Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odpust i festyn w Stupskuksp Mława
Reklama

Jak co roku 15 sierpnia stupscy parafianie uczestniczyli w odpuście ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To święto w polskiej tradycji ludowej nosi też nazwę Matki Bożej Zielnej, co podkreśla obrzęd błogosławienia przynoszonych do kościoła ziół, kwiatów, warzyw i pierwocin zbóż.

Po uroczystościach religijnych na wychodzących z kościoła czekały barwne stragany z odpustowymi różnościami.

Tego samego dnia gmina przygotowała dla mieszkańców w parku przy stawie w Stupsku bezpłatny, plenerowy spektakl teatralny, animacje, watę cukrową, grill i lody dla wszystkich dzieci. W trakcie festynu była możliwość zaszczepienia się przeciw COVID 19 w mobilnym punkcie szczepień.

red.

fot: własne/Aktywna Gmina Stupsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Fajnie, gratulacje.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x