Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Procesja Bożego Ciała w parafii Świetej RodzinyTradycyjnie w parafii pw. Św. Rodziny procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami : Torfa – Załęskiego, Powstańców Wielkopolskich, Dudzińskiego i Kopernika., zatrzymując się przy czterech ołtarzach przygotowanych przez nauczycieli i rodzice Przedszkola „Dzieciątka Jezus”, mieszkańców ulicy Powstańców Wielkopolskich, Ruch Rodzin Nazaretańskich i Koła Żywego Różańca.

W kalendarzu świąt kościelnych Boże Ciało jest świętem ruchomym i obchodzi się je 60 dni po Wielkanocy. W polskiej tradycji uroczystości rozpoczyna msza św. po której wierni procesyjnie obchodzą cztery, specjalnie na ten cel zbudowane ołtarze. Przy każdym z nich odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, mówiący o Eucharystii. Polska jest jedynym krajem, gdzie w każdej parafii odbywają się procesje od XV wieku, aż po dzień dzisiejszy. Ołtarze we wszystkich parafiach tradycyjnie przygotowują wspólnoty parafialne lub grupy sąsiedzkie. Przyozdabiane są, kwiatami, obrazami oraz brzózkami, których to gałązki po procesji są zrywane i zabierane przez wiernych do domów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

red.

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Procesja Bożego Ciała w parafii Matki Bożej Królowej Polski

Procesja Bożego Ciała w parafii św. Jana Kantego

Procesja Bożego Ciała w parafii św. Stanisława BM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x