Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Zawkrze zarządzenie wspólnotami
Logo

Dziewiętnastoletni kierowca szalał na „siódemce”. 25 punktów karnych w kilka minut


Podczas działań kontrolnych w dniu 1 listopada policjanci namierzyli pirata drogowego, który w kilka minut zebrał 25 punktów karnych. Został zatrzymany na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie o godz. 17:20.

– Kierujący samochodem marki Peugeot 206, 19-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, popełnił też inne wykroczenia, m.in.: wyprzedzanie na przejściu  dla pieszych, wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Młody kierowca stracił prawo jazdy – podaje st. asp Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

Mławscy policjanci podsumowali też wczorajsze działania, prowadzone w ramach akcji „Znicz 2017″. W dniu  Wszystkich Świętych, na drogach pow. mławskiego, nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie 5 niegroźnych kolizji. Policjanci, przez ponad 8 godzin prowadzili ręczną regulację ruchem w okolicach mławskich cmentarzy. Pod szczególnym nadzorem byli także piesi.

Działania „Znicz 2017″  na Mazowszu  trwają jeszcze dziś, ale jak do tej pory, na drogach pow. mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku, doszło jedynie do 5 niegroźnych kolizji. Najczęstsza przyczyną stłuczek było nieprawidłowe wykonywanie manewrów.

Pomimo apeli do kierujących i pieszych o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności, nie zabrakło osób popełniających wykroczenia. Policjanci ukarali w sumie 48 osób, w tym 37 kierowców i 11 pieszych. Ujawnione wykroczenia, popełnione przez kierowców to najczęściej przekraczanie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Przewinienia pieszych to nieużywanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

źródło: KPP Mława

oprac red.

Zobacz także…

Mławska policjantka uratowała życie niedoszłej samobójczyni

Strażacy nie świętowali. Pożar domu i samochodu

Pin It
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Dziewiętnastoletni kierowca szalał na „siódemce”. 25 punktów karnych w kilka minut"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sen
Gość

to pojeździł…

wpDiscuz