Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Neotech niewypłacalny, ludzie pozostali bez pieniędzy


Kilkunastoosobowa grupa pracowników Neotechu pozostała na przysłowiowym lodzie. Za miesiąc październik nie otrzymali od firmy należnych świadczeń i wszystko wskazuje na to, że nie dostaną ani zaległych ani kolejnych. Firma jest niewypłacalna, nie ma zamiaru ogłosić upadłości, a prezes po prostu wyjechał do Korei.


O kłopotach z płynnością finansową spółki Neotech już pisaliśmy w miesiącu lipcu i sierpniu br. Wtedy sprawa dotyczyła nie wypłacania wynagrodzenia wszystkim pracownikom, teraz w trudnej sytuacji pozostali tylko ci, którzy przebywają na różnych świadczeniach. Jest ich około dwudziestu osób. Stało się tak dlatego, że od 1 października prawie wszyscy pracownicy dawnego Neotechu zostali zatrudnieni przez spółkę LG, której zależało na kontynuacji produkcji. Pracodawcy nie zmieniły jedynie osoby, które przebywały akurat na chorobowym, macierzyńskim lub otrzymywały świadczenia z podobnego tytułu.

– LG nie wzięło tych osób ze względu na to że są to osoby na zwolnieniach chorobowych, rehabilitacyjnych, na zasiłkach macierzyńskich oraz kobiety w ciąży a tacy pracownicy Lg są nie potrzebni. Sprawa została zgłoszona do ZUS, burmistrza, PIP.  Wymienione urzędy nie zajęły oficjalnego stanowiska w tej sprawie – pisze jeden z pokrzywdzonych pracowników.

– Pracownicy korzystający ze świadczeń nie dostali i nie dostaną pieniędzy. Właściciel Won Jai Lee jest niewypłacalny i przebywa w Korei. Firma jednak istnieje, „wisi w powietrzu” i nie ogłosi upadłości. Ja doradzałam pracownikom, żeby się sami zwolnili korzystając z przepisu art. 55 Kodeksu Pracy, czyli z winy pracodawcy. Nie chcieli tej propozycji przyjąć. W takiej sytuacji nie otrzymają świadczeń za miesiąc październik i kolejne miesiące. W razie potrzeby wystawiam świadectwo pracy i dokumenty do ZUS.  Ja też nie otrzymuję wynagrodzenia od Neotechu – wyjaśnia nam obecną sytuację Anna Nowacka z działu kadr.

Firmę kontrolują obecnie inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, co jednak jest utrudnione, ze względu na nieobecność prezesa. Tak więc pracownikom pozostanie jedynie nadzieja, że ZUS przejmie wypłatę świadczeń na siebie i z tego źródła otrzymają należne świadczenia.

JK


zobacz także:

Pracownicy Neotechu znów bez wynagrodzeń. Dziś strajkowali

Koreańska spółka w tarapatach

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

82
KOMENTARZE

avatar
1500
rozgoryczona
Gość
rozgoryczona

dla mnie to jest kpina!!!! Ktoś wymyślił inną nazwę dla Mławy i sesja Rady została zwoływana??? A jak kobiety w ciąży w firmie na terenie Mławy pozostały bez środków do życia od października to nikt nie zainterweniował, nikt się nie wstawił? Takie jest poszanowanie mławskich pracowników? Można? można tylko czekać jak inne firmy to samo zrobią ze swoimi pracownikami, bo już jedna firma pokazała że konsekwencji nie poniesie.

o co tu chodzi?
Gość
o co tu chodzi?

Dziewczyna zwolniła się w październiku na początku już jest grudzień i żadne dokumenty do zusu nie dotarły, chyba prokuraturę trzeba powiadomić, obłuda i kłamstwo na łamach gazety.

Grażyna
Gość
Grażyna

Tak czytam te wasze posty i żal mi was wszystkich i jednej strony i drugiej. Jedni są poszkodowani a drudzy jeszcze im dopiekają wyzywając od głupich, brzydkich, pod postami osób które współczują dają minusy. Sami pokazujecie obcokrajowcom że Polak dla Polaka wilkiem, dlatego też tak was traktują jak marionetki, urzędy za swoimi też się nie wstawiają… ktoś tu niżej napisał że Polska to raj dla zagranicznych firm i miał rację, markety zagraniczne, firma novago dawny uskom też przeszedł w chińskie ręce, opanują całą Mławę, powoli powoli wszystkim będą kazali mówić po koreańsku, bo zobaczyli już jak w Mławie lekko żyć… Czytaj więcej »

kolega
Gość
kolega

Nie ma drugiej strony, tylko jedna, która nie wie, o co jej chodzi i szuka na siłę winnego.

ciekawe
Gość
ciekawe

Mam wrażenie że tu kobiety z biura się wypowiadają żeby się wybielać, bo każdy inny współczuł by sytuacji w jakiej ludzie się znaleźli a tu widzę jeszcze atakowanie tych ludzi. Przecież innych w innych zakładach może to samo spotkać. Ale co je to obchodzi, na zimę poubierane, talony dostaną, święta full wypas, prezenty itp, itd. , a ci ludzie nawet rachunków nie są w stanie opłacić, a za chwilę drugi miesiąc bez pieniędzy a te ciężarne do pracy już nigdzie nie pójdą, z kolei te z maleństwami na macierzyńskim.. nie każdy chce siedzień a jak rodziny mają daleko… szok że… Czytaj więcej »

Mądrzejsza
Gość
Mądrzejsza

Na święta zostały z niczym nie mają jak odłożyć na wyprawke mało tego kupić jaki kolwiek prezent A co jeśli rodzina jest wieksza? A co gdy trzeba kupić mleko lub pieluchy ubranka dla rosnących dzieci… Co za chore prawo…

Mądrzejsza
Gość
Mądrzejsza

Jak kobietę w ciazy mozna nazwać nierobem albo kobietę na macierzyńskim która wychowuje dziecko nie rozumiem… albo że po miesiącu idzie na chorobowe? Przecież jak ma ciążę zagrożona to idzie. Jak ma pracę siedzącą to siedzi a jak fizyczna to idzie na chorobowe proste. Co za idioci. Tylko że niektórych naprawdę prawda boli i wypisują głupoty i wyzywaja od nierobów. Ale zgodzę się też z tym że są na chorobowym Ci którym nie chce się pracować. Może gdyby nie te smierdzace lenie to LG albo ZUS by przejęli ludzi. Kobieta nie zachodzi w ciążę po to żeby leżeć i czerpać… Czytaj więcej »

tak było
Gość
tak było

Czy wy wiecie o czym piszecie? przecież ludzie z chorobówek byli wzywani do podpisywania umów dzwoniono do nich, pozostały jedynie osoby które nie wróciłyby tak szybko dlatego do nich nie zadzwonili o podpisanie umowy z Lg, ciąża, macierzyńskie, rechabilitacyjne. tych ludzi nierobami nazywacie, to nie są naciągacze tylko wieloletni pracownicy, którzy albo chcieli założyć rodzinę, albo po porodzie albo ciężka choroba uniemożliwiająca tymczasowo pracę, chyba ich składki na coś szły, a teraz nie mogą z nich skorzystać. Tego w artykule już nie ma.

MONIKA
Gość
MONIKA

ludzie dajcie już spokój, przecież to ani kadry ani Lg, nie są winne tej sytuacji tylko rząd że ogłaszając ochronę kobiet w ciąży nie przewidział takich sytuacji i zabezpieczenia ich zwłaszcza że to na pewno nie pierwsza sprawa że właściciel zadłuża zakład i ucieka. Gnębią polskich przedsiębiorców a zagranicznych wpuszczają do naszego kraju, to niech ponoszą potem konsekwencję jeśli ci z kolei wycyckają Polaków.

Gość
Gość
Gość

Czytam i nie wierzę, czy ludzie są tak tempi. Chorobówki nie dostawały umów z LG, osoby które pracowały dostały. Co jest w tym nie jasne. Pretensje do LG że tak zrobili. Proszę się wybrać do Kierownika Kadr LG i z nim rozmawiać a nie płaczecie, że ktoś dostał umowe a ktoś nie. LG tak decydowało przejmują wszystkich pracowników oprócz chorobówek. Jak ktoś jest mądry i zna sytuację jaka jest w LG to sobie sam dopowie. Pozdrwawiam.

Monika
Gość
Monika

Wszyscy na chorobowym dowiedzieli się od ludzi z produkcji co dzieje się w firmie nie z kadr. Nikt nie raczył o niczym po informować A gdy już ktos zadzwonił dowiedzieć się to zwolnić się kazali haha z artykułu 55 z winy pracodawcy którego ZUS nie przyjmuje bo ich interesuje upadłość lub likwidacja. I to firma powinna wystąpić o przejęcie pracowników przez ZUS A nie pracownik…

Zainteresowana
Gość
Zainteresowana

W PIP powiedzieli ze to celowo nikt o niczym nas nie poinformował…

kolega
Gość
kolega

Art. 55. § 1. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe. § 11. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę w trybie określonym w § 1 także wtedy, gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika; w takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas… Czytaj więcej »

Ojcec dyektor
Gość
Ojcec dyektor

Do kościoła moje owieczki, pomódlcie się a nie zgryzota tylko. Na sume kobiety idźcie a nie te internety aby.

kolega
Gość
kolega

Przeczytałem posty i widzę, że was interesuje dziewczyna w ciąży pracująca w LG. Jest, inteligenta to pracuje, a w nie to nic nie macie ani pieniędzy i pracy.

Ładny
Gość
Ładny

Gupie jesteta i brzydkie.

koleżanka
Gość
koleżanka

Nikt nie podważa inteligencji tej pani ale inteligencja a znajomości to dwa różne aspekty, mogli wszystkim ciężarnym taką opcję przedstawić i nie byłoby problemu albo zdecydowałyby się albo nie zależy od ich ciąż jak przebiegają. Kolega niech lepiej pozna te panie i wtedy stwierdzi ich inteligencję.

kolega
Gość
kolega

Jak z Ciebie koleżanka, że się czepiasz jej. A to Panie znam bardzo długo.

kolega
Gość
kolega

Każdą ciężarną będzie miała dziecko czy dziecku ta matka nie pomoże. To po co te głupie wpisy

koleżanka z pracy
Gość
koleżanka z pracy

Drogi kolego ty chyba nie wiesz o czym piszesz i co piszesz, może ciebie matka by utrzymała, ale tu chodzi najbardziej o ciężarne znam je wszystkie pracowały w kontroli jakości i na produkcji, zastanów się jeśli mężów zarobki poszły za wynajem mieszkania i opłaty to za co żyć, nie jesteś zorientowany ile kosztuje wyprawka dla dziecka chodźby ta przechodzona, tu nie pomoc potrzebna tylko całkowite miesięczne utrzymanie i kupienie tej wyprawki, czy ty naprawdę sądzisz że taka starowinka ich utrzyma? dwie z nich mają już dzieci, jedna z nich już nastolatki to czy naprawdę myślisz że matka utrzyma pięcioosobową rodzinę… Czytaj więcej »

Wolny
Gość
Wolny

A gdzie jest międzyzakładowy związek zawodowy. Fajnie. Zawsze sie udzielali .tyle do powiedzenia mieli. Cisza? Nikt wam nie pomoże.

Robol
Gość
Robol

Nieroby do roboty.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kobiety w ciąży do roboty przy linii stac 8h i zap!? Weź koło i (wymoderowano) się w czoło pracusiu

Zażenowana
Gość
Zażenowana

Zawsze jest jakieś wyjście,ale oczywiście lepiej siedzieć na tyłku i czekać na zbawienie.

szukający sprawiedliwości
Gość
szukający sprawiedliwości

Pani (wymoderowano) twierdzi,ze tez nie dostała wypłaty a jak się okazuje jako jedyna dostała normalna umowę z LG i niech nie opowiada bajek,swoją córkę tez dobrze pokierowala,będąc w ciąży wróciła na kilka dni z chorobowego jak się okazało tylko po to żeby podpisać umowę z LG i wrócić z powrotem na L4.Lepiej niech pani z kadr szybko załatwi sprawę z tymi pracownikami bo jeszcze niechcący coś mi się jeszcze wymsknie

poinformowany
Gość
poinformowany

Wypadało by się dokładnie dowiedzieć jak wygląda sytuacja. Wszyscy pracujący dostali umowy z LG oprócz chorobówek. Pretensje mniejcie do LG, że tak postąpiło i olało pracowników. A córka cały czas pracuje mimo zaawansowanej ciąży i nie była na żadnych chorobowym nie wiem skąd takie wiadomości masz kapuściany ryju. Najpierw się dowiedz jak jest a nie oczerniasz ludzi. Szkoda kobiet, które LG wydymało, ale ile osób siedzi na chorobowym bo im się robić nie chce: i teraz się zastanów czyja to wina-leserów i naciągczay przez których cierpią naprawde chorzy.

Kama
Gość
Kama

Pracuje bo wróciła z chorobowego żeby dostac umowę taka jest prawda! I prosze juz się nie wybielać! Dostała umowę miesiąc popracuje i pójdzie na chorobowe!

Sprawiedliwy
Gość
Sprawiedliwy

Kama zaczynasz sie gubic w swoich blednych wypowiedziach. Nie znasz prawdy a najwiecej masz do powiedzenia. Wez sie za robote a nie siedzisz i smieszne komentarze wypisujesz. Najwieksze pretensje powinniscie miec do (wymoderowano) i LG a nie do zwyklych pracownikow. Smiech na sali ze sie czepiacie ciezarnej. Tak jak bylo napisane ponizej, gdyby uciekla po pierwszym miesiacu na chorobowe to tak samo by zostala bez niczego a ona pomimo zaawansowanej ciazy wciaz pracuje. Ciaza to nie choroba. A leserzy niech podziekuja sami sobie…wiadome szkoda kobiet w ciazy ale to nie powod zeby oczerniac dwie niewinne osoby. Tak sie sklada ze… Czytaj więcej »

Kamila
Gość
Kamila

Tak tylko teraz kobiety w ciazy mają pracować przy ciężkiej pracy ? Dzwigajac z brzuchem żeby poronic albo siedzieć w smrodach plastiku lub stać 8h przecież to nie wskazane ? Zdarza się że po miesiącu nie wszyscy wiedzą że są w ciazy i pracują dalej przy ciężkiej pracy… zazwyczaj pracuje się do 3ch miesiący bo to poczatki i niewiadomo co się może wydarzyć.

Zażenowana
Gość
Zażenowana

Ja pracowałam do 7 miesiąca,praca nie była łatwa.Ciąża to nie choroba

Zażenowana
Gość
Zażenowana

Zazwyczaj dobre sobie.Ciąża to nie choroba

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pracuje w tym zakladzie i wiem co się dzieję i corki nie było przez pare miesiecy a nagle sie zjawiła! Proszę sie nie oprawdzać! Nikt się nie czepia to sama prawda i w niczym sie nie gubię! Jak dla jednej umowa się znalazła do dla reszty gdzie jest sie pytam! I to wy weźcie sie do roboty bo nawet nie robiecie tego co należy do waszych obowiązków tylko czlowiek musi sam chodzić i się dowiadywać i przypominac bo jesteście,,zielone,, !

Kamila
Gość
Kamila

Popieram . Ludzie wszytko widzą i nie są głupi.

Sprawiedliwy
Gość
Sprawiedliwy

To widac jak pracujesz nierobie skoro nie widzialas/es pare miesiecy haha, informacje wyssane totalnie z rekawa. Zwlaszcza ty Anonimku wiesz jaka jest prawda siedzac w domu i wysluchujac ploteczek…za robote sie wez a nie pretensje do niewinnych ludzi.

Kama
Gość
Kama

Ale nikt tu pretensji nie ma, są to prawdziwe informacje które również powinny być ujęte w tym artykule! I powtórzę to jeszcze raz! Dla kobiet w ciazy dla kobiet na urlopie macierzyńskim umów nie było! Ale jak wszyscy wiemy wyjątek się znalazł! Mogła Pani również corce doradzic zeby sie zwolniła i też mogła korzystać z przepisu art 55 jak wszyscy ?ł I drugą sprawą jaką chce poruszyć to kasę za niewykorzystany urlop sobie wyplaciliscie w pierwszej kolejności a dla reszty nie starczyło!

Kamila
Gość
Kamila

Hmmm zaczyna się! Słowo przeciwko słowu. Są ludzie na tym forum co naprawdę wiedzą co się dzieje na terenie firmy mają znajomych koleżanki kolegów, przyjaciół , przyjaciółki… hm nooo i są osoby których prawda boli niestety…

Śmiechu warte
Gość
Śmiechu warte

To udaj sie do LG i sie zal skoro tak Cie to boli ze ma umowe. Tak wzieli i sobie wyplacili sami. Smiech na sali co wy tu wypisujecie. O wszystkich platnosciach decydowal wlasciciel, wsiadaj w samolot i lec do krei skoro sie czujesz oszukany. I nie oczerniaj zwyklych pracownikow. Czemu nikt nie ma pretensji do koreancow??? Polaczki…

Kamila
Gość
Kamila

No tak Polaczki Polaczkom nie pomogli hehe

ooooo
Gość
ooooo

A co tu inspekcja pracy w ciągu roku robiła tyle razy i nie zobaczyła nieprawidłowości ….. To co tu robili?
Kawę pili !!!!

Damian
Gość
Damian

może niech PIP przesłucha również osoby które dostały umowy, zeby mogły potwierdzić że kadrowa namawiała wszystkich żeby zwolnili sie z artykułem 55

Omb
Gość
Omb

Nie nie wszystkich . Nie było żadnego zebrania i nikt mnie osobiście nie informował o niczym z biura. Nawet żeby się zwolnic tylko wiem od ludzi którzy byli albo dzwonili się dowiedzieć co jest zgrane i wtedy dopiero dowiedziały się co mają robić i w zusie były i ZUS nie interesuje artykuł 55 bo już dawno było by to załatwione. I nie było by trzeba latać po PiP.

adhuddj
Gość
adhuddj

mają umowy zlecenia 🙂 czyli wypłaty dostają. jak to napisałeś „Tyle w temacie gow*o wiesz wiec sie nie udzielaj…”

Zażenowana
Gość
Zażenowana

Trzeba było zrobić podobnie,do kogo pretensje.

Kamila
Gość
Kamila

Nooo taaak Inaczej jest jak się siedzi w biurze i maluje usta lub paznokcie albo ciagle przeglada sie w lusterku . A zapieprzac na produkcji to jest różnica.

Student
Gość
Student

Trzeba było się uczyć:)

nie wierzę
Gość
nie wierzę

Tak gdyby te osoby wiedziały o sytuacji w firmie napewno by tak zrobiły tylko,ze nikt nie raczył poinformować.Człowiek człowiekowi wilkiem,tylko polacy potrafią być tacy dalej wlazcie koreancom w d….

Małaa
Gość
Małaa

prawda w oczy kole

Podpis
Gość
Podpis

No ta piękna mławska patola wypłynęła na odmęty internetu
Łe łe ma umowę
Łe łe nie ma umowy
Jak dzieci w piaskownicy plosiem paniom a on mi wiaderko zabrał
Jest jedna rada na te płacze
Masz umowę? Ciesz się i zamknij mordę
Nie masz umowy? idź do odpowiednich instytucji i coś z tym zrób nie obrażaj się na innych że mają coś czego nie potrafiłeś/łaś sobie ogarnąć w ten czy inny sposób (zamknij mordę w internecie).
Jest pierdylion ciekawszych zajęć które można robić zamiast przekomarzać się czy jedna kobieta w ciąży była na lce czy też nie
Tak więc żegnam i nie pozdrawiam

Nigdy więcej
Gość
Nigdy więcej

Człowieku o czym ty piszesz jesteś mądry bo ciebie to nie dotyczy, chodźi o sam fakt,ze dlaczego kadry nie poinformowały pracowników o sytuacji w firmie,nie zrobiły zebrania zeby omówić jak to wszystko załatwić nie zrobily doslownie nic czy to tak ciężko było, najlepiej postawić człowieka przed faktem dokonanym i zostawić na lodzie

???
Gość
???

a może niech dołączy się do dyskusji ktoś kogo zus przejął, zobaczymy czy zwalnianie się z długiej umowy samemu miał sens. Nie ma takiej osoby, już jedna się zwolnila i do tej pory nic z zusu nie dostaje.

cała prawda
Gość
cała prawda

Za 1 zł byłem straszony windykacją a tu taki przekręt na oczach całej Mławy i PiPów .Mają Polaków za idiotów a nasze urzędy tylko to udawadniają bo za swoimi się nie wstawią, ścigana jest ofiara a oszust zagraniczny chroniony nie ma go to nie ma,

Alan
Gość
Alan

Co na to Burmistrz? Chociażby wykazał zainteresowanie tym co sie dzieje i jak traktują koreańczycy Mieszkańców Mławy? Wycieczki do Korei były wpożo? Przed wyborami było pieknie. I tak drodzy wyborcy będziecie mieli 5 lat stagnacji, brak nowych firm, bo LG nie wyraża nanto zgody, i rozwój na poziomie Iłowa, nie uwłaczając osadzie 😉

Maro
Gość
Maro

Jeszcze jeden parking im zafundujcie. Robią co chcą z ludźmi. Gdzie teraz jest Pan Burmistrz?! Cisza? Nie ma poklasku i już po wyborach. Nie martwcie się, zawsze może zaśpiewać Wam zespół Cantare i możecie posiedzieć na podgrzewanej ławeczce. W sumie emerytom Koreańczycy nie potrzebni. A do pracy ukraińce zjadą. Super.

XXX
Gość
XXX

Jedno wielkie koreańskie gówno. Ale polaczkom pasuje to polaczki mają.

Pomyślmy
Gość
Pomyślmy

widocznie czerpią jeszcze korzyści majątkowe że upadłości i likwidacji nie chcą ogłosić. Dlatego zagraniczne firmy chętnie przybywają do Polski, mają upusty w podatkach a pracowników Polskich jak śmieci traktują, a najgorsze że nikt za nimi się nie wstawi. Polska to raj dla takich firm. Obłowić się i wypier…. tłumacząc że jest niewypłacalny ale jedynie dla pracowników bo wszelkie zyski szybciutko trafiły do Korei żeby komornik nie przejął . tyle w temacie.

Rampa
Gość
Rampa

Majątek? Prawdy się nie dowiesz czyj i ile tego jest. Dla siebie to maja.

zbulwersowana
Gość
zbulwersowana

Nawet ludzi z mieszkań na okres zimowy się nie wyrzuca a tu ciężarne na okres zimowy, świąteczny, przygotowania do porodu i wyprawki dla dziecka zostawili bez niczego. Miejmy nadzieję że zus przejmie to co nie zostało to nawet sprawdzone? bo z tego co zasięgałam informacji w zusie to z paragrafem 55 nie przejmą jedynie upadłość czy likwidacja.

CBA-PSL
Gość
CBA-PSL

A majątek czyj jest?

Melania
Gość
Melania

Pan Burmistrz byl zapraszany do Korei na samym poczatku swojej kariery burmistrza,wiec niech nikt nie wyobraza sobie,ze bedzie krytykowal kogokolwiek.Pomoc dostanie bogaty,a biedny niech zdycha.Jeszcze nikt nie stanal po stronie zwyczajnych robotnikow,ludzi najbiedniejszych.,bo od nich nie poplyna zadne korzysci.A za jakis czas taki sam los spotka reszte pracownikow innych koreanskich firm,ktore sie zwina i beda miec gdzies ludzi.Tylko,ze ludzie nie powinni stawac do pracy jesli nie otrzymali wynagrodzenia.Trzeba isc do firmy stanac przy drzwiach i nie wpuscic nikogo do czasu az wyplaca pieniadze,a nie pracowac kilka miesiecy za darmo,dorabiajac oszustow.

Rampa
Gość
Rampa

Po co LG ciężarna przecież takich nie chcą… a dostała umowę… można było inaczej to załatwić. A reszta? Produkcja się nie liczy ludzie którzy pracują 7 dni w tygodniu na 3 zmiany zostali z niczym.

CdAm
Gość
CdAm

A czy Pani swojej ciężarnej córce też kazała się zwolnić? Pomimo zaawansowanej ciazy dostała umowę z LG.

Aaaa
Gość
Aaaa

doładnie, córeczka pracuje w LG…. A INNI NIECH MARTWIĄ SIE SAMI O SIEBIE

Justyna
Gość
Justyna

Jesteście, chorzy, że się czepiacie, że ktoś pracuje w LG zazdrość wasz zera. Mówiono wam co macie zrobić i wasz modrość wyszło bokiem.

rada
Gość
rada

to nie jest czepianie się Pani Justyno, co innego dobra rada a co innego pozbycie się problemu i celowe wprowadzenie w błąd, rozmawiała Pani z kobietą która sama się zwolniła i czy zus jej coś płaci? chyba nie do tej pory nie otrzymuje żadnych pieniędzy z zusu, a proszę iść do zusu i się spytać czy z paragrafem 55 zus przejmie….ta sama odpowiedź… że absolutnie.

Justyna
Gość
Justyna

A czyja to jest wina, że tak jest dziewczyn z biura czy prezesa.

Justyna
Gość
Justyna

A kto nie wypłacił pieniędzy dziewczyny czy PREZES to do kogo pretensje.

cała prawda
Gość
cała prawda

Rozmawiała Pani z kobietą która sama się zwolniła nic z zusu nie dostaje, a w zusie Pani była? na paragraf 55 nie przejmują ludzi a już na pewno o przejęcie nie powinien występować pracownik tylko pracodawca, celowo wprowadzano w błąd aby wyzbyć się pracownika nie zapłacić mu wynagrodzenia ani świadczenia za urlop wypoczynkowy a co niektórym ekwiwalentu.

aAAA
Gość
aAAA

Trzeba było pracować do końca, a nie tylko kombinować. A nie oczerniacie ludzi.

Zażenowana
Gość
Zażenowana

Pracy w Mławie nie brakuje…to że ktoś decyduje się na pozostanie w Zakładzie gdzie od dawna źle się dzieje jest świadomy konsekwencji, jesteśmy dorośli, cudów nie ma.Na co liczyć w takiej sytuacji. A pretensje teraz do kogo? Najprościej do polskich pracowników tak jest wygodnie

Zażenowana
Gość
Zażenowana

To proszę znaleźć pracę, proste.To jest tylko i wyłącznie wina pracodawcy.Wszyscy wiemy jacy są Koreańczycy żadne argumenty do nich nie przemawiają.W przeciwnym wypadku firma by prosperowała

Ten co nie zazdrości
Gość
Ten co nie zazdrości

Kto pracuje ten ma. Jakby poszła po pierwszym miesiącu ciąży na chorobowe to tak samo by została na lodzie, cwaniary.

Zażenowana
Gość
Zażenowana

Każdy podejmuje świadome decyzję, nie rozumiem tej zazdrości

Kleks
Gość
Kleks

Andrew chyba udezyles w stol ale glowa

Kama
Gość
Kama

Pani nie otrzymuję wynagrodzenia od Neotechu ,ale to nie znaczy że została Pani na lodzie tak jak kobiety w ciąży, kobiety na uropie macierzyńskim, ponieważ otrzymała nową umowę od firmy Lg i dostaje wynagrodzenie . Jeśli chodzi o zalegly ekwiwalent za urlop wypoczynkowy ktorego Pani nie wykorzystała również został wyplacony także nie ma Pani o co sie martwić tak naprawdę wszystkie świadczenia zostały wypłacone. A jeśli chodzi o pracowników którzy przebywają na zwolnieniach chorobowych, urlopach macierzynskim oraz kobiety w ciąży dla tych osób juz nie starczyło na wyplacenie świadczeń z tytułu urlop wypoczynkowy.

Beti
Gość
Beti

Jest ! Bardzo dobrze było jeszcze dłużej w tym syfie siedzieć bo jak dzieciom kit wciskali że jutro wypłata i tak do 16 lub nawet 17 sami sobie jesteście winni

Mławiak
Gość
Mławiak

Jak ktos nie płaci to nie wolno pracować!!! Proste!
Tak samo jak płaci słabo to i praca słaba. Jaka płaca taka praca. Ludzie sami są winni, psiarnia jak się zjednoczyła to wywalczyła swoje. Pracownicy razem! Wiem, że to budżetówka ale jeżeli nie będzie jedności pracowników, to pracodawcy (i prywatni i państwowi) będą dalej ludzi dymać.. Pomyślcie trochę.. pracownicy miesiąca.. po czyjej stronie jesteśmy i o czyje dobro tu chodzi.. Prezesi mają aż nad..
Pozdrawiam myślących!

Andrew
Gość
Andrew

Wiedziałem, że ktoś ma coś na sumieniu. Wystarczy tylko uderzyć w stół, a…

Kleks
Gość
Kleks

Andrew czekamy

Andrew
Gość
Andrew

Wy liczycie na burmistrza?
Dobry żart!
Niebawem coś o tym gościu napiszę.

GDA
Gość
GDA

Najpierw napisz jaką władzę w stosunku do prywatnej spółki ma burmistrz.

ADG
Gość
ADG

Choćby zapomoga czy coś takiego.

mikuś
Gość
mikuś

Ojojoj Andrew. Już czekamy….. Zamiast pisać to może to zgłoś do TV.