Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wandale niszczą co im stanie na drodze


Akty wandalizmu w publicznej przestrzeni zdarzają się corocznie. Takich zdarzeń nie zabrakło również w minionym 2021 roku. Zniszczone wielkie pisanki w parku, potłuczone wiaty przystankowe, uszkodzone znaki drogowe – to niektóre z aktów wandalizmu, do jakich dochodziło w 2021 roku na terenie Mławy.


W 2021 roku Straż Miejska w Mławie ujawniła kilka przypadków aktów wandalizmu, czyli celowego niszczenia cudzego mienia. Były to przede wszystkim uszkodzenia znaków drogowych i wiat przystankowych. W takich sytuacjach strażnicy zgłaszają uszkodzenie mienia jego właścicielowi, ten zaś może nie poprzestać na naprawie wyrządzonej szkody i prosi o ściganie sprawców. Jeśli dany akt wandalizmu jest wykroczeniem (szkoda nie przekracza 500 zł), może się tym zająć straż miejska. Zgodnie z artykułem 124. Kodeksu wykroczeń, „kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego”.

– Niszcząc mienie publiczne, wandal niszczy własność wszystkich mieszkańców – kupowaną ze środków budżetowych, na które składają się m.in. wpływy z podatków. Spójrzmy na nasze miasto właśnie jak na naszą własność – drogocenną i wyjątkową – o którą warto zadbać o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, czy jest to kosz na śmieci, znak drogowy, wiata przystankowa, wiadukt czy budynek. Jeśli obserwujemy przypadki niszczenia tej własności, informujmy o tym odpowiednie służby: policję (tel.: 112 lub 997) lub straż miejską (tel.: 986 lub 23 654 64 34) – apeluje urząd miasta.

Skutki niektórych z aktów wandalizmu dokonanych w Mławie w 2021 roku ratusz prezentuje na zdjęciach.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
DAJTA WINCYJ
DAJTA WINCYJ
1 rok temu

SWOŁOCZ TAK ROBI U NAS JAK MY 30 LAT TEMU ROBILIŚMY NA ZACHODZIE – KARMA WRACA

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  DAJTA WINCYJ

Polska swolocz tak robi, najczęściej.
Śmiecić też najczęściej śmieci polska swolocz.
Najlepiej zwalać na przyjezdnych.
Nie wiem czy zauważyliście, ale prawda jest taka, że miasto jest coraz rzadziej sprzątane przez firmę sprzątającą, a kosze na śmieci też coraz rzadziej są opróżniane. Kosze na śmieci często spotykam przepełnione, a śmieci wokół nich. Wrony w mieście to normalna rzecz, no cóż… prawda jest taka, że wrony bardzo lubią zerować na wysypiskach śmieci, a Mława jest brudna

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Taki znak czy kosz po prostu nie odda dlatego tacy są hojracy

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Ukraina w Polsce

Kuba
Kuba
1 rok temu

Wandale niszczą za cichym przyzwoleniem mieszkańców.
Gdyby mieszkańcy zwracali uwagę na wandali i robili im zdjęcia oraz wysyłali te zdjęcia do UM lub na policję, to może wtedy by było mniej chętnych do niszczenia wspólnego mienia.

Zdjęcia źle zaparkowanym autom można robić i rozsyłać je wszędzie, po „fejśbukach” i innych, to może lepiej się wziąć za namierzanie wandali i tych co śmiecą w mieście.
Większy pożytek z tego będzie, panowie i panie fotografowie od siedmiu boleści.

Przemyślcie sobie i weźcie do serca dobro miasta i mieszkańców – szczerze polecam.

Te zdjęcia źle zaparkowanych aut, to w ogóle bez sensu, no chyba, że piesi nie mogą się obok takiego auta przecisnąć. Ostatnio ta zaparkowana ciężarówka na Kopernika to straszny przypał. Parking pusty, a jakiś id…ta robi zdjęcia i wrzuca na „fejśbuka” – trzeba mieć naprawdę narąbane.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x