Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty i znicze pod Kopcem Kościuszki


Dokładnie w 223 rocznicę złożenia przysięgi i odczytania „Aktu powstania obywatelów mieszkańców województwa krakowskiego” przez Tadeusza Kościuszkę na krakowskim rynku, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej przypomina mieszkańcom Mławy o tej karcie w polskiej historii, jaką była insurekcja kościuszkowska. 24 marca pod  Kopcem Kościuszki na Wólce pojawiły się biało-czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.


To właśnie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej przy współpracy z parafią św. Jana Kantego oraz Zespołem Placówek Oświatowych nr 2 na Wólce, corocznie inicjuje taką krótką uroczystość przy Kopcu Kościuszki. Wystarczy kilkanaście minut, by w krótkich słowach przypomnieć wydarzenia historyczne sprzed ponad dwustu lat a potem w krótkiej modlitwie, poprowadzonej przez ks. kan Henryka Adamczyka polecić Bogu tych, którzy o walczyli o wolną Polskę. W uroczystościach uczestniczyli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, przedstawiciele urzędu miasta, radni miejscy, nieliczni mieszkańcy oraz młodzież i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x