Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kwiaty i znicze pod Kopcem Kościuszki


Dokładnie w 223 rocznicę złożenia przysięgi i odczytania „Aktu powstania obywatelów mieszkańców województwa krakowskiego” przez Tadeusza Kościuszkę na krakowskim rynku, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej przypomina mieszkańcom Mławy o tej karcie w polskiej historii, jaką była insurekcja kościuszkowska. 24 marca pod  Kopcem Kościuszki na Wólce pojawiły się biało-czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

KSP Mława nabór

To właśnie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej przy współpracy z parafią św. Jana Kantego oraz Zespołem Placówek Oświatowych nr 2 na Wólce, corocznie inicjuje taką krótką uroczystość przy Kopcu Kościuszki. Wystarczy kilkanaście minut, by w krótkich słowach przypomnieć wydarzenia historyczne sprzed ponad dwustu lat a potem w krótkiej modlitwie, poprowadzonej przez ks. kan Henryka Adamczyka polecić Bogu tych, którzy o walczyli o wolną Polskę. W uroczystościach uczestniczyli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, przedstawiciele urzędu miasta, radni miejscy, nieliczni mieszkańcy oraz młodzież i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz