Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Deweloper kupił działkę z budynkiem dawnej siedziby PUP


dsc_0004Zarząd powiatu znalazł nabywcę na nieruchomość przy ulicy Piłsudskiego 43, gdzie do końca 2015 roku mieściła się siedziba Powiatowego Urzędu Pracy. Działkę wraz z budynkiem nabyła firma Kambud Inwestycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – spółka komandytowa, z siedzibą w Mławie.


Umowa sprzedaży została podpisana notarialnie 27 października, a budżet powiatu wzbogacił się o 772 800 zł. Obowiązująca dla tej działki decyzja o warunkach zabudowy pozwala nowemu właścicielowi zabudować ją budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym z częścią usługowo – handlową.

W przypadku tej nieruchomości sprawdziło się stare powiedzenie „do trzech razy sztuka”, bowiem dopiero w ogłoszonym po raz trzeci przetargu nieruchomość została sprzedana. Mławskie starostwo wystawiając tę nieruchomość na sprzedaż po raz pierwszy, ustaliło cenę wywoławczą na  na 810 tys. zł. 26 listopada 2015 r. przetarg rozstrzygnięto – wpłynęła jedna oferta zakupu tej nieruchomości za kwotę 1,2 mln zł złożona przez Karola Stefana Ludwińskiego. Ten nabywca uchylił się jednak od podpisania aktu notarialnego, tracąc 41 tys. wpłaconego wadium.

W ponownie ogłoszonym przetargu cena wywoławcza nieruchomości ustalona została w wysokości zaoferowanej w poprzednim przetargu, a więc w kwocie 1,2 mln zł. W wymaganym terminie nie wpłynęła jednak żadna oferta kupna tej nieruchomości.

Dopiero trzeci przetarg ogłoszony w lipcu br. przyniósł rozstrzygnięcie.

– Cenę wywoławczą nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego 43 w trzecim przetargu zarząd powiatu ustalił na 762 800 zł – jest to wartość tej nieruchomości równa kwocie wyceny rzeczoznawcy. Przetarg odbył się 13 października, przystąpił do niego tylko jeden oferent Kambud Inwestycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – spółka komandytowa, który to zgodnie z warunkami przetargu dokonał jednego postąpienia ceny i nabył nieruchomość za kwotę 772 800 zł. Nabywca wpłacił zadeklarowaną kwotę i 27 października została podpisana notarialnie umowa sprzedaży – podaje Stanisław Michaluk dyrektor wydziału geodezji w mławskim starostwie.

JK

Przypomnijmy: działka oznaczona numerem 3830/5 znajduje się na terenie, dla którego nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.Mławy, zatwierdzonym uchwałą nr XVII/164/2012 Rady Miasta Mława z dnia 24 kwietnia 2012 roku, działka położona jest w strefie zabudowy mieszkaniowo-usługowej (obręb urbanistyczny – M/U).
Dla tej nieruchomości na wniosek starostwa Burmistrz Miasta Mława w dniu 18 grudnia 2014 roku wydał decyzję nr 81/14 o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego z usługami i handlem.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
volvo
volvo
5 lata temu

ta działka była potrzebna bo jest uzbrojona. Niech CBA sprawdzi do kogo należą działki sąsiadujące!

a
a
5 lata temu

Było do przewidzenia , że jakiś deweloper kupi. No i niech buduje , co komu szkodzi. Kto będzie chciał to kupi mieszkanie czy tam lokal usługowy. Ja nie mam nic przeciwko. Nie wiem co to za zwyczaj że patrzy się u nas na ludzi którzy coś robią w życiu jako na wrogów. Najlepiej usiąść i narzekać. Może i było ustawione może i nie. Nie z moich to co mnie to obchodzi. Za to z moich podatków wydają na lewo i prawo w urzędach i to już mi się nie podoba !

normalny chłopak
normalny chłopak
5 lata temu

„USTAWKA” ? a co w tym kraju nie jest ustawione!

Marian
Marian
5 lata temu

Janek – mogłeś wystartować w przetargu i licytować. Przetarg był otwarty dla wszystkich chętnych. Po co te teorie spiskowe.

janek
janek
5 lata temu

ustawka, dewloper ma obok działkę…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x