Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Strzelnica w mławskim lesie to już przeszłość


Strzelnica 2009 r.

Strzelnica 2009 r.

KSP Mława nabór

Miejsce wieczornych spotkań młodzieży, a dużo wcześniej ćwiczeń służb mundurowych, odchodzi w zapomnienie. Koncepcja, aby ją wyremontować upadła.

Jeszcze kilka lat temu można było myśleć o remoncie i takie pomysły były. – Rozmawialiśmy z burmistrzem i był za tym, żeby strzelnicę wyremontować. Miały się nawet znaleźć środki na organizację różnych imprez – mówi Zbigniew Głażewski, wiceprezes Klubu Strzelectwa Sportowego „KALIBER” w Mławie. Koncepcja zakładała stworzenie tam miejsca rekreacji dla mieszkańców, gdzie można byłoby organizować na przykład imprezy sportowe typu majówki strzeleckie czy biathlony.

Podobno odbywały się już nawet spotkania z leśnikami (strzelnica znajduje się na terenie Lasów Państwowych) i oni również nie widzieli przeszkód, żeby odnowić strzelnicę. Koniec końców projekt jednak upadł.

– Przyszłość strzelnicy w mławskim lesie została przesądzona kilka lat temu, gdy nadleśnictwo usunęło elementy funkcjonującego wcześniej obiektu. Niesprzyjające temu przedsięwzięciu są także zmienione przepisy dotyczące organizacji strzelnic sportowych – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.

Obecnie obiekt zarasta krzakami, betonowe konstrukcje leżą połamane, swoje miejsce znalazły tam też pozostałości po drzewach usuniętych przy budowie Alei Marszałkowskiej.

A niegdyś ćwiczyły tu służby mundurowe. Jak przypomina sobie prof. Ryszard Juszkiewicz, strzelnica powstała w czasach PRL-u. Ćwiczenia tam miały jednostki zmilitaryzowane. Później było tam miejsce zabaw, gdzie chodziło sporo ludzi.

(red.)

Foto poniżej: strzelnica obecnie

WP_20151015_011WP_20151015_006WP_20151015_002WP_20151015_015

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Strzelnica w mławskim lesie to już przeszłość"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Waldek
Gość

Szkoda tej strzelnicy? Przecież oczywiste jest że naród musi trenować strzelanie by się bronić? A gdzie my teraz mamy strzelać , ćwiczyć i rozwijać tę umiejętność???Dla mnie likwidacja strzelnicy to była bezmyślna decyzja…Tyle na ten temat!!!

...
Gość

– Strzelnica zaniedbana
– Basen pod chmurką zasypany
– Zalew Ruda zaniedbany
– Droga do zalewu w strasznym stanie, kiedyś lasem jeździły tam nawet autobusy, a dziś???
– Marszałkowska zarośnięta
– Kort do tenisa, ten darmowy – za darmo boli gardło
– Park – szkoda słów
– Drzewa w rynku jak szczotki do zamiatania ulic
– MDK w niebycie
– Remont kina Kosmos (II etap)się oddala
– Wiadukty pozamykane
– Dworca na Mławie Miasto nie widać, z peronów do kasy dworca daleka droga
Burmistrz coraz bardziej bezradny.
Mława pięknieje – slogan bez pokrycia.

Halina
Gość
Nie wiem dlaczego mielibyśmy odnawiać strzelnicę na której ćwiczyło MO w czasach słusznie minionych. Jeśli ktoś ma na to ochotę, jakiś klub – niech dogada się z nadleśnictwem, wyłoży kasę i zbuduje. Park jest podziwiany przez wszystkich, tylko na miejscu czasem słychać narzekanie. ciekawa jestem co by było, gdyby te wycięte w poprzednich tygodniach drzewa poprzewracały się w czasie weekendowej wichury, uszkodziły ławki albo kogoś zraniły. Pewnie temu tez winien byłby Kowalewski. Przysłowie mówi, że żaden prorok nie jest uznany we własnym kraju, wiec nie dziwi mnie to, że burmistrza Kowalewskiego krytykuje się, choć przez kilka lat zrobił dla tego… Czytaj więcej »
...
Gość

Pisze Pani ponadto \”o czasach słusznie minionych\”, czy w związku z tym wg Pani należałoby wyburzyć i Dom Handlowy\” w Mławie?? Pałac Kultury w Warszawie?? itp.itd, bo zostały zbudowane w \”czasach słusznie minionych\”, wyburzyć budynek Policji, bo tam była Komenda Wojewódzka MO w \”czasach słusznie minionych\”. Ech…

...
Gość
Nie wszystkie wycięte drzewa były chore to raz jeśli chodzi o park. Pani Halino odnosi się Pani tylko i wyłącznie do parku i mówi Pani o swoim zdaniu, niech Pani nie mówi, że wszystkim się on podoba, bo nie wszystkim. Dużej części mławian ten park w obecnej wersji się nie podoba, stracił swój charakter, upodabnia się do parków angielskich, a chyba nie o to chodziło. Ja podaję część zaniedbań władz, a Pani?? – jedzie Pani ogólnikami. Same frazesy nic konkretnego, zrobił dużo?, a co konkretnie? Wie Pani, pieniądze z cudzej kieszeni łatwo się wydaje, a S.K. wydaje je z szerokim… Czytaj więcej »
mla
Gość

To fajne miejsce, szkoda że tak zaniedbane

Porter
Gość

Wstyd i tyle…

wpDiscuz