Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławski sanepid nieczynny. Covid-19 wśród pracowników


Już wcześniej pisaliśmy o groźbie paraliżu placówki z powodu podejrzeniu zakażenia koronawirusem wśród pracowników mławskiego sanepidu. Teraz już wiadomo, że u trojga z nich testy dały wynik dodatni, w przypadku kolejnych czterech osób trwa oczekiwanie na ich wynik. W związku z tą sytuacją, na stronie internetowe PSSE w Mławie pojawił się następujący komunikat:


W związku z wystąpieniem Covid-19 wśród pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje aby telefonować tylko w sprawach bardzo ważnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje, że do dnia 04.11.2020 r. próby do badania do książeczek zdrowia (nosicielstwo) nie będą przyjmowane.

JK

 


Zobacz także:

Koronawirus utrudnia pracę szkół i urzędów. Sanepid przed groźbą zamknięcia

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
37 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Przyjdzie na was czas jak na wszystkich UBeków. Będziecie płacić ludziom ciężkie odszkodowania.

Mia
Mia
1 rok temu

Ojej co oni zrobią teraz bez urzędu bezpieczeństwa.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Mia

😉
„Studenci AGH pomogą sanepidowi zbierać i przetwarzać dane
W krakowskiej uczelni rozpoczęło właśnie działalność Centrum Wsparcia Sanepid”

Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

Nie wierzcie w bezobjawowego wirusa. Nie badzcie smieszni. Idzcie po rozum do głowy.

Elżbieta
Elżbieta
1 rok temu

Mam nadzieję, że na 20 dni tak jak oni zamykają innych. Niech się teraz zapchają tymi swoimi maseczkami.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Elżbieta

Elżbieto ogarnij się , na początku też miałem podobne odczucie . Posiedzisz w domku ochłoniesz , zmienisz zdanie . Sanepid działa wg wytycznych . Jest szansa że kwarantanna może być skrócona ustawowo .

Weronika
Weronika
1 rok temu
Reply to  Covid

Nie wie pan jak ich decyzje wpływają na ludzi. Może jest pan w tej korzysynej sytuacji, że miały wpływ tylko i wyłącznie emocjonalny.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Weronika

zapewne chodzi Pani o to że straci pani pracę czy o to chodzi ? tak biorę pod uwagę że tak może być , że po wyjściu nie będzie gdzie wracać . Teraz to teraz jest nie ważne . Ważne jest aby wyzdrowieć . Resztę da radę ogarnąć . Tak myślę .

Weronika
Weronika
1 rok temu
Reply to  Covid

No jasne, lepiej umrzeć z głodu niż bez objawów.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Alez te maseczki pomagają ulala może trzeba po dwie nosić?

Rodzynek
Rodzynek
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Załóż sobie wiadro na głowę na pewno ci już nie zaszkodzi.

Mia
Mia
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

Tobie ćwelo i wiadro nie pomoże

Covid
Covid
1 rok temu

Trochę mi teraz głupio że na krzyczałem na panie jak dowiedziałem się o nałożonej kwarantannie. Przepraszam było to nie potrzebne. Widzę że wszyscy jedziemy na jednym wózku.

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  Covid

Cenne słowa.

Mia
Mia
1 rok temu
Reply to  Youseff

Pana zamknęli na 14 lub 20 dni, a siebie samych góra na parę dni. Nie pytają w jaki sposób pan pracuje, za co pan będzie żył jak pana zamkną. Zmyślają jakieś firmy od śmieci po czym zostaje pan sam z góra worów na głowie. To jest cyrk.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Mia

to fakt. problem na pewno jest . i to nie mały . Zamykają nas dla dobra innych jak mnie wam . Trzeba przetrzymać to wszystko .

Morales
Morales
1 rok temu

He Pan Starosta apeluje a na hali sportowej, która jest pod jego skrzydłami, dzieciaki i dorośli latają codziennie. Jaki ten apel ma sens? Rodzice puszczają dzieci na treningi na basen, choć doskonale wiadomo, ze to jest właśnie bezobjawowa transmisja z powodu której zamknięto szkoły. Cyrk

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Morales

Basen jest czynny??? – coś nieprawdopodobnego, przecież wg obostrzeń baseny winny być chyba zamknięte.

Morales
Morales
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Dla klubu i osób biorących udział w rywalizacji sportowej

greg
greg
1 rok temu
Reply to  Morales

Tak jak kluby fitness w Mławie niby zamknięte lecz otwarte bo trwają niby zawody a tak naprawdę zwykłe zajęcia dla grup.

coala
coala
1 rok temu
Reply to  greg

Tak trudno zrozumieć to, że ludzie szukają furtki wyjścia?
Ludzie pobrali kredyty, mają zatrudnionych ludzi.
Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na siłownię czy do klubu fitness. Sam decydujesz – wolny wybór.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Morales

i tu możesz mieć rację . Apele nic nie wnoszą do przestrzeni publicznej w tym przypadku. Starosta może tylko siedzieć patrzeć i płakać . Potrzebne jest zarządzanie kryzysowe typu strikto wojskowego a nie za przeproszeniem pierdzenie jakimiś apelami i odezwami do narodu .

Dori
Dori
1 rok temu
Reply to  Morales

A dlaczego supermarketów nie zamkną?przecież tam tłumy ludzi,i mnóstwo może być bezobjawowych,tylko uparli się na szkoły.Zdalne nauczanie to paranoja,mlodziez i tak się spotyka,bo 15 czy 16 latka w domu siła nie utrzyma.Chodzi o to,ze ma być kupa nieukow,bo tak będzie.A po drugie,teraz sezon grypy i przeziębień w pełni,i nawet zwykły katar i już wynik dodatni,wiec wcale tyle chorych nie ma.Statystyki muszą się liczyć,bo testy niewiarygodne.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Dori

Najpierw niech zamkną kościoły!
Dlaczego kościołów nie zamkną?
Każdy człowiek musi jeść, ale modlić w kościele nikt nie musi.
Modlić można się w domu.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Fakiba

jest jeszcze coś takiego jak higiena psychiczna , kościół to dobre miejsce żeby ” naładować baterie ” i teraz jest najlepsze … chcesz to idziesz chcesz nie idziesz ..

DingDong
DingDong
1 rok temu
Reply to  Covid

Naładować baterie, to najlepiej do lasu.
Drzewa dają pozytywną energię.
Pomedytowć to można i w domu, a jak masz dzieci, które w tym przeszkadzają, to po prostu przyspiesza im godziny spania i też się w spokoju pomyślisz czy pomedytujesz. Bez żarcia nie idzie żyć.

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  Dori

To właśnie szkoły spowodowały taką epidemie i to już było wiadom przed 01.09. Skąd. W innych krajach rok szkolny rozpoczął się wcześniej i było dokładnie tak samo. Dzieci i młodzież chorują rzadko i Bezobjawowa i dlatego są transmiterem choroby do swoich rodzin. Jeżeli chodzi o nauczanie zdalne, to nalezy się tego Nauczyć. Wierz mi, ze tak jak są różni nauczyciele, tak tez są różne formy prowadzenia takiej nauki, od zupełnie nieskutecznej, po znacznie przewyższającą tradycyjną lekcje. Jezeli chodzi o testy, to masz zupełną racje gdyby, gdyby nie te zgony. Wystarczy porównać rząd wielkości od początku pandemii i będąc nawet słabym z matematyki a mając odrobine oleum w głowie, wynik sam się narzuca.

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Majka

Masz dzieci? Bo uważam ,że nie skoro piszesz te bzdury,i nie masz pojęcia o zdalnym nauczaniu.Sa problemy nie tylko z nauką,ale i z połączeniem do Internetu.Nie każdy ma warunki,zwlaszcza na wsi,gdzie Internet kiepsko chodzi.Nauczycielom też to sprawia problemy.Najwiecej zakażeń może być w supermarketach,galeriach,a nie w szkole,gdzie zwłaszcza w wiejskich szkołach mało dzieci.A skoro taki śmiertelny wirus to po co codziennie tłumy ludzi nawet z dziecmi biegają po supermarketach i galeriach.Albo panie na paznokcie,makijaze.Akurat makijaż i paznojcie to nie pierwsza potrzeba,to samo bieganie po sklepach odzieżowych.Albo narażać kuriera,bo ludzie teraz ciągle zbedne rzeczy zamawiają.

DingDong
DingDong
1 rok temu
Reply to  Pati

No to tu się grubo mylisz.
Niestety największym inkubatorem tego wirusa są szkoły, tym bardziej, że dzieci na ogół nie chorują, tylko zostają nosicielami.
W markiecie 10, 15 minut – w szkole kilka godzin. Tak samo jest z kościołami, w których msza trwa koło jednej godziny, gdzie nie ma żadnej cyrkulacji powietrza.
Jak myślisz:
dlaczego w zleceniach przeciwcovidowych jest częste wietrzenie pomieszczeń?

Gambel
Gambel
1 rok temu
Reply to  DingDong

Nie chodzi o żadnego wirusa,bo on tak samo groźny jak grypa i inne wirusy dla ciężko chorych ludzi,zwlaszcza na płuca czy serce.Chodzi o zniewolenie ludzi,dzieci i młodzież będą matolami,a głupim narodem dobrze się rządzi.Teraz jest dyktatura,a nie wolność.Ktos ma w tym swój cel,to światowa polityka i ktoś na tym zarobi ogromne pieniądze,napewno Chiny.O nich już dawno cicho,wirusa pokonali,bez leków ,szczepionki.

Do Gambel
Do Gambel
1 rok temu
Reply to  Gambel

No kompletne bzdury, bo na biologii się palcem w nosie dłubało, zamiast używać ręki do trzymania długopisu i sporządzania notatek. Problemem nie jest choroba, tylko ilość chorych,których może obsłużyć system. Ponieważ jest to nowy wirus, który jest bardzo zjadliwy dla społeczeństwa, dlatego choruje nagle tyle osób i nagle jest tyle zgonów. Początkowe szczepy powodowały 5% śmiertelności, obecne zdecydowanie mniej. W Chinach wystarczy powiedzieć, ze białe jest biała i nikt żadnych odcieni białości już nie szuka a u nas nawet maski na nos się nie potrafi założyć. Dlatego tam nie ma wirusa. Teorie spiskowe doskonale sprawdzają się w internecie i grach planszowych ale nie w realu, w szpitalach, izolatoriach i na koniec cmentarzach. Taka jest rzeczywistość, a zniewolenie zapewnia internet.

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Morales

Hala działa wg rozporządzeń między innymi Ministerstwa Sportu, nic nie ma o zamykaniu tego typu obiektów na ten moment. Jak się to zmieni to zamkną.

Morales
Morales
1 rok temu
Reply to  Max

Nieprawda. To już zależy od zarządzenia władz lokalnych, bo to są ich obiekty. Dlatego Starosta może zamknąć hale i basen. Tak się dzieje w innych miastach.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Morales

Basenem to chyba zarządza ratusz nie starosta

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Max

Wszystko powinno normalnie działac, a seniorzy powinni być izolowani i to też nie zmuszani tylko powinni mieć wybór. Inaczej upadnie dużo firm, dużo ludzi straci pracę. Rząd i sanepid to jest porażka naszego kraju.

Kim
Kim
1 rok temu

Panie starosto czy jest taka potrzeba żeby przerabiać mławski szpital na covidowy?

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Kim

Ten szpital i bez tego jest nieudolny.

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x