Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zobacz, jak powstaje mławski mural


Od poniedziałku 24 lipca na ścianie budynku mławskiego „PEC-u” (ul. Powstańców Styczniowych) powstaje artystyczny mural. Tworzą go Adam Walas i Anna Kozbiel. Mural to część projektu „Nawidzę”, zainicjowanego przez Julię Brzozowską i Natalię Sapedę – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego. Celem kampanii jest promowanie postaw tolerancji, zapobieganie tzw. hejtowi, edukacja i aktywizacja mieszkańców, a także ożywianie przestrzeni miejskiej.


W środę podczas happeningu mławianie mieli wyjątkową okazję współtworzyć mural domalowując jego fragmenty, jak również odciskać ślady dłoni (i łap!) na chodniku. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych sporo udało się namalować, a dobry humor nie opuszczały uczestników. Była to świetna okazja do spotkania się i rozmowy z organizatorami akcji i artystami. Niestety, jak widać na zdjęciach, ostatecznie intensywne opady deszczu przegoniły uczestników i zmyły częściowo ślady dłoni na chodniku. Na szczęście sam mural nie ucierpiał najmocniej. Jeśli pogoda pozwoli, artyści przewidują, że pracę uda im się sfinalizować do końca tygodnia. Trzymamy za to kciuki!

W ramach projektu planowane są również od września 2017 r. zajęcia w mławskich szkołach podstawowych, wydanie publikacji poświęconej zagadnieniu tolerancji oraz kampania informacyjna w mediach. Działania wspiera Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława.

 ŁP

 

Zobacz także…

Powstanie pierwszy taki mural w Mławie

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mural
Mural
4 lata temu

Chodzi o rączki. Podobnie, jak wiele osób uczestniczących w happeningu 26 lipca, zostawiłam na chodniku ślad swojej dłoni. Tego dnia ulewny deszcz doszczętnie spłukał całą ścieżkę i nasze odciski. Za to wkrótce pojawiły się, w tajemniczy dla mnie sposób, nowe odciski! Do organizatorów: Czuje się zawiedziona. Skoro chcieliście przywrócić malunek, trzeba było ponownie zorganizować i NAGŁOŚNIĆ akcję odbijania rączek, dając drugą szansę tym, których ślady zostały zatarte. Szkoda gadać 🙁

Meluztna
Meluztna
4 lata temu

Handlowanie to wyzwanie! Weż się za wniosk,i a nie do zdjęć lecisz. Jestem zainteresowana coś z obietnic zrealizowała? Wstyd.

Maklinaszczur
Maklinaszczur
4 lata temu

Ufajdane lapki, to jest to

petarda
petarda
4 lata temu
Reply to  Maklinaszczur

Wiesz, niektórzy lubią mieć ufajdane łapki 😉 Rozmyte czy nierozmyte mnie jakoś nie przekonują, ale mural wygląda spoko 🙂

streetart
streetart
4 lata temu

Fajna akcja, na zdjęciach wygląda bardzo sympatycznie, szkoda tylko, że deszcz zmył ręce i łapki.

Gratulacje
Gratulacje
4 lata temu
Reply to  streetart

Bylam na miejscu pomimo niesprzyjajacej pogody.
Moze i niebo nad nami rzewnymi lzami zaplakalo, lecz w sercu czulismy teczy smak.
Mury nawiscia zakwitly, szarosc odeszla, radosc powrocila z dalekich stron.

Elitarny
Elitarny
4 lata temu

Dajcie spokój…

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x