Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Przyznaj się co zbierasz


sliderMiejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła nowy cykl spotkań tematycznych pod intrygującym tytułem „Przyznaj się co zbierasz …”. Pierwszym gościem cyklu takich spotkań w bibliotece, który pochwalił się swoimi zbiorami był Janusz Dębski.

KSP Mława nabór

– Mławski regionalista, pasjonat . W zasadzie łatwiej byłoby mu wymienić czego nie zbiera, niż co zbiera – zapowiedziała gościa dyrektor MBP Maria Świtoń.

Zaprezentowane w bibliotecznej sali zbiory, to jedynie część różnorodnych kolekcji Janusza Dębskiego.

Klucze, stare żelazka, sprzęty gospodarstwa domowego, kolekcja starych i pękniętych rakiet tenisowych,  zbiory filatelistyczne, księgozbiór, pudełka po papierosach i zapałkach, fotografie, płyty i pocztówki dźwiękowe do adaptera, aparaty fotograficzne, kasety magnetofonowe, plakietki, etykiety od piwa, o  wszystkich tych zbiorach Janusz Dębski opowiadał ciekawostki, między innymi skąd się wzięły oraz jakie były początki jego drogi jako kolekcjonera.

Na zakończenie spotkania mławski kolekcjoner zachęcał do tworzenia, czasem najdziwniejszych kolekcji.

– Zbierać można najróżniejsze rzeczy. Znam panią, która zbiera np. środki antykoncepcyjne z całego świata, ma ich około tysiąca sztuk, to ładne kolorowe rzeczy. – zilustrował zachętę niecodziennym przykładem.

– Zachęcam, żeby zajrzeć do otchłani swoich szaf i pudełek. Zajrzeć na strychy i w piwnicach zobaczyć co się ma po dziadkach, czy rodzicach – zachęcał Janusz Dębski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz