Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Janusz Dębski odznaczony medalem „Zasłużony dla Miasta Mława”


Janusz Dębski, działacz społeczny, regionalista, fotograf, sportowiec, twórca i opiekun artystyczny „Galerii 13”,  z rąk burmistrza Sławomira Kowalewskiego otrzymał medal „Zasłużony dla Miasta Mława”. Z wnioskiem o jego przyznanie wystąpił radny miejski Waldemar Łaszczych. Wręczenie odznaczenia nastąpiło na wczorajszej (24 kwietnia) sesji rady miasta.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Janusz Dębski – urodził się 1962r. w Mławie, żonaty, ojciec dwóch synów. Wykształcenie średnie, techniczne. Od wielu lat podejmuje różnorodne działania społeczne na rzecz lokalnego środowiska. Tworzy fotograficzne wystawy dokumentalne i przyrodnicze, które już dziś stanowią wartościowe zbiory z regionalizmu. Opracował ponad trzydzieści tematycznych wystaw prezentując ponad tysiąc zdjęć Mławy i Północnego Mazowsza, jak też sąsiednich terenów. Jego prace były pokazywane oprócz Mławy w Ciechanowie, Bieżuniu, Pile, Działdowie, Lidzbarku Welskim, Przasnyszu, Żurominie, Drozdowie k/Łomży, Niedzborzu, Rostkowie, Chorzelach, Grudusku, Iłowie, Wiśniewie, Makowie Mazowieckim, Krakowie, Olsztynie, Ostródzie i Brodnicy oraz Nowym Mieście Lubawskim – w różnych miejscach: muzeach, galeriach, kościołach, domach kultury, szkołach, bibliotekach, urzędach i bankach.

Jest twórcą i opiekunem artystycznym „Galerii 13”, w której promuje początkujących artystów – amatorów, członkiem m.in. Stowarzyszenia Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej i GRHLC Mława. Jego bogate zbiory filatelistyczne były pokazywane na wielu wystawach autorskich i zbiorowych m.in. w Mławie, Przasnyszu, Bieżuniu, Pile i Kielcach. Czynnie uprawia tenis ziemny, był wielokrotnie mistrzem Mławy w grze pojedynczej i podwójnej, jest instruktorem i szkoli młodych tenisistów. Współpracuje ze szkołami, wygłasza odczyty historyczne na temat regionu. Oprowadza po swoich wystawach. Przewodzi wycieczkom i zapoznaje z zabytkami naszego miasta i okolic.

JK

Zobacz także…

O Mario, Marysiu jesteś dyrektorem, aktorką, artystką i rekonstruktorem

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Panie Oslizlok, proszę nie mieć tak zmartwionej miny—wiem wiem, kończy się kadencja Rady, i jak tu się załapać na następną, aby znów za friko, dostawać nie złą kasę. Myślę że na odchodne i Pan dostanie taki medal, wszak bycie Przewodniczącym Rady Miasta Mławy to nie byle co!!!

aks
aks
3 lata temu

ot autorytet. proszę cię filut do agentury go zabierz w nagrodę. stały bywalcu

Outsider
Outsider
3 lata temu

Władza na jednych nie może patrzeć i grozi że rzekomo że „coś ujawni” (chwyt medialny) innych chce pozyskiwać świecidełkami, dyplomami, pucharami itp. Oświadczam, że wszystkie te pseudo – nagrody należą się tym ludziom za ich pracę na rzecz społeczeństwa miasta Mława. Jednocześnie informuję, iż tak właśnie kupuje się ludzi i werbuje komitetów wyborczych ( ofiarowanego z łaską odznaczenia) i większość obywateli łapie tę „przynętę” niestety. Zadaję zatem publiczne pytanie: Dlaczego miasto (burmistrz i rada) nie pozyskują środków UE? dlaczego zadłużenie miasta (czyli nas mieszkańców) rośnie w ogromnym tempie? Dlaczego żadne służby Państwa nie reagują? Miejmy nadzieję, że to wszystko wyjaśni się jeszcze przed wyborami. Liczę na to że ludzie otworzą szerzej oczy i nie pozwolą się mamić krzywymi uśmieszkami, okrągłymi mowami, świecidełkami itp…Wierzę w mądrość mieszkańców, że nie pozwolą” ciągnąć się za uszy po raz kolejny.
Ps. Proszę uważać na wszystkie socjotechniczne at persona zagrywki, będzie ich znacznie więcej i po tym poznacie państwo kłamstwa, łgarstwa, kamuflaże i ukrywaną obłudę.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Outsider

Z przyjemnością się czyta takie opinie, o Burmistrzu, i Radzie Miasta, jednak w naszym mieście są jeszcze ludzie którzy w swych postach trzymają się realiów życia codziennego Mławian i reagują przynajmniej takimi postami nas ostrzegają, abyśmy nie byli naiwni, i znowu nie dali się pod prowadzić ekipie Kowalewskiego. Najwyższy czas abyśmy dali Panu Burmistrzowi odpocząć, bo po ostatnich występach widać że jest już bardzo zmęczony.

Outsider
Outsider
3 lata temu

Gierki przedwyborcze

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Outsider

Imponujacy wykaz miast i gmin ktore ten zasluzony Pan odwiedzil, ale w Krakowie, to chyba byl na wycieczce szkolnej.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Gratuluję, Panie Januszu. Świetna decyzja. Cieszę się razem z Panem.

Marcin
Marcin
3 lata temu

Pan Janusz rzeczywiście dużo robi i robi to społecznie. Ale ten medal to ma moim zdaniem rangę niewielką. To tylko narzędzie Złotoustego do zdobywania głosów (przychylności, poparcia i tych przy urnie).

Witold Ludwiński
Witold Ludwiński
3 lata temu

Gratuluję odznaczenia.Janusz,jak najbardziej zasłużyłeś swoją postawą i pracą na tytuł żasłużony dla Miasta Mława.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

SWÓJ SWEGO ZAWSZE POZNA—BAWCIE SIĘ PANOWIE!!!!

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x