Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na sportowo uczcili pamięć o patronie 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pokonali blisko 15 km trasę, by w ten sposób oddać hołd poległemu 71 lat temu patronowi brygady – ppor. Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi, ps. Rój.


Domeną żołnierzy jest sprawność fizyczna, dlatego mazowieccy terytorialni przy każdej okazji dbają o rozwój swojej kondycji. W tym roku z okazji 71 rocznicy śmierci patrona 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej na sportowo oddali hołd ppor. Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi, ps. Rój.

9 kwietnia z Placu Jana Pawła II wystartował „Bieg Roja”, w którym pobiegło 25 żołnierzy na czele z dowódcą brygady, płk. Mieczysławem Gurgielewiczem.

Oficjalne obchody 71 rocznicy śmierci ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój odbyły się w niedzielę 10 kwietnia w Szyszkach, miejscowości gdzie w nocy z 13 na 14 kwietnia 1951 roku podczas próby przedarcia się przez obławę UB, zginął Rój wraz ze swoim podkomendnym Bronisławem Gniazdowskim. W intencji poległych żołnierzy NZW i NSZ odprawiona została msza święta, po której złożono kwiaty pod płytą upamiętniającą poległych w 1951 polskich patriotów.

Dołącz do mazowieckich terytorialsów

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-63 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl), który pomoże w procedurze rekrutacyjnej. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć również na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/

Kolejne szkolenie, zarówno dla nowych ochotników jak i rezerwistów z rejonu północnego Mazowsza rozpocznie się 13 maja w Ciechanowie. Ochotnicy, którzy chcieliby wziąć w nim udział już teraz powinni złożyć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej.

źródło i fot. 5MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
1 rok temu

Ubu du bu, ubu du bu niech żyje nam prezes naszego klubu i świr Maciora też.
***** ***

Anonim
Anonim
1 rok temu

A czy grali już w bierki?
Bo ciekawy jestem kto wygrał?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x