Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Co robić, gdy nie ma co robić?


fot. pixabay

Słoneczne ogrody Mława

Spędzasz wakacje czy urlop w domu? Nudzisz się? A może znasz dobry sposób na wakacyjną nudę? Wakacyjna i urlopowa nuda ma różne oblicza. Inaczej wygląda, gdy jesteś dzieckiem, młodzieżą, dorosłym czy seniorem. Inaczej gdy jesteś singlem, inaczej w gronie znajomych, przyjaciół czy rodziny.

Co prawda Karol Irzykowski pisał w aforyzmach, że nie może zasnąć, bo sam ze sobą nigdy się nie nudzi. Za to Jan Czarny pisał, że nudzić się razem to już rozrywka. Więc w tym wakacyjnym felietonie nie będę wdawał się zbytnio w psychologiczne zakamarki ludzkiej duszy. Przyjmijmy, że rozrywki potrzebujemy w jakiejś formie wszyscy. A możemy ją sami sobie organizować lub korzystać z oferty jaka płynie do nas z zewnątrz.

Pisząc o tej ofercie z zewnątrz, to jednak w praktyce się okazuje, że chociaż żyjemy w dobie powszechnego już Internetu o dobrą i pełną informację, co się dzieje w naszych miejscowościach lub u sąsiadów wcale nie jest tak łatwo. A wydawałoby się, że nie może być nic prostszego niż użycie wujka Googla. Wpisujemy hasło „imprezy letnie np. Mława, Ciechanów, Przasnysz lub inne miasto” i … za chwilę gotowe. W pewnym sensie to tak działa, ale nie do końca. Urzędy miast i placówki kultury publikują co prawda kalendarze imprez na cały rok, różnie jednak jest po opublikowaniu z jego aktualnością. Pół biedy, gdy wybieramy się na imprezę biletowaną. Wtedy potrzebujemy potwierdzenia czy nie została odwołana lub zmieniony został jej termin. Gorzej gdy jedziemy w zaufaniu do ogłoszenia, choćby te kilka kilometrów, a na miejscu mamy co innego. Warto też zauważyć, że nie wszystkie imprezy plenerowe organizuje miasto bądź centrum kultury. O niektórych przeczytasz doraźnie tylko w lokalnej prasie. A wyszukanie takiej informacji to już żmudna i długotrwała zabawa. Na ogół wiedzą o niej tylko mieszkańcy tych miejscowości, a i to nie zawsze. Na pewno więc przydałaby się jakaś platforma, gdzie można by takie ogłoszenia wrzucać, a odpowiedzialnością organizatorów w ich dobrze pojętym interesie byłoby pilnowanie ich aktualności.

Co w ten weekend mieliśmy lub mamy do dyspozycji w Mławie? W sobotę i niedzielę amatorzy kąpieli w Zalewie Ruda mogą z niego korzystać do woli pod okiem ratowników, gdyż z kąpieliska, a właściwie z miejsce do kąpieli wolno korzystać jedynie w weekendy. W niedzielne popołudnie czeka nas też „Biesiada Wólczańska” zorganizowana przy Szkole Podstawowej nr 4.

Co do ciekawszych imprez u sąsiadów, w Ciechanowie mieliśmy wczoraj Biesiadę Kasztelańską, znaną również w naszym mieście z lat ubiegłych. Przasnysz dziś oferuje nam możliwość oglądania pojazdów wyścigowych na trasie 38 Rajdu Polskiego Safari. W powiecie płońskim, a dokładnie w Raciążu wczoraj widzowie oglądali rekonstrukcję walk Powstania Warszawskiego, połączonej z koncertem „Raciąż śpiewa pieśni patriotyczne i zakazane piosenki” i spektaklem teatralnym „Żeby już nigdy”.  Nie jest więc tak, że w „sezonie ogórkowym” zupełnie nic nie dzieje się w małych, nie nastawionych na turystów miejscowościach. Czy chcemy skorzystać z tej lub innej oferty, to już kwestia naszego wyboru, no i zadania sobie odrobiny trudu.

Na pewno nie ma jednej, uniwersalnej recepty na nudę. Na pewno też  pierwszą wskazówką jest ta, żeby nam się chociaż chciało chcieć. A kolejną, sentencja Juliana Tuwima.„Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.”

ZygZak

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
add

C# C++ php kolegi koleżanki młodego chętnego do nauki szukam… może Redakcja by pomogła znaleźć

Dosi

Praca, praca i jeszcze raz praca podczas urlopu. Osobiście podczas urlopu nadrabiam wszystkie zaległości, czyli to, czego nie mam czasu robić gdy pracuje…nie potrzebuję żadnych wczasow. Poranna kawa wypita bez pośpiechu w piżamie to dla mnie największy luksus podczas urlopu pozdrawiam wszystkich spędzających urlop w domu

Jola

Niestety, ale w ten weekend nad zalewem Ruda obowiązuje zakaz kąpieli.

Elo320

Proste. Wziąć się za robotę. Na nieróbstwie jeszcze nikt dobrze nie wyszedł. Dziękuję, pozdrawiam.

Mławianka

Dziękuję za miły tekst z samego rana 🙂