Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tak parkują w Mławie


Problem z prawidłowym parkowaniem w Mławie nie jest nowy. Można powiedzieć, że nagminnie kierowcy parkują – i to w różnych miejscach – w sposób nieprawidłowy a przynajmniej utrudniający życie pieszym, rowerzystom czy innym kierowcom.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Takie właśnie przypadek zasygnalizował jeden z naszych czytelników.

– Tak w Mławie parkuje się na ścieżkach rowerowych. Gdzie jest ta straż miejska? Czy są potrzebni w tym mieście? – pisze czytelnik, ilustrując swoją ocenę fotografią z Alei Piłsudskiego.

Może więc po raz kolejny zaapelujmy do każdego, kto jest kierowcą o stosowanie się do przepisów  i wyobraźnię. To nie ma znaczenia, że ja tylko na 5 minut, czy tak mi jest wygodnie. No i apelujmy do odpowiednich służb o baczniejsze przyglądanie się i reagowanie na takie wykroczenia.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
42 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Na Osiedlu Młodych na przeciwko budek z warzywami wjazd ciągle zastawiony na posesję a dalej pełno miejsc parkingowych wolnych droga zastawioną przez co utrudnia to ruch niesamowicie. Sprawa zgłaszana przez krajową mapę zagrożeń na policję i oczywiście na straż miejską nic nie daje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Problem w tym, że mlawscy kierowcy w większości nie znają przepisów prawa o ruchu drogowym ? Wielu z nich zdawało egzaminy kilka kilkadziesiąt lat temu i od tego momentu nie zaglądało do kodeksu drogowego a od tego czasu zmieniło się bardzo wiele w przepisach. Jaskrawym przypadkiem jest zachowanie się kierujących na Placu 3 Mają, parkują tam jak jak chłop na kartoflisku a co gorsze, że zarówno policja jak i straż miejska nie egzekwują tych przepisów. Gdzie tu jest jedno z głównych celów Policji jakim jest dbanie o porządek i bezpieczeństwo. Przypadków złego parkowania jest bardzo wiele choćby parkowanie przy skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych można tak wymieniać i końca nie widać.

xw45
xw45
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie chodzi o to ze kierowcy w większości nie znają przepisów to policjia lekcewazy problem brak reakcji

Michał
Michał
1 rok temu

A to tak nie wolno parkować?

Piłat
Piłat
1 rok temu

Bo zamiast robić parkingi i zatoczki dla samochodów robiæ nikomu niepotrzebne i bezużyteczne pasy zieleni jak na padlewskiego, czy leszczyńskiego i kierowcy zmuszani są parkować na ulicy utrudniając ruch. Ale tak na prawdę to utrudniają go urzędasy wydając niewłaściwe decyzje projektowe!!! Takie cyrki tylko w ciemnej mławie, gdzie w urzędach pracują same pocioty naczelniczki i burmistrza!!!

Troll
Troll
1 rok temu

A radny Dłubisz to nie h też nie stawia samochodu na chodniku przy PCK burmistrz zwracał na to uwagę na sesji a pan się nie słuchasz

Pop
Pop
1 rok temu
Reply to  Troll

Triki t ten co za podwyżkami głosuje

xyz
xyz
1 rok temu

ciekawe kiedy łaskawie ktoś zwróci uwagę na zaparkowane samochody na ulicy Padlewskiego. Nawet policja jeździ tam slalomem.;D wkurzające jest to, że nie możesz normalnie jechać tylko co chwila omijać stojące samochody. nigdzie indziej nie widziałam, aby na jednej z głównej ulic w mieście samochody stały całe na jezdni.

Stefan
Stefan
1 rok temu
Reply to  xyz

Popieram,parkowanie na ul.Padlewskiego to odwieczny problem kierowców

tadek
tadek
1 rok temu
Reply to  xyz

Policja już dawno zwracała uwagę na ten problem do zarządcy drogi o ustawienie tam zakazu zatrzymywania, ale niestety bezskutecznie.

Kakadu
Kakadu
1 rok temu
Reply to  xyz

Na Padlewskiego, na Tuwima, na Wysokiej, na Dudzinskiego/Wymyslin gdzie nawet sygnalizacja nie przeszkadza żeby zaparkowac

Piłat
Piłat
1 rok temu
Reply to  xyz

To nie wina kierowców tylko pociotów z urzędu bo zamiast zrobić zatoczki porobili niepotrzebne trawniki!

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Piłat

I twoja)))))

Mam inne zdanie.
Mam inne zdanie.
1 rok temu
Reply to  Piłat

„Piłat” a to niby dlaczego musisz parkować w takich miejscach gdzie utrudnia to ruch innym uczestnikom ruchu drogowego. Zaparkuje swój pojazd dalej, może na innej ulicy czy też parkingu gdzie nie koliduje to z ruchem drogowym. Nie sądzisz, że nie zaszkodzi jak przejdziesz się kilkaset metrów dla zdrowia. Obecnie ludziska są tak leniwi, że najchętniej gdyby było to tylko możliwe to samochodem wjechali by do sklepu pod same półki. A co do zieleni w Mławie to uważam, że jest jej jeszcze za mało, twoim zdaniem to najlepiej z miasta zrobić betonowo-asfaltową pustynię.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Betonową pustynię to już w Mławie mamy. Dokonał tego obecnie nam panujący król, czyli burmistrz.
Masz rację – trzeba bronic każdego pozostałego, w naszym mieście, skrawka zieleni

Jaga
Jaga
1 rok temu

Straż miejska ściga seniorów 70+ jadących rowerami po chodnikach, bo młodszych nie dogonią.

Cfg
Cfg
1 rok temu

Parkowanie jest ogromnym problemem ale kto daje pozwolenia na budowę bloku zajmującego 90% działki a miejsc do parkowania brak ? Nawet dzieci nie mogą się pobawić a potem zdziwienie, że tylko komputer i telefon.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Cfg

Czyżby chodziło o blok na rogu Żwirki i Sądowej? – też się wiele razy zastanawiałem – ani parkingu, ani skrawka zieleni, jedynie kawałek chodnika. Wprawdzie cała ul. Sądowa zamieniona w jeden wielki parking dla mieszkańców. Takie kwiatki tylko chyba w Mławie za panowania najjaśniejszego słońca.
Wieziesz chorą (która nie może chodzić) osobę do lekarza i nie masz gdzie się zatrzymać… masakra.

Ewka
Ewka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To jest Aleja Piłsudskiego . Niestety , ale ścieżki rowerowe kolidują z wjazdem do posesji ; to samo dzieje się przy Kopernika , nie wspominając o ulicy Napoleońskiej . Projekt i rozwiązanie do bani, a ludzie psioczą na siebie

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Ewka

Jak ścieżka rowerowa koliduje z wjazdem do posesji? to chodnik również koliduje z wjazdem do posesji?
Jakie widzisz rozwiązanie tego swojego problemu „kolidowania” ?

Luz
Luz
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Rozumiem że swój samochód nie stawiasz pod domem tylko na drugim skraju miasta by nie przeszkadzał takim jak ty???

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Cfg

chciałem ci zwrócić uwagę nawet gdy są miejsca przed blokiem i hale garażowe w bloku to trzeba z nich w końcu wyjechać gdzieś dojechać i zaparkować samochód… Najlepiej zrobić to zgodnie z przepisami by nie utrudniać życia innym …. Nie zawsze da się to zrobić blisko miejsca gdzie chcemy załatwić swoje sprawy i nie uprawnia to do parkowania w nieprzepisowy sposób byle gdzie i byle jak ja na wyżej przedstawionym obrazku

Last edited 1 rok temu by Lopez
Janek
Janek
1 rok temu

Parkowanie to nie jest jedyny problem. Oczywiście to zmora dla pieszych. A z drugiej strony zmorą dla kierowców jest natężenie ruchu w mieście. I spowodowane korki przez nauki jazdy których jest jak grzybów po deszczu. W Mławie nie są potrzebne znaki bo i tak wszystko stoi. Najgorsze miasto w Polsce. Wszystko się rusza jak mucha w smole.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Janek

Jedź do Warszawy, tam postoisz w korkach, to przekonasz się, że w Mławie korków nie ma.

Piłat
Piłat
1 rok temu
Reply to  Anonim

Na warszafce korki robią kierowcy na działdowskich tablicach…

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Piłat

i ty. Po co tam jeździsz i blokujesz ruch?

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Janek

Po co się spieszyć. Całe miasto można przejechać w 5 minut…. Co zrobisz z tą dodatkową minutą????? Co więcej jestem za tym by w centrum miasta ograniczyć prędkość do 3Okm/ h . Będzie ciszej i bezpieczniej . W szczególności przy parku. Większym problemem są świniobusy przejeżdżające przez środek miasta pozostawiając za sobą smrud nie do pisania.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Łoś

Dodaję do świniobusów kurobusy.
Może za kilka lat obwodnica poprawi tę sytuację, oczywiście o ile powstanie.
Od tylu lat się mówi o tej obwodnicy, że przestaje to być wiarygodne, no ale… kino „Kosmos” jednak w końcu rozwalają, a więc i tu jest nadzieja, bo nadzieja umiera ostatnia.

Piłat
Piłat
1 rok temu
Reply to  Janek

A korkuje się zwłaszcza jak wjadą do mławy kierowcy z Działdowa!!! Takich tępych zawalidróg nie ma w żadnych miastach.. wlecze się 20 na godzinę i decyduje na światłach ruszyć dopiero jak zielone zaczyna zmieniać się na czerwone- rejestracja działdowska. Nawet w warszafce…

Łoś
Łoś
1 rok temu
Reply to  Piłat

Wsiądź na rower będzie szybciej)))))

Pieszy i kierowca
Pieszy i kierowca
1 rok temu

Zwrócił bym też uwagę na parkujące na chodnikach samochody dostawcze często prawie na całej szerokości chodnika jak ma to miejsce nagminnie przed halą targową albo przed byłym sklepem stokrotka w Mławie. Takim pojazdom w ogóle nie wolno wjeżdżać na chodnik. Często widzę obojętnie przejeżdżającą policję i straż miejską udając że nic się nie dzieje. Za co oni biorą pieniądze. Bza tolerowanie patologii?

Kuba
Kuba
1 rok temu

Straż Miejska wozi d…y nowym autem z klimatyzacją i ma wszystko właśnie w dooopie.

Parkowanie to jeden problem.

Drugi problem to ogródki kawiarniane.

Jeden w rynku na przeciwko przystanku autobusowego, drugi na 3-go Maja. Tam dla pieszych jest zaledwie:

  • przy jednym 80cm szerokości chodnika,
  • przy drugim 1 metr.

Jak tak może być szanowni urzędnicy z UM w Mławie?

Ogródek kawiarniany ważniejszy od pieszych? – ktoś chyba daje na to pozwolenia. Nikt chyba nie zajmuje chodnika na dziko?

Kierowca może parkować na chodniku jeżeli zostawi 1,5 metra szerokości chodnika dla pieszych, a tu dzień i noc ogrodzone ogródki kawiarniane tarasują chodnik zostawiając 1 metr, a nawet mniej dla pieszych.

Czy ktoś zrobi z tym porządek? Te ulice są bardzo ruchliwe jakby nie było.

Szpileczka
Szpileczka
1 rok temu
Reply to  Kuba

Musisz schudnąć skoro masz trudności z przejściem .

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Szpileczka

A ty zołzowata szpileczko musisz stępić swój języczek, bo będziesz brzydka 😀 .
Życzę ci takiej figury przez całe życie, takiej jaką ja mam.

Tam jest za wąsko i tyle. Dla pieszych winno być zawsze (jeśli to tylko możliwe) te półtora metra, bo trudno się wyminąć, bo osoby na wózkach inwalidzkich, bo matki z malutkimi dziećmi w wózkach, a ty „szpileczko” potrafisz myśleć tylko o sobie, tylko o własnej d…pie – nieładnie. Nie powinno się być takim egoistycznym człowiekiem i taką zimną rybą. Pewnie jakbyś zobaczyła człowieka chorego, który zasłabł, to byś go jeszcze kopnęła w zadek zamiast mu pomóc.

T.W.
T.W.
1 rok temu

Jechałem rowerem, uderzyłem, otarcia, głowa boli, noga spuchnięta, wezwana policja. W Naszym kraju ludzie jeszcze nie wiedzą jak dostać zastrzyk gotówki. Pieniądze leżą, a raczej stoją – jak widać na załączonym zdjęciu na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Wystarczy pomyśleć i po nie sięgnąć. A taki delikwent będzie miał nauczkę do końca życia… Pozdrawiam, Towarzystwo Ubezpieczeń

Pieszy i kierowca
Pieszy i kierowca
1 rok temu
Reply to  T.W.

Za spowodowanie kolizji dostaniesz mandat i będziesz musiał naprawić szkodę. Jak nie masz ubezpieczenia to życzę powodzenia. Tamten za parkowanie tylko 100 mandaciku. Wujek dobra rada )))))

Funcak
Funcak
1 rok temu
Reply to  T.W.

Najpierw powinni wziąść się za tych rowerzystów w gejowskich laikrach co to zamiast jechać przy lesie ścieżką rowerową jeżdżą asfaltówką na alei marszałkowskiej bezkarnie utrudniając ruch samochodom!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Funcak

Niech najpierw zrobią chodnik dla pieszych przy tej alei, to i rowerzyści nie będą jeździć asfaltem. Jak piesi zajmują rowerzystom ścieżkę rowerowa, to co mają robić rowerzyści?
Ponadto jeśli nie wiesz jak nie wiesz jak ubierają się rowerzyści, to zamknij japę kołtunie pisowski.

Xxx
Xxx
1 rok temu
Reply to  Anonim

Koltunem i POpaprancem to sam jesteś emigrancie od pluga co w Mławie przy komputerze kupionym na raty udajesz inteligenta

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Xxx

hehehe widzę ze lepszy sort podnosi łeb powyżej tylnej części ciała hahaha ale zapeniam cię że nie masz się czym chwalić prostaczku.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Xxx

Uderz piescia w stół, a nożyce się odezwą – jesteś doskonałym dowodem tego, że przysłowia są mądrością narodu.
Podejrzewam jedynie, że Ty tego zdania zdania nie zrozumiesz, za trudne to dla ciebie. Do ciebie tylko jarek i długopis umieją przemawiać tak żeby Ci trafić w czubek, ty tylko ich język potrafisz zrozumieć.

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Funcak

Myślisz że geje nie powinni jeździć na rowerach???? hehehehe . Bo ja myślę że debile nie powinni wsadzać za kierownicę )))))). Tak będzie bezpieczniej dla wszystkich

42
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x