Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława potrzebuje przede wszystkim świeżości


7 kwietnia bieżącego roku odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia każdy pełnoletni mieszkaniec naszego miasta będzie mógł wesprzeć swojego kandydata. Jest to ważna decyzja, gdyż wpływa ona bezpośrednio na jakość naszego życia. Jeżeli będzie przemyślana, pojawią się nowe możliwości rozwoju. Podejmując decyzję, analizujemy dokonania danego kandydata i jego przyszłe cele – a tego najlepiej dowiedzieć się od nich samych.

Zbigniew Ruszkowski jest lokalnym działaczem, który w tegorocznych wyborach kandyduje do Rady Miasta. Mieszkańcy mieli już okazję poznać go w konkretnych działaniach, jednak niniejsze pytania tłumaczą, z jakiego powodu zdecydował się na ten krok w swojej karierze.

Proszę powiedzieć skąd decyzja o kandydowaniu do Rady Miasta Mława?

Zbigniew Ruszkowski: – Na co dzień spotykam się i kontaktuję z liczną grupą mieszkańców, którzy zwierzają mi się ze swoich problemów i mogę śmiało stwierdzić, iż wielu z nich można było uniknąć. Mimo mojego i tak dużego zaangażowania mógłbym w większym stopniu pomóc mieszkańcom i więcej zdziałać będąc radnym. Co więcej, mieszkańcy często nie mają czasu lub możliwości, aby w pełni zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia i fakt, że kontaktują się ze mną w ważnych dla nich sprawach, sprawia, że czuję się zobowiązany pomóc. Przez ostatnie lata przyglądałem się pracy mławskich radnych i mam wiele pomysłów, które jeszcze w większym stopniu przyczyniłyby się do rozwoju naszego miasta. Należy przede wszystkim rozmawiać o problemach mieszkańców miasta Mławy oraz dać możliwość wypowiedzenia się każdemu, który o to wnosi.

Mieszkańcy Mławy wielokrotnie byli świadkami różnych działań z Pana udziałem, czy może Pan wymienić kilka z nich?

Jak człowiek renesansu zajmuję się wieloma sprawami jednocześnie. Cenię sobie pielęgnowanie historii, dlatego co roku, mieszkańcy naszego miasta mają okazję obejrzeć inscenizację Rozbicia PUB na ul. Reymonta, które organizuję wraz z kolegami z SRH 79 pp. Jest to wręcz tradycja, ponieważ organizujemy to od ponad 10 lat. A odkąd władze miasta zrezygnowały z tego typu przedsięwzięć, nasza lokalna społeczność docenia tę inscenizację jeszcze bardziej.

Jednak moja działalność nie sprowadza się do jednego tematu. Angażuję się również w kwestie związane bezpośrednio z funkcjonowaniem miasta. Przykładem są wnioski pisane o remonty dróg, ich modernizację, jak również o zorganizowanie lodowiska, czy też remont mławskiego kina. Moje działania można przyrównać do drążenia skały przez kroplę wody, choć kosztują one wielu wysiłku – przynoszą oczekiwane efekty. Mieszkańcy mogą spodziewać się remontu powierzchni jezdni na ulicy Okólnej czy Zabrody, jak również doczekali się remontu kina. Mimo, iż moje działania są skuteczne, bez wątpienia ich realizacja przebiegałaby szybciej, gdybym był członkiem rady miasta.

Jednak większym echem odbiły się pańskie działania związane z muzeum.

Niewątpliwie, zadawanie pytań w ramach dostępu do informacji publicznej zaprowadziło mnie na ławę oskarżonych. Nie miałem wątpliwości, że zostanę uniewinniony przed sądem oraz z sześciu, czy też siedmiu zawiadomień do prokuratury z miejskich instytucji nie znajdą potwierdzenia –  tak też się stało.

Czy mimo to ma Pan jeszcze energię na dalsze działanie?

Przede wszystkim mam odwagę wciąż działać. Są sprawy, których tolerować nie można – ewidentne łamanie prawa, przeznaczanie publicznych środków na wystawę, która nigdy się nie odbyła, jak również utratę danych osobowych, a jest to jedynie część zaistniałych nieprawidłowości. Dlatego uważam, iż w przyszłości Rada Miasta powinna zwiększyć nadzór nad funkcjonowaniem instytucji miejskich – mowa tu o naszych (mieszkańców) publicznych pieniądzach.

Trudno się z tym nie zgodzić, a jeśli chodzi o inne działania?

Mława potrzebuje przede wszystkim świeżości. Mam wrażenie, że ostatnia kadencja była dość statyczna w wykonaniu rady, mówiąc delikatnie. Jest wiele problemów do rozwiązania. Głównym z nich jest organizowanie gospodarki odpadami. Stan mławskich dróg pozostawia wiele do życzenia – nawet w centrum miasta. Niestety na tle sąsiadów nasze miasto nie prezentuje się najlepiej. Również funkcjonowanie PEC i sprawa kotłowni, które miały być przekazane mieszkańcom, wzbudza wiele niepokoju. Nie można oprzeć się wrażeniu, że w mieście dość słabo nadzorowane są inwestycje jak choćby pumptrack MOSiR, który po wykonaniu jakościowo odbiega od wizualizacji.

 

A wracając do gospodarki odpadami, co  by Pan chciał więcej powiedzieć w tej sprawie?

Już kilka lat temu w czasie spotkania z mieszkańcami na Wólce wskazywałem, iż ta dziedzina obarczona jest wieloma błędami. Jak choćby brak nadzoru nad ilością odbieranych odpadów. Dobrze, że miasto wykonało w tym fragmencie działanie, ale nadal uważam, że ta gospodarka nie może być rozchwiana – od ceny bardzo wysokiej do niczym nieuzasadnionej obniżki , przy czym od razu wskazano, w czasie sesji, iż finansowanie zamknie się deficytem. Od nadwyżki do deficytu, od deficytu do nadwyżki…. czy ktoś to jeszcze rozumie?
Pracownicy Ratusza w rozmowie raz potwierdzają nadwyżkę około 4 milionów złotych, a do budżetu trafia około 2 miliony,  suma summarum na koniec roku zapowiadany jest deficyt. Od dawna twierdzę, iż jedynym rozwiązaniem jest własne przedsiębiorstwo odbierające odpady.   I być może tą wielomilionową nadwyżkę, należałoby przeznaczyć na jego organizację?

Widzę, że ma Pan pomysł na swój udział w radzie miasta?

Może jest mi łatwiej dlatego, ponieważ nie muszę używać frazy „chciałbym coś zrobić”. Od wielu lat jestem w te projekty zaangażowany a swoją społeczną działalność chce jedynie rozszerzyć.

Dzięki zdobytej wiedzy oraz uzyskanych przeze mnie informacji realizacja celów będzie niewątpliwie łatwiejsza i skuteczniejsza. Nie jest to obietnica dotycząca przysłowiowych gruszek na wierzbie, są to realne plany, które potwierdzają moje działania w przeszłości. Niekoniecznie zawsze są one zgodne z założeniami władz miasta, ale zawsze z oczekiwaniami mieszkańców. Mam odwagę dążyć do realizacji założonych celów.

Więc bycie radnym może być kolejnym etapem.

Nie traktuję misji bycia radnym jako kolejnego etapu czegokolwiek, chciałbym aby było to dla mnie lepsze narzędzie dbania o interesy mieszkańców miasta Mławy. Mało kto wie, że na przykład obecnie jeżeli chcę uzyskać informację to po zadaniu pytań z reguły czekam na odpowiedź równo 2 tygodnie. W znaczącej ilości przypadków odpowiedź jest tak sformułowana, że muszę zadać kolejne pytania i trwa to kolejne tygodnie, też miesiące. Często słyszałem, że efekty tych działań pojawiają się raz na jakiś czas, a nie systematycznie – to właśnie jest przyczyna.  Spotykam się z ogólną niechęcią do udzielania odpowiedzi przez urzędników, stosowaniem uników czy też w skrajnych przypadkach próbą powstrzymania mnie przed dotarciem do prawdy, zawiadomieniami organów ścigania. Jako przykład podam państwu sytuację sprzed 2 tygodni, kiedy w ramach dostępu do informacji publicznej prosiłem o dokumenty kontroli z roku 2023, a otrzymałem z 2009 roku. Za to zapakowane w kopertę. Takich problemów nie mają radni, tego typu problemy rozwiązują w czasie sesji.

 

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3.7 6 votes
Oceń artykuł
guest
147 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 miesiąc temu

Kowalczyk to buduje z Czerwinskimi?

mlawiak
mlawiak
1 miesiąc temu

P. Ruszkowski chyba startował do zarządu osiedla i się chyba dostał? A P. Wasilewski z PiS to chyba na przewodniczącego przegrał z Kolakowskim
Na pewno P.Kolakowski jest przewodniczącym na Warszawskiej. Ale czy p. Wasilewski jest w zarządzie? Nie wiadomo.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  mlawiak

Co mają na celu te twoje rewelacje? – możesz wyjaśnić?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  mlawiak

Do anonim jak to co Kołakowskiego .zapromowac
Ruszkowski nie przegrał z żadnym tam Kołakowskim ( żeby było ciekawie chłop podobno miał startować od Kowala ale się zbiesil bo ten mu przy działkach zgodził się na krematorium to się aktywnie za protesty wziął a wcześniej innych miał w powaZaniu)
Bo ruszkoski nie startował na przewodniczącego osiedla wiem byłem na zebraniu

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Aha, rozumiem… negatywna kampania Ruszkowskiego, żeby go tylko utrącić, bo się boją patrzenia na brudne rączki. Jakie to niskie i chamskie.

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Wiecie czemu Pań Kowalczyk DEWELOPER założył własny komitet wyborczy pod przykrywką KO? – żeby odebrać pozostałym kandydatom (oprocz obecnego bunia) glosy. Ci co nie chcą głosować na Kowalewskiego, a nie wiedzą na kogo głosować, to może wybiorą właśnie Pana Kowalczyka, wszak jest przystojnym facetem i ładnie się uśmiecha.
Deweloper burmistrzem – jeszcze lepsza opcja niż reprezentant deweloperów Kowalewski.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  mławianka

No tak…, Kowalczyk to też deweloper,
a nawet kandydaci na radnych, to przynajmniej część to byli radni z komitetu Kowalewskiego, a ci co nie byli radnymi, to też zapewne ci co się nie załapali do komitetu Kowalewskiego obecnie,.czyli też przyszli potakiwacze Kowalewskiego.

Nie dajmy się omotać w sieci Kowalewskiego i jego spółki.

Jeśli nie chcemy żeby w Mławie gospodarzył nam Kowalewski, nie głosujmy na Komitet Wyborczy tak Kowalewskiego jak i ten ze znaczkiem firmowym Koalicji Obywatelskiej.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Masz rację –KUBA– nie dajmy się omotać w sieć KOWALEWSKEGO I JEGO SPÓŁKI–DO KTÓREJ NALEŻY TAKŻE JANKOWSKI !!!– a to co wyczynia Kowalewski na swych banerach — używając słowa — MÓJ BURMISTRZ –TO PRZEKRACZA WSZELKIE GRANICE PRZYZWOITOŚCI !!–

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Z tego co piszecie to w naszym mieście sami DEVELOPERZY nie dziwi fakt bo jest to realizacja programu Kowalewskiego sprzed 16 lat, — i co z tego zostało Mławie, tylko to że powstało dużo bloków, a poza tym nic co mogłoby promować dalej Kowalewskiego i Kowalczyka !! Jeśli tak to P.O w mieście się nie popisało, czyż by nie mieli lepszego kandydata, ??

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  mławianka

Żebyśmy nie mieli problemów w następnych latach — to zostawmy tych developerów i ich przedstawicieli w skład tego układu wchodzi także JANKOWSKI któremu drzwi do różnych stanowisk otworzył właśnie KOWALEWSKI — a głosowanie na w/w nie przyniesie żadnych zmian wręcz zabetonuje mławski samorząd na następne lata !! — A NAJLEPIEJ BĘDZIE JAK ZAGŁOSUJEMY NA –MARCINA BURCHACKIEGO !!!– BO TYLKO ON MOŻE DOPROWADZIĆ DO ZMIAN W MŁAWIE !!—

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Nie ufam Jankowskiemu, bo bunio może mieć na niego jakieś haki i może zostać bardzo spolegliwy wobec bunia (to tak jak z jednym radnym już się stało) – to jako radny. Jako burmistrz… moim zdaniem po prostu nie ma predyspozycji Powinien mierzyć zamiary na siły.

Ale naprawdę uważajcie na cicho ciemny komitet ze znaczkiem Koalicji Obywatelskiej.
Ten kandydat na burmistrza to tylko słup, który był radnym z Komitetu burmistrza i który chce większego rozłożenia głosów przeciwników obecnego burmiszcza.
Jego kandydaci na radnych
to byli radni burmistrza i byli Kandydaci na radnych burmistrza, no i może jeszcze jakiś świeży narybek ale też popierający Kowalewskiego.

Prezes marci ker
Prezes marci ker
1 miesiąc temu
Reply to  mławianka

Co ty bredzisz Jankowski jest też od developera powozki i Pawłoskiegi

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Nie pisałam w ogóle o jakimś Jankowskim, tylko o Kowalczyku i Kowalewskim.

Bloblo
Bloblo
1 miesiąc temu

Może CM zaproponuje debatę. Bez debaty Kowalewski wygra w I turze.

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Bloblo

Jedyna możliwa debata, to debatakilku mediów, żeby było przejrzyście i bardziej obiektywnie. Na debatę organizowaną przez codziennie Kowalewski się nie zgodzi… ale mimo wszystko uważam pomysł za bardzo ciekawy. Taka propozycja pokazałaby czy kandydaci faktycznie boją się debaty, czy tylko organizator debaty im się nie podoba.

PRAWDA
PRAWDA
1 miesiąc temu

LUDZIE POWIEDZCIE DOŚĆ PSL PO PIS ,DROŻYZNA ENERGIA UKLADY.POSTAWMY NA MLODYCH DO 40.NA TYCH CO NIE BYLI.

MŁAWIAK
MŁAWIAK
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

Zgadzam się.wszędzie Wojnarowscy JANKOWSKI BURCHACKI ,KOWALEWSKI WUEFIŚCI ,CZAS ODEJŚĆ DAĆ MŁODYM SZANSE.NIE BUJMY SIĘ.GORZEJ BYĆ JUZ NIE MOŻE.nauczyciele uczća nie do polityki

UNIA
UNIA
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

i co Panowie rolnicy gdzie psl 3 droga zostaliście sami.TYLKO KONFEDERACJA może zatrzymać ten ŁAD.BO RESZTA TYLKO WŁADZA

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

Szczególnie tych młodych — dla których przykładem jest Bosak i Braun z gaśnicą i tym SWOIM — SZCZĘŚĆ BOŻE — uwolnij nas o takich cudaków, którzy uważają że U.E jest Polsce nie potrzebna!!!

Znasz życie tylko z mediów
Znasz życie tylko z mediów
1 miesiąc temu

Jedź do knesetu i postaw tam ubraną choinkę zobaczymy czy wrócisz do Polski w jednym kawałku.
Za Braunem nie przepadam ale dzięki niemu dowiedzieliśmy się że w sejmie obchodzone jest święto żydowskie. Do czego to doszło. A Konfederacja? Tylko oni mówili od początku że do Polski wpychane jest zboże ukraińskich oligarchów. Żadne media nie chciały o tym mówić, bo jest cenzura i poprawność polityczna. To odroczenie założenia pętli na szyję. Wyrok już zapadł tylko kat zwleka z egzekucją.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Konfederacja? Anarchia. Dowcip polega na tym że w Polsce mamy mniejszość żydowską. W Izraelu? No sam sobie odpowiedz.

Ku pamięci
Ku pamięci
1 miesiąc temu

A w Izraelu j. polski jest na drugim miejscu oprócz ojczystego i angielskiego. Myślisz, że tam nie ma Polaków?
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=77663
Wobec tego dlaczego nie ma tam choinki.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu

Dosyć długo już żyje na tym mławskim świecie — żeby opierać się tylko o media — znam dobrze zwłaszcza nasze miejskie życie aby wiedzieć co w naszej mławskiej trawie piszczy — a jesli sam wspierasz KONFEDERACJĘ to innym zostaw możliwość aby sami decydowali kogo mają wybrać,!!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Dokładnie tak! Cudaków. A z ciekawości, bo masz życiowe doświadczenie i mądrość, co myślisz o Jankowskim? Ponoć niezależny. I ponowię pytanie: jak to jest z Jolasią? Logo PiC-u zniknęło na dobre? Pozdrawiam.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu

Jankowski — to wierny uczeń KOWALEWSKIEGO , bo dzieki niemu jest Tu gdzie jest i chce mu zrobić konkurencję w w wyborach ale tylko dlatego żeby odebrać głosy innym — aby zwiększyć szanse KOWALEWSKIEGO NA WYBÓR PONOWNY — PRZECIEŻ TO JANKOWSKI Z ZEJEREM DO PROWDZILI DO TEGO ŻE STAROSTO ZOSTAŁ RAKOWSKI — BO TO DZIĘKI RAKOWSKIEMU I ANTCZAKOWI KOWALEWSKI ZOSTAŁ BURMISTRZEM –bo kiedy Kowalewski zostawał BURMISTRZEM TO WYBIERAŁA GO RADA MIASTA –a nie mieszkańcy I ODCHODZĄC Z HALI ZOSTAWIŁ na swoim miejscu JANKOWSKIEGO — Który aby ustąpić miejsca zięciowi Antczaka odszedł do MOSIR –którym zarządzał przez 10 lat, do czasu kiedy nie został radnym powiatowym — aby po ostatnich wyborach Kowalewski załatwił mu stanowisko SEKRETARZA W GM WIECZFNIA — Myślę że odpowiedzialem na zadane pytanie — a tak w ogóle JANKOWSKI TO NIE CIEKAWA POSTAĆ — JEST NiE PRZYGOTOWANY DO RZĄDZENIA NASZYM MIASTEM — BO TO ŻE GO CAŁY CZAS PROMOWAŁ KOWALEWSKI — TO JESZCZE NE SĄ PREDYSPOZYCJĘ ABY MÓGŁ GO ZASTĄPIĆ NA STOŁKU BURMISTRZA !!! MYŚLĘ ŻE MŁAWIANIE W TYCH WYBORACH WRESZCIE PRZERWĄ ZARZĄDZANIE W STYLU KOWALEWSKIEGO — WSPÓLNIE Z DEVELOPERAMI — CHYBA MAJĄ JUŻ DOŚĆ TEJ REALIZACJI TEGO PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO —

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Ładnie się wyklarowało. Czyli powiązania, koneksje i układy? Dzięki za info. Pozdrawiam.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

A Madonna Karpinska czy rzuciła legitymacją PiCu i się przeflancowała na „niepodległą”? Coś słyszałeś?

Zgaszony jak pet
Zgaszony jak pet
1 miesiąc temu

Co Ty masz do Brauna??
Pejsy schowaj pod myckę

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Dobry nick. Denny komentarz. Braun przecie prawdziwy Polak.

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

Ciekaw jestem – który z developerów p.Kowalewski — w ramach – Partnerstwa PUBLICZNO PRYWATNEGO sfinansował Panu olbrzymi baner z pańskim zdjęciem– i napisem „MÓJ BURMISTRZ „”TEN BANER ŚWIADCZY TYLKO ŻE TRZEBA MIEC TUPET I WIELKĄ BUTE A JEDNOCZEŚNIE PEWNOŚĆ SIEBIE — Że ja Sławomir Kowalewski jestem waszym Burmistrzem !! To świadczy tylko źle o panu że tak się pan w Mławie rozpanoszył i uważa Pan że może pan narzucać przy pomocy partnerów biznesowych swoją wolę mieszkańcom MLAWY !!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

A swoją drogą baner Bunia fatalny. Jakby chciał komuś przyłożyć z liścia.

Koko
Koko
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

Jeden z nich Woroniecki robi zdjęcie z Ukraincem i pyta go o potrzeby Mławy chłopie lansuj się ale nie dla ciebie polityka

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

Skończ już to r.yło drzeć konfederasto.
Rządziła prawica i wyrządziła…
Skrajnej prawicy mówimy stanowcze nie!!!!!!
Dość zacofania i powrotu do średniowiecznego katolibanu.

Nie produkuj się tak mocno bo ducha wyzioniesz. Tyle nicków co ty używasz, to chyba całymi dniami te komentarze tłuczesz.
Ile ci płacą od komentarza?????

Asia
Asia
1 miesiąc temu

Ale on nawet na przewodniczącego osiedla przegrał z Kolakowskim, to gdzie się pcha

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Asia

Ten Pan nigdy nie startował na przewodniczącego żadnego osiedla to fajk rozpowszechniany przez przeciwników
Panie Ruszkowski zachęcam do trybu wyborczego darmowa reklama będzie

Edd.
Edd.
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Asia na przewodniczącego osiedla to startował ten Wasilkowski
Coś ci się pomieszało albo celowo klamiesz

Lilka
Lilka
1 miesiąc temu

Ma pan mój głos, dawno już powinno się odświeżyć radę miasta

Carek
Carek
1 miesiąc temu

Od takich aferzystów uchroń nas Panie! Nie

xyz
xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Carek

Bzdury piszesz. W jakiej aferze uczestniczył ten człowiek?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Jeśli jest taki wspaniały, to dlaczego nie startuje na burmistrza. Boi się, że będzie porażka, byłaby kolejną?

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo nie chce?

xyz
xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

A ty dlaczego nie kandydujesz ?

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie startuje na burmistrza, bo jest realistą, stąpa twardo po ziemi.
Ty też nie startujesz na burmistrza:
po pierwsze, bo cię nie stac
po drugie, bo nie masz predyspozycji.

Piotrek
Piotrek
1 miesiąc temu

On był w milicji czy policji bo nie wiem

xyz
xyz
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

A ty. w sądzie byłeś, czy chcesz być za zniesławienie w trybie wyborczym?Chcesz pójść siedzieć na 3 miesiącem?

MŁAWIAK
MŁAWIAK
1 miesiąc temu
Reply to  xyz

nie strasz .tu POLSKA

Hilo
Hilo
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

W policji ale zachowywał się jak milicjant

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Ten pan zbierał podpisy na likwidację straży miejskiej razem z innymi czołowymi politykami PiS robiąc tym samym kampanię wyborczą. Po wyborach podpisy zniknęły. Jak ten pan ma tak realizować obietnice wyborcze jako radny to powodzenia życzę jego wyborcom 🙂

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Ten pan nie zbierał żadnych podpisów za likwidacją straży miejskiej więcej nie złożył podpisu za jej likwidacją nigdy nie podnosił też jej likwidacji więc skąd ta wiedza
Komitet zbierający podpisy jest wszystkim znany

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

To jeśli znany jest ten komitet– to dlaczego w swym komentarzu go ukrywasz śmiało chciał bym je poznać !!

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu

Dziadek a kogo twoje chciejstwo interesuje weź grzybie się już nie odzywaj przesiakłes ZSL em i nienawiścią do ludz

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Mnie Bacznego Obserwatora „chciejstwo” interesuje. To, że Ty jesteś przyzwyczajony do dostawania „papki informacyjnej” od TVPiS nie interesi mnie. Mamy prawo zadawać pytania. W końcu ci ludzie będą reprezentować nas i nasze sprawy. Zajarzyłeś?

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Następny pieniacz od obrażania ludzi
Agresywny i nieszczelny takich nam trzeba

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Kto taki?

Gnom
Gnom
1 miesiąc temu

A kogo interesuje chłopcze co ciebie interesuje?

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Gnom

Bądz spokojny są jeszcze w MŁAWIE ludzie których tematy poruszane przeze mnie są dla nich interesujące i ciekawe — a nie nienawiścią to raczej sam przesiąkłeś — nienawiścią kaczego gnoma !!!! CZAS ABYŚ SIĘ PRZEBUDZIŁ GRZYBIE — OBROŃCĄ PISOWSKICH NIEUDACZNIKÓW !!! OSZUSTÓW I ZŁODZIEJI CZAS PIS I STAREGO GRZYBA KACZYŃSKIEGO SIĘ JUŻ SKOŃCZYŁY — TO JEST WASZ ŁABĘDZI SPIEW !!!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

A swoją drogą… Piękny nick: „Gnom”. Gratulacje.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Chodzi o PiS to oni zbierali podpisy a po wyborach samorządowych podpisy zniknęły a jeszcze później doglądali się z BUNIEM.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

No tak i to dogadanie się z PIS trwa w najlepsze do dziś — a mławianie myślą że Kowalewski nie reprezentuje PIS — A TO JEST BŁĄD — NIE TYLKO SIĘ Z NIMI DOGADAŁ ALE RZĄDZI NIMI — DODATKOWO TE MIERNE PISOWSKIE POSTACIE POUSTAWIAŁ NA STOŁKACH W WIELU INSTYTUCJACH W MIEŚCIE I W POROZUMIENIU JAK RAKOWSKIEMU POWIERZYŁ PRZY POMOCY SWYCH RADNYCH STANOWISKO STAROSTY –TO JUŻ NIKT W MŁAWIE MU SIĘ NIE OPRZE !!! CZY TAKIEGO BURMISTRZA DALEJ CHCECIE ???– co nie którzy zarzucają mi że jestem dziadkiem TAK — A NAWET PRADZIADKIEM !!– a cóż to ma do rzeczy — skoro znając mławskie układy i ludzi którzy te klany tworzą bo przez 50 lat byłem w mławskiej polityce samorządowej , jeszcze w czasach woj. Warszawskiego — to nic nie jest mi obce– i dlatego piszę informując i przestrzegając mławian aby nie popełniali błędów — czyżbyście nie mieli dosyć tych układów — rozejrzyjcie się wokół siebie są ludzie młodzi i bardziej wykształceni — opisując te mławskie układy to nie jest żadna nienawiść –to są fakty które oczywiście nie do wszystkich dotrą a nie którym to bardzo przeszkadza !!!!! JEŚLI TAK — TO TAPLAJCIE SIĘ W TYM BŁOCIE — !!!! SKORO OCZY ZASZŁY WAM MGŁĄ — I NIE DOSTRZEGACIE TEGO BAŁAGANU– I AKCEPTUJECIE TE WSZYSTKIE POKAZÓWKI KOWALEWSKIEGO — DALSZE JEGO ZARZĄDZANIE MIASTEM — JEST TYLKO ZE SZKODĄ DLA MŁAWY !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Cała prawda wszystko się zgadza tylko ta prawda nie dociera do mieszkańców.MIESZKANCY MŁAWY. 7 KWIETNIA WYBIERAJMY MĄDRZE PAMIĘTAJMY PODCZAS WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Nie dziw mnie to co napisałeś –wszak Kowalewskiego wyborcy to w większości są -emeryci i pracownicy jednostek samorządowch !!– a dla nich najważniejszy jest przekaz PANI NACZELNIK GRZYWACZ !!

Woda po pierogach
Woda po pierogach
1 miesiąc temu

Nigdy więcej komunistów z PiS.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Gdzie? na radnych? Ten komunista akurat nie jest groźny, tym bardziej że to kandydat tylko na radnego. Bardzo dobrze że kandyduje na radnego – w Radzie Miejskiej potrzebni są tacy ludzie, którzy będą patrzeć na ręce przyszłemu burmistrzowi, oby ich jak najwięcej weszło do Rady.
Do rządu, na burmistrza – zgadzam się z Tobą, ale nie na radnego. Na radnego – popieram tę kandydaturę.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Trudno walczyć na śmierć i życie z Twoją tezą. Może i masz rację. Moje obawy budzi fakt przynależności politycznej kandydata. Cóż. Pożyjemy, zobaczymy. Pozdro.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Cieszy mnie to.
Nie daj Boże, ale jak przejdzie obecny bunio, to taki radny jak znalazł. 🙂
Pozdro

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Kuba czy ty naprawdę nic nie możesz zrozumieć ???— że Radny jako jednostka to może co najwyżej się po głowie podrapać!! Chyba że znajdzie się w większości!!!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Jeden radny tak, ale jak w innych okręgach też postawią na przeciwników Kowala, to może będą mogli się nie tylko podrapać ale i po j… bumia 😛

tadek
tadek
1 miesiąc temu

Wszyscy plujecie na PIS A oszuści i PO I trzeciej drogi tylko kłamstwa i aborcja i walka z Kościołem Liczą na głosy naiwnych

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  tadek

Bo PiS na to zasługuje, aby pluc na tą farmację oszustów i złodzieji — jeśli nasz wątpliwości to w tej chwili na ekranach tv mozna zobaczyć człowieka który do tego wszystkiego doprowadził – to ten twój wielbiciel Jarosław Kaczyński — który swymi działaniami w szczególności od roku 2010 Kiedy swego brata i 95 innych osób doprowadził do katastrofy gdzie wszyscy zginęli !!

Taki wniosek
Taki wniosek
1 miesiąc temu

czyli zgadzamy się żeby Kowalewski znowu wygrał. Ludzie nie ma innej alternatywy. Obojętnie z jakiej partii i kto (oprócz Kowalewskiego) musi przejąć władzę. Jeśli nie to po Kowalu będzie Zejer a po nim znowu Kowal bo będzie przerwa i znów będzie mógł 10 lat rządzić dozgonnie jak dyktatorzy.
Niestety musimy wybrać mniejsze zło.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Taki wniosek

Nie. Nie MUSIMY!!

xyz
xyz
1 miesiąc temu

to. będziemy mieli znowu Kowala następne 5 lat, przez takich jak ty.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  xyz

Sa inni kandydaci. Nawet Burchacki. Gość absolutnie nie z mojej bajki (znamy się), ale pracowity i uczciwy. To mogę potwierdzić.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu

CZY MÓGŁ BYŚ WRESZCIE POWIEDZIEĆ I WSKAZAĆ –KTO JEST KANDYDATEM NA BURMISTRZA — Z TEJ TWOJEJ BAJKI !!!– bo mam nadzieję że ANI KOWALEWSKI ani JANKOWSKI ???– A Z DWOJGA ZŁEGO ZAGŁOSUJESZ NA BURCHACKIEGO !!

Ania
Ania
1 miesiąc temu
Reply to  Taki wniosek

Kto to zejer?

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

Brat bliźniak Kowalewskiego, tyle tylko, że ma brodę, zawsze zęby szczerzy i dobrze mu wychodzi uciekanie przed mieszkańcami. Zapewne dlatego, że to też wuefista.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Ania

POSTAĆ I OSOBOWOŚCĆ NIE JEST CIEKAWA– bo został v-ce BURMISTRZEM TYLKO DLATEGO ŻE DOBRZE WYKONUJE POLECENIA KOWALEWSKIEGO !!!

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Taki wniosek

Mów za siebie , JA OBSOLUTNIE NIE ZGADZAM SIE NA KOWALEWSKIEGO czyżbyś nie dostrzegał ostatnich 4 lat Kowalewskiego — przecież to przykład jak te lata szedł ręką w rękę z PiS I z mławskim biznesem w ramach programu który sobie wymyślił programu PARTNERSTWA PUBLICZNEGO uważam że ten program jest typowo korupcyjny!! –A pisowcow usadzal na stołkach w mławskim samorządzie!! gdzie tylko się dało Kowalewski żeby tylko być na świeczniku to będzie z każdym kto mu pomoże osiągać jego cele– a tym którzy mu pomagają będzie usadzal na stołkach przykład Zejer i Jankowski !! Nie chcę nikomu narzucać na kogo ma głosować aby zmienił Kowalewskiego bo widać że te 16 lat mocno go już znużyło !! I MLAWIANIE powinni mu dać odpocząć!! Dla mnie najlepszym kandydatem na Burmistrza Mławy jest MARCIN BURCHACKI —

Wólka i Mława
Wólka i Mława
1 miesiąc temu

Ten człowiek nie zna Mławy a co dopiero z jej rozwojem

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu

Oj jak bardzo się mylisz.
Zna Mławę i to zapewne lepiej jak ty, a pracując w Ciechanowie potrafi spojrzeć na to co dzieje się w Mławie bardziej obiektywnie, ma szersze horyzonty od obecnego. Obserwuje to co dzieje się nie tylko w Mławie i może ściągać dobre rozwiązania i z Ciechanowa,
a obecny bunio co ??? – jeździ tu i tam. Robi sobie sobie wycieczki do miast partnerskich za nasze pieniądze (i to wycieczki z całą świtą), a z jego pomysłów wychodzą same buble takie jak dewastacja Placu 3 Maja, dworzec zintegrowany z deweloperami Mława Miasto, Dzienny Dom Seniora bez kawałka skwerku gdzie można by w ciepłe dni posiedzieć w cieniu pod drzewem czy też pograć w planszówki (wokół sam beton, duże przeszklone witryny, no dosłownie reality show na żywo). Aha, jeszcze jedno dot. obecnego – brak gustu nie tylko w ubiorze ale i w upiększaniu miasta jest bardzo widoczny. Jego pomysły to porażka.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
1 miesiąc temu

Ale najważniejsze że zna ciebie !!!–bo WÓLKĘ I MŁAWĘ ZNA LEPIEJ OD CIEBIE !!

Do baczny obserwator!!!
Do baczny obserwator!!!
1 miesiąc temu

NIE Z PISEM TYLKO panią cicholską i chorągiewkami!!!! którzy chcieli być wszędzie i ze wszystkimi!!!!!! Jestem z PIS a nie buniem!!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Prawda boli to właśnie PiS poszedł na układ z BUNIEM i tyle w temacie teraz nawet nie wystawia kandydata na burmistrza co więcej słabiutkie listy na radnych.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Bunio stał ramię w ramię z Cienkopisem. A wójt Szreńska nie!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  tadek

Tadek o aborcji to pogadamy jak zajdziesz w ciąże np. po gwałcie.
Walka z Kościołem? – Państwem nie powinien rządzić kler, kler ma swoje własne państwo jakim jest Watykan i niech tam rządzi. Najwięksi oszuści i złodzieje to w rządzie PIS byli.

Do tadek
Do tadek
1 miesiąc temu
Reply to  tadek

BRAWO!!!!!!!!

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu

Przypominam że w wyborach do sejmiku szukamy i głosujemy na jedynego kandydata z Mławy – na listach Lewicy.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelniczka

Głosujemy na kogo uważamy, nikt nas do niczego nie będzie zmuszał.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Jak A komuny he he

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Jak za komuny to są partie zsyłające nam kandydatów z centrali a nie samorządni kandydaci z naszego miasta.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelniczka

Podaj argumenty, które przemawiają za tym twoim kandydatem, nie znam, nic o nim nie wiem.
Nie lubie gdy mi ktoś coś próbuje narzucać, ale to nie tylko moja cecha, to nasza narodowa cecha – nie lubimy być zmuszani.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Oczywiście, zawsze można zagłosować na komisarza zesłanego przez partie z centrali albo wybrać człowieka z naszego miasta.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelniczka

Komisarz?? – co przez to chcesz powiedzieć? a Lewica to co to jest? czy Lewica nie tworzy rządu w koalicji z D.Tuskiem?

Gigi
Gigi
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelniczka

A co ten kandydat ma do zaoferowania?
Studiuje w Krakowa a po raz kolejny pcha się do zajęcia stołka na Mazowszu.
Już startował na przewodniczącego osiedla w Mławie, został wybrany do zarządu gdzie nie pojawił się ani razu.
A teraz się do Warszawy pcha.

Manufry
Manufry
1 miesiąc temu
Reply to  Gigi

też racja ale nie ma nikogo z Mławy do samorządu województwa a Wojnar to doopa u słupa ofermą nic nie zrobił przez 9 lat i nic nie zrobi.
Przetarg na obwodnicę ogłoszony ale co z tego z nowy bedzie uniewazniony bo są błędy w dokumentacji. Chodzi tylko o lans tego aparatczyka.

Wiesiek
Wiesiek
1 miesiąc temu

Startowanie z listy gdzie liderem jest największy szkodnik naszego kraju czyli gnom żoliborski to jakaś porażka

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Wiesiu. Święte słowa!

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu

Po negatywnych ocenach widać jak bardzo uaktywnił się w ocenach Wydział komunikacji społecznej Ratusza, pod wodzą pani Grzywacz!! – bo przecież oni po to zostali powolani żeby bronić swego szefa !!

Do baczny
Do baczny
1 miesiąc temu

Pani grzywacz kto to. Nie znam.

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Tego szkodnika można teraz słuchać w tv — gdzie prawi swoje mądrości — oszust i kłamca!! To jest ten gnom żoliborski!!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Nie obrażajmy gnomów. I karłów. I kurdupli.

Do baczny
Do baczny
1 miesiąc temu

GNOM I KLAMCA TO TFUSK I HOŁOWNIA PLACZEK

Manufry
Manufry
1 miesiąc temu
Reply to  Do baczny

i cały PSL w koalicji rządowej, o tym milczysz.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Pisowcy z Kaczorem dali popisc wczoraj na komisji ds. Peasusa…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Jak zwykle popis chamstwa, buty i czarowania rzeczywistości

Do Wiesiek
Do Wiesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Mów za siebie.

Gerard
Gerard
1 miesiąc temu
Reply to  Wiesiek

Myślisz że dostał by miejsce na liście innej partii? Kto by chciał wpuścić tak silnego konkurenta? Kto silniejszy partyjnie ten jest na liście w dobrym okręgu. Znajomy w innym mieście działał jako społecznik, zdobył zaufanie wielu ludzi. Jak przyszedł czas wyborów żadna partia nie chciała go na liście.Zostal tylko wariant z komitetów społecznych, które nigdy nie zdobyły mandatu w tamtej miejscowości. Oczywiście odpuścił sobie bo to bez sensu.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Gerard

Przykre, to co piszesz. jednym słowem, ten kto ma swoje zdanie i przysłowiowe „jaja”. ma jedyną szanse na znalezienie się na liście tworząc własny komitet, a jak nie ma kasy , to nie ma szans na dobry start, bo ulotki, bo banery kosztują.

Last edited 1 miesiąc temu by Kuba
Citron
Citron
1 miesiąc temu

To nie artykuł tylko material wyborczy PiS. Ciekawe czy żeby się ukazał partia musiała zapłacić

IT-tech
IT-tech
1 miesiąc temu
Reply to  Citron

Dobrze, że nie z PSL.

WML
WML
1 miesiąc temu
Reply to  IT-tech

Oczywiście ze tak inaczej nie było by napisane ze „Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość”

WMW
WMW
1 miesiąc temu

Cieszę się, że w końcu jest godny kandydat, tych obecnych mam już dość, jak coś się dzieje to ich nie ma, na spotkanie z mieszkańcami z nie przyjdą, ale na darmowy talerz zupy taki przyjdzie i powie, że on to z burmistrzem się kłócić nie będzie i żeby sobie odpuścić
Potrzebni są ludzie a nie marionetki
Ja już mam swojego kandydata! Panie Zbyszku, ma Pan mój głos!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  WMW

Lepszy ten niż ci co są z komitetu burmistrza (sami starzy wyżeracze pie.rdzący w stołki i podnoszący rączki zgodnie z wolą pryncypała, albo podlegli pracownicy, którzy też się nie będą wychylać ze swoimi myślami, a nóż dostaną podwyżki lub nagrody jak będą bardzo spolegliwi).

Last edited 1 miesiąc temu by Kuba
Ola
Ola
1 miesiąc temu

Pewnie Pan Wyrostek sobie nie życzył, bo to przecież obciach startować z Komitetu burmistrza. Myślę że ten człowiek nie jest na tyle durny, żeby nie zdawać sobie sprawy z tego, jakie pomyje się na niego wyleją.
Pan Ruszkowski widocznie ceni sobie opinię innych i słucha głosu wyborców.
Gdyby był w moim okręgu też bym na niego zagłosowała. W RM potrzebni są tacy ludzie, ludzi którzy wiedzą czego chcą i mają na to argumenty.
Potakiwaczy i pieniaczy nie potrzeba.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Oluś czemu kopiujesz mój komentarz i udajesz, że to twoje? – wyjaśnij proszę.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Plagiat??? – nawet tu?? – oj brzydko, pani Olu, bardzo brzydko.
Chyba była pani na szkoleniu pisowskim 😀

Obserwacja
Obserwacja
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Pan Wyrostek ma dużo więcej przeciwników niż zwolenników, zwłaszcza po tym że zdecydował się kandydować nie ze swojego dotychczasowego środowiska lewicowego a z komitetu zasiedziałego wuefisty. Dlatego spodziewał się mnóstwa negatywnych komentarzy, co mogłoby mu zaszkodzić. Wobec tego zażądał zablokowania możliwości komentowania.Podobnie z tych samych względów postąpił też kandydat PSLu do Sejmiku Województwa.
Natomiast pan Z.Ruszkowski niezależnie czy nam poglądowo z nim po drodze czy nie, jawi się jako kandydat odważny i honorowy. Nie ma dobrej partii każda ma coś na swoim sumieniu. Głosujmy na człowieka a nie na emblematy partyjne.

Skywalker Obi
Skywalker Obi
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwacja

O czy Ty piszesz… Nic nie wiesz i nic nie rozumiesz… Pokaż mi drugie Osiedle w Mławie, gdzie się dzieje tyle co na Osiedlu Młodych? Dla mnie to Wyrostek nie ważne z jakiego komitetu idzie, ważne co zrobi i co zrobi… Żal komuś coś ściska… Jest człowiekiem jak każdy i zapewne popełnia błędy… Tak wiem zaraz zaczniecie wypisywać o mieszkaniach i innych wymysłach… Zobaczymy co, kto, kogo i jak? Wszystko zweryfikują wyborcy

Czerwony w kangurek Robinhufa?
Czerwony w kangurek Robinhufa?
1 miesiąc temu
Reply to  Skywalker Obi

To osiedle opanowała patologia. Policja z Radomia przyjeżdża tu po kolesi, którzy handlują czym popadnie. Z takiego środowiska idzie na radnego..

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Skywalker Obi

To niech dalej działa społecznie i robi to co dotychczas robił, a nie startuje na radnego z komitetu burmistrza. Będzie następny radny do przepychania chorych pomysłów bunia. Następny potakiwacz typu liczydła czy wielu innych radnych z tego komitetu.

Wólka i Mława
Wólka i Mława
1 miesiąc temu
Reply to  Ola

Czemu nie zgodzili się na debatę pan Burchacki Jankowski i Kowalczyk bo nie mają planu i koncepcji na rozwój Mławy

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

No w mor.dę, debatę chciał zorganizować portal który stoi murem za Kowalewskim i ty się dziwisz czemu nie chcą brać udziału w takiej debacie?

Debata byłaby tendencyjna tak jak ostatnia debata kandydatów na prezydenta w TVP PIS. Bunio tak jak Duda znałby wcześniej pytania, a resztę by potraktowano jak śmieci.

Pomysł tej debaty też pewnie wyszedł od bunia.

Ghhh
Ghhh
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Pewnie że to reżyserka Bunia. Portal nie opublikował nawet regulaminu debaty czy odpowiedzi komitetów.
Sławek ma taki słaby program że musi uderzać w innych i mobilizować swój stały elektorat. Jeśli nie będzie grał na emocjach, to ludzie zainteresują się programami i wtedy jest po nim.
Człowiek którego celem jest zniszczenie przeciwnika, jego wogole nie interesuje Mława.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Ghhh

Popieram i podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisałe(a)ś.

Obywatel czekający na debatę
Obywatel czekający na debatę
1 miesiąc temu

Zgodzą się jeśli będzie na Codzienniku Mławskim a nie na proburmistrzowej NM

Uuu
Uuu
1 miesiąc temu

Jeśli ktoś nie ma programu to Bunio. Wejdź na jego stronę, jego główny plan to opowiadanie co zrobił od 2014. Tak apropo mam przed oczami obraz ruszających się płyt przy handlowcu.
Zagrywka Kowala jak to on chciał dyskutować a inni nie, świadczy o jego słabości. Próbuje grać na swoim terenie i wciągać w to innych.
Podsumuje to tak: nie gadaj z dupą bo Cię osra. Tak widzę te zaproszenie do debaty

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Brawo śmiechu ha ha ha

Z.R.
Z.R.
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie mam w zwyczaju komentować postów pod artykułami ale pozdrawiam kolegę ze szkoły średniej, gdyż wyjaśniam, że ze względu na moje pozytywne usposobienie, miałem pseudonim „śmiechu”.

Jeszcze raz pozdrawiam

Włodek koparkowy
Włodek koparkowy
1 miesiąc temu

Prawy facet .

Inka
Inka
1 miesiąc temu

Popieram Pana

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

W „”starciu z urzędnikami i dążenie do celu wymaga poświęcenia, wiedzy obycia w znajomości przepisów i poświęcenia czasu. Trzeba mieć zacięcie i być upartym. Wszystko gra,więc trzymam kciuki i oddam głos!
Uważam że bardzo potrzeba nowego w radzie i Polityce bo BETON robi co chce i o nas nie dba. Powodzenia!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Tak dalej Zbyszku ten beton kiedyś się rozpadnie

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Dlaczego nie startuje Pan na burmistrza
Duża strata

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Nie przeszedłby w tym momencie – niestety.

K.S
K.S
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

Niestety ???? Dzięki Bogu, choć nie wierzę w Boga

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  K.S

To nie tak 🙂
niestety dla Pana Ruszkowskiego,
dla nas bardzo dobrze, że nie wygrałby 🙂
Gdyby startował na burmistrza – nie zagłosowałabym.

Obywatel
Obywatel
1 miesiąc temu

A więc okazuje się, że Mława ma dobrego kandydata. Ja i moja rodzina będziemy głosowali na tego pana.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Oki. Jest jedno „ale”. Tym czymś jest stygmatyzująca kandydata przynależność do PiSu. Z zasady im nie ufam. Mój dziadek mawia, że tam albo niemądrzy, albo cwaniaki.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu

… ale to tylko RM, a więc opozycja bardzo potrzebna przeciwko cwaniactwu władzy. Gdyby startował na burmistrza też bym nie głosowała, bo to cuchnie pisem.

Janina
Janina
1 miesiąc temu

hmm, dziwne, ja słyszałem, że właśnie z powodu swojej uczciwości w PISie to go nie lubią, a on sam chorągiewką nie jest, dlatego nie lata z partii do partii

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Janina

Co powiedzieć? Otóż jest z partii Turkucia Podjadka polskiej polityki. I chyba tyle w temacie. Jeśli się identyfikuje z PiSem, to sorry. A co z Jolasią? Wyszła z PiSu? Czy nie? Nikt nic nie wie…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Czeski film

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Super mam pytanie do redakcji dlaczego pod wywiadem p.Wyroska kandydat na radnego nie można było pisać komentarzy a tutaj można.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Pewnie Pan Wyrostek sobie nie życzył, bo to przecież obciach startować z Komitetu burmistrza. Myślę że ten człowiek nie jest na tyle durny, żeby nie zdawać sobie sprawy z tego, jakie pomyje się na niego wyleją.
Pan Ruszkowski widocznie ceni sobie opinię innych i słucha głosu wyborców.
Gdyby był w moim okręgu też bym na niego zagłosowała. W RM potrzebni są tacy ludzie, ludzi którzy wiedzą czego chcą i mają na to argumenty.
Potakiwaczy i pieniaczy nie potrzeba.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

Stary Wyjadacz.

no ciekawe
no ciekawe
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Pewnie dlatego, że jeden nie ma nic do ukrycia, a drugi nie lubi niewygodnych pytań

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel

Do rady miasta bardzo dobry kandydat, tyle tylko, że to kandydat określonego okręgu, a więc nie wiadomo czy będzie na Twojej liście kandydatów.

147
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x