Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto zatrudni dwóch nowych strażników miejskich?


To oferta dla miłośników pracy w mundurze. Urząd miasta chce zatrudnić dwóch aplikantów w Straży Miejskiej. Dokumenty aplikacyjne można składać do 19 kwietnia. To druga próba wzmocnienia kadrowego tej formacji. W ubiegłorocznej żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań urzędu.


ksp Mława
Reklama

Wśród wymagań stawianych kandydatom, niezbędne są: wykształcenie co najmniej średnie, obywatelstwo polskie i ukończone 21 lat. Konieczna jest też sprawność pod względem psychicznym i fizycznym, niekaralność i nienaganna opinia.

W wymaganiach dodatkowych oczekuje się m.in.: wykształcenia  wyższego  – kierunki z zakresu bezpieczeństwa publicznego, stażu pracy w straży gminnej (miejskiej), znajomości przepisów prawa w zakresie ustawy o strażach gminnych, kodeksu wykroczeń i kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz  dobra znajomość topografii Mławy.

Wymagane przy rekrutacji dokumenty to m.in.: CV, list motywacyjny, dokumenty poświadczające wykształcenie i staż pracy. Dokumenty aplikacyjne można składać w urzędzie miasta do 19 kwietnia br.

Prowadzona przez urząd miasta od listopada ubiegłego roku procedura wcześniejszego naboru dwóch osób chętnych do pracy w Straży Miejskiej na stanowisku aplikanta nie przyniosła skutku, choć były osoby zainteresowane. zainteresowani złożyli dokumenty aplikacyjne i stawili się na rozmowę kwalifikacyjną. Jak podał wówczas urząd, kandydaci uzyskali bardzo niską ocenę punktową, nie wykazując się podstawową wiedzą z zakresu funkcjonowania straży gminnej oraz kodeksu wykroczeń.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Opel
Opel
1 rok temu

Po co aż takie wymagania do takiej roboty haha

Kkl
Kkl
1 rok temu

A o wynagrodzeniu to cisza. Co proponuje Urząd za tak wysokie wymagania ? Najniższą krajową

xdxdxd
xdxdxd
1 rok temu

To szukany jest nowy komendant straży? Przepisów to powinni sie uczyc po dostaniu się na służbę. To są wymagania dodatkowe więc chyba komuś się rubryki pomyliły. Wyższe wykształcenie do łapania psów… śmiech na sali…

Anonim
Anonim
1 rok temu

Nóż się w kieszeni otwiera…

„Jak podał wówczas urząd, kandydaci uzyskali bardzo niską ocenę punktową, nie wykazując się podstawową wiedzą z zakresu funkcjonowania straży gminnej oraz kodeksu wykroczeń.”
To nie byli Ci kandydaci po prostu

Worker
Worker
1 rok temu

Można wiedzieć ile zarabia taki strażnik. ?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x