Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne spotkanie po latach – VII Zjazd Absolwentów Liceum Pedagogicznego w Mławie


sliderW miniony weekend odbył się siódmy zjazd absolwentów nieistniejącego od ponad 40 lat Liceum Pedagogicznego w Mławie. Absolwenci szkoły już od piątku przechadzali się ulicami miasta w poszukiwaniu  znanych sobie osób, miejsc i budynków.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Główne uroczystości zjazdowe rozpoczęły się w sobotnie przedpołudnie mszą świętą w Kościele Świętej Trójcy.

Następnie uczestnicy zjazdu, wśród których byli nie tylko absolwenci szkoły ale także i jej nauczyciele, przeszli do Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano hymn państwowy, następnie przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Pedagogicznego, Henryk Sławuta powitał wszystkich obecnych i oficjalnie otworzył  Zjazd Absolwentów. Zaprosił także do wystąpień okolicznościowych gości oraz chętnych uczestników zjazdu.

Podczas spotkania na sali widowiskowej Szkoły Muzycznej Burmistrz Mławy odznaczył medalem Zasłużony dla Miasta Mławy Waleriana Piotrowskiego, autora książki pt. Leksykon nauczycieli, absolwenta LP z roku 1969. Warto nadmienić, iż Leksykon nauczycieli otrzymał każdy uczestnik zjazdu.

Na zakończenie tej części zjazdu na scenie wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Później wszyscy przemieścili się na ulicę Piłsudskiego, do Zespołu Szkół Nr 3, który funkcjonuje w miejscu  dawnego budynku Liceum Pedagogicznego. Tam, absolwenci zostali serdecznie powitani przez Dyrektora ZSZ Nr 3, Stefana Wojnarowskiego oraz grupę uczniów. Przewodniczącemu Stowarzyszenia Absolwentów wręczono symboliczny klucz do budynku szkoły.

Oprócz zwiedzania szkoły, nieformalnych spotkań i rozmów koleżeńskich, miało miejsce otwarcie stałej wystawy pt. „Była sobie szkoła”, na której zgromadzono dokumenty, materiały i pamiątki związane z powstaniem i działalnością mławskiego Liceum Pedagogicznego.

Wieczorem uczestnicy zjazdu spotkali się na Balu Absolwentów, który sprzyjał odświeżaniu szkolnych znajomości i wspominaniu licealnych przyjaźni, czasem nawet miłości, a także przywoływaniu szkolnych historii i zabawnych anegdot. Spotkanie zakończyło się późno w nocy, a już w niedzielne przedpołudnie najwytrwalsi uczestnicy ponownie zagościli w Państwowej Szkole Muzycznej, by podsumować siódme „koleżeńskie spotkanie po latach” i, a jakże … umówić się na kolejne.

KG

« 2 z 3 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tadek Sokołowski z Inowrocławia
Tadek Sokołowski z Inowrocławia
3 lata temu

Brałem udział już w czwartym zjeździe a był to jużVll my.Niezapomniane przeżycia.

Beyer Barbara Leba z d. Strzegowska
Beyer Barbara Leba z d. Strzegowska
4 lata temu

Poszukuje koleżanek Zofia Milewska Zakroczym UL Odpadki 1 i ZosiaKawka LPMlawa bylam uczennica miałam nazwisko Basia Strzegowska zam Leba

Beyer Barbara Leba
Beyer Barbara Leba
4 lata temu

Poszukuje Zosi Milewskiej mieszkala w Zakroczymiu na ul. Odpadki 1 oraz Zosi Kawki

Ryszard TROJANOWSKI, rocznik 1965 -1970
Ryszard TROJANOWSKI, rocznik 1965 -1970
4 lata temu

Po raz kolejny dano nam możliwość powrotu do lat młodości. Mogliśmy podzielić się osiągnięciami i powspominać czasy nauki w Naszej, Najwspanialszej Szkole. Wspomnieć Nauczycieli, porozmawiać z Wychowawcą. Jest to przeżycie, które pozostaje w pamięci na zawsze. Warto było tego doświadczyć. Do zobaczenia na kolejnym zjeździe.

Stanislaw Osiecki
Stanislaw Osiecki
4 lata temu

Bardzo udany zjazd Podziekowanie dla organizatororow i wladz miasta Mlawy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x