Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Książka na Jana. Chętnych nie brakowało!


fot. MBP im. B. Prusa w Mławie

KSP Mława nabór

Muzyka, która rozchodziła się z głośników zachęcała do zatrzymania się. W godzinach 11.00 – 13.00 na pasażu przed biblioteką obdarowywaliśmy mieszkańców książkami. Dzień 24 czerwca to święto książki – dzień imienin Jana Kochanowskiego, najwybitniejszego polskiego pisarza epoki odrodzenia, twórcy literackiej polszczyzny.

Polski Press Club w porozumieniu z Biblioteką Narodową i bibliotekami w całej Polsce ustanowili, by dzień 24 czerwca stał się polskim świętem książki.

Chętnych mławian nie brakowało, był wręcz tłum chcących otrzymać książkę lub podarować ją innej osobie, którą podziwiają, lubią, kochają. Takie też jest hasło tego święta.

Nie zabrakło pochwał i podziękowań za zorganizowanie akcji. My – bibliotekarze również dziękujemy za wspólne uczczenie tego święta.

źródło i zdjęcia: MBP im. B. Prusa w Mławie

Zobacz także…

Wakacje z książką. Sprawdź godziny otwarcia biblioteki

Wakacje z biblioteką! Czytanie, malowanie, konkursy…

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Książka na Jana. Chętnych nie brakowało!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
literka
Gość

Świetna inicjatywa.Gratulacje!!!

migotka
Gość

co roku więcej ludzi :))) gratulacje dla biblioteki <3

wpDiscuz