Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po wielu perypetiach MKM ma dwa nowe minibusy


Dwa minibusy na bazie mercedesa sprintera w listopadzie wzbogacą flotę Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, operatora Mławskiej Komunikacji Miejskiej.


Na nowe autobusy trzeba było czekać ponad rok, ponieważ producent miał problemy z realizacją zamówienia. Z pierwszym dostawcą została rozwiązana umowa i w przetargu wyłoniona nowa firma, która zrealizowała zamówienie już zgodnie z nowym z planem.

Każdy z pojazdów ma 15 miejsc siedzących, a poza tym zmieści 19 osób stojących, wózek inwalidzki lub wózek z dzieckiem. Podłoga przy tylnych drzwiach jest hydraulicznie obniżana, aby umożliwić korzystanie z transportu publicznego osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Nowe autobusy będą kierowane na kursy MKM niewymagające większej liczby miejsc – MPDM ma taką wiedzę, ponieważ na bieżąco kontroluje sytuację, zliczając pasażerów.

Pojazdy zostały zakupione ze środków przekazanych spółce aportem przez Miasto Mława w wysokości 1 000 000 zł oraz ze środków własnych MPDM.

W najbliższych dniach autobusy będą podlegały adaptacji do potrzeb Mławskiej Komunikacji Miejskiej oraz oklejeniu. Na nasze ulice wyjadą najpóźniej w połowie listopada br.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaaa
Jaaa
1 miesiąc temu

Do żubrów będą jeździć, bo o bydło się dba, nawet chodnik z ścieżką rowerowa powstaje a dalej dla ludzi co zrobione nic wielkie G….

Bizon
Bizon
1 miesiąc temu
Reply to  Jaaa

Żubry to nie jest projekt miejski. Wobec tego pretensje nie do burmistrza.

qwe
qwe
1 miesiąc temu

Tylko za dużą osób to tam nie wejdzie. Niech go podstawią na godzine w której jeździ najwiecej ludzi. To będzie duży problem.

emeryt
emeryt
1 miesiąc temu

Super

J-23
J-23
1 miesiąc temu

Paskudnie wyglądają w tym oklejeniu. Najlepiej 1 kolor i jeden widoczny napis powinien być.Oczopląsu można dostać.

Św Piotr
Św Piotr
1 miesiąc temu

Cuda cuda ogłaszają , jak dla mnie wybory powinny być co dwa lata , wszędzie dzieją się cuda i magia. Wszyscy są tacy mili dla Siebie , robota idzie że aż furczy i następują nieoczekiwane wspaniałe happy endy otwarcia obiektów wiwaty i wogóle szmyrex pyrex

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x