Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zobacz, jak powstaje mławski mural


Od poniedziałku 24 lipca na ścianie budynku mławskiego „PEC-u” (ul. Powstańców Styczniowych) powstaje artystyczny mural. Tworzą go Adam Walas i Anna Kozbiel. Mural to część projektu „Nawidzę”, zainicjowanego przez Julię Brzozowską i Natalię Sapedę – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego. Celem kampanii jest promowanie postaw tolerancji, zapobieganie tzw. hejtowi, edukacja i aktywizacja mieszkańców, a także ożywianie przestrzeni miejskiej.

KSP Mława nabór

W środę podczas happeningu mławianie mieli wyjątkową okazję współtworzyć mural domalowując jego fragmenty, jak również odciskać ślady dłoni (i łap!) na chodniku. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych sporo udało się namalować, a dobry humor nie opuszczały uczestników. Była to świetna okazja do spotkania się i rozmowy z organizatorami akcji i artystami. Niestety, jak widać na zdjęciach, ostatecznie intensywne opady deszczu przegoniły uczestników i zmyły częściowo ślady dłoni na chodniku. Na szczęście sam mural nie ucierpiał najmocniej. Jeśli pogoda pozwoli, artyści przewidują, że pracę uda im się sfinalizować do końca tygodnia. Trzymamy za to kciuki!

W ramach projektu planowane są również od września 2017 r. zajęcia w mławskich szkołach podstawowych, wydanie publikacji poświęconej zagadnieniu tolerancji oraz kampania informacyjna w mediach. Działania wspiera Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława.

 ŁP

 

Zobacz także…

Powstanie pierwszy taki mural w Mławie

 

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Zobacz, jak powstaje mławski mural"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mural
Gość

Chodzi o rączki. Podobnie, jak wiele osób uczestniczących w happeningu 26 lipca, zostawiłam na chodniku ślad swojej dłoni. Tego dnia ulewny deszcz doszczętnie spłukał całą ścieżkę i nasze odciski. Za to wkrótce pojawiły się, w tajemniczy dla mnie sposób, nowe odciski! Do organizatorów: Czuje się zawiedziona. Skoro chcieliście przywrócić malunek, trzeba było ponownie zorganizować i NAGŁOŚNIĆ akcję odbijania rączek, dając drugą szansę tym, których ślady zostały zatarte. Szkoda gadać 🙁

Meluztna
Gość

Handlowanie to wyzwanie! Weż się za wniosk,i a nie do zdjęć lecisz. Jestem zainteresowana coś z obietnic zrealizowała? Wstyd.

Maklinaszczur
Gość

Ufajdane lapki, to jest to

petarda
Gość

Wiesz, niektórzy lubią mieć ufajdane łapki 😉 Rozmyte czy nierozmyte mnie jakoś nie przekonują, ale mural wygląda spoko 🙂

streetart
Gość

Fajna akcja, na zdjęciach wygląda bardzo sympatycznie, szkoda tylko, że deszcz zmył ręce i łapki.

Gratulacje
Gość

Bylam na miejscu pomimo niesprzyjajacej pogody.
Moze i niebo nad nami rzewnymi lzami zaplakalo, lecz w sercu czulismy teczy smak.
Mury nawiscia zakwitly, szarosc odeszla, radosc powrocila z dalekich stron.

Elitarny
Gość

Dajcie spokój…

wpDiscuz