Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oficjalne otwarcie powiatowej inwestycji w Dzierzgowie


Przebudowany most oraz kilometrowy odcinek powiatowej drogi biegnącej przez samo centrum Dzierzgowa już dłuższy czas cieszy mieszkańców oraz władze powiatu i gminy. Wczoraj odbyła się oficjalna uroczystość  oddania do użytkowania tej inwestycji i przecięto symboliczną wstęgę.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: poseł Anna Cicholska,  Anna Żebrowska dyrektor delegatury MUW, przedstawiciele wykonawcy Rafał Muszyński i Łukasz Charzyński (kierownik budowy), projektanci Andrzej i Tomasz Dusińscy. Władze powiatu reprezentowali starosta Jerzy Rakowski, wicestarosta Zbigniew Markiewicz, członkowie zarządu: Jolanta Karpińska, Witold Okumski, Krystyna Zając i skarbnik powiatu Elżbieta Kowalska. Obecni też byli przewodniczący rady powiatu Jan Łukasik i radny powiatowy z Dzierzgowa Artur Kacprzak. Gminę Dzierzgowo reprezentowali wójt Rafał Kuciński, przewodniczący rady Marek Tkacz i wiceprzewodniczący Sławomir Zaborowski i skarbnik Jolanta Ruziecka. Obecne były też osoby zaangażowane bezpośrednio w realizację inwestycji jak Leszek Ślubowski dyrektor PZD , Dariusz Makowski dyrektor wydziału infrastruktury i Piotr Witkowski.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy powiatu z administracją rządową, w szczególności z Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Finansów, panią poseł Anną Cicholską oraz gminą Dzierzgowo reprezentowaną przez wójta Rafała Kucińskiego i przewodniczącego rady Marka Tkacza dała nam wymierną korzyść, którą dziś możemy tu zobaczyć – mówił starosta Rakowski.

Starosta podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji, podkreślając szczególne zaangażowanie dwojga radnych z tego okręgu: Jolanty Karpińskiej i Artura Kacprzaka.

Przemawiając w imieniu władz gminy i mieszkańców wójt Rafał Kuciński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że obecnie rynek Dzierzgowa tak wygląda. W pewnym momencie jego przemówienie przerwał jeden z mieszkańców Dzierzgowa okrzykiem „brawo my!”.  Wójt podkreślił też zrozumienie i wolę współpracy z powiatem rady gminy, a także szczególną rolę i starania radnego Kacprzaka. Przypominając  historię drogi do realizacji tej inwestycji i zapadające jeszcze w poprzedniej kadencji ustalenia  podziękował też radnemu Witoldowi Okumskiemu.

Po przemówieniach, symbolicznego poświęcenia dokonał ks. Michał Guzek, wikariusz miejscowej parafii i, a potem  przecięto wstęgę.

W ramach zakończonej w końcu ubiegłego roku inwestycji przebudowano około kilometrowy odcinek drogi w centrum Dzierzgowa. Jezdnia została poszerzona, na całej długości powstały nowe chodniki i kanalizacja deszczowa. Nowe parkingi pojawiły się przy kościele, urzędzie gminy oraz strażnicy. Przebudowany został również istniejący most na rzece Tamce. Wymagało to rozebrania istniejącej konstrukcji i wykonania nowej. W wyniku powstałych po przetargu oszczędności dodatkowo rozszerzono zakres prac o wykonanie ponad 500 metrów nakładki bitumicznej. Całość inwestycji kosztowała prawie 6 mln zł. W kosztach partycypowała też gmina Dzierzgowo, która dołożyła 400 tys. zł i dodatkowo dofinansowała koszty sporządzenia dokumentacji projektowej.  

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
17 dni temu

A ktoś się pochwalił ile przytulił na boku za ta inwestycje ? Czyżby pojawili się tylko Ci , którzy na boku złotówki ogarnęli ?

Marek
Marek
18 dni temu

Gdzie te tłumy zadowolonych mieszkańców???,,piękna,,stara ,,budowla,,na przeciw gminy….no rzeczywiście jest się czym chwalić…

Lol
Lol
19 dni temu

A Jola to ta przyboczna księdza (zdjęcie nr 5)?
Ciekawe czy już udokumentowała wiekopomne wydarzenie w w księdze parafialnej.

Last edited 19 dni temu by Lol
Anonimus
Anonimus
19 dni temu

Jak się pisiorki reklamują. A ta inwestycja taka potężna. Nie wiem jak po tej wizycie Dzierzgowo się podniesie. A może będą jeszcze przez miesiąc świętować. Takie nawiedzenie. Może tablicę pamiątkową tam jeszcze postawić i zorganizować pielgrzymki.
J384Ć P15

anty desperat
anty desperat
19 dni temu
Reply to  Anonimus

Pokaż swoje zasługi. Jeśli nie to xxxxx anonimus. Tylko krytyka ciebie podnosi na duchu, bo prywatnie to zero osiągnięc.

Anonimus
Anonimus
19 dni temu
Reply to  anty desperat

Ale z ciebie desperat. Nic wiecej dodać samo dno pisowskie.
J384Ć P15

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu
Reply to  Anonimus

Powinieneś się leczyć. Masz duży problem chłopie. Martwie się o twoje zdrowie. Idź do lekarza specjalisty

Anonimus
Anonimus
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Cieszę się, że martwisz się o moje zdrowie. Tak w ogóle to mam obowiązek krytykować wszystko i wszystkich co niszczy i niszczą nasze państwo. A tym jest komunistyczna partia pis i jej zwolennicy.
J384Ć P15

Jaga
Jaga
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Lepiej zajmij się swoim zdrowiem, a nie udzielaniem złotych rad innym, a w szczególności tym, których nie znasz i w ogóle na oczy ich nie widziałeś – to taka mja złota rada. Widzisz, twoje życzenia mogą się odwrócić przeciwko tobie, karma wraca. Nie życz nikomu co tobie nie miłe.

Last edited 19 dni temu by Jaga
Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  anty desperat

Ty zaś lubisz tylko kopać. Nie ważne czy jest za co, czy nie. Ważne tylko, że ktoś potrafi samodzielnie myśleć i nie jest podatny na farmazony przekazywane przez kur.wizje czyli tvp (bo zapewne gdyby ci nie wytłumaczyć, to nie wiedziałbyś o co chodzi), to ty już musisz go kopać, bo tak ci kazali biedny suwerenie.

Kuba
Kuba
19 dni temu
Reply to  Anonimus

Pisiorki w Dzierzgowie most wybudowali, to teraz będą most budowali w Mławie na Seraczu, a co… Mława nie może być gorsza od Dzierzgowa.
Tu dopiero będzie huczna impreza, z fanfarami i z trzema klechami, bo jeden to za mało. Zaproszą nie tylko posłankę, ale i senatora (czy senator już się wyłamał z tego szemranego towarzystwa ? 😀 )
Suweren kasę ma, suweren kasę da i most będzie, a że ów most potrzebny jest jak dziura w moście, to już inna para kaloszy.

Hemi
Hemi
19 dni temu

Jest co fetować, to i oprawa jest godna.

Na to właśnie powinny iść fundusze europejskie i publiczne: na inwestycje na rzecz ludzi.

A nie na promowanie różnych mniejszości i projekty skierowane dokładnie przeciw ludziom i interesowi społecznemu, jak zwężanie ulic i zwiększanie korków w dużych miastach, co praktykują”włodarze” dużych miast powiązani z PO.

Anonimus
Anonimus
19 dni temu
Reply to  Hemi

Wrócił komuch pisowski.
Pozdrawiam słowem otuchy J384Ć P15

lot nad kukułczym gniazdem
lot nad kukułczym gniazdem
19 dni temu
Reply to  Anonimus

wrócił HEMi i pozamiatał. zero startu macie miernoty do gościa. To pisałem ja .

Anonimus
Anonimus
19 dni temu

Niby co pozamiatał Pieniądze I Stanowska. Nepotyzm, kolesiostwo, klękanie przed szatanem z Torunia. To cie kręci. Współczuję.
J384Ć P15

anty desperat
anty desperat
19 dni temu
Reply to  Anonimus

Cienki jesteś.

Kuba
Kuba
19 dni temu
Reply to  anty desperat

Odezwał się gruby, który powiedział tyle co wiedział, a że nic nie wiedział, to i g…no powiedział.
To samo tyczy się ciebie „lot nad kukułczym gniazdem”.

Anonimus
Anonimus
19 dni temu
Reply to  anty desperat

Wysil się sługo komuchów. A może to wszystko na co cię stać miernoto.
J384Ć P15

Last edited 19 dni temu by Anonimus
lot nad kukułczym gniazdem
lot nad kukułczym gniazdem
19 dni temu
Reply to  Anonimus

Puste frazesy typu **** to trochę za mało . Tak to sobie możesz w podstawówce pośpiewać.

Kuba
Kuba
19 dni temu
Reply to  Hemi

Witaj hemi, Ty zawsze mundrze prawisz.
Bez ciebie to to jakoś monotonnie tu, a jak ty się pojawisz to jakby łyżkę dziegciu dodał do beczki miodu. 😀
No cóż, takie już są pisiory, że gdzie wlezą to wszystko zniszczą .

Kuba
Kuba
19 dni temu

Spotkali się w szerokim gronie, ksiądz ich poświecił wodą święconą, a więc nie muszą zachowywać żadnych środków ostrożności: ani odległości, ani maseczek. Ksiądz przegonił kropidłem koronawirusa za miedzę. Każdy wyklepał małe „przemówionko”, które wcześniej sobie przygotował w kajecie. Sami swoi, nie ma obcych. Sztuczna uroczystość za pieniądze podatnika.
A miałem nadzieję, że pandemia na dobre zakończyła te huczne i bezsensowne otwarcia dróg, mostów i wc. Jednak jak widzę, to PIS zakończył na dobre pandemię za przyzwoleniem i aprobatą kleru.

czesiek
czesiek
19 dni temu
Reply to  Kuba

Pokaż mi chociaż jednego z PiSu. Ci niby z PiSu to farbowane liski albo jak kto woli kameleony, raz czerwony raz zielony albo biało czerwony. Zależy z której strony koryto stoi.

Kuba
Kuba
19 dni temu
Reply to  czesiek

Pokaż mi jednego nie z PIS, oczywiście oprócz tego z kleru 😛 .
Tak w ogóle to dziś chyba żaden interesant nic w starostwie nie załatwił, bo cały zarząd starostwa wymiotło do Dzierzgowa, a wiadomo jak kota nie ma, to myszy buszują.

Jaga
Jaga
19 dni temu

Już się na nowo zaczęło. Cała śmietanka towarzyska ma okazję do pokazania się i do ucztowania. Chyba skład świty jeszcze się powiększył po tych wszystkich ograniczeniach i jak widac, pisiory nie boją się „delty”.
Pełen skład pisich „elyt” powiatowych + niezbędna na wszystkich oficjalnych uroczystościach pani poseł.

Może te elyty dokończą wreszcie ulice Marszałkowska pod lasem i zrobią tam chodnik dla pieszych. Ścieżka rowerowa jest, a chodnika brak. Tam naprawdę trudno się poruszać, tak rowerem jak i pieszo.

Panie Rakowski i panie Markiewicz do roboty!!!

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu

Co tam Rynek w Dzierzgowie i ci z PIS. Teraz to w Szydłowie będzie się działo w każdej wiosce asfalt, ścieżki rowerowe, oświetlenie, obiady dla dzieci za darmo, sala gimnastyczna w Nosarzewie i wiele wiele innych, Grzechu nam obiecał. To człowiek honoru i na pewno obietnice spełni i nikogo o nic nie będzie prosił A zwłaszcza tych niedobrych z Pis. Co tam miliony na inwestycje ważne że tych z PIS nie ma.

Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ty to tak sam wymyśliłeś czy też komuchy od Kaczafana ci to poddali smsem.
***** ***

anty desperat
anty desperat
19 dni temu
Reply to  Anonim

Zyciowa porażka to ty. Pochwal się swoimi osiągnięciami.

Kuba
Kuba
19 dni temu
Reply to  anty desperat

anty desperat? czy antydepresant 😀 – moim zdaniem raczej to drugie 😀

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x