Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Janusz Dębski odznaczony medalem „Zasłużony dla Miasta Mława”


Janusz Dębski, działacz społeczny, regionalista, fotograf, sportowiec, twórca i opiekun artystyczny „Galerii 13”,  z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego otrzymał medal „Zasłużony dla Miasta Mława”. Z wnioskiem o jego przyznanie wystąpił radny miejski Waldemar Łaszczych. Wręczenie odznaczenia nastąpiło na wczorajszej (24 kwietnia) sesji rady miasta.

Janusz Dębski – urodził się 1962r. w Mławie, żonaty, ojciec dwóch synów. Wykształcenie średnie, techniczne. Od wielu lat podejmuje różnorodne działania społeczne na rzecz lokalnego środowiska. Tworzy fotograficzne wystawy dokumentalne i przyrodnicze, które już dziś stanowią wartościowe zbiory z regionalizmu. Opracował ponad trzydzieści tematycznych wystaw prezentując ponad tysiąc zdjęć Mławy i Północnego Mazowsza, jak też sąsiednich terenów. Jego prace były pokazywane oprócz Mławy w Ciechanowie, Bieżuniu, Pile, Działdowie, Lidzbarku Welskim, Przasnyszu, Żurominie, Drozdowie k/Łomży, Niedzborzu, Rostkowie, Chorzelach, Grudusku, Iłowie, Wiśniewie, Makowie Mazowieckim, Krakowie, Olsztynie, Ostródzie i Brodnicy oraz Nowym Mieście Lubawskim – w różnych miejscach: muzeach, galeriach, kościołach, domach kultury, szkołach, bibliotekach, urzędach i bankach.

Jest twórcą i opiekunem artystycznym „Galerii 13”, w której promuje początkujących artystów – amatorów, członkiem m.in. Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej i GRHLC Mława. Jego bogate zbiory filatelistyczne były pokazywane na wielu wystawach autorskich i zbiorowych m.in. w Mławie, Przasnyszu, Bieżuniu, Pile i Kielcach. Czynnie uprawia tenis ziemny, był wielokrotnie mistrzem Mławy w grze pojedynczej i podwójnej, jest instruktorem i szkoli młodych tenisistów. Współpracuje ze szkołami, wygłasza odczyty historyczne na temat regionu. Oprowadza po swoich wystawach. Przewodzi wycieczkom i zapoznaje z zabytkami naszego miasta i okolic.

JK

Zobacz także…

O Mario, Marysiu jesteś dyrektorem, aktorką, artystką i rekonstruktorem

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Oslizlok, proszę nie mieć tak zmartwionej miny—wiem wiem, kończy się kadencja Rady, i jak tu się załapać na następną, aby znów za friko, dostawać nie złą kasę. Myślę że na odchodne i Pan dostanie taki medal, wszak bycie Przewodniczącym Rady Miasta Mławy to nie byle co!!!

aks
Gość
aks

ot autorytet. proszę cię filut do agentury go zabierz w nagrodę. stały bywalcu

Outsider
Gość
Outsider

Władza na jednych nie może patrzeć i grozi że rzekomo że „coś ujawni” (chwyt medialny) innych chce pozyskiwać świecidełkami, dyplomami, pucharami itp. Oświadczam, że wszystkie te pseudo – nagrody należą się tym ludziom za ich pracę na rzecz społeczeństwa miasta Mława. Jednocześnie informuję, iż tak właśnie kupuje się ludzi i werbuje komitetów wyborczych ( ofiarowanego z łaską odznaczenia) i większość obywateli łapie tę „przynętę” niestety. Zadaję zatem publiczne pytanie: Dlaczego miasto (burmistrz i rada) nie pozyskują środków UE? dlaczego zadłużenie miasta (czyli nas mieszkańców) rośnie w ogromnym tempie? Dlaczego żadne służby Państwa nie reagują? Miejmy nadzieję, że to wszystko wyjaśni… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Z przyjemnością się czyta takie opinie, o Burmistrzu, i Radzie Miasta, jednak w naszym mieście są jeszcze ludzie którzy w swych postach trzymają się realiów życia codziennego Mławian i reagują przynajmniej takimi postami nas ostrzegają, abyśmy nie byli naiwni, i znowu nie dali się pod prowadzić ekipie Kowalewskiego. Najwyższy czas abyśmy dali Panu Burmistrzowi odpocząć, bo po ostatnich występach widać że jest już bardzo zmęczony.

Outsider
Gość
Outsider

Gierki przedwyborcze

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Imponujacy wykaz miast i gmin ktore ten zasluzony Pan odwiedzil, ale w Krakowie, to chyba byl na wycieczce szkolnej.

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

Gratuluję, Panie Januszu. Świetna decyzja. Cieszę się razem z Panem.

Marcin
Gość
Marcin

Pan Janusz rzeczywiście dużo robi i robi to społecznie. Ale ten medal to ma moim zdaniem rangę niewielką. To tylko narzędzie Złotoustego do zdobywania głosów (przychylności, poparcia i tych przy urnie).

Witold Ludwiński
Gość
Witold Ludwiński

Gratuluję odznaczenia.Janusz,jak najbardziej zasłużyłeś swoją postawą i pracą na tytuł żasłużony dla Miasta Mława.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

SWÓJ SWEGO ZAWSZE POZNA—BAWCIE SIĘ PANOWIE!!!!