Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Solidarność modliła się o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki


Jak co roku, mławska Solidarność pamięta o przypadającej 19 października rocznicy męczeńskiej  śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Ta pamięć przejawia się wspólną modlitwą w kościele  parafii MB Królowej Polski i złożeniem kwiatów pod jego pomnikiem.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Koncelebrowanej mszy św. przewodniczył ks. Kazimierz Ziółkowski, a homilię wygłosił ks. Marcin Niesłuchowski. Wśród poruszonych wątków kapłan odwołał się do słów św. Pawła „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”, które – jak zauważył – doskonale pasują do postawy ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystej liturgii towarzyszyły poczty sztandarowe „Solidarności” mławskiej i przasnyskiej, a także delegacje związkowców ze sztandarami z Huty Warszawa i Ursusa. Mszę św. zakończyło błogosławieństwo relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie delegacje „Solidarności”, przedstawiciele władz samorządowych i uczestniczący w uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem bł. Ks. Jerzego.

W 2018 roku Sejm uchwalił ustawę ustanawiającą Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Jest on obchodzony 19 października jako święto państwowe uchwalone w hołdzie „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”. Wśród tych kapłanów niezłomnych znajduje się zarówno bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, jak i znany w Mławie O.Honoriusz Kowalczyk.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z wólki
Z wólki
11 miesięcy temu

Krajewski w delegacji z burmistrzem?

Łoś
Łoś
11 miesięcy temu

To jest chyba najważniejszy problem tego związku zawodowego

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Co drugi to święty, a co drugi to pedofil

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Jedno nie wyklucza drugiego

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x