Na wczorajszej sesji rady powiaty mławskiego, która odbywała się w sposób zdalny, z ust radnego Tomasza Chodubskiego padł nieoczekiwany wniosek. Radny zwrócił się do starosty Rakowskiego, aby ten na najbliższej sesji rady powiatu złożył wniosek o odwołanie Zbigniewa Markiewicza z funkcji wicestarosty.
– Na najbliższej sesji w listopadzie prosiłbym, żeby pan starosta – bo to jest jego kompetencja – wystąpił z takim wnioskiem (o odwołanie Zbigniewa Markiewicza z funkcji wicestarosty – red.), żeby uporządkować tę na pewno niewłaściwą sytuację – apelował radny Chodubski.
W swojej wypowiedzi radny przypomniał, że wicestarosta już dwa miesiące nie wypełnia swoich obowiązków – w tym nadzoru nad ważnymi działami m.in. oświatą, wydziałem komunikacji, budownictwa czy promocji, zarząd jest niekompletny a sąd odrzucił zażalenie na postanowienie prokuratury zakazujące m.in. kontaktu ze starostwem wniesione przez Zbigniewa Markiewicza. Nie wiadomo również jak długo wicestarosta tych obowiązków nie będzie mógł pełnić i to nie tylko przez chorobowe, ale i przez zakaz kontaktów ze starostwem nałożony postanowieniem prokuratury. Radny dodał również, że taka sytuacja gdy wobec wicestarosty kierowane są oskarżenia o charakterze korupcyjnym, nie służy dobrze promocji powiatu.
Do wniosku radnego Chodubskiego odniósł się starosta Jerzy Rakowski. Ocenił, że mimo braku wicestarosty w powiecie realizowane są inwestycje i remonty, a w oświacie nie ma się czego wstydzić.
– Ja się odniosę oczywiście na sesji do tego (wniosku – red.) jak pan radny zauważył. Pragnę zauważyć, że wicestarosta nie jest postawiony nawet w stan oskarżenia. Chcę powiedzieć, że radzimy sobie dobrze, pomimo uszczerbku – powiedział starosta Rakowski.
Ton wypowiedzi starosty raczej nie wskazywał, aby miał zamiar przychylić się do wniosku radnego opozycyjnego, padła jednak deklaracja odniesienia się do tego wniosku na kolejnej sesji rady.
Warto tu dodać, że samorządowe przepisy stanowią, iż członków zarządu powiatu, w tym wicestarostę rada powiatu odwołuje wyłącznie na uzasadniony wniosek starosty. W takiej sytuacji inni radni mają jedynie możliwość apelować do starosty o takie posunięcie, sami takiego wniosku pod obrady rady wnieść nie mogą.
JK
Zobacz także: CBA w mławskim starostwie. Wicestarosta zatrzymany
Burchac powinien stawać na prezydenta Ciechanowa, bo tamten idzie do Sejmu
Chodubski wygląda na następcę św. Piotra. Reprezentatywny nie jest.
Tak Piotr Olszewski
Kielbinski i Burchacki też się pewnie szykują.
Piotrze wracaj do Mławy
Starosta chyba z nikim się nie liczy,myśli, że ma monopol.Jednak jego wybór na to stanowisko był pomyłką.
Wybór PIS do rady powiatu był wielką pomyłką i nie tylko do rady powiatu…
Wezta tego jankowskego jak najszybciej. Też go nie można zrozumieć. Niech wraca do Mławy i nie zabiera nam roboty!
Najlepszy byłby Jankowski , bo by rozdawał nam dużo pieniędzy z budżetu , on to umie dzielić !
Który Jankowski? – co prawda żaden mi nie odpowiada.
Piotr będzie burmistrzem.
ale podałeś kandydatów ? Wszyscy słabizana ! A ten chodubski , to nawet nie można go zrozumieć, mówi niewyraznie, nie wiem jak przekazuje uczniom wiedzę ?
A gdzie on teraz jest ? w PSL ?
Obatawiajcie, kto na burmistrza Mławy: Chodubski, Karpińska, Jankowski, Kiełbińki czy czający Krajewski? Wasze typy
Czyżbyś na głowę upadł, ze takie typy stawiasz ????
Według mnie Chodubski bezpartyjny, Karpińska z pis, Burchacki z psl
Trzech burmistrzów będzie? – wow, straszne rzeczy. W jednym gabinecie? – pozażerają się.
Chodupski bezpartyjny? Dobre. On już chyba w każdej partii był. Chorągiewka.
Joanna Tańska. Dobry wybór!
Kto popiera PIS to same BAŁWANY za nich tylko myśly JASNIE WIELMOŻNY PAN KACZOR I JEGO KOT
Tak …. same bałwany. To że POKO ma poparcie w więzieniach na poziomie 99 % to taki przypadek – widocznie to lepsze towarzystwo od „pisiorów” i bardziej oświecone
ile lat przesiedziałeś, że masz taką wiedzę ???
Nie oczekiwany , to jest dopiero news. Gość pomyślał normalnie „po gospodarsku ” jak szef firmy , jest robota nie ma pracownika a sprawy się piętrzą i wszyscy są w szoku że ktoś pomyślał logicznie . Coś naprawdę nie oczekiwanego …
W zasadzie podał kandydaturę. Nikt nie ma wątpliwości?
DLA PISOWCÓW KAŻDY WYROK JEST NIE WAŻNY NAWET JESLI JEST PRAWOMOCNY CZY NIE BO ONI SĄ ZAWSZE NIEWINNI TO POKAZUJE GÓRA RAZEM Z MARIENOTKAMI PISOWSKIMI KTÓRZY NAMI RZĄDZĄ ROZWALILI JUŻ WSZYSTKO RELACJE Z UNIĄ STANAMI Z KIM BY NIE POPADŁO TO WSZYSCY SĄ WROGAMI POLSKI TYLKO BĄKIEWICZ I INNE TEGO TYPU ORGANIZACJE SĄ POPIERANE PRZEZ PIS I FINANSOWANE PRZEZ CO DOBRZE SIĘ ROZWIJA NACJONALIZM I FASZYZM I NIE NAWISĆ DO INNEGO
” Relację z Unią ” to tak samo jak niewolnik z pola bawełny miał relację ze swoim panem . Pewnie przerwane łańcuchy dostaw to też wina PiSu i ten numer ze statkiem w Suezie. Nordstream1 Nordstram2 itd itp
Ty to tak sam samodzielnie wywnioskowałeś czy z radia co ma ryja to usłyszałeś.
***** ***
Kiedyś znajomy DJ opowiadał mi, że podczas imprezy podszedł do niego napompowany człowiek i mówi: Te koleś zwolnij trochę tempo, bo mi się świnia spociła. Brawo @trzaskowski_
bardzo kulturalnie przekazana prośba o zmianę muzyki. To nic nienormalnego i żaden skandal.
Filozof jak z koziej d…y trąba
pewnie mocno się spociłeś nad odpowiedzią. Ale i tak nie wiesz o czym mowa.
Ważne, że ty wiesz, nieprawdaż? – bo chyba wiesz… 😀 😀 😀
Mógłbyś oświecić ciemny lud
Skopiować to nic trudnego, ale może jednak na coś więcej cię stać, co?
Wiesz, to tutaj pasuje jak kwiatek do kożucha,
Anonim to ja powyższy wpis dokonałem. Później ktoś użył tego samego nicka. Piszesz DJ czyli rozumiem, że miałeś na myśli Debila Jarka. Współczuję znajomości z nim i ze świnią (a może to kot był).
A odnośnie muzyki to uwielbiam ten o tytule ***** ***
Najgorzej jak się słucha czegoś czego się nie rozumie, a na dodatek próbuje się to powtórzyć innym i wychodzą takie kwiatki.
Pamiętaj, jeśli chcesz powtarzać to co gdzieś słyszałeś, to spróbuj to najpierw zrozumieć, bo takie klepanie jak twoje to jeden wielki stek bzdur.
wielki stek bzdur to są wasze wpisy randomowi chłopcy , i dyskusja z wami nie ma sensu zachowujecie sami jak booty więc dostajecie odp. na miarę swoim możliwości poznawczych .
Co, nie umiesz wyjaśnić tej skopiowanej myśli? Wcale się temu nie dziwię. Jak widać po kolejnych twoich wpisach twoje możliwości poznawcze sięgają tylko „pinset plus”, czyli są poniżej poziomu morza.
Pewnie Pan Ch… był jego kolegą a teraz występuje przeciwko niemu. Brzydko. Dopóki nie ma wyroku ,nie ma wa. Chyba, że ma ochotę na ten stołek to mu się spieszy.
wa winy oczywiście
Czy ty w ogóle rozumiesz co napisałeś, ,??? Chyba nie i to ma być nauczyciel CHODUBSKI MA RACJĘ, !! TAKIE działania STAROSTY I JEGO ZASTEPCY MARKIEWICZA ZLE WPLYWAJA NA OPINIE I DZIALANIE RADY POWIATU!!
Nie odwoła Markiewicza w pisie
swoich nawet jak przestępca nie wolno ruszać niestety
— NO TO W TAKIM razie dalej popieraj PIS, i nie długo, tak jak STAROŚCIE będzie ci się to odbijać czkawką ???
Wicestarosta to już nie pierwsze jego przewinienie ma już za uszami nie jedno
No szacunek, w Mieście mieli w swoim czasie dwóch wice i nie dawali rady i nie dają nadal hehehe….
Ciekawe czy pobiera pensje za czas kiedy siedzi. Poszedł siedzieć a synekurę i tak dla niego trzymają. Ludzie, czy to nie jest klika partyjna?
Przecież jest na zwolnieniu lekarskim – tak mówił Rakowski.
Ciekawa co tam u Nowaka .
Szumowskim, Sasinem i Morawieckim lepiej się zainteresuj
ale jak narazie Nowak siedzi a miało być tak piękne. Tak wiem Szumowski też będzie i Sasin za koperty i tak dalej…i tak dalej .
Byś mógł przestać pisać te swoje bzdury, bo one nijak się mają do faktów–NOWAK NIE SIEDZI WYSZEDŁ ZA KAUCJĄ ???—przykre jest to że takich durni jak ty jest na tym portalu dużo więcej !!!!!
Starosta boi się tak radykalnych kroków jak odwołanie Markiewicza. Doskonale wie co to za krwiożerczy i mściwy typ. Pamięta sytuację z poprzednim starostą…
Fakt faktem – wicestarosta to zbędne stanowisko, tak to przynajmniej jednoznacznie wynika z wypowiedzi Rakowskiego.
Gdyby faktycznie było zbędne, to by nie istniało. Pan Chodupski najwidoczniej odbiera człowieka na tym stanowisku jako zagrożenie, ciekawe czy ma coś z tym wspólnego…
Hahahaha
Brawo Tomek
Chodubski tylko dużo gada – niedawno „kapnął” się że 75 % pracowników starostwa (nawet Ci przed emeryturą) mają pensje 100 zł większe od płacy minimalnej i mówi …. że to „też” trochę wina poprzedników …. gada gada i tyle – jak Rysio Czarnecki
Skoro tak dobrze sobie radzą, to wskazywałoby, że takie stanowisko jak wicestarosta nie jest potrzebne.
Słusznie.
Starosta powołał, starosta nie odwoła, a uważam, że w momencie powoływania powinny być już wątpliwości w sprawie powołania tego człowieka na stanowisko wicestarosty ze względu na opinię o nim.. No ale… został tak strasznie pokrzywdzony swego czasu i musiał odejść ze stanowiska, przeżyć tego bidulek nie mógł oczerniając innych… Samo to źle świadczy o tym człowieku.
Kolesiostwo w PIS wychodzi bokiem, panie Rakowski.
Po prostu RAKOWSKI STRACIŁ TWARZ, — obstawił się takimi aktywistami jak ŁUKASIK I MARKIEWICZ, — I ZBIERA TEGO OWOCE !!!
syn Łukasika też dobry Herbatnik ha ha