Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Coś być musi do cholery za zakrętem


Coś być musi do cholery za zakrętem – śpiewał w popularnym niegdyś serialu „Zmiennicy” Przemysław Gintrowski. W opisanym tu przypadku za zakrętem stoi auto, a nawet sznur aut. A w czym jest problem?

KSP Mława nabór

Pomysłowość kierowców przy znalezieniu miejsca do zaparkowania pojazdu, czasami jest naprawdę godna podziwu. Gdy oglądamy takie zdjęcia (również z Mławy) w sieci to zwykle są one dla nas zabawne. Zapominamy przy tym, że najczęściej jednak nieprawidłowe parkowanie jest niebezpieczne dla innych użytkowników drogi.

I taki właśnie sygnał wpłynął od mieszkanki naszego miasta, poruszającej się codziennie ulicą Okólną.

– Na ulicy Okólnej w okolicy cmentarza zawsze stoją zaparkowane samochody. Zwykle jest ich kilka. Gdy jadę od strony ronda w kierunku ulicy Warszawskiej to jeszcze nie jest tak źle, choć już kilka razy miałam sytuację, że musiałam hamować. Gorzej gdy jadę od Warszawskiej. Dojeżdżając do cmentarza, na łuku drogi stoją zaparkowane auta. Nie ma tam widoczności czy od strony ronda jedzie jakiś pojazd. To, że nie doszło tam do wypadku to chyba jedynie zasługa tego, że ulica pełna jest dziur i trudno tam jechać szybciej ni 30 na godzinę. Zgłaszałam to Straży Miejskiej, ale nie ma żadnego efektu. Napiszcie o tym – apeluje czytelniczka.

Zapewne to nie jedyne miejsce w Mławie, gdzie parkowanie jest uciążliwe dla innych kierowców. Przy okazji warto zauważyć, że parkowanie na łuku ulicy (gdy nie ma zakazu) jest dozwolone, jednak w sytuacji, gdy nie stwarza zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Parkowanie w innych miejscach, choćby „na chwilę” też nie ułatwia życia innym. Każdy, kto porusza się autem np. w okolicach szkół, właśnie na Okólnej, Browarnej, czy w okolicach SP nr 7 wie, że w pewnych godzinach lepiej te rejony omijać.

Do kierowców trzeba jednak zaapelować o większą wyobraźnię, a do właściwych służb o adekwatną do sytuacji reakcję.

red.

Zobacz także…

Wolnoć Tomku, w swoim domku

Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

27 - liczba komentarzy w artykule "Coś być musi do cholery za zakrętem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Daria
Gość
Szanowni codzienkowicze (bo chyba mozna nas tak nawac 🙂 ), zostal tu poruszony BARDZO WIELKI PROBLEM. W Mlawie nie robi sie nic, zeby powstawaly parkingi. Zobaczcie co sie dzieje na ulicach gdzie sa nowe bloki! O „starych” osiedlach nie wspomne, bo to juz dawno zabiega o groteske. Niedlugo bedziemy parkowac jeden na drugim chyba. Na dodatek chca urzadzic trakt miejski do dworca zintegrowanego przez OKM i Mariacką. Naprawde super pomysl, szczegolnie dla malych dzieci bawiących sie na tym osiedlu. Ktos wydajac pozwolenia na budowe nowych budynkow widocznie nie ma pojecia co robi, albo dostaje GRUBĄ kase od developerow za mozliwosc… Czytaj więcej »
Daro
Gość

zakaz parkownia postawić i tyle od warszawskiej nic nie widać

Anonimowo
Gość

No tak niby nic wszystko ok,a jednak kogoś zabolało dlaczego ?jak zgodnie z przepisami to spoko ominąć temat.

Kamila
Gość

Jeżdżę tamtędy codziennie i nie czuję się niebezpiecznie, wystarczy odrobina ostrożności.Na każdej ulicy stoją zaparkowane samochody pod posesjami które trzeba ominąć nie tylko na Okólnej.

AAaa
Gość

widzę że Pani Kamila i Anonim to specjaliści od jazd, tam jest naprawdę niebezpiecznie i każdy to stwierdzi kto jeździ tamtędy i co ma trochę pojęcia o jeździe samochodem

Anonim
Gość

Tak bardzo niebezpiecznie, że jakoś nigdy tam wypadku ani kolizji nie było, natomiast niedaleko skrzyżowania z Warszawską było ich wiele. Proponuję wystosować wniosek o zrobienie tam ulicy jednokierunkowej.

munio
Gość

nie wszyscy tam jeżdżą bardzo wolno choćby straż pożarna na sygnale też musi się jakoś przebić slalomem od prawej do lewej

wpDiscuz