Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Uczniowie i pedagodzy zagrali koncert „Dla Niepodległej”


W cykl szeregu uroczystości poświęconych setnej rocznicy odzyskania niepodległości wpisała się też Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Na scenie wystąpili uczniowie tej szkoły, ale również ich nauczyciele.

Słoneczne ogrody Mława

Z tej okazji nie mogło być inaczej, repertuar był rzecz jasna narodowy i patriotyczny. Ze sceny popłynęły fortepianowe dźwięki utworów Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego  i Stanisława Moniuszki. Usłyszeliśmy również pieśni Stanisława Niewiadomskiego  i Franciszka Maklakiewicza. Nie zabrakło też wiązanki doskonale znanych wszystkim pieśni patriotycznych, m.in.   „Stary kapral”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Już ostatni mazur dzisiaj” czy „Warszawskie dzieci”. Podniosły nastrój stworzył chór śpiewając hymny: Gaude Mater Polonia i Rotę.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500