Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Maseczki tylko do końca marca? Są zapowiedzi ministra


Czy covidowe obostrzenia w Polsce zostaną zniesione? Minister zdrowia podał możliwy termin i zarekomendował premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.


– Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

Zdaniem Adama Niedzielskiego „brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

„Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą” – mówił w Radiu Plus.

Szef resortu zdrowia przytoczył także najnowsze dane dotyczące zachorowań. W czwartek zanotowano około 12 300 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 207 osób.

„Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek w stosunku do ubiegłego tygodnia” – dodał.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
8 miesięcy temu

Nie ma co robić sensacji bo obowiązek maseczkowy w wielu krajach został zniesiony lub jest w trakcie znoszenia.

Niemniej dla bezpieczeństwa warto maski nosić w zamkniętych pomieszczeniach. Oczywiście maski medyczne typu N95 a nie jakieś bawełniane ozdóbki.

mława
mława
8 miesięcy temu

Kłamcom się nie wierzy. To świadczy tylko o tym że zbliżają się wybory. Wirus w odwrocie. To już było . Dlatego też pierwsza od dzieciństwa podróż pociągiem krasnala ogrodowego i puste obietnice pchające nas do wojny. Byle utrzymać się u władzy

baron von ruchalfest
baron von ruchalfest
8 miesięcy temu

2 mln ludzi z Ukrainy przyjechało do Polski bez maseczek…chyba czas skończyć już ten teatr…?

Mława
Mława
8 miesięcy temu

Ojej niee no jak to tak bez maseczek chodzić? A co to wirus w odwrocie jest? Yureck pomóż co się dzieje?

Helmut
Helmut
8 miesięcy temu
Reply to  Mława

Rząd nie wie jak wyjść z sytuacji w której Ukraińcy mają w d… maskę więc rezygnuje z ich noszenia. Zakażeń jest więcej niż było tylko, że metoda liczenia zmieniła się na korzyść rządu.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Helmut

Zmienia się sytuacja w szpitalach i to jest powodem zmian. Może być i milion zakażeń dziennie ale przy nikłym obłożeniu służby zdrowia, będzie to akceptowalne. Nadal, co prawda umiera po 200 osób dziennie ale brzydko to ujmę, w sposób kontrolowany. To nie jest już ten sam wirus co dwa lata temu, jednak osoby z grup zagrożonych, powinny nadal pamiętać o jego istnieniu i zachowywać się zgodnie z rekomendacjami, unikając jak ognia, „ekspertów” z internetu i rad sąsiadów.

Pppp
Pppp
8 miesięcy temu
Reply to  Helmut

Kto miał zarobić to zarobił…

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu
Reply to  Helmut

Tiaaa, teraz wszystko pod Ukraińców.
Odkąd pojawili się uchodźcy już nie ma kontroli maseczek po sklepach.
Uchodźcy wirusa załatwili.
Nasz rząd robi sobie PR na uchodźcach, trafili im się jak wisienka na torcie.
W SPZOZ dziwnym trafem jakoś lekarzy rodzinnych mniej zaczęło przyjmować niż dotychczas, pewnie część oddelegowana też do Ukraińców.

OMG
OMG
8 miesięcy temu
Reply to  Anonim

czyli jest po staremu ale nowemu , wirusa nie ma ale jest mnóstwo innych afer do rozwiązania . Szurostwo w całej okazałości .

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x