Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

XIII Kampania Białych Serc zakończona


22 października 2017 r. zakończyła się XIII edycja Kampanii Białych Serc – Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy, którego symbolem są białe serduszka pojawiające się w oknach uczestników kampanii.


Pomysłodawcą kampanii jest Mariusz Zalewski,a głównym organizatorem Grupa Zalewski, która od wielu lat pomaga osobom bezdomnym,uzależnionym i poszukuje osób zaginionych. W tym roku Kampania Białych Serc odbyła się pod hasłem ” POWIEDZ STOP UZALEŻNIENIOM” i tematem przewodnim był autorytet rodzica u swojego dziecka jako nieodzowny czynnik wychowania oraz jak zapobiegać negatywnym wpływom grup rówieśniczych, które nie tylko młodego człowieka prowadzą na drogę przemocy,ale także skłaniają do ucieczek od własnych problemów i sięgania po narkotyki.

Jak co roku do udziału w Kampanii Białych Serc przystąpiły setki szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji, które na własnym terenie przeprowadziły szeroką akcję edukacyjną profilaktyczną, w której nie zabrakło licznych prelekcji, pogadanek dla młodzieży, spotkań z policjantami i osobami uzależnionymi, odbyły się liczne imprezy, koncerty, konkursy,wystawy ,a także pokojowe,ale głośne marsze prostestu przeciwko narkotykom i przemocy. W każdym miejscu gdzie trwała kampania pamiętano także o tych, którzy swoją walkę z uzależnieniem przegrali.Układano ze zniczy tzw. „CIEPŁE SERCE PAMIĘCI” i odmawiano modlitwę za wszystkie tragicznie zmarłe ofiary uzależnień.

Na mławskim cmentarzu w ramach pamięci o ofiarach uzależnień uporządkowano zaniedbane groby osób bezdomnych oraz NN. Główny organizator w Mławie zorganizował także ze Starostwem Powiatowym w Mławie-Wydziałem Edukacji i Zdrowia oraz Komendą Powiatową Policji w Mławie III debatę „Młodych o młodych”,w której młodzież między sobą  prowadziła dyskusje na temat przemocy w szkole. Odbył się również VI Marsz Białych Serc, który przeszedł ulicami Mławy, a także zorganizowano akcję ” I TY JESTEŚ SUPER! BOHATEREM!” gdzie wolontariusze rozdawali ulotki, symbole kampanii w postaci białych balonów. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie przez cały czas trwania kampanii można było obejrzeć wystawę zdjęć „MŁAWSCY BEZDOMNI”, która przedstawiała uchwycone chwile życia osób bez dachu nad głową. W Przystanku Białych Serc w Kraszewie, który od 2011 roku jest punktem pomocy dla kobiet ofiar przemocy domowej zorganizowano akcję ” POWIEDZ STOP DAMSKIM BOKSEROM” gdzie odbył się  I amatorski turniej bokserski, w którym udział wzięły modelki z Ukrainy. Akcja była protestem przeciwko przemocy wobec kobiet oraz tym, którzy taką przemoc stosują w swoich rodzinach. Akcja miała także na celu pokazanie, że kobiety potrafią się bronić przed przemocą domową. XIII Kampania Białych Serc dotarła także poza granice Polski,a więc kolejny raz białe serca pojawiły się na Ukrainie, Szwecji, we Francji oraz w Stanach Zjednoczonych.

Uroczyste podsumowanie XIII Kampanii Białych Serc odbędzie się w listopadzie.

źródło: Grupa Zalewski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x