Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Witali się z uśmiechem, żegnali ze wzruszeniem i łzami


Wzruszającą, świąteczną  niespodziankę przygotowali uczniowie radzanowskiego Zespołu Szkół dzieciom z rodzinnego domu dziecka w Dozinach. Był Mikołaj, mnóstwo wymarzonych prezentów i radość na twarzach. Tak było przy powitaniu. Przy pożegnaniu było wzruszenie i łzy.


Uczniowie Zespołu Szkół w Radzanowie chcieli podzielić się radością ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, z kimś, komu taka radość i wsparcie jest potrzebne. Korzystając z rady dyrektora Witolda Okumskiego i pedagog Aldony Nowocińskiej wybór padł na rodzinny dom dziecka w Dozinach, w którym przebywa dziesięcioro dzieci – od takich zupełnie małych do już zupełnie pełnoletnich. Szkolna społeczność w radzanowskiej szkole skrzyknęła się i zebrała pieniądze, aby zakupić prezenty dla tych dzieci. Temu służył m.in. mikołajkowy kiermasz, na którym było rękodzieło oraz słodkości

i przy tym można było do puszki wrzucić parę groszy. Dzięki tym zbiórkom udało się zebrać całkiem pokaźną kwotę i zakupić dla dzieci wymarzone zabawki i słodycze, a także rzeczy przydatne w gospodarstwie domowym jak pościel, ręczniki, czy ogrzewacz wody.

– Chcieliśmy wesprzeć jakąś jedną rodzinę czy placówkę. Wybór padł na nie znany może szerzej, a tak potrzebny rodzinny dom dziecka. Zależało nam też na takim osobistym spotkaniu, stworzeniu świątecznego klimatu, wspólnego zaśpiewania kolęd, stąd obecność Mikołaja oraz uczennic z klasy II LO wraz z gitarą – mówi dyrektor Witold Okumski.

I trzeba chyba przyznać, że założony cel udało się osiągnąć. Wzruszająca była otwartość dzieci podczas tej wizyty i autentyczna radość ze spotkania, a zapewne i z otrzymanych prezentów. Dzieci długo nie chciały wypuścić gości i wizyta przeciągnęła się długo poza zaplanowany czas.

JK

O rodzinnym domu dziecka posłuchaj tutaj:

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Pięknie

zosia
zosia
1 rok temu

BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x