Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Książka na Jana. Chętnych nie brakowało!


fot. MBP im. B. Prusa w Mławie


Muzyka, która rozchodziła się z głośników zachęcała do zatrzymania się. W godzinach 11.00 – 13.00 na pasażu przed biblioteką obdarowywaliśmy mieszkańców książkami. Dzień 24 czerwca to święto książki – dzień imienin Jana Kochanowskiego, najwybitniejszego polskiego pisarza epoki odrodzenia, twórcy literackiej polszczyzny.

Polski Press Club w porozumieniu z Biblioteką Narodową i bibliotekami w całej Polsce ustanowili, by dzień 24 czerwca stał się polskim świętem książki.

Chętnych mławian nie brakowało, był wręcz tłum chcących otrzymać książkę lub podarować ją innej osobie, którą podziwiają, lubią, kochają. Takie też jest hasło tego święta.

Nie zabrakło pochwał i podziękowań za zorganizowanie akcji. My – bibliotekarze również dziękujemy za wspólne uczczenie tego święta.

źródło i zdjęcia: MBP im. B. Prusa w Mławie

Zobacz także…

Wakacje z książką. Sprawdź godziny otwarcia biblioteki

Wakacje z biblioteką! Czytanie, malowanie, konkursy…

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
literka
Gość
literka

Świetna inicjatywa.Gratulacje!!!

migotka
Gość
migotka

co roku więcej ludzi :))) gratulacje dla biblioteki <3