Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Czy mławska strzelnica znów odżyje?


Strzelnica klubu Kaliber

KSP Mława nabór

Żyjemy w niespokojnych czasach – wystarczy tu wspomnieć choćby tak nieodległy konflikt militarny na Ukrainie. A chociaż dostęp do broni jest w Polsce reglamentowany, to cały czas rośnie zainteresowanie działaniami strzelectwem i działaniami proobronnymi. Wśród młodzieży dość popularne są „mundurowe” kierunki kształcenia.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza zachęcać do tworzenia przez samorząd otwartych i dostępnych dla wszystkich strzelnic.

Ministerstwo Obrony Narodowej od stycznia 2018 r. zamierza uruchomić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic – informuje Michał Dworczyk, wiceszef MON.
„Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd” – podkreśla Dworczyk.
Wiceszef resortu obrony zwraca uwagę na to, iż aktualny stan strzelnic związany jest z destrukcją przeprowadzoną w obszarze infrastruktury wojskowej.
Dworczyk wspomina również o rozmowach prowadzonych z Ministerstwem Sportu i Turystyki, w efekcie których od nowego roku można spodziewać się uruchomienia tego typu inwestycji dla samorządów.

Stan z 2009 r.

Nieco starsi mieszkańcy naszego miasta pamiętają jeszcze strzelnicę na skraju mławskiego lasu. Obiekt stopniowo niszczał, choć Klubu Strzelectwa Sportowego „KALIBER” podejmował inicjatywę przywrócenia obiektu do użytku. Ostatecznie jednak obiekt jest zdewastowany i zarośnięty krzakami a betonowe ogrodzenie nad kulochwytem połamane.

Drugim mławskim obiektem jest strzelnica prowadzona w budynku należącym do mławskiego starostwa znajdującym się przy „budowlance”.  Jest to strzelnica sportowa prowadzona właśnie przez wspomniany wyżej Klub Strzelectwa Sportowego „KALIBER” i dostępna jest dla członków tegoż klubu, choć należy zauważyć, że organizowane na tym obiekcie dni otwarte zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Czy zapowiedzi MON uda się wcielić w życie, a przede wszystkim czy znajdą się na to środki finansowe dla samorządów, przekonamy się już niedługo.

JK

Zobacz także:

Strzelnica w mławskim lesie to już przeszłość

WYSTRZAŁOWA MAJÓWKA „KALIBER” 2016

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Czy mławska strzelnica znów odżyje?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianin
Gość

Czy do tego aby uruchomić strzelnice dla chętnych mieszkańców Mławy z ich korzystania– to potrzebna jest aż decyzja MON, to jakaś paranoja, a gdzie są władze miejskie i powiatowe—no tak zajęte imprezami o innym charakterze rozrywkowym.

xawery
Gość

Jak to gdzie są władze—zajmują się pasażem handlowym wokół handlowca.!!!

wpDiscuz