Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W niecodzienny sposób obchodzili Dzień Bez Samochodu i sprzątnie świata


Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie w niecodzienny sposób obchodzili Dzień Bez Samochodu, połączony z akcją sprzątania świata. Na zaproszenie Jacka Szlachty- leśniczego Leśnictwa Dunaj, pojechali pociągiem na piknik w Jarlutach Małych (gm. Regimin). Podróż pociągiem do Krośnic to dodatkowa atrakcja, która w dodatku w Dniu Bez Samochodu była bezpłatna.


Ze stacji Krośnice do Jarlut Małych, gdzie przygotowane jest miejsce biwakowe  które powstało w ramach programu Lasów Państwowych pod nazwą „Przenocuj w lesie”, trzeba było dotrzeć pieszo. Nagrodą czekającą na miejscu były owoce z sadu leśniczego Szlachty: jabłka, gruszki i brzoskwinie. Marszowi  przez las towarzyszyły opowieści o pracach wykonywanych w lesie i zbieranie leżących tam śmieci. Jeden z uczestników znalazł też grzyby: koźlarza i zajączka.

Na miejscu pikniku, na wszystkich czekał już smaczny posiłek przygotowany przez Nadleśnictwo Ciechanów: gorąca grochówka, kiełbaski, kawa i herbata. Po posiłku chętni ruszyli do tańca, można też było grać w siatkówkę lub w bule.

źródło i fot. ŚDS Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x