Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prof. Leszek Zygner odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi


Prof. dr hab. Leszek Zygner odznaczony został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie odebrał podczas wczorajszej inauguracji roku akademickiego. Na tej uroczystości innego rodzaju wyróżnienie spotkało również jednego z naszych studentów – Macieja Rogalskiego, który odebrał z rąk Burmistrza Mławy nagrodę dla najlepszego mławskiego studenta.


Jubileuszowa, dwudziesta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego, która odbyła się wczoraj w Ciechanowie, miała szczególny charakter. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne w inauguracji uczestniczyło jedynie wąskie grono osób zaproszonych, a cały jej przebieg był transmitowany online na stronie uczelni. Pomimo, tych ograniczeń zabrzmiało uroczyste „Gaude Mater” a przedstawiciele studentów pierwszego roku złożyli ślubowanie.

Prof. dr hab. Leszek Zygner od tego roku akademickiego ustąpił z funkcji rektora uczelni i pełni funkcję prorektora. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odznaczenie wręczył mu Przewodniczący Rady Uczelni Mirosław Koźlakiewicz.

Coroczną tradycją uczelni są też nagrody władz samorządowych, dla studentów ze swojego terenu osiągających wysokie wyniki w nauce. W tym roku takie wyróżnienie otrzymał Maciej Rogalski, studiujący kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
2 lata temu

Rogalski jest najblizej burmistrza ze wszsytkich studentow to jak mial nie dostac 😀

NASA
NASA
2 lata temu

To zaocznym studentom przyznają nagrodę dziwne , ,mają dużo łatwiej od studentów stacjonarnych to nie fair. Ciekawe jaka miał średnią.?

Wieczny Student
Wieczny Student
2 lata temu

Rogal najlepszym studentem w Mławie buhahaha chyba dlatego ze pracuje w Urzędzie Miasta.Proszę Was 🙂

mławianka
mławianka
2 lata temu

Gratulacje!

Tak a propos:
Gdzie się podział Prezydent Polski Duda? – wcale go nie widać, czyżby abdykował

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Poważna jesteś? Prezydent Duda nie jest królem, żeby miał „abdykować”. Może co najwyżej zrzec się urzędu.

Na to jednak się nie zanosi. Prezydent Dudą jest aktywny, właśnie podpisał ustawę o Funduszu Medycznym, ktora jest realizacją obietnicy wyborczej.

Zaprzysiągł także prof. Czarnka na stanowisko ministra edukacji i wyznaczył nowe cele, oprócz walki z epidemią – również wyeliminowanie z podręczników dla dzieci zatruwajacych ich umysły elementów tzw. pedagogiki wstydu, którą wpajała postkomuna.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Powinien wyeliminować ze świeckich szkół religię zatruwających umysły dzieci i młodzieży.elementów.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x