Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Przełamanie siatkarzy Zawkrza przed świętami

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Trzy miesiące czekali siatkarze Zawkrza na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach trzeciej ligi. Przełamanie złej serii nastąpiło w konfrontacji z SPS Volley Ostrołęka. Sukces pozwolił podopiecznym Szymona Zejera opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Mławianie przystąpili do ostatniego tegorocznego meczu po kilku porażkach z rzędu. Dwukrotnie musieli uznać wyższość zespołu z Kozienic, ulegli także rywalom z Halinowa, Mokobodów czy warszawskiego MKS-u MDK Warszawa.

Wyżej w klasyfikacji plasowali się także ostrołęczanie. Jednak w sobotniej konfrontacji zupełnie nie było tego widać. Pierwszy set to mnóstwo pomyłek gości, ale zarazem popisowej gry naszego zespołu. W efekcie Zawkrze triumfowało różnicą aż siedmiu punktów.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Ostrołęczanie się przebudzili, ale nie na tyle, żeby sięgnąć po końcowy triumf. Ogromna w tym zasługa Tomasza Szwęcha, przyjmujący gospodarzy trzymał na swoich barkach całą grę. Oczywiście w pojedynkę nie mógł pokonać rywali. W odpowiednim momencie dostał wsparcie ze strony młodzieży. Mateusz Trzciałkowski, Łukasz Bober, Damian Łuniewski i Kacper Kuciński zaliczyli udane akcje. Kuciński zaliczył tę najważniejszą, po jego asie serwisowym zawkrzanie mogli się cieszyć z wygranej 25:23.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia Ostrołęki 9:5. Na szczęście nasi gracze nie pozwolili się rywalom rozkręcić na dobre. Sygnał do odrabiania strat dał niezawodny Szwęch. Punktowali także Bober i Łuniewski, w ataku nie mylił się Kuciński. Dzięki temu Zawkrze doścignęło przeciwnika, a potem zdołało sobie wypracować jeszcze czteropunktową przewagę.

Kolejny mecz Zawkrze rozegra dopiero w sobotę 9 stycznia. W Warszawie zmierzy się z tamtejszym MOS-em Wola.