Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Nowe obostrzenia, w tym limity osób i obowiązkowe szczepienia


fot. pixabay


Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Powracają limity w sklepach, zamknięte kluby i dyskoteki, a także nauka zdalna, która ma potrwać do 9 stycznia.

Minister Adam Niedzielski przedstawił dodatkowe obostrzenia, jakie mają obowiązywać w naszym kraju. Od 20 do 23 grudnia, a następnie w okresie postferyjnym ma zostać wprowadzone zdalne nauczanie w placówkach oświatowych. Oznacza to, że uczniowie powrócą do szkół prawdopodobnie dopiero 10 stycznia.

Od przyszłego tygodnia, a dokładniej 15 grudnia limity w barach, restauracjach, kinach, hotelach oraz obiektach sportowych i sakralnych zostaną obniżone do 30 procent. Zostanie wprowadzony zakaz konsumpcji w kinach. Zwiększenie limitu możliwe jest tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

W tym samym czasie zamknięte zostaną dyskoteki, kluby oraz obiekty, w których udostępniane są miejsca do tańczenia, a także wprowadzone limity do 75 procent w transporcie zbiorowym.

Kolejne obostrzenia dotyczą 31 grudnia i 1 stycznia. W tych dniach wprowadzone zostaje ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do 100 osób. W tym przypadku także limitowi nie podlegają osoby zaszczepione.

Od 1 marca rząd planuje wprowadzić obowiązek szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych.

Główne zmiany w obostrzeniach

  • od 20 grudnia do 9 stycznia nauczanie zdalne we wszystkich szkołach
  • lokale w restauracjach, barach i hotelach do 30 proc. obłożenia
  • kina, teatry, obiekty sakralne do 30 proc. Obłożenia (w kinach zakaz konsumpcji)
  • zamknięte kluby i dyskoteki (wyjątek 31.12 i 1.01 – maksymalnie 100 osób)
  • ograniczenie w środkach transportu zbiorowego do 75 proc.
  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 (bez względu na posiadany certyfikat covidowy)
  • obowiązek szczepień dla pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych i nauczycieli (od 1 marca)
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Pobawię się w detektywa, bo śmiać mi się chce z tych dyskusji:

Majka, Adam, Wiera, Doris, Kxx, Ula to jedna i ta sama osoba. Dodam, że zapewne jeszcze większą ilością nicków ta osoba się posługuje, ale nie będę szukać w komentarzach pod innymi artykułami.

Skąd to wiem? – a to już moja słodka tajemnica. Ja też nie jestem święty,.. 😀

Wiera
Wiera
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ojciec Mateusz

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Wiera

Nie, matka Teresa.

Majka
Majka
2 lata temu

Jestem w pełni zaszczepiona,bo ma taka pracę a nie inną.Ale nie popieram obowiązku szczepień,jest to dyskryminacja,segregacja,ograniczanie wolności.Czy ktoś ponosi odpowiedzialność za ludzkie zdrowie,nie!Więc nie ma prawa zmuszać.Znam osoby zaszczepione,mialy powikłania.Inni zaszczepieni ciężko chorzy na covid.Tu nie chodzi o zatrzymanie wirusa,w tym są całkiem inne cele,i ktoś je z zyskiem osiągnie.

Adam
Adam
2 lata temu

Jeśli teraz ludzie potulnie się zgodzą na bezprawne szantaże obowiązkiem szczepień medyków,nauczycieli,policji to za parę dni zrobią obowiązek dla wszystkich.Segregacja trwa,swiatowe koncerny farmaceutyczne zbijają fortunę.To są mafie farmaceutyczne.

staraznajoma
staraznajoma
2 lata temu

„Dori”
Nikt nie zmusza do szczepień – nie chcesz się szczepić to do widzenia i tyle w temacie.
Jest albo, albo:

  • albo się szczepisz i pracujesz,
  • albo się nie szczepisz i nie pracujesz.

Wybór należy do ciebie – chyba proste.

Samo życie.

Wiera
Wiera
2 lata temu
Reply to  staraznajoma

To są właśnie przymusy i szantaz.Segregacja ludzi,i tyle.

Kxx
Kxx
2 lata temu

Znow nauka zdalna porazka.Znajac nasz zaklamany rząd to potrfa do czerwca.A jeśli chodzi o obowiązek szczepień,to rząd,lekarze i wszyscy Ci którzy tak usilnie chcą obowiązku szczepień powinni wziąć odpowiedzialność za zdrowie i życie ludzkie.Jesli będą powikłania i zgony to powinni odpowiadać karnie.A nie umywaja ręce i nakazują.To jest dyskryminacja .

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Kxx

Błagam! Nie cierpię PiSu, ale jakieś inne wyjście widzisz? Cały cywilizowany świat walczy z patogenami poprzez szczepienia, także obowiązkowe. „Potrfa”… Prosze Cię. Litości!

xw45
xw45
2 lata temu
Reply to  Yureck

to ten wirus wedlog ciebie ma poglady polityczne mozesz nie lubic PIS twoja sprawa kochaj lewakow

Gosia
Gosia
2 lata temu
Reply to  xw45

Jeszcze gorsi bandyci,wszyscy w rządzie siebie warci.Kasa i stołki najważniejsze dla nich.

Dori
Dori
2 lata temu
Reply to  Yureck

Więc też powinieneś odpowiadać za zdrowie i życie ludzkie po powikłaniach lub zgonach po szczepionce.Nikt nie ma prawa zmuszać do szczepień które nie są obowiązkowe na sezonowego wirusa.To bandytyzm w biały dzień.Na grypę od ix lat są szczepienia,zmusza ktoś kogoś do szczepień? Nie!Kto się chce to się szczepi,a grypa była,jest i będzie nadal groźna.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Dori

„Potrfa” „ix” lat. No brawo.

Ula
Ula
2 lata temu
Reply to  Yureck

Jesteś cwaniakiem bez kultury,nie potrafisz odpowiedzieć na żadne konkretnie zadane pytanie.Cwaniakujesz,pouczasz i obrazasz innych a sam kim jestes madralo?Pasujesz do tych złodziei i bandytów z rządu.

Yureck
Yureck
2 lata temu
Reply to  Ula

Nie jestem lekarzem, tylko naukowcem od paru lat na emigracji w kraju, w którym rząd poważnie podchodzi do takich wartości jak życie i zdrowie obywateli. Złodziejem też nie jestem i ciężko pracuję. Złości mnie twój prymitywizm. Na jakie pytanie nie odpowiedziałem? O odpowiedzialność? Nie jestem lekarzem.

Dojarz krów
Dojarz krów
2 lata temu
Reply to  Yureck

He he
A jeszcze dwa dni temu byłeś znajomym lekarzy, którzy kazali ci się szczepić.
Zaś tych, którzy nie wierzą w moc szczepionki, która nie miała czasu powstać wysyłałeś do dojenia krów.
Dużo ci płacą za jeden post?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Dojarz krów

Nyślę, że za te komentarze któraś z firm farmaceutycznych produkujących szczepionki nieźle płaci. Za darmo by się tak nie produkował. Wcześniej nawet produkował się pod dwoma nikami: jakiegoś giuseppe i tym, czyli jako Yureck, a teraz pewnie giuseppe zmarł na covida, bo długo się nie odzywa czyli biedak Yureck bał się, że w większej ilości komentarzy pod oboma nickami coś może mu się poplątać i się wszystko sypnie, a więc został tylko jako Yureck.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x