Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Winda jest, to znaczy windy brak … na razie, ale szyb jest, a jakby była potrzeba …”


Zdjęcie-0083Takie słowa wypowiedział docent Furman w kultowym serialu Alternatywy 4, gdy wprowadzał się do bloku i zobaczył windę.


Tak też wygląda nasza Mława a dokładnie dzielnica Wólka. Chodzi tu o windy zamontowane w przejściu podziemnym łączące dwie strony miasta i perony. Niestety smutna rzeczywistość jest taka, że niestety z wind skorzystać nie można. Można w tym momencie spytać o powód? Bardzo prosty: jest zima – to musi być zimno, tak więc windy zamarzły.

Długo można by było się zastanawiać czy przypadkiem w naszej części globu Spółka PKP kupiła windy odpowiednie. A może myśleli, że będziemy mieli 365 dni lata? W tej sytuacji nie tyle zima zaskoczyła drogowców, co kolej i prezesów płacących za udogodnienie.

Najlepsze w tym wszystkim jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt – nikt z podróżnych nie wie, że w Mławie na stacji winda nie działa. Sytuacja gdzie jedzie osoba niepełnosprawna ruchowo, osoba starsza, rodzic z małym dzieckiem w wózku czy większym bagażem może być w każdej chwili, a po wyjściu z taboru na peronie zobaczymy kartkę z nr do dyżurnego.. Co wtedy? Ciężko mi odpowiedzieć bo nie wiem.. Chyba zostaje zadzwonić i czekać, tylko nie wiadomo na co bądź na kogo. Według tego co mówią osoby na infolinii wynika, że dostać się do i z pociągu pomaga drużyna konduktorska, na obszarze kolejowym powinien patrol ochrony, a Ci panowie twierdzą, że ochroną są jedynie dworca. Koło się zamyka.

W swoim śledztwie dotarłem do osoby pracującej na stanowisku do spraw infrastruktury pasażerskiej i jak na razie telefonicznie otrzymałem wiadomość, że w „zamarzniętych” windach mają pojawić się nowe grzałki dzięki którym będzie można korzystać na co dzień jednak (jak zawsze coś jest JEDNAK) nie wiadomo kiedy zostaną zamontowane… Może to być nawet czerwiec tego roku, jak wynikło z rozmowy.

Reasumując – było fatalnie na terenie kolejowym, jest fatalnie i pewnie nie prędko coś się zmieni. Bo mimo, że stacja piękna i nowa to zachowanie ludzkie się nie zmieniło i ci za biurkami będą zawsze mieli pasażerów za nic.

Czytelnik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wag
Wag
5 lata temu

Logistyki PKP należy pogratulować, bardzo kreatywni są

XY
XY
5 lata temu

Tego to nawet Bareja by nie wymyślił

alternatywy
alternatywy
5 lata temu
Reply to  XY
staton
staton
5 lata temu

A ja uważam ciut inaczej. Prawda jest taka że kolej i ludzie tam pracujący tkwią jeszcze w czasach głębokiego PRLu. Jako jedna z nielicznych grup zawodowych która nie powinna, a tkwi nadal na garnuszku państwa. Kolejowi urzędasy nie muszą więc dokładać żadnych starań do tego żeby było dobrze. Najważniejsze dla nich jest, że pensję dostają więc i po co się przemęczać, po co martwić windami, spóźnieniami pociągów, zamarzającymi zwrotnicami, kibelkami, a tym bardziej podróżnymi. Podróżny to wrzód na d…. bo przeszkadza w pracy a jak o coś pyta to jeszcze mówi się o nim że „problemowy”. Niech żyje nam kolejarski stan, a ludziska są głupie i mamy ich w …

kolo
kolo
5 lata temu

Tak tak. „Sad sądem a sprawiedliwość po naszej stronie”.
Ta cala sytuacja to niezła paranoja. Gdy przychodzi co do czego to naprawdę nie wiadomo co zrobić bo wszyscy umywaja ręce od problemu.
Znam dzielnice i problem i domyslam się jak to tylko może wygladac

sebastian
sebastian
5 lata temu

Gmina odpowiada za zbiorowy transport lokalny, a organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich należy do zadań samorządu województwa. Wykonywanie zadań publicznych jest realizowane w drodze współdziałania między jednostkami samorządu terytorialnego (gminy z województwem). Tak wynika z ustaw. Sytuacja jaka ma miejsce świadczy dobitnie, że władze miasta i województwa nie wywiązują się z powierzonych zadań.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x