Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pędził setką na Padlewskiego


Zatrzymanie do kontroli drogowej przez patrol grupy SPEED, kończy się najczęściej wysokim mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu. Zadaniem policjantów, pełniących służbę w tej grupie jest przede wszystkim zwalczanie agresji drogowej oraz wykroczeń, będących głównymi przyczynami wypadków. Nadzorowany przez SPEED teren nie jest przypadkowy. To miejsca zagrożone, gdzie wcześniej dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych lub nagminnie przekraczana jest prędkość.


Przykładem takiego miejsca, nadzorowanego przez patrole SPEED jest ul. Padlewskiego w Mławie. Miejsce to było wielokrotnie zgłaszane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którzy wskazywali problem przekraczania dozwolonej prędkości.  W sobotę wieczorem, właśnie na tej ulicy, patrol SPEED zatrzymał  kierowcę audi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Piratem drogowym okazał się 22- letni mieszkaniec pow. przasnyskiego. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy w trzech kategoriach.

Kolejne miejsce objęte nadzorem – Wiśniewo, droga krajowa nr 7. Tym razem kontrola dotyczyła nie tylko przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym ale także kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Kontrolowany kierowca seata, 23-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jechał  w terenie zabudowanym z prędkością 74 km/h. Koleje wykroczenie dotyczyło kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu, w samochodzie brakowało przedniej  tablicy rejestracyjnej. Młody kierowca seata został ukarany mandatem na łączną sumę 1800 zł oraz 8 punktami karnymi.  Stracił także dowód rejestracyjny pojazdu. 

Policjanci apelują o przekazywanie informacji na temat agresji drogowej oraz miejsc, gdzie dochodzi do niebezpiecznych wykroczeń w ruchu drogowym. Wystarczy skorzystać z adresu e-mail:   stopagresjidrogowej@ra.policja.gov.pl , a zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości lub rajdów samochodowych zgłosić dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
11 dni temu

101km/h minus błąd pomiarowy, nie daje podstaw do zatrzymania uprawnień, a już na pewno nie w trzech kategoriach…tak właśnie „robią” kierowców pracownicy tej prywatnej firmy

Abc
Abc
12 dni temu

Jeszcze przydałoby się zająć tymi żarówkami bez homologacji w reflektorach, strasznie oślepiają innych kierowców…

Jurek
Jurek
11 dni temu
Reply to  Abc

Jeszcze pieszymi bez odblasków, bezpańskimi psami, smogiem w powietrzu, smrodem z kurników, brakiem oznakowania poziomego na jezdni, szkoleniem milicjantów z korzystania z urządzeń pomiarowych itp, itd…

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu

Bardzo dobrze karać piratów dla niektórych te mandaty za niskie

Janek
Janek
12 dni temu

Najbardziej to im chodzi o nakładanie mandatów z tego żyją…

Anonim.
Anonim.
12 dni temu
Reply to  Janek

Z mandatów to żyją ci na socjalu, Tadeusz z Toruniu i pozostały kler, utrzymują się media publiczne i to rządzący cisną policję na karanie mandatami (plan musi być wykonany), to władza ustala wysokość mandatów a nie policja.

Jurek
Jurek
11 dni temu
Reply to  Anonim.

a milicja ślepo wykonuje polecenia bez pomyślunku…

Myśliciel
Myśliciel
12 dni temu

101? Chyba policjant specjalnie to zrobił i czekał aż przekroczy 100 i prawko zabrane 😉

Anonimek
Anonimek
12 dni temu
Reply to  Myśliciel

Co tytu piszesz. Bronisz debila. A jakby tam Twoje dziecko akurat szło i coś by mu się stało przez tego przestępcę to też byś tak łaskawie pisał. Czy może go bronisz bo sam masz gdzieś przepisy drogowe i życie ludzkie.

Jurek
Jurek
11 dni temu
Reply to  Anonimek

Dziecko samo wieczorem??? Powinni Ci je odebrać bo może bez opieki wpaść pod pędzący samochód…

Werty
Werty
11 dni temu
Reply to  Myśliciel

To mógł jechać 50 i nie byłoby problemu i głupiego komentarza

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x