Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Terytorialsi dostarczą do NZOZ prawie 3 miliony maseczek


FOT.DWOT


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczą blisko 3 mln maseczek ochronnych, które tym razem otrzymają niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej.

Już od stycznia maseczki w ramach akcji „Maseczka dla obywatela” oraz inne środki ochrony indywidualnej trafiają do placówek medycznych. Inicjatorem akcji jest Mazowiecki „Urząd Wojewódzki. Blisko 100 palet zapełnionych kartonami z maseczkami trafiło już do szpitali na terenie północnego Mazowsza. Obecnie maseczki transportowane są do niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Terytorialsi muszą dostarczyć blisko 3 miliony sztuk.

Największą ilość maseczek, bo aż ponad milion rozwiozą żołnierze z Zegrza, trafią one do 112  placówek medycznych na terenie powiatu wołomińskiego, legionowskiego oraz Warszawy. Do 58 placówek dostarczą maseczki żołnierze 53 blp z Siedlec, największą ilość otrzymają placówki z Siedlec. Żołnierze z Komorowa natomiast dostarczą 770 tysięcy maseczek, które zostaną rozdysponowane po między 77 placówek medycznych w powiatach: ostrołęckim, ostrowskim, wyszkowskim, pułtuskim oraz makowskim. Najwięcej sztuk otrzymają placówki z Ostrołęki. Żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa dostarczą natomiast maseczki do 46 placówek w swoim rejonie odpowiedzialności, czyli w Ciechanowie, Mławie, Płońsku, Przasnyszu oraz Żurominie.

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.2 6 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
1 rok temu

Żeby w obliczu agresji ze wschodu hejtować, w niesłychanie prymitywny zresztą sposób, Wojsko Polskie, to trzeba mieć nierówno pod sufitem, w najlepszym przypadku.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

No to ładne rzeczy słyszałem odnośnie aneksji od ćpuna terleckiego, który uważa, że putin załagodził już sprawę. Śmiać się czy płakać słysząc takie wypowiedzi ćpuna. Czy może współczuć też jego elektoratowi.
A jeżeli chodzi o Wojsko Polskie to nikt go nie obraża. A wręcz przeciwnie jestem dumny z nich. Inaczej się odnoszę do dzieci Maciory, którzy mają za zadanie ochraniać niejaką Balbinę bojącego się naszych kobiet.

Mróz
Mróz
1 rok temu
Reply to  Hemi

To nie WP a tylko WOT a to różnica

Normalny
Normalny
1 rok temu

Wystarczy podjechać normalną ciężarówka pod rampę i paleciakiem ewentualnie widlakiem załadować towar na pakę i nie trzeba tego ręcznie przewalać na potrzeby propagandy i angażowania tylu ludzi…

Anonimus
Anonimus
1 rok temu

I takim dokonaniem to można się pochwalić. Przecierz nie każdy takie maseczki może dostarczyć. Trzeba do tego ubrać odpowiednio ludzia i mu zapłacić, a na dodatek jeszcze trzeba to wszystko podać do prasy, żeby wszyscy wiedzieli, że dzieci Maciory są niezbędni w naszym istnieniu.
Brawo propaganda żywcem wzięta za czasów komuny.
J384Ć P15

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Anonimus

…albo z Korei Północnej.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x