Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski sąd ma nowego prezesa


Z dniem 31 października 2022 r. Minister Sprawiedliwości powołał sędziego Rafała Długajczyka do pełnienia funkcji prezesa  Sądu Rejonowego w Mławie. Nowy prezes jest sędzią w mławskim sądzie i orzeka w wydziale karnym.


Prezes sądu rejonowego jest powoływany na okres czterech lat, najwyżej na dwie kolejne kadencje, i nie może być powołany do pełnienia funkcji prezesa lub wiceprezesa sądu rejonowego przed upływem czterech lat od zakończenia pełnienia tej funkcji.

Tak więc poprzedni prezes mławskiego sądu – sędzia Tomasz Mync, który był prezesem przez dwie kadencje, pozostaje nadal sędzią w wydziale karnym.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Yan
Yan
1 rok temu

Sorry. Wiosną skreślony z listy adwokatów, bo nominacja sędziowska. Rozumiem. Ale tak natychmiast od razu hop?! Nieeee… Dziwi mnie to. Taki człowiek trochę nijaki. Nie mam najlepszego zdania. Sposób wyciągania wniosków jako pełnomocnik też budzi zastrzeżenia. Poza tym, czy się pan sędzia wyłącza, gdy sądzi swych byłych klientów? Nie chcę rozwijać tematu, ale jestem wręcz zdegustowany. Ale to tylko Państwo (bez)Prawia i (nie)Sprawiedliwości. Zamiast dobrostanu mamy Ziobrostan.

Aga
Aga
1 rok temu

bedzie Panu ciężko

BACZNY OBSERWATOR .!!
BACZNY OBSERWATOR .!!
1 rok temu
Reply to  Aga

A ZA mgr. ZIOBRY, NIKOMU W SĄDOWNICTWIE NIE JEST ŁATWO— przykładem tego jest 30 tu sędziów SĄDU NAJWYŻSZEGO– chyba że sędzia będzie realizował działania ZIOBRY tak jak jego zastępcy –no to wtedy kariera w Sądownictwie stoii otworem !!! —

Janka
Janka
1 rok temu

Niestety możesz mieć rację. P. Długajczyk kulturalny jest, to fakt, ale i zwyczajnie nijaki. Wnioski, które wyciąga, powalają brakiem logiki. Brak obiektywizmu sędziego aż bije po oczach. Miałam wrażenie olewczego podejścia adwokata, który choć młody, to mógłby pokazać tzw. pazur. Pozór zaangażowania w sprawę zachowuje, ale merytorycznie słaby jest bardzo. Jaki kraj, taki Bezmiar Niesprawiedliwości. Pani Lichacka ze środkowym palcem wyznacza kryteria. I ten nieszczęsny ministrant sprawiedliwości. Ooooo… Już dwudziesta druga ziobro ziobro. „Szkło kontaktowe się zaczyna.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Aga

Temu Panu nie będzie ciężko, bo plecy w rządzie – sami swoi. Wykrzywią mi gębę na widok takich ludzi, którym tylko mamona w głowie.
Szybką kariera, ale gdy się ktoś za szybko wspina po szczebelkach, to mu się często i noga powinie, no i jeszcze szybciej czasami spada z tej drabiny.
Oligarchia pisowska.

krzychu67
krzychu67
1 rok temu

BRAWO!!!

Dod
Dod
1 rok temu

Powodzenia Rafał.

Yan
Yan
1 rok temu

Trochę słabo. Trochę za szybka droga awansu. Sędzia Mync, to czlowiek z klasą. Ale coż… Mława rządzi się swoimi prawami.

Prezes
Prezes
1 rok temu
Reply to  Yan

Yan, wiesz co piszesz malkontencie? Już zaczynasz ? Co to za tekst, że Mława rządzi się swoimi prawami? Wiesz kto wybiera Prezesa Sądu Rejonowego? Wszystko jest tam napisane . A może zgodnie z Twoją wiedzą myślałeś, że prezesa wybiera Starosta lun Burmistrz? Wkurzają mnie takie łby ja Ty. Całe życie z takimi jak Ty ? Raczej wolałbym skoczyć w przepaść.

BACZNY OBSERWATOR .!!
BACZNY OBSERWATOR .!!
1 rok temu
Reply to  Prezes

Najlepiej by było, jak byś skoczył wtedy byśmy mieli mniej tych twoich bzdurnych komentarzy !!! nie wszyscy mają taki łeb jak ty , a najlepiej by było jak byś ty wybierał zamiast ministra ZIOBRY– KTÓRY DOKUMENTNIE PSUJE WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI –A POLSKĘ NARAŻA NA MILIARDOWE STRATY !!!

BACZNY OBSERWATOR .!!
BACZNY OBSERWATOR .!!
1 rok temu

jednak widać że do tych niektórych ciemnych I TĘPYCH łbów nie dociera to że ZIOBRO to szkodnik który swymi działaniami naraża POLSKĘ NA STRATY KTÓRE W CHWILI OBECNEJ KARY WYNOSZĄ JUŻ 1,5 MILIARDA ZŁOTYCH !!! I TO PRZEZ TEGO NIEUKA WSTRZYMANE SĄ ŚRODKI Z UNII !!!! których w takim kryzysie jest bardzo potrzeba polakom, — no tak ale koalicja musi trwać !!! A marionetka MORAWIECKI nie może odwołać tego , ministra przez którego POLSKA TRACI OLBRZYMIE ŚRODKI !!!

Yan
Yan
1 rok temu
Reply to  Prezes

To skacz na zdrowie. Dość szybki awans. Budzi wątpliwości.

Rozczarowany
Rozczarowany
1 rok temu
Reply to  Yan

Pan Długajczyk też ma klasę.

Anonim.
Anonim.
1 rok temu
Reply to  Rozczarowany

Tak, ma klasę… taką samą jak jarek czy Zero – klasa sama w sobie.
Yang ma rację, oprócz jednego niefortunnego zdania, że niby Mława rządzi się swoimi prawami. Nie, to PiS wymyślą swoje własne prawa, żeby tylko przyspawać się do stołków władzy na stałe niczym Putin.

Yang
Yang
1 rok temu
Reply to  Rozczarowany

Sędzia Mync- pogardzany i lekceważony w Prokuraturze z powodu dwej niezależności. Reszta składu wydziału karnego? Oceńcie sami. Niektórzy się zachowują tak, jakby byli ofiarami deregulacji. Brak wnikliwej oceny, braki merytoryczne, brak logiki, udowadnianie bzdurnych tez na szkodę obywatela. Myślałem, że Ziobro zrobi z tym porządek. Ale nie! Myliłem się. Osobiście uważam, że źle się stało, że Długajczyk został Prezesem. Podejrzanie szybko. Tać w tym roku jako adwokat jeszcze działał. Ale niezbadane są wyroki PiS-u.

Zołza
Zołza
1 rok temu
Reply to  Yang

Szybką ścieżka awansu tego pana, to niczym szybką ścieżka awansu Ziobry czy Obajtka lub wielu innych. Tak działa obecny rząd, wszędzie i wszystkie stołki obsadza swoimi (to nie jest e jeśli mają odpowiednie przygotowanie i kompetencje), ale w tym przypadku to tylko rodzina i znajomi królika bez żadnych kompetencji, po prostu mierni ale wierni pisowcy, którzy nigdy się nie wychylą.

były zięć żylety h
były zięć żylety h
3 miesięcy temu
Reply to  Yan

Mync z klasą? Ogólnie to człowiek o takim nazwisku nie powinien być w sądownictwie

Malgorzata Radzka
Malgorzata Radzka
1 rok temu

Serdeczne gratulacje z okazji wyboru na stanowisko Prezesa Sądu Rejonowego w Mławie, życzę powodzenie i dalszych zawodowych osiągnięć!

EnBaPe
EnBaPe
1 rok temu

Oczywiście też przyłączam się do życzeń z czysto ludzkiej empatii , ale zapytam bo z innej branży jestem . Pilotom życzy się ile startów tyle lądowań a sędziom ; xD

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  EnBaPe

Ile wyroków tyle lat życia

..
..
1 rok temu
Reply to  Marcin

Tyle wyroków ile zostało Ci z 500+

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  ..

A co ma 500 plus do tego co napisałem debilu?

..oo
..oo
1 rok temu
Reply to  Marcin

idź sługować pryszczatym koreańcom. a debil to twój stary

BACZNY OBSERWATOR .!!
BACZNY OBSERWATOR .!!
1 rok temu

Ale SZANOWNA PANI MA ZNAJOMOŚCI –NO –NO !!!— PROSZĘ NIE CHWALIĆ WSCHODU PRZED ZACHODEM SŁOŃCA—-PO WYNIKACH POZNAMY–OBY NIE BYŁY TAKIE JAK JEGO NOMINATA ZIOBRY —

Zwykły człowiek
Zwykły człowiek
1 rok temu

Proszę bacznie zaobserwować jakaś stronę z polskimi przysłowiami i powiedzeniami. ( podpowiem: mówi się „nie chwal dnia przed zachodem słońca”). A chłopakowi trzeba dać szanse. Pracował już w tym sądzie jako jakiś sekretarz chyba, potem miał własna kancelarie w Mławie, potem był sędzią w karnym, teraz jest prezesem. Nie wziął się znikąd. Inni pracownicy sądu podobno bardzo zadowoleni, bo facet zrównoważony, spokojny i skrupulatny. A ze przez Ziobre powołany to nie jego wina, takie czasy. Pozdrawiam

Zwykły człowiek
Zwykły człowiek
1 rok temu

A Ziobro to jego NOMINANT, NOMINATEM jest ten pan Dlugajczyk. Nie ma za co

Zwykły człowiek
Zwykły człowiek
1 rok temu

A te „-„to dostałem widzę za wskazanie poprawnych form w języku polskim. Przecież nominant to ktoś, kto nominuje a nominat to osoba nominowana. Czego tu można nie lubić ?kurcze, rzadko wchodzę na takie fora, ale tu zabawnie

Kuba
Kuba
1 rok temu

Nie przejmuj się „Zwykły człowieku”, temu Panu ostatnio coś się w głowie miesza, ale zważywszy na jego wiek, trzeba mu to wybaczyć. Gdy osiągniemy ten wiek co ten Pan możemy być jeszcze gorsi…
Jeżeli często tu nie zaglądasz, to może się jeszcze do Ciebie i Twoich komentarzy przyczepić ów gość pod kilkoma innymi nickami. Zachowaj spokój 🙂

Last edited 1 rok temu by Kuba
BACZNY OBSERWATOR .!!
BACZNY OBSERWATOR .!!
1 rok temu
Reply to  Kuba

Nie przejmuj się mną bo u mnie z głową jest wszystko w porządku, znajdz bliższych wokół siebie i ich zacznij umoralniać, dobrze napisałeś że w moim wieku możesz jeszcze bardziej zgłupieć niż czynisz to obecnie!!, ja do nikogo tak jak ty się nie czepiam jedynie opisuję naszą mławską rzeczywistośc, NAPRAWDĘ ZEJDZ ZE MNIE BO PO TWOICH KOMENTARZACH ROBI MI SIĘ BARDZO DUSZNO !!!

Kuba
Kuba
1 rok temu

Ja nie powiedziałem, że zgłupiałeś. Wybacz, to nie są moje słowa, tylko Twoje.

baczny obserwator!!
baczny obserwator!!
1 rok temu
Reply to  Kuba

KUBA — Tak łatwo jest ci oceniać ludzi, ale dlaczego przychodzi ci to z taką trudnością ich docenić!!

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x