Tylko kogo tu wybrać. Poprzedni Burmistrz również słabo sobie radził. Wybraliśmy nowego i jest jeszcze gorzej. To wszystko pokazuje że sportowcy powinni zajmować się sportem. A zarządzać miastem fachowcy.

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  ...

W Małwie są fachowcy z praktyką pracy samorządowej — tylko przestańmy mieć do ludzi uprzedzani i z góry zakładać że się nie nadają –mamy trochę czasu obserwujmy to co dzieje się w naszym mieście –bo to nie tylko zima –ale są i inne nie spełnione obietnice — tylko uważajmy aby tuż przed wyborami nie zaczęli spełniać swych obietnic — obserwując nie popełniajmy błędów z lat — najwyższy czas aby Mława dołączyła do sąsiadów gdzie zmiany widać gołym okiem !!– bo naszemu miastu na gwałt potrzebny jest dobry gospodarz — oby tylko nie wrócił ten co przed wyborami zapraszał mieszkańców aby na niego głosować w KOSCIELE !!!

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Viking

Ciekawe czy znajdzie się chętny w Mławie aby zacząć przygotowania do REFERENDUM ???

Malkontent!
Malkontent!
5 miesięcy temu
Reply to  MŁAWIANIN.!!!

Teraz oczy otwieracie?!!!! Wiadomo było już przed wyborami!!!! Wieczfnia koscielna dziekowała za sekretarza!!!! Teraz płacz??? Referendum robić ? Tak bo pokał jakim jest „włodarzem” śniegu?

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
5 miesięcy temu
Reply to  Malkontent!

Miałem oczy otwarte przed wyborami, bo dobrze znałem kandydata Jankowskiego — przestrzegałem przed tym wyborem ,że będzie gorzej niż za Kowala, przecież Jankowski to człowiek którego prowadził Kowal!! – tylko spotkałem się z krytyką — no to teraz macie to co chcieliście — przestańcie narzekać bo to nic teraz nie da!!

Mlawiak
Mlawiak
5 miesięcy temu

Wszystko się zgadza jedni źli drudzy niedobrzy a morze przestańcie w tym nowym roku sączyć jad i zróbcie coś dla innych ja osobiście wczoraj wieczorem ogarnąłem troszkę śniegu z wąskiej ścieżki chodnikowej i korona mi z głowy nie spadła a dziś patrzę przez okno i cieszę się że ludzie spokojnie się mijają i nie wskakują w zaspy żeby się minąć zachęcam do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu

PSL
PSL
5 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

W czynie społecznym 🙂 Komuno wróć.
P. S. W jakim celu płacimy te wszystkie podatki? Tylko patrzeć jak znów podniosą bo trzeba było odśnieżać, koszty wzrosły. Chyba nie płacimy za dobre rady?

Czytelnik
Czytelnik
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Sprawa jest prosta, posiadasz dom, to psim obowiązkiem jest odśnieżać chodnik przed nim.

Norbert
Norbert
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

Nie zawsze. Jeśli chodnik przylega do posesji wtedy tak.

Tom
Tom
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

To powiedz, gdzie odgarnąć tyle śniegu, na ulicę

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

To ja opiszę taką sytuację na ul.Olszyńskiej na odcinku drogi jednokierunkowej chodnik po prawej stronie od świateł był odśnieżany i śnieg nie był usuwany na jezdnię ale wczoraj jakiś operator zawalił cały chodnik na tym odcinku niestety nieda się tego usunąć łopato bo to wielkie pecyny co teraz mają zrobić mieszkańcy tego odcinka dróg

Viking
Viking
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Chyba zabolało i sól w oczy wieje, ze ktoś z własnej woli kawałek chodnika odśnieżył, a ty dalej pisz , opisuj i donoś i czekaj na roztopy do wiosny.

Mlawiak
Mlawiak
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Komuna czy nie trochę życzliwości nie zaszkodzi .A co do podatków to czy aby wszyscy je tak sumiennie płacą?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

Zapraszam do mnie,zostalo mi jeszcze trochę odśnieżania posesji

Mlawiak
Mlawiak
5 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Skoro stać pana na posesję to proponuję zaprosić tych którzy sobie chcą dorobić na pewno ktoś się znajdzie

Do Mławiak
Do Mławiak
5 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

Ja Panu również tego życzę aby było i Pana na nią stać. Jak już ją Pan sobie kupi, to pozna Pan smak pracy i zaangażowania jaki należy w tym celu wnieść aby to spełnić. Póżniej się Pan zorientuje, że płaci Pan słone podatki na UM, który w obrębie Pana posesji nic nie musi. Pan płaci i robi. W blokach, żeby było jasne, Pan płaci i robi to gospodarz domu, któremu Pan płaci duuuużo więcej i jeszcze Pan również płaci do UM:):):). Podsumowując, duuuuużo taniej wyjdzie Panu zakup posesji i opłaty za nią, niż za kawalerkę w bloku. Tylko trzeba……policzyć:).

Mlawiak
Mlawiak
5 miesięcy temu
Reply to  Do Mławiak

Dzięki za życzenia ale w końcowym rachunku wychodzi że jednak w budynku wielorodzinnym i tak jest taniej wolę mieć mniej metrów lokalu ale nie muszę martwić się o duperele związane z obsługą posesji pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy

Cezariusz
Cezariusz
5 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

Widać, że człowiek ciężko pracował a może i jego rodzice/teście też i potraił oszczędzać. A ktoś inny prowadził hulaszczy tryb życia, miał 2 lewe ręce do pracy i czuje się pokrzywdzony bo socjal za mały a niektórzy mają domy i lepsze samochody …

Tomek
Tomek
5 miesięcy temu

Gegol to wieszcz, wizjoner.
Przewidział, że Mława stanie się zimową stolicą Polski.
I co?
Miał, a nawet chłop ma rację.

...
...
5 miesięcy temu

Nie sądziłem że po poprzednim Burmistrzu może trafić się jeszcze gorszy. No niestety Mława bardzo źle wybrała. Nie przypominam sobie takiej sytuacji w Mławie. Lekki paraliż przy dużych opadach śniegu zawsze był. Ale to co teraz dzieje się w Mławie to brak słów.

XXL
XXL
5 miesięcy temu
Reply to  ...

wuefistę/sportowca zastąpił wuefista/sportowiec, i tyle.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
5 miesięcy temu
Reply to  ...

Nie ma co się dziwić wszak obecny Burmistrz swą wiedzę zdobywał i swego mentora poprzedniego Burmistrza, i mamy to co mamy !! WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Burmistrz nie podołał sprawowania swojej funkcji, jeśli chodzi o tę sytuację

Cóż tak to jest kiedy ze złego wybiera się gorsze.

Viking
Viking
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

podpisy i referendum o odwołanie ze stanowiska

Bruno !!!!
Bruno !!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Viking

Tak powinno być — ale czy znajdzie się ktoś kto zacznie to realizować wszak głośno o tym mówiła i pisała Konfederacja — a więc do roboty panowie!!!

Tesco
Tesco
5 miesięcy temu
Reply to  Bruno !!!!

Gdzie Konfederacja o tym wspomniała? Proszę o link.

xyz
xyz
5 miesięcy temu

Jeszcze raz zapytam o MKM-ę czy nadal nie jeździ w trosce o bezpieczeństwo podróżnych? bo komunikat i to też ciekawostka tylko na stronie codziennika (na próżno szukać na portalu mlawa.pl) że nie jeździ był ale odwołania nie było?

Kama
Kama
5 miesięcy temu

Mieszkam w tym mieście już kilka dekad i żadna władza nie radziła sobie z zimą… a swoją drogą takiego opadu jaki miał miejsce w ostatnich dniach nie pamiętam… Zluzujcie zbroję nieco i miłego dnia.

Atylla
Atylla
5 miesięcy temu
Reply to  Kama

Weź się nie ośmieszaj , wystarczyłoby troszkę mieszanki soli i chloru i samochody śmigają po asfalcie jak w Olsztynie , Warszawie czy Gdańsku . Dorwać się do władzy i tylko do siebie , zagłosujesz na nich a później się prężą jak dziad na czereśni , przychodzi co do czego nie ma nic .

gość
gość
5 miesięcy temu
Reply to  Atylla

dziad na czereśni dobre

Jaa
Jaa
5 miesięcy temu
Reply to  Kama

To słabo z to pamiecią. Ja pamiętam jak kilkanaście lat temu dokładnej daty sobie nie przypomne. Zapadło mi to w pamieć bo to były okolice maja. Śnieg sypał po oczach cieżko było iść. Ale służby zadziałały od razu cieżkie sprzęty ruszyły na chodniki i ulice. Pamiętam również z poprzednich lat. Sytuacje jak na cmentarzu pomniki były zasypane na wysokości 2 metrów. Wiec proszę nie mówić że w Mławie nigdy takich opadów nie było. Bo były takie okresy w Mławie gdzie były bardzo intesywne opady śniegu. Służby nie zawsze do końca działały tak jak powinny. Ale mogę śmiało stwierdzić że nigdy nie było tak słabej reakcji na atak zimy. Jak mamy w tej chwili

Last edited 5 miesięcy temu by Jaa
Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  Kama

To mało pamiętasz. Rok 1978/ 79 , 1990

Olka
Olka
5 miesięcy temu

Jak słucham tego Woronieckiego to nóż poporostu otwiera się w kieszeni.
Bronisz człowieku burmistrza Jankowskiego, którego nie da się obronić.
Władze wiedziały jaka będzie sytuacja w mieście i kompletnie się do tego nie przygotowały.
A chcę Ci przypomnieć, że jak była podwyżka opłat za śmieci i podatki to siedziałeś cichutko pod miotłą, nawet nie wyraziles sprzeciwu co do działań burmistrza.
Łatwiej było ci skrytykować Kowalewskiego?
A, no tak, zapomniałbym, przecież startowałeś na radnego z komitetu Jankowskiego.

Śmieszny jesteś

Andrzej
Andrzej
5 miesięcy temu
Reply to  Olka

Cóż taki mamy klimat.
Woroniecki to jednak mistrz od filmików i nakręcania rolek.

Cytat: Jak papier w toalecie będe kręcił się.

Wygra
Wygra
5 miesięcy temu

Czyli Radny Gegol miał razcję z wyciągiem, ten to ma przeczucie.

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Wygra

–no proszę nawet w tak trudnej sytuacji — znajdują się ludzie którzy zaczynają sobie żartować — nie tędy droga — takim komentowaniem nic w naszym mieście nie zmienimy !!!– a co do tego co opisałeś z pewnością Gegol miał sobre przeczucie — tylko kto by te jego plany zrealizował — skoro władze nie potrafią zapewnić mieszkańcom normalnych warunków poruszania się po mieście — czym spowodowaly że Mława jest na czołówkach wiadomości w tv. — nie tego jako mieszkańcy oczekiwaliśmy !!! — jedno w takim wypadku warto powiedzieć — czas na zmiany !!!

SOS
SOS
5 miesięcy temu

Gmina Lipowiec kościelny to samo . Kulasy można połamać. Gdzie jest sól gdzie jest piasek ?

Etam
Etam
5 miesięcy temu
Reply to  SOS

Sól jest w Kłodawie, Wieliczce itp. A piasek na żwirowniach

PSL
PSL
5 miesięcy temu

Mamy żubry, może czas na niedźwiedzie polarne ipingwiny?
Ale tak całkiem serio – skoro mamy tyle śniegu na ulicach to co z dachami. Może warto przypomnieć sobie tragedię. Myślę, że władzy to powinień palić się grunt pod nogami. Uśmiechy tu nic nie pomogą

Klaudiusz
Klaudiusz
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Doprecyzuj, że chodzi o władzę PSL.

PSL
PSL
5 miesięcy temu
Reply to  Klaudiusz

3 króli z jednej (szkoda że nie ma czerwonej)

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Klaudiusz

W Mławie nie rządzi PSL — piszący przypomina jedynie że czas aby własze dostrzegły te problemy — aby nie powtórzyła się ta tragedia !!

Zula
Zula
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Nadleśnictwo Dwukoły (las) to powiat działdowski, nasi planują obwodnicę północną Mławy co spowoduje wycięcie części lasu.

xyz
xyz
5 miesięcy temu

A co z MKM-ą jeździ już czy czekają aż mieszkańcy odśnieżą miasto.

PSL
PSL
5 miesięcy temu

Mławę miasto też pokazano 2 dni później, nie było lepiej. Proszę obejrzeć .

Gigi
Gigi
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

ale można było tam dotrzeć na własnych nogach i o własnych siłach bo jest dużo bliżej względem dużego skupiska ludzi.

xyz
xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Gigi

Przecież mamy MKM-ę, a sorry przecież nie jeździ w trosce o bezpieczeństwo podróżnych:)

Gigi
Gigi
5 miesięcy temu
Reply to  Gigi

wieś minusuje, bo im Wólka pasuje jakby co to kuniem z saniami dojadą.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Gigi

to nie wieś minusuje — to minusuje odpowiedni wydział U.M —

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
5 miesięcy temu
Reply to  PSL

Oglądałem i zamieściłem komentarz do tej sytuacji !!!– zresztą co tu można pisać jak to do nikogo nie dociera skoro po dwóch dniach nie było żadnych zmian — a zmiany ale osobowe ludzi którzy za ten stan niemocy odpowiadają powinny być natychmiast odsunięci od sprawowania tych funkcji — panie Burmistrzu Jankowski czy naprawdę nie jest panu wstyd za taką reklamę w tv– która pokazuje ze nie radzi sobie pan w zarządzaniu naszym miastem !!

mieszkanka
mieszkanka
5 miesięcy temu

No niestety, nasze miasto nie sprostało. z zazdrością spoglądałam na drogi powiatowe. Do nas na osiedle do dziś nie dojechał, żaden pług, mieszkańcy łopatami sami robili tunel dla auta, ale sami sobie ze wszystkim nie poradzą. Ja pytam gdzie jest harmonogram, gdzie te pługi i piaskarki jeździły? bo ich nie widziałam. Natomiast pomoc sąsiedzka, ciągnikami, kładami nieoceniona. Mam wrażenie, że 3 burmistrzów dla Mławy to za mało. Czemu Wojska nie poproszono, czemu skoro MKM nie jeździła nie byli pracownicy do ręcznego odśnieżania przerzuceni. Jak to możliwe, że w sylwestra po 12 burmistrz mówi, że pracowników ściągają z urlopów. to ja się pytam kto daje urlopy pracownikom odpowiedzialnym za odśnieżanie w takim okresie? kiedy alerty są, że będzie dużo śniegu. o tak tego nie zostawimy. są taczki . podstawimy pod urząd….

Jaa
Jaa
5 miesięcy temu
Reply to  mieszkanka

Patrząc na ostatnie dni to jeszcze conajmniej z 3 zastepców by się przydało.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  mieszkanka

Pani Mieszkanko, nie ma jeszcze w Mławie Burmistrza od czytania. Alerty trzeba przeczytać, przetłumaczyć i położyć na biurko. Jest dwóch zastępców od tłumaczenia dokumentów ale nie ma trzeciego od czytania alertów. Jednakże jeden z tych dwóch zastępców powinien przetłumaczyć zapis o urlopach wypoczynkowych i uświadomić, że cały urlop bez 4 dni może zaplanować pracownikowi pracodawca.

Zmartwiony
Zmartwiony
5 miesięcy temu

Chyba skrzat zgubił reklamówkę w zaspie i teraz jest zły.

Widziałam
Widziałam
5 miesięcy temu
Reply to  Zmartwiony

Też widziałem Skrzata z reklamówką, jak Dyzmie odśnieżał wejście przed klatką schodową.

Wstyd mi za radnego z Wólki
Wstyd mi za radnego z Wólki
5 miesięcy temu

A Przybyszewski nie odgarnął śniegu z peronu na stacji kolejowej na Wólce a to on chciał żeby pociągi Intercity zatrzymywały się na peryferyjnej Wólce zamiast bliżej centrum.

Jo jo
Jo jo
5 miesięcy temu

DO PIĘT MU NIE DORASTASZ

MC2
MC2
5 miesięcy temu
Reply to  Jo jo

temu łopaciarzowi?

Ona
Ona
5 miesięcy temu

A Mława miasto czekała do odśnieżenia na Ciebie i schody z których ludzie spadali.

Klaudiusz
Klaudiusz
5 miesięcy temu
Reply to  Ona

A na Wólce nie ma schodów? Może już są niewidoczne bo lada chwila tunel zostanie zalany z powodu topniejącego nagromadzonego śniegu. Do odśnieżania to są ludzie na tym poziomie co ty. Teraz widzimy te dogodności dla Mławian z powodu zatrzymywań pociągów pospiesznych na odległej Wólce. Podziękujcie posłance i mało rozgarniętemu radnemu, który przecież uwielbia śnieg.

Erdogan
Erdogan
5 miesięcy temu
Reply to  Klaudiusz

A co masz do naszej posłanki?

Ypsylon
Ypsylon
5 miesięcy temu
Reply to  Ona

chyba ty spadłeś na głowę bo bredzisz …

xyz
xyz
5 miesięcy temu

I dobrze że zatrzymują się jak to napisałeś na „peryferyjnej Wólce” bo gdyby zatrzymywały się na Mława Miasto to pooglądaj materiały z wczoraj na TVN24 – w dół z wiaduktu to można by sankami zjechać no ale wyciągu w górę nie ma trzeba się samemu wciągać przy balustradzie – może to pomysł po co wyciąg narciarski na łysej górze tutaj niech burmistrz zrealizuje swoją obietnicę.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu
Reply to  xyz

Ten wuciag zaplanowany na Łysej Górze niech przeniosą na wiadukt szreński większy pożytek będzie i wiecej osób skorzysta

Riki Tiki
Riki Tiki
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Proponuję przenieść ten wyciąg na wiadukt rypiński

Wólka wkrótce zatonie
Wólka wkrótce zatonie
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Lepiej na stację na Wólce i do tego pomy odwadniające tunel i beczkowóz.

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Dworzec Mława Miasto, ten wybudowany na potrzeby centrum handlowego jest nierozwojowy z uwagi na swoje położenie. Tego nie zmienimy, bez względu na to co napiszemy. Ten dworzec umarł na etapie planowania.

Radnych na taczki
Radnych na taczki
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Za to stację na Wólce oglądała z zaciekawieniem cała Polska. Peron był za krótki i niewidoczny, ludzie wysiadając z pociągu wpadali z walizkami jak do studni. Ha, ha, ha …

Do Mławiak
Do Mławiak
5 miesięcy temu

W poście nie było porównani do stacji Mława Wólka, tylko był jasny opis nowego dworca w Mławie. Trzeba było zrobić pożądny projekt, parkingi, dostęp, infrastrukturę itd a usypano piasek, obwałowało go betonem i postawiono tablicę. Tak się w ZSRR budowało dworce w polu a teraz po kosztach dla centrum handlowego. Dworzec jest nierozwojowy i tyle w temacie a jak się chce mieć w Mławie pożądny dworzec w centru, to trzeba zacząć od początku.

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Do Mławiak

Tym bardziej ze były możliwości aby ten teren przy tym dworcu zagospodarować tak jak piszesz — a tak się nie stało bo w tym wszystkim chodziło przede wszystkim o Galerię Handlową –a Stacja Mława to taki kwiatek do kozucha Kowalewskiego !!– swym postem trafiłeś w punkt !!!

Co wolno wojewodzie
Co wolno wojewodzie
5 miesięcy temu
Reply to  MŁAWIANIN.!!!

Chodzi o to że Mława przejęła teren od PKP PLK i zobowiązana była przy torach wybudować poczekalnię dworcową. Niestety teren nie został przeznaczony na cele kolejowe jak wynikało z umowy a postała droga asfaltowa. PKP powinno wystąpić do Urzędu Miasta Mławy o odszkodowanie z powodu niewywiązania się z umowy.
Tymczasem UM zamontował barierki żeby ludzie nie mogli dojść do peronu z poziomu gruntu.

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

A planował ten dworzec łącznie z Galerią były Burmistrz KOWALEWSKI — w ramach swego programu Partnerstwa Publiczno prywatnego !!!

Co wolno wojewodzie
Co wolno wojewodzie
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Wólka to dopiero jest rozwojowa 🙂
Ludzie jadąc pociągiem patrząc mają porównanie średniowiecze i nowoczesność. Pytają kto zrobił temu miastu taką krzywdę, że pociągi nakazał zatrzymywać w tak zapyziałej dzielnicy.

Jecob
Jecob
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Nie , na wiadukcie szrenskim słyszałem ma powstać mamucia skocznia jak w Planicy , odbędzie się tam puchar świata w lotach .

Klaudiusz
Klaudiusz
5 miesięcy temu
Reply to  xyz

Są windy. Jeśli seniorze masz fobie to zgłoś się do specjalisty.

xyz
xyz
5 miesięcy temu
Reply to  Klaudiusz

jak się nie ma argumentów to się innych obraża (czyt. seniorów)

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Klaudiusz

myślę że tobie jest na gwałt potrzebny specjalista — !!!

Bruno !!!
Bruno !!!
5 miesięcy temu

JAKIM TRZEBA BYĆ GŁUPCEM ŻEBY PISAĆ TAKI POST !!! PRZYBYSZEWSKI NIE JEST DO ODGARNIANIA SNIEGU JEDNIE POKAZAŁ ŻE TAK TRZEBA TO ROBIC –tylko do takich ludzi jak ty to nie dociera !!

WML
WML
5 miesięcy temu
Reply to  Bruno !!!

Właśnie że jest. Nudzi mu się jest bez zajęcia i otrzymuje podatników pieniądze. W ramach prac interwencyjnych urzędu Pracy powinien pozgarniać śnieg nie tylko z chodników/dróg ale też z peronów.

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  WML

Tobie widać także się nudzi bo piszesz chyba z zawiści albo żeby Przybyszewskiego oczerniać –a że mu sie nie nudzi to swiadczy jego zaangażowanie w tematy spraw jako radnegg tematy które są bliskie ludziom dlatego jest bardzo nie wygodny dla takich jak ty !!

Anonimowo
Anonimowo
5 miesięcy temu

Dlatego właśnie buduje się parking obok stacji Mława Wólka dla pasażerów korzystających ze stacji Mława Miasto.

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
5 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Masło maślane — !!!

Zula
Zula
5 miesięcy temu

Rozumie, że Mława Miasto była odśniżona. Wolne żarty.

Arc
Arc
5 miesięcy temu
Reply to  Zula

Kto rozumie?

Zula
Zula
5 miesięcy temu

Rozumie, że peron Mława Miasto był odśnieżony? Wolne żarty.

174
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x