Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przyznaj się co zbierasz


sliderMiejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła nowy cykl spotkań tematycznych pod intrygującym tytułem „Przyznaj się co zbierasz …”. Pierwszym gościem cyklu takich spotkań w bibliotece, który pochwalił się swoimi zbiorami był Janusz Dębski.


– Mławski regionalista, pasjonat . W zasadzie łatwiej byłoby mu wymienić czego nie zbiera, niż co zbiera – zapowiedziała gościa dyrektor MBP Maria Świtoń.

Zaprezentowane w bibliotecznej sali zbiory, to jedynie część różnorodnych kolekcji Janusza Dębskiego.

Klucze, stare żelazka, sprzęty gospodarstwa domowego, kolekcja starych i pękniętych rakiet tenisowych,  zbiory filatelistyczne, księgozbiór, pudełka po papierosach i zapałkach, fotografie, płyty i pocztówki dźwiękowe do adaptera, aparaty fotograficzne, kasety magnetofonowe, plakietki, etykiety od piwa, o  wszystkich tych zbiorach Janusz Dębski opowiadał ciekawostki, między innymi skąd się wzięły oraz jakie były początki jego drogi jako kolekcjonera.

Na zakończenie spotkania mławski kolekcjoner zachęcał do tworzenia, czasem najdziwniejszych kolekcji.

– Zbierać można najróżniejsze rzeczy. Znam panią, która zbiera np. środki antykoncepcyjne z całego świata, ma ich około tysiąca sztuk, to ładne kolorowe rzeczy. – zilustrował zachętę niecodziennym przykładem.

– Zachęcam, żeby zajrzeć do otchłani swoich szaf i pudełek. Zajrzeć na strychy i w piwnicach zobaczyć co się ma po dziadkach, czy rodzicach – zachęcał Janusz Dębski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x