Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co robić, gdy nie ma co robić?


fot. pixabay

Spędzasz wakacje czy urlop w domu? Nudzisz się? A może znasz dobry sposób na wakacyjną nudę? Wakacyjna i urlopowa nuda ma różne oblicza. Inaczej wygląda, gdy jesteś dzieckiem, młodzieżą, dorosłym czy seniorem. Inaczej gdy jesteś singlem, inaczej w gronie znajomych, przyjaciół czy rodziny.

Co prawda Karol Irzykowski pisał w aforyzmach, że nie może zasnąć, bo sam ze sobą nigdy się nie nudzi. Za to Jan Czarny pisał, że nudzić się razem to już rozrywka. Więc w tym wakacyjnym felietonie nie będę wdawał się zbytnio w psychologiczne zakamarki ludzkiej duszy. Przyjmijmy, że rozrywki potrzebujemy w jakiejś formie wszyscy. A możemy ją sami sobie organizować lub korzystać z oferty jaka płynie do nas z zewnątrz.

Pisząc o tej ofercie z zewnątrz, to jednak w praktyce się okazuje, że chociaż żyjemy w dobie powszechnego już Internetu o dobrą i pełną informację, co się dzieje w naszych miejscowościach lub u sąsiadów wcale nie jest tak łatwo. A wydawałoby się, że nie może być nic prostszego niż użycie wujka Googla. Wpisujemy hasło „imprezy letnie np. Mława, Ciechanów, Przasnysz lub inne miasto” i … za chwilę gotowe. W pewnym sensie to tak działa, ale nie do końca. Urzędy miast i placówki kultury publikują co prawda kalendarze imprez na cały rok, różnie jednak jest po opublikowaniu z jego aktualnością. Pół biedy, gdy wybieramy się na imprezę biletowaną. Wtedy potrzebujemy potwierdzenia czy nie została odwołana lub zmieniony został jej termin. Gorzej gdy jedziemy w zaufaniu do ogłoszenia, choćby te kilka kilometrów, a na miejscu mamy co innego. Warto też zauważyć, że nie wszystkie imprezy plenerowe organizuje miasto bądź centrum kultury. O niektórych przeczytasz doraźnie tylko w lokalnej prasie. A wyszukanie takiej informacji to już żmudna i długotrwała zabawa. Na ogół wiedzą o niej tylko mieszkańcy tych miejscowości, a i to nie zawsze. Na pewno więc przydałaby się jakaś platforma, gdzie można by takie ogłoszenia wrzucać, a odpowiedzialnością organizatorów w ich dobrze pojętym interesie byłoby pilnowanie ich aktualności.

Co w ten weekend mieliśmy lub mamy do dyspozycji w Mławie? W sobotę i niedzielę amatorzy kąpieli w Zalewie Ruda mogą z niego korzystać do woli pod okiem ratowników, gdyż z kąpieliska, a właściwie z miejsce do kąpieli wolno korzystać jedynie w weekendy. W niedzielne popołudnie czeka nas też „Biesiada Wólczańska” zorganizowana przy Szkole Podstawowej nr 4.

Co do ciekawszych imprez u sąsiadów, w Ciechanowie mieliśmy wczoraj Biesiadę Kasztelańską, znaną również w naszym mieście z lat ubiegłych. Przasnysz dziś oferuje nam możliwość oglądania pojazdów wyścigowych na trasie 38 Rajdu Polskiego Safari. W powiecie płońskim, a dokładnie w Raciążu wczoraj widzowie oglądali rekonstrukcję walk Powstania Warszawskiego, połączonej z koncertem „Raciąż śpiewa pieśni patriotyczne i zakazane piosenki” i spektaklem teatralnym „Żeby już nigdy”.  Nie jest więc tak, że w „sezonie ogórkowym” zupełnie nic nie dzieje się w małych, nie nastawionych na turystów miejscowościach. Czy chcemy skorzystać z tej lub innej oferty, to już kwestia naszego wyboru, no i zadania sobie odrobiny trudu.

Na pewno nie ma jednej, uniwersalnej recepty na nudę. Na pewno też  pierwszą wskazówką jest ta, żeby nam się chociaż chciało chcieć. A kolejną, sentencja Juliana Tuwima.„Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.”

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
add
Gość
add

C# C++ php kolegi koleżanki młodego chętnego do nauki szukam… może Redakcja by pomogła znaleźć

Dosi
Gość
Dosi

Praca, praca i jeszcze raz praca podczas urlopu. Osobiście podczas urlopu nadrabiam wszystkie zaległości, czyli to, czego nie mam czasu robić gdy pracuje…nie potrzebuję żadnych wczasow. Poranna kawa wypita bez pośpiechu w piżamie to dla mnie największy luksus podczas urlopu pozdrawiam wszystkich spędzających urlop w domu

Jola
Gość
Jola

Niestety, ale w ten weekend nad zalewem Ruda obowiązuje zakaz kąpieli.

Elo320
Gość
Elo320

Proste. Wziąć się za robotę. Na nieróbstwie jeszcze nikt dobrze nie wyszedł. Dziękuję, pozdrawiam.

LOL
Gość
LOL

Widzę, że mławianie faktycznie są nienormalni… Do roboty w czasie wolnym? Nie no piękna sugestia. Może lepiej w ogóle do domu nie wracajcie jak tylko pracować byście chcieli w wolnym czasie? Nic dziwnego, że w Mławie niema nic czym można byłoby się zająć w wolnym czasie, skoro nikt nic nie chce, oprócz pracy…

Mławianka
Gość
Mławianka

Dziękuję za miły tekst z samego rana 🙂