Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dostałeś już sms-a z Ministerstwa Zdrowia?


Resort zdrowia właśnie ogłosił, że osoby po 50. roku życia będą mogły przyjąć dawkę przypominającą nie po pół roku po przyjęciu tzw. pełnej dawki, ale już po 5 miesiącach. Osoby takie otrzymają SMS-y z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia.


Dotychczas dawka przypominająca szczepionki przeciw koronawirusowi dostępna była dla wszystkich pełnoletnich po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

– Za rekomendacją Rady Medycznej zdecydowaliśmy, że osoby w wieku 50+ mogą zapisać się na dawkę przypominającą po 5 miesiącach od przyjęcia szczepionki w schemacie podstawowym. Te osoby mają już wystawiane skierowania na szczepienie – informuje minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak podkreśla, od 25 listopada resort zdrowia rozpoczął akcję wysyłki wiadomości SMS z informacją o możliwości wcześniejszego zapisania się na szczepienia.

 - Chcemy, żeby osoby powyżej 50 lat mogły mieć możliwość dodatkowego zabezpieczenia przed koronawirusem w czasie świątecznym, kiedy dochodzi do większej liczby spotkań. Takie rozwiązanie ma również na celu uniknięcie kumulacji szczepień w okresie okołoświątecznym – wskazuje szef resortu zdrowia.

Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) na rok od daty wykonanego szczepienia, choć zapewne czas ten wkrótce może nie być tak długi.  Komisja Europejska zaproponowała skrócenie ważności certyfikatów covidowych, które miałyby być ważne jedynie 9 miesięcy od momentu zaszczepienia pełną dawką.

Najnowsza dedycja Ministerstwa Zdrowia koliduje z wytycznymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które mówią, że dawki przypominające należy podawać co najmniej 6 miesięcy po pełnym zaszczepieniu.

źródło: gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
8 miesięcy temu
Gość
Gość
8 miesięcy temu

Eksperymentalne szczepionki przeciw Covid zabijają tysiące dzieci w łonie matki
https://report24.news/experimentelle-covid-vakzine-toeten-tausende-babies-im-mutterleib/

Gość
Gość
8 miesięcy temu

88% zgonów z powodu Covid-19 i 77% hospitalizacji należało do osób w pełni zaszczepionych w ostatnim miesiącu według najnowszych danych dotyczących zdrowia publicznego
https://dailyexpose.uk/2021/11/04/88-percent-covid-19-deaths-among-fully-vaccinated/

Emerytka
Emerytka
8 miesięcy temu

Z tej dyskusji wynika jak jesteśmy niedoinformowani w sprawie covid19. Bardzo sprzeczne informacje płynące z rządu i z mediów zrobiły nam istny bigos w głowach. Jestem zaszczepiona, po drugiej dawce bardzo schorowałam i zastanawiam się czy warto brać dawkę 3. Niestety decyzja należy tylko do mnie.

Solo
Solo
8 miesięcy temu
Reply to  Emerytka

Jesteśmy niedoinformowani? – ano jesteśmy, a ponadto i lekarze, i naukowcy są również niedoinformowani. Nikt do końca, na 100%, nic nie wie na temat covida i tyle. Wszyscy działają po omacku.

WML
WML
8 miesięcy temu

Tak tu się rzuciliście foliarze, że szczepienia są złe i nic nie dają. Miałem kilku znajomych, którzy też tak uważali że to z ściema. Teraz zmienili zdanie. Ale jak jesteście tak przekonani, że to prawda co głosicie to się spytam gdzie zdobywacie jedzenie może na polu lub w lesie coś upolujecie? Bo chyba nie tak jak ja w sklepie wiedząc, że kupuje jedzenie z E, nafaszerowane antybiotykami i nie wiadomo czym jeszcze. Dalej siejcie te wybiórcze bzdury. Życzę zdrowia.

Covid
Covid
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Krótko i na temat . Dochodzi jeszcze jeden aspekt polityczny że pisiory czyt. minister zdrowia ma plan w tym żeby zaczipować wszystkich .

Solo
Solo
8 miesięcy temu
Reply to  Covid

Uważasz to za żart? – na obecne czasy to wcale może nie być śmieszne. Kobiety ciężarne będą rejestrowane w specjalnym rejestrze, podobno dla ich dobra, a moim zdaniem, to w razie braku porodu będą musiały się ostro tłumaczyć z poronienia. Taki rejest to jak u zwiertząt domowych takich jak bydło, trzoda chlewna, kolczykowanie.

Covid
Covid
8 miesięcy temu
Reply to  Solo

Zawsze można osiedlić się gdzieś na jednej z wysp Fidżi , bez lekarzy , bez rejestrów …

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Covid

Poznać człowieka po słowach jego.

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Rzadka prezentacja niezdiagnozowanego stwardnienia rozsianego po szczepionce COVID-19
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/labs/pmc/articles/PMC8604537/

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Gość

To się nazywa „pożyteczny idiota”

Mózg
Mózg
8 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Telewizor masz, nie mózg w głowie

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Paraliż nóg po szczepieniu AstraZeneca COVID-19 zdiagnozowany jako neuralgiczna amiotrofia splotu lędźwiowo-krzyżowego: opis przypadku
https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/03000605211056783

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Przypadek idiopatycznej plamicy małopłytkowej po podaniu dawki przypominającej szczepionki BNT162b2 (Pfizer-Biontech) COVID-19
https://www.cureus.com/articles/73722-a-case-of-idiopathic-thrombocytopenic-purpura-after-booster-dose-of-bnt162b2-pfizer-biontech-covid-19-vaccine#

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu

Do wszystkich folioczapkowców, sprawdzcie wiarygodność strony, zanim zaczniecie się na nie powoływać. Dość łatwo to zrobić. Np:
https://healthfeedback.org/outlet/the-expose/

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Pfizer potwierdza: zaszczpieni mogą przekazywać białko nieszczepionym!!!
https://legaartis.pl/blog/2021/10/30/pfizer-potwierdza-zaspieni-moga-przekazywac-bialko-nieszconym/

WML
WML
8 miesięcy temu
Reply to  Gość

To chyba Bąkiewicz takie informacje przekazuje. A może ten informacje też są od handlarza bronią lub narciarza. Albo poprostu sam Balbina ci e-mailem podesłał.

Gość
Gość
8 miesięcy temu

83% zgonów z powodu Covid-19 i 67% hospitalizacji należało do osób w pełni zaszczepionych w ciągu ostatniego miesiąca w Anglii
https://dailyexpose.uk/2021/11/12/england-83-percent-covid-deaths-fully-vaccinated/

WML
WML
8 miesięcy temu
Reply to  Gość

Za miskę ryżu chyba piszesz te dyrdymały.

Anonimowo
Anonimowo
8 miesięcy temu
Reply to  Gość
Gość
Gość
8 miesięcy temu

Starszy lekarz armii amerykańskiej: „Uważam, że szczepionka COVID stanowi większe zagrożenie dla zdrowia żołnierzy niż sam wirus”
https://www.lifesitenews.com/news/senior-us-army-doctor-i-believe-the-covid-vaccine-is-a-greater-threat-to-soldiers-health-than-the-virus-itself/?utm_source=top_news&utm_campaign=usa

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Skrzepy po szczepieniu – kolejny lekarz ostrzega: „Najgorsze jeszcze przed nami!”
https://report24.news/gerinnsel-nach-impfung-naechster-mediziner-warnt-das-schlimmste-kommt-erst-noch/

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Osoby zaszczepione są narażone na niebezpieczną nadmierną reakcję układu odpornościowego zimą
https://report24.news/dr-wodarg-geimpften-droht-im-winter-gefaehrliche-ueberreaktion-des-immunsystems/

Gość
Gość
8 miesięcy temu

100% ZGŁOSZONYCH ZGONÓW Z POWODU COVID W OSTATNIM TYGODNIU DOTYCZYŁO OSÓB ZASZCZEPIONYCH
https://gript.ie/100-of-covid-deaths-in-last-week-reported-were-amongst-vaccinated-people/

Gość
Gość
8 miesięcy temu

Niemiecki Instytut Paula Ehrlicha odnotowuje znaczny wzrost zgonów poszczepiennych..
https://report24.news/deutsches-paul-ehrlich-institut-verzeichnet-deutlichen-anstieg-von-impftoten/

WML
WML
8 miesięcy temu
Reply to  Gość

Ale ty głupi jesteś to nabyte pewnie od faszystów

Gość
Gość
8 miesięcy temu
Reply to  WML

To są badania z laboratoriów.. przedstaw badania z Polski.. czekam aż je znajdziesz.

WML
WML
8 miesięcy temu
Reply to  Gość

Popatrz foliarzu ile ludzi umiera. I w danych akurat jest więcej osób które zmarły a się nie zaszczepiły. Gdzie ty te dane uzyskałeś od Suskiego czy Sasina a może od świra Macierewicza i tu mnie by nic nie zdziwiło nawet to, że u Kowalskiego w piwnicy której niema jest złoty pociąg.

Sss.
Sss.
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Uważasz,ze dane z tv są prawdziwe?Nie ma gorszego kłamstwa od tv i reklam.Kazda reklama upiększa i zachwala ,coś co jest dobre i skuteczne nie trzeba tak nachalnie reklamować,zachwalac i namawiać a nawet szantażować,chodzi o szczepionki.Przejzyj na oczy i myśl logicznie,a nie tylko to co w tv powiedzą.

Solo
Solo
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Skąd wiesz, że większość zmarłych na covid, to ludzie niezaszczepieni?
Podaj źródło swoich wiadomości.
Ja co słyszę o jakimś zmarłym na covid, to się okazuje na ogół, że był zaszczepiony, a więc twoje dane są z d…py wzięte.
Nie kłam.
O tym, że dużo ludzi szczepionych ciężko choruje na covid i umiera to się nie mówi głośno, bo to niewskazane, ale jednak drogą pantoflową takie informacje się wydostają. Powierz, że to kłamstwa – no cóż, nie udowodnię, czy to kłamstwa czy prawda, ale wystarczy się przyjrzeć państwom, w których prawie cała populacja ludności jest zaszczepiona i przyjrzeć się zachorowaniom. Radzę ci prześledzić dane statystyczne, a nie słuchać tylko lekarzy, którzy zgarniają grubą kasę od firm farmaceutycznych. Nie jestem płaskoziemcem, mam certyfikat poszczepienny i to jeszcze ważny, ale niedługo straci ważność, bo te certyfikaty po pół roku od drugiej dawki to można wykorzystać w wc.

WML
WML
8 miesięcy temu
Reply to  Solo

A Twoje dane to niby skąd że słuchu. Może antyszczeponkowcu założycie swoje miasto i tam nikt nie będzie wam przeszkadzał. Bo póki co ja sobie nie życzę aby moje dzieci, wnuki spotykały się z kimś takim jak ty. Może porozmawiaj z Godek ona ma kontakty z szatanem z Torunia to razem cie uzdrowią.

Dori
Dori
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Jak covid wypral ludziom mózgi,zaszczepil nienawiść i chamstwo.Widac to po Pana wypowiedziach jak jest pan zmanipulowany przez rząd i tv,nic samodzielnego i logicznego myślenia,ani empatii tylko nienawisc.

Solo
Solo
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Umiesz czytać? – wątpię.
Jestem po dwóch dawkach szczepionki, a wiec nie nazywaj mnie antyszczepionkowcem, bo nim nie jestem. Tylko jak patrzę na to co się dzieje, to mam coraz więcej obiekcji odnośnie szczepionek przeciw covid. Gdybyś umiał myśleć i wyciągać wnioski z tego co widzisz w danych statystycznym też byś zaczął mieć wątpliwości. Te szczepionki są bardzo wątpliwej jakości. Czasami się zastanawiam czy nie lepsze byłoby placebo, które przynajmniej nie szkodzi, bo szczepionki co niektórym jednak szkodzą.

Solo
Solo
8 miesięcy temu
Reply to  WML

Na pytania jednak nie umiesz też odpowiedzieć. Jeśli ktoś ci zadaje pytanie, to powinieneś w pierwszej kolejności odpowiedzieć na to pytanie, a dopiero następnym krokiem winno być zadanie własnego pytania, a ty walisz pytaniem na pytanie.
Naucz się czytać ze zrozumieniem i naucz się logicznego myślenia, bo jak czytam twoje komentarze, to ty w ogóle nie potrafisz ani czytać ze zrozumieniem, ani też myśleć. Ciekawe do czego ci służy głowa, czy do tego samego co ukryta część ciała na 4 litery?

staraznajoma
staraznajoma
8 miesięcy temu

Ciekawe, kiedy czwarta dawka, też przypominająca,, czy po kolejnych 5 miesiącach czy już po trzech, a potem kolejne.
Miało być tak cudownie, miały być dwie dawki i człowiek miał być spokojny o swoje zdrowie i życie, ale niestety… byłoby to zbyt piękne. Firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki mają złoty biznes, a my, szczepieni mamy takie same szanse na przeżycie jak i nieszczepieni. Przestaje mi się to podobać. Kolejne firmy farmaceutyczne pracują w pocie czoła, żeby wejść ze swoimi cudownymi szczepionkami i zacząć zarabiać krocie. Może te firmy farmaceutyczne po zarobieniu grubych pieniędzy wzięłyby się lepiej za opracowanie skutecznego leku na to ch.lerstwo, a nie kombinują jak jeszcze więcej kasy wyciągnąć.
Coraz bardziej sceptycznie podchodzę do tych zabiegów o moje dobro.

BrunoB
BrunoB
8 miesięcy temu
Reply to  staraznajoma

Ale mamy fajnie w tym naszym kraju . Totalna wolność . Można robić co się chce , pisać co się chce i jeszcze narzekania …

BrunonB
BrunonB
8 miesięcy temu
Reply to  BrunoB

tak wiem co to jest BIG FARMA

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x