Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Statuetka  „Mławianin roku 2020” w rękach Kazimierza Lewandowskiego


Wybrany w tym roku przez kapitułę wyróżnienia Kazimierz Lewandowski odebrał  akt nadania tytułu „Mławianin roku 2020” oraz pamiątkową statuetkę św. Wojciecha. Uroczystość odbyła się w minioną sobotę w sali miejskiego kina.


Tak jak jest to w tradycji nadawania tego tytułu, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Henryk Antczak przedstawił sylwetkę tegorocznego mławianina roku. Podkreślił też, że nadal jest wielu kandydatów, ubiegających się o ten tytuł. Przewodniczący kapituły Lech Prejs odczytał protokół, przypominając jakie wnioski w tym roku do kapituły wpłynęły oraz jaka decyzja została podjęta. Pamiątkową statuetkę św. Wojciecha wręczył Kazimierzowi Lewandowskiemu burmistrz Sławomir Kowalewski. W wygłoszonej laudacji wymieniał liczne zasługi Kazimierza Lewandowskiego, wśród nich wskazując wśród nich m.in. zaangażowanie laureata w zeszłoroczne obchody 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej i działania, które upamiętniały bohaterów tamtych walk. Akt nadania tytułu wręczyli Kazimierzowi Lewandowskiemu władze TPZM wraz z Ewą Juszkiewicz. List gratulacyjny przesłał z tej okazji również  Komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Mławscy harcerze również sprawili miłą niespodziankę, wykonując z tej okazji mini recital piosenek harcerskich.

W swoim wystąpieniu Kazimierz Lewandowski podziękował wszystkim tym, którzy wspierali dotychczas jego działalność na pierwszym miejscu wymieniając żonę i najbliższych z rodziny.

– Żyjącym życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności, natomiast tych, którzy odeszli na wieczną wartę, zachowam w swojej pamięci – mówił Mławianin roku 2020. Uroczystość zakończyło składanie gratulacji i kwiatów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
???Gość
???Gość
3 miesięcy temu

Brawo jedyny któremu się naprawdę należało.

mławianin
mławianin
3 miesięcy temu

Gratuluję! 🙂

Olo
Olo
3 miesięcy temu

Brawo!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x