Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bloków  na Łąkowej nie będzie. Przynajmniej na razie


Mieszkańcy domków jednorodzinnych w okolicy ulic Łąkowej mogą mieć ostrożne powody do radości. Inwestor, planujący w tej okolicy budowę ośmiu budynków wielorodzinnych, przeciwnie. Bloki przy ulicy Łąkowej, przynajmniej na razie nie powstaną. Dlaczego?


ksp Mława
Reklama

Plan wybudowania w tej okolicy budynków wielorodzinnych ma już długą i dość zawiłą historię. Początkowo inwestor podjął próbę uzyskania wymaganych zgód i pozwoleń i starał się o nie w trybie nowych przepisów  ułatwiających przygotowanie i realizację inwestycji mieszkaniowych (tzw. lex deweloper). Wówczas to rada miasta wniosek inwestora rozpatrzyła negatywnie.

W kwietniu 2020 r. burmistrz Mławy jednak wydał pozytywną decyzję dla tego samego inwestora, tej samej inwestycji i tej samej lokalizacji, już w trybie „normalniej” procedury uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. To wystarczyło, aby przygotować wniosek o pozwolenie na budowę i złożyć go u starosty. Starosta mławski 14 stycznia br. wydał jednak decyzję odmawiającą zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę. W uzasadnieniu swojej decyzji starosta wskazał szereg uwag do przedłożonego przez inwestora projektu. Te główne sprowadzały się do braku możliwości przyłączenia do kanalizacji deszczowej, uwzględniały też zastrzeżenia spółki WOD-KAN odnośnie ochrony zlokalizowanego w pobliżu ujęcia wód co stoi w sprzeczności z wydaną przez burmistrza decyzją o warunkach zabudowy. Od odmownej decyzji starosty stronom postępowania służy odwołanie do Wojewody Mazowieckiego.

Tak więc, przynajmniej na razie ta inwestycja nie będzie realizowana.

JK

Zobacz także:  Mieszkańcy nie chcą bloków, burmistrz zmienia zdanie
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
1 rok temu

A to przedziwna sytuacja 🙂 mam wrażenie ze co do pozwoleń na budowę są równi i równiejsi w naszym „cudownym” starostwie. Tu nie wydali pozwolenia z powodu kanalizacji deszczowej, a na podmiejskiej nie przeszkadzał im brak dostępu do kanalizacji sanitarnej. I tu i tu same domki jednorodzinne. Ale starosta twierdził będzie ze wszyscy są równi 😉

NASA
NASA
1 rok temu

Każde szanujące się miasto ma plan zagospodarowania przestrzennego. Wtedy wiadomo gdzie i co można budować. Gdy takiego planu nie ma jest wolna amerykanka. W mętnej wodzie łatwiej ryby łowić. Pozwolenie można dostać za co łaska i budować się gdzie chce. Buniowi to pasuje, gdyby był plan to byłby porządek jego brak to w mieście bajzel. I rządzą deweloperzy

Wojtek
Wojtek
1 rok temu
Reply to  NASA

Niby miasto ma „architekta” miejskiego ale ten zajmuje się projektowaniem szpetnych głazów pamiątkowych pod ratuszem (swoją drogą dziwne że konserwator na to zezwala, bo w końcu rynek jest pod jego ochroną) więc pan architekt ma ważniejsze rzeczy do roboty niż pilnowanie ładu w mieście, a zrobienie MPZP w końcu jest dość czasochłonne więc po co się wysilać.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Wojtek

Chyba właśnie zwolniono architekta miejskiego, być może „zatrudniom” nowego – kto to wie…., a może „majom” w UM zaprzyjaźnionego – wszystko możliwe…

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu

To wolny kraj, niech budują co komu się podoba. Już nie ma pozwoleń na budowę. Wszędzie tylko życie utrudniają. Piec na w3giel niedobry, auto spalinowe niedobre. Dajcie żyć ludziom. To miasto , nie puszcza. Chcą mieć spokój, to niech pobudują swą domki w lesie.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Ignornt nie wie, że las nie jest miejscem do budowy tak ja jezioro czy bagno. Rozumiem, że pojęcie ŁADU PRZESTRZENNEGO jest koledze głęboko obce. Gdybym wśród bloków postawił salę weselną byłoby Ok?

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 rok temu

Ja się cieszę że tak decyzja została podjęta. Jestem za rozwojem miasta ale nie mogę patrzeć na paranoję typu blok na Padlewskiego w środku zabudowy jednorodzinnej. A jak inwestorowi zależy niech pobuduje osiedle zabudowy bliźniaczej albo szeregowej i napewno nikt sprzeciwu nie będzie wnosić.

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Mam nadzieję, że Wojewoda rozpatrzy odwołanie pozytywnie dla dewelopera. To nie jest miejsce na domeczki z mikroskopijnymi ogródkami. Miejsce dla tego typu domków jest na peryferiach miast a nie tak blisko centrum.

xdxdxd
xdxdxd
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Tyle minusów chyba ludzi sarkazmu nie zrozumieli

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  xdxdxd

No cóż, jak mówisz to łatwo wywnioskować z Twoich słów sarkazm, ale ze słowa pisanego, to niestety bywa trudne. Lepiej dopisać, że jest to sarkazm 🙂

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x