Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus u kierownika pociągu z Działdowa


Kierownik pociągu z Działdowa i jedna z konduktorek PKP Intercity zostali zakażeni koronawirusem. Przewoźnik uspokaja, że zakażeni stosowali środki ochronne, a ich kontakt z pasażerami był sporadyczny i nie ma tu większego zagrożenia. Taką informację podało Radio Olsztyn.


Warmińsko-mazurski sanepid podjął w tej sprawie działania. Sprawdzone zostały ewentualne kontakty kierownika pociągu z Działdowa z personelem pociągu i pasażerami. Sanepid uzyskał także listę osób, z którymi mężczyzna pracował w ciągu ostatnich dwóch tygodni  – poinformował dyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Janusz Dzisko w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Wiele osób z tej listy było spoza województwa warmińsko-mazurskiego ale wszyscy zostali objęci kwarantanną. Przebywają w niej obecnie 22 osoby. U jednej z nich – konduktorki zamieszkałej na terenie województwa mazowieckiego – potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak ustalił sanepid, kierownik pociągu stosował wszystkie środki ochrony osobistej – obsługując pasażerów obsługiwał w masce z filtrami i rękawiczkach. Jego kontakt z pasażerami był sporadyczny w porównaniu z kontaktem, jaki miały z podróżnymi inne osób z obsługi pociągu.

Zarówno PKP Intercity, jak i sanepid uspokajają pasażerów, że w pociągach są stosowane przepisy sanitarne. Nie ma więc możliwości, aby kierownik pociągu lub konduktorka mogli stworzyć zagrozić bezpieczeństwu sanitarnemu pasażerów – podaje PKP Intercity.

źródło: Radio Olsztyn

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawa
Mlawa
17 dni temu

Ludzie jak wy wierzycie w te maseczki rękoma wsystko dotykacie a później maseczka na usta i nos pomyślcie logicznie

Aleksander Byks
Aleksander Byks
18 dni temu

Ostatnio stosunkowo często podróżuję do Warszawy i z W-wy do Mławy. Najczęściej są to pociągi TLK i IC. Stwierdzam, że duża część pasażerów podróżuje bez maseczek lub z opuszczonymi na brodzie albo z zasłoniętymi tylko ustami. Obsługa informuje o konieczności podróży w maseczkach lub też prosi o to pasażerów, ale najczęściej nie ma na to w ogóle reakcji ze strony pasażerów. Może warto jednak znowu powrócić do obostrzeń w pociągach czyli do połowy tylko miejsc siedzących, a druga połowa pusta. Jestem jednak pewien, że PKP na to nie pójdzie ponieważ liczy się obłożenie danej relacji pasażerami. Tak, więc powrót pandemii pewien. To tylko kwestia czasu.

Alamsrnia
Alamsrnia
18 dni temu

Duża część konduktorów także chodzi bez maseczek. Na przykład w kolejach Mazowieckich.

poko
poko
18 dni temu
Reply to  Alamsrnia

Polacy są wyluzowani. Cała nadzieja w tym, że wirus złagodnieje. Jesień pokaże.

eko
eko
18 dni temu

PolotIcy – WSZYSCY , takze bez maseczek…Choroba jak każda inna wirusowa.., W KONCU NAWET TO Morawiecki stwierdził- trzeba sluchac….Te maseczkI wiecej szkód niz pożytku przyniosą. Proszę sluchac madrych , polskich lekarzy i profesorow a nie tych, którzy nakręcają atmosferę i straszą. Gorsza wersja ( a może lepsza jednak) , ze słabsi wymra. W koncu tak przyroda sama sobie koryguje. My ludzie niszczymy wszystko, czas na slabeluszy.
Naturalna selekcja, w pewnym sensie. Zycze zdrowka:)