Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Władze powiatu reagują na plany PKP odnośnie dworca w Mławie


Radni powiatowi na wczorajszej (6 lutego) sesji zareagowali na planowane przez PKP skrócenie czasu funkcjonowania dworca kolejowego w Mławie-Wólce. W przyjętym jednogłośnie apelu zwracają się o zachowanie statusu dworca regionalnego, pozostawienie stacjonarnej ochrony i dotychczasowych godzin jego otwarcia.

W apelu czytamy między innymi:

Samorząd powiatu mławskiego biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców powiatu mławskiego, wnioskuje o potraktowanie  Mławy jako miasta posiadającego dworzec o statusie regionalnym, zamiast lokalnym. Sąsiednie miasta – Ciechanów czy Działdowo status taki posiadają, a potrzeby mieszkańców powiatu mławskiego w niczym nie ustępują potrzebom tychże powiatów.

Przyjęty przez radnych apel trafi do zarządu PKP, a radny Jacek Szlachta zawnioskował o przesłanie go w celu wsparcia do poseł Anny Cicholskiej i radnego województwa Konrada Wojnarowskiego.

Jak dodał przewodniczący rady Jan Łukasik, pismo trafi też do Ministra Transportu.
Starosta Jerzy Rakowski dodał, że z jego rozmowy z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim wynika, że podobne stanowisko mają przyjąć radni miejscy na najbliższej sesji.

Przypomnijmy, 12 lutego mija termin składania ofert na ochronę dworców PKP według zmienionych już kryteriów. Chodzi tu m.in. o zmiany sposobu ochrony mławskiego dworca Mława-Wólka, który należy do PKP, a co za tym idzie skrócenie godzin jego otwarcia.

JK

O planach PKP wobec mławskiego dworca pisaliśmy TUTAJ.


Zobacz także…

PKP skróci czas otwarcia dworca w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

25
KOMENTARZE

avatar
1500
MŁAWIAK
Gość
MŁAWIAK

PRZETARG PRZESUNIĘTY NA 18 LUTEGO.DEBATA TRWA.MOŻE SIĘ DOGADAJĄ.PIS DBA O MŁAWĘ.GŁOSOWALIŚMY NA DOBRYCH DZIAŁACZY.

brus li
Gość
brus li

Zapraszam na kursy samoobrony kunk afu krafmagi pracowników każdej branży .Posiadam bardzo czarny pasek.

urzędnik
Gość
urzędnik

Brak w łazienkach bramek czy kasy fiskalnej kamer komisji przy pobieraniu pieniędzy to jest problem no bo na podstawie czego można określić utarg? Moim zdaniem powinno być to wyjaśnione .Podatki obowiązują każdy organ a tym bardziej państwowy.A do tego czasu powinno się wstrzymać pobór pieniędzy.To nie jest prywatny biznes.Dobry materiał do telewizji.

ELa
Gość
ELa

do anonimowo ja to zrobię .

Obserwator
Gość
Obserwator

Sanepit ma racje.Toaleta powinna być. wliczona w bilet.A jeśli już. to powinny być. zamontowane bramki i każde korzstanie byłoby odnotowane.Od tego podatek.A ak skad. wiemy ile osób. z korzystało.Proste.Podatki trzeba płacić. Niech Urząd Skarbowy to rozstzygnie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No żeś się uczepił. Zgłoś do Urzędu Skarbowego – w czym problem.
Wiadomo, ze: sanepit, ratusz, obserwator to jedna i ta sama osoba.
Dlaczego? – zgadnij cwaniaczku 😀

Sanepit
Gość
Sanepit

do anonimowo to dlaczego na Dworcu Gdańskim toaleta jest bezpłatna? Niedowierzam ,że kasa z toalet idzie na papier toaletowy. na mydło którego w. tam brakuje, niech pokażą kwity.Ty też pracujes w tej branży?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie mam nic wspólnego z tą branżą, a szczególnie z tymi przybytkami jak coś, ale dużo podróżuję i wszędzie na dworcach PKS, PKP spotykam się z odpłatnością za korzystanie z toalet. Być może są one wydzierżawiane firmom zewnętrznym – tego nie wiem i nie interesuje mnie to. Przestań bić pianę o coś z czego bardzo rzadko się korzysta.

NORMALNY
Gość
NORMALNY

pasażerom zamyka się dworzec a kolej wąskotorowa została rozkradziona przez złomiarzy a teraz jest pilnowana przez agencję ochrony gdzie nie zajrzy tam pies z kulawą nogą to jakaś paranoja.Ogarnijcie się,póki nie jest za póżno.Pasjonaci złomu niech płacą z własnej kieszeni.

ratusz
Gość
ratusz

Co dzieje z pieniędzmi z toalet? Kto je ogarnia jak są spożytkowane? Czy to jest legalne?Czas w końcu to wyjaśnić?Dlaczego mamy płacić za bilet i oddzielnie za korzystanie z toalety.Co na to Urząd skarbowy?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Masz ciągle sraczkę?
Ciągle nadajesz tylko o tych toaletach.
W pociągach masz bezpłatne toalety.
Na dworcach wszelkiego typu jest to normalne, że toalety są płatne i nie tylko na dworcach. Ktoś te toalety przecież musi sprzątać. Wykorzystywane są do tego środki czystości, w toaletach muszą być środki higieniczne – to wszystko nie spada z nieba.
A ty jak opętany ciągle tylko o toaletach. Kupkę rób w domku i po problemie.

pracownjk
Gość
pracownjk

Zegary dworcowe każdy wskazuje inny czas tak jest od 2 lat . Teraz zamykanie o 17.Administrowanie dworcem powinno zajmować się mławskie firmy , którym by zależało na mieszkańcach ani jakaś firma z Ostrołęki.Tylko przetarg uratuje dworzec.

Buka
Gość
Buka

Mława potrzebuje zmian, spojrzenia na miasto świeżym okiem, mądrych inwestycji a nie ciągłego wyprzedawania się… to tu to tam. Przykro mi to pisać, ale u nas się robi wszystko od d*py strony. A te wszelkie partnerstwa zaczną zaraz wychodzić mieszkańcom bokiem i będą się odbijać latami. Bloki, bloki, beton, smród, ociosane drzewka…

Piotr
Gość
Piotr

Macie racje… Pan „Burmistrz” wspiera budownictwo w ramach partnerska ppp, oddaje atrakcyjne grunty pod budowę centrum handlowego… Przepraszam hmmm dworca zinegrowanego, ale niestety w PKP pracują ludzie bez układów, ja też na uch miejscu nie wspierał bym wizji naszego włodarza bo ta inwestycja nijak sie ma do potrzeb mieszkańców

MŁawaiak
Gość
MŁawaiak

Do jaa wiocha niech nie zabiera głosu.

Jaaaa
Gość
Jaaaa

Burza się bo godziny otwarcia będą krótsze, a że kasa czynna jedynie do 16.40 to pasuje… żenada

Kolejowa Mława
Gość
Kolejowa Mława

Ale poczekalnia i toalety są czynne w tych godzinach.

Cierpliwie czekam
Gość
Cierpliwie czekam

Powinni jeszcze po zbudowaniu dworca Mława Miasto wnioskować o zatrzymywanie się pociągów spółki PKP Intercity, tj. TLK oraz IC. Bez tego budowa tego dworca jest bezsensu.

Zołza
Gość
Zołza

Budowa tak bardzo oddalonego dworca od peronów jest w ogóle bez sensu. Wielki budowniczy tego dworca (wielki, bo go buduje przez 4 swoje kadencje), czyli burmistrz miasta Mława, nie zdaje sobie nawet sprawy co jest pokonanie około 50 schodków do góry i w dół przez osobę niepełnosprawną ruchowo, w podeszłym wieku, matkę z małym dzieckiem itp., bo przecież jak jest z windami na Mława Miasto chyba wszyscy podróżujący Kolejami Mazowieckim, zdają sobie sprawę. Tam powinno być przejście podziemne, do którego od strony dworca nie byłoby w ogóle schodów, tylko pochyłe zejście, dopiero na perony wejścia ze schodami. Odległość dworca od… Czytaj więcej »

But
Gość
But

Doskonale sobie zdaje sprawę, dlatego buduje centrum handlowe a mówi o dworcu.

Może....deweloper
Gość
Może....deweloper

Normalnie wydarzenie roku. Szok. Stawiają galerię. Chyba na tacę dam z wrażenie. Wieśniaki cieszę się mini galeria…., żenada. A przy tym ilu znawców, jakie spekulacje, co, kto za ile. Sami znawcy….

Anna
Gość
Anna

Wydaje mi się, że tam są zamontowane windy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zamontowane to są i co z tego, jak co niektóre przez większość czasu są nieczynne, w szczególności winda, która zjeżdża na teren obecnej galerii handlowej.
Dworze faktycznie będzie znów daleko od od peronów. Tak być nie powinno, ale zawdzięczamy to burmistrzowi. Taka odległość dworca od peronów to poroniony pomysł. W razie złych warunków atmosferycznych zanim pasażer dotrze do peronu może być nieźle przemoknięty lub przemarznięty, a jak się okaże, że winda przestała działać, to niestety pociągowi może pomachać na pożegnanie.
Gdyby było przejście podziemne, to nie byłoby aż takiego problemu. Przejście podziemne to tylko około 25 – 30 stopni.

Nonkonformista
Gość
Nonkonformista

Gdyby niegłośnienie sprawy przez Codziennik Mławski i pozwolenie na wpisywanie komentarzy bez ograniczen (w przeciwienstwie do cenzurujacej NM) nie podjetoby żadnych działań a skutek zaniechania byłby podobny do kwestii niezalatwionego tunelu/wiaduktu kolejowego w ul. Kosciuszki. Dlatego dziekuję Redakcji Codziennika Mlawskiego.

Ost
Gość
Ost

No i bardzo dobrze. Przecież chcieliście przenieść dworzec. Na koszt Miasta, zatrudnijcie więc nowego wiceburmistrza, od dworca Mława Miasto i niech przyjmuje codziennie w tej nowo budowanej makabryle i sprzedaje bilety. Wszyscy będą zadowoleni.