Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mikołaj jak co roku przywiózł grzecznym dzieciom słodycze


Świąteczna iluminacja na choince, życzenia od władz miasta i prezesa LG, gratulacje i nagrody dla laureatów konkursu „Świąteczna Kartka od Burmistrza” oraz przedstawienie bożonarodzeniowe o perypetiach św. Mikołaja i słodkie upominki wręczane wszystkim dzieciom – tak w największym skrócie opisać można przebieg wczorajszych Mikołajek miejskich.

Mikołajki jak co roku rozpoczęły się od zaświecenia iluminacji na miejskiej choince. Być może niezbyt sprzyjająca pogoda sprawiła, że dzieci i rodziców zjawiło się w tym roku znacznie mniej niż w poprzednim. Ci jednak, którzy liczyli na spotkanie w tym miejscu z Mikołajem nie rozczarowali się. Pojawił się on na balkonie Miejskiego Domu Kultury, podobnie jak władze miasta i prezes LG, który to odczytał życzenia dla mieszkańców naszego miasta, stojących po drugiej stronie ulicy pod choinką.

Druga część uroczystości miała miejsce w sali kina, a rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień dla autorów najlepszych prac w konkursie „Świąteczna Kartka od Burmistrza”. Pełną listę nagrodzonych podamy w odrębnej publikacji. Dzieci niecierpliwie czekały na spotkanie z Mikołajem. Zanim jednak Mikołaj wręczył każdemu dziecku słodki upominek, dzieci zobaczyć mogły spektakl teatrzyku lalkowego o perypetiach św. Mikołaja, który musiał zdobyć prezenty dla dzieci. Tak jak w latach ubiegłych, po spektaklu był czas na krótkie spotkanie z Mikołajem, który zasiadł  na scenie w fotelu. Każde dziecko otrzymało świąteczną czekoladę i była okazja by sfotografować się z Mikołajem.

JK

« 2 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
mex
Gość
mex

No widać, że się burmistrz w tym roku postarał.

Margo
Gość
Margo

Czy ja wiem.. odnoszę wrażenie że co co roku praktycznie jest to samo. Nie podobała mi się propozycja kina dla najmłodszych. Uważam, że te mikołajkowe 2 seanse przynajmniej dla dzieci powinny być darmowe, a nie za przeproszeniem takie żydzenie. Jeszcze na małych gościach tego dnia zarobić. Ale to moja opinia.

mex
Gość
mex

Margo. Szanuję twoje zdanie, tylko może należałoby napisać o „sępieniu” bo inaczej, jak ktoś z zewnątrz przeczyta, to pomyśli, że w Mławie antysemityzm się panoszy 😉

Margo
Gość
Margo

mex. Masz rację, słowo „sępienie” bardziej odpowiednie 😉

mex
Gość
mex

I tak się osiąga kompromis. Parlamentarzyści powinni się od nas uczyć. Małgosia – pozdrawiam.

Margo
Gość
Margo

Parlamentarzyści i nie tylko! Również pozdrawiam 🙂
Maryśka

Mario
Gość
Mario

Ale w czym burmistrz się tak postarał? W lansowaniu samego siebie? Bo co on zrobił dla zorganizowania tej imprezy, tak fizycznie?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził, to samo dotyczy tej imprezy.
Co jak co, ale ale tu nie można nikogo winić o złe intencje. Mikołajki to mikołajki. 6-go grudnia są Mikołajki i tego dnia, zgodnie z tradycją odbyła się impreza. Wiadomo było o tym wcześniej, a więc jak się chciało w niej uczestniczyć ze swoją pociechą, to trzeba było sobie tak czas zorganizować, żeby zdążyć się na nią wybrać. Można było obiad w przeddzień zrobić, tak samo jak zakupy i wygospodarować czas – dla chcącego nic trudnego, ale najlepiej bezcelowo wylewać żale.

maria
Gość
maria

ale nie zapominaj że to 6 grudnia są imieniny Mikołaja i właśnie w tym dniu była ta imprezka dla dzieci a w dodatku była na godz 17 .

Lukiar
Gość
Lukiar

Zamiast zrobić taką imprezę w sobotę. W ciągu dnia były 3 filmy dla dzieci tylko ze normalni ludzie pracują a dzieci są w przedszkolach wieczorem tez nie jest za ciekawie z czasem. Pewnie byli sami emeryci ci co mieli wolne i patologia bo reszta musiała pracować na tych co im się nie chce pracować…

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Można też było wysłać babcię emerytkę, a w Mławie nie sama patologia i nie sami emeryci żyją. Trochę kultury by się przydało, bo ten komentarz zalatuje mi… patologią właśnie. 😀