Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus u kierownika pociągu z Działdowa


Kierownik pociągu z Działdowa i jedna z konduktorek PKP Intercity zostali zakażeni koronawirusem. Przewoźnik uspokaja, że zakażeni stosowali środki ochronne, a ich kontakt z pasażerami był sporadyczny i nie ma tu większego zagrożenia. Taką informację podało Radio Olsztyn.


Warmińsko-mazurski sanepid podjął w tej sprawie działania. Sprawdzone zostały ewentualne kontakty kierownika pociągu z Działdowa z personelem pociągu i pasażerami. Sanepid uzyskał także listę osób, z którymi mężczyzna pracował w ciągu ostatnich dwóch tygodni  – poinformował dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Wiele osób z tej listy było spoza województwa warmińsko-mazurskiego ale wszyscy zostali objęci kwarantanną. Przebywają w niej obecnie 22 osoby. U jednej z nich – konduktorki zamieszkałej na terenie województwa mazowieckiego – potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak ustalił sanepid, kierownik pociągu stosował wszystkie środki ochrony osobistej – obsługując pasażerów obsługiwał w masce z filtrami i rękawiczkach. Jego kontakt z pasażerami był sporadyczny w porównaniu z kontaktem, jaki miały z podróżnymi inne osób z obsługi pociągu.

Zarówno PKP Intercity, jak i sanepid uspokajają pasażerów, że w pociągach są stosowane przepisy sanitarne. Nie ma więc możliwości, aby kierownik pociągu lub konduktorka mogli stworzyć zagrozić bezpieczeństwu sanitarnemu pasażerów – podaje PKP Intercity.

źródło: Radio Olsztyn

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Ludzie jak wy wierzycie w te maseczki rękoma wsystko dotykacie a później maseczka na usta i nos pomyślcie logicznie

Aleksander Byks
Aleksander Byks
1 rok temu

Ostatnio stosunkowo często podróżuję do Warszawy i z W-wy do Mławy. Najczęściej są to pociągi TLK i IC. Stwierdzam, że duża część pasażerów podróżuje bez maseczek lub z opuszczonymi na brodzie albo z zasłoniętymi tylko ustami. Obsługa informuje o konieczności podróży w maseczkach lub też prosi o to pasażerów, ale najczęściej nie ma na to w ogóle reakcji ze strony pasażerów. Może warto jednak znowu powrócić do obostrzeń w pociągach czyli do połowy tylko miejsc siedzących, a druga połowa pusta. Jestem jednak pewien, że PKP na to nie pójdzie ponieważ liczy się obłożenie danej relacji pasażerami. Tak, więc powrót pandemii pewien. To tylko kwestia czasu.

Alamsrnia
Alamsrnia
1 rok temu

Duża część konduktorów także chodzi bez maseczek. Na przykład w kolejach Mazowieckich.

poko
poko
1 rok temu
Reply to  Alamsrnia

Polacy są wyluzowani. Cała nadzieja w tym, że wirus złagodnieje. Jesień pokaże.

eko
eko
1 rok temu

PolotIcy – WSZYSCY , takze bez maseczek…Choroba jak każda inna wirusowa.., W KONCU NAWET TO Morawiecki stwierdził- trzeba sluchac….Te maseczkI wiecej szkód niz pożytku przyniosą. Proszę sluchac madrych , polskich lekarzy i profesorow a nie tych, którzy nakręcają atmosferę i straszą. Gorsza wersja ( a może lepsza jednak) , ze słabsi wymra. W koncu tak przyroda sama sobie koryguje. My ludzie niszczymy wszystko, czas na slabeluszy.
Naturalna selekcja, w pewnym sensie. Zycze zdrowka:)

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x