Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Oficjalne otwarcie powiatowej inwestycji w Dzierzgowie


Przebudowany most oraz kilometrowy odcinek powiatowej drogi biegnącej przez samo centrum Dzierzgowa już dłuższy czas cieszy mieszkańców oraz władze powiatu i gminy. Wczoraj odbyła się oficjalna uroczystość  oddania do użytkowania tej inwestycji i przecięto symboliczną wstęgę.


W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: poseł Anna Cicholska,  Anna Żebrowska dyrektor delegatury MUW, przedstawiciele wykonawcy Rafał Muszyński i Łukasz Charzyński (kierownik budowy), projektanci Andrzej i Tomasz Dusińscy. Władze powiatu reprezentowali starosta Jerzy Rakowski, wicestarosta Zbigniew Markiewicz, członkowie zarządu: Jolanta Karpińska, Witold Okumski, Krystyna Zając i skarbnik powiatu Elżbieta Kowalska. Obecni też byli przewodniczący rady powiatu Jan Łukasik i radny powiatowy z Dzierzgowa Artur Kacprzak. Gminę Dzierzgowo reprezentowali wójt Rafał Kuciński, przewodniczący rady Marek Tkacz i wiceprzewodniczący Sławomir Zaborowski i skarbnik Jolanta Ruziecka. Obecne były też osoby zaangażowane bezpośrednio w realizację inwestycji jak Leszek Ślubowski dyrektor PZD , Dariusz Makowski dyrektor wydziału infrastruktury i Piotr Witkowski.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy powiatu z administracją rządową, w szczególności z Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Finansów, panią poseł Anną Cicholską oraz gminą Dzierzgowo reprezentowaną przez wójta Rafała Kucińskiego i przewodniczącego rady Marka Tkacza dała nam wymierną korzyść, którą dziś możemy tu zobaczyć – mówił starosta Rakowski.

Starosta podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej inwestycji, podkreślając szczególne zaangażowanie dwojga radnych z tego okręgu: Jolanty Karpińskiej i Artura Kacprzaka.

Przemawiając w imieniu władz gminy i mieszkańców wójt Rafał Kuciński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że obecnie rynek Dzierzgowa tak wygląda. W pewnym momencie jego przemówienie przerwał jeden z mieszkańców Dzierzgowa okrzykiem „brawo my!”.  Wójt podkreślił też zrozumienie i wolę współpracy z powiatem rady gminy, a także szczególną rolę i starania radnego Kacprzaka. Przypominając  historię drogi do realizacji tej inwestycji i zapadające jeszcze w poprzedniej kadencji ustalenia  podziękował też radnemu Witoldowi Okumskiemu.

Po przemówieniach, symbolicznego poświęcenia dokonał ks. Michał Guzek, wikariusz miejscowej parafii i, a potem  przecięto wstęgę.

W ramach zakończonej w końcu ubiegłego roku inwestycji przebudowano około kilometrowy odcinek drogi w centrum Dzierzgowa. Jezdnia została poszerzona, na całej długości powstały nowe chodniki i kanalizacja deszczowa. Nowe parkingi pojawiły się przy kościele, urzędzie gminy oraz strażnicy. Przebudowany został również istniejący most na rzece Tamce. Wymagało to rozebrania istniejącej konstrukcji i wykonania nowej. W wyniku powstałych po przetargu oszczędności dodatkowo rozszerzono zakres prac o wykonanie ponad 500 metrów nakładki bitumicznej. Całość inwestycji kosztowała prawie 6 mln zł. W kosztach partycypowała też gmina Dzierzgowo, która dołożyła 400 tys. zł i dodatkowo dofinansowała koszty sporządzenia dokumentacji projektowej.  

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
1 rok temu

A ktoś się pochwalił ile przytulił na boku za ta inwestycje ? Czyżby pojawili się tylko Ci , którzy na boku złotówki ogarnęli ?

Marek
Marek
1 rok temu

Gdzie te tłumy zadowolonych mieszkańców???,,piękna,,stara ,,budowla,,na przeciw gminy….no rzeczywiście jest się czym chwalić…

Lol
Lol
1 rok temu

A Jola to ta przyboczna księdza (zdjęcie nr 5)?
Ciekawe czy już udokumentowała wiekopomne wydarzenie w w księdze parafialnej.

Last edited 1 rok temu by Lol
Anonimus
Anonimus
1 rok temu

Jak się pisiorki reklamują. A ta inwestycja taka potężna. Nie wiem jak po tej wizycie Dzierzgowo się podniesie. A może będą jeszcze przez miesiąc świętować. Takie nawiedzenie. Może tablicę pamiątkową tam jeszcze postawić i zorganizować pielgrzymki.
J384Ć P15

anty desperat
anty desperat
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Pokaż swoje zasługi. Jeśli nie to xxxxx anonimus. Tylko krytyka ciebie podnosi na duchu, bo prywatnie to zero osiągnięc.

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  anty desperat

Ale z ciebie desperat. Nic wiecej dodać samo dno pisowskie.
J384Ć P15

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Powinieneś się leczyć. Masz duży problem chłopie. Martwie się o twoje zdrowie. Idź do lekarza specjalisty

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Cieszę się, że martwisz się o moje zdrowie. Tak w ogóle to mam obowiązek krytykować wszystko i wszystkich co niszczy i niszczą nasze państwo. A tym jest komunistyczna partia pis i jej zwolennicy.
J384Ć P15

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Lepiej zajmij się swoim zdrowiem, a nie udzielaniem złotych rad innym, a w szczególności tym, których nie znasz i w ogóle na oczy ich nie widziałeś – to taka mja złota rada. Widzisz, twoje życzenia mogą się odwrócić przeciwko tobie, karma wraca. Nie życz nikomu co tobie nie miłe.

Last edited 1 rok temu by Jaga
Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  anty desperat

Ty zaś lubisz tylko kopać. Nie ważne czy jest za co, czy nie. Ważne tylko, że ktoś potrafi samodzielnie myśleć i nie jest podatny na farmazony przekazywane przez kur.wizje czyli tvp (bo zapewne gdyby ci nie wytłumaczyć, to nie wiedziałbyś o co chodzi), to ty już musisz go kopać, bo tak ci kazali biedny suwerenie.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Pisiorki w Dzierzgowie most wybudowali, to teraz będą most budowali w Mławie na Seraczu, a co… Mława nie może być gorsza od Dzierzgowa.
Tu dopiero będzie huczna impreza, z fanfarami i z trzema klechami, bo jeden to za mało. Zaproszą nie tylko posłankę, ale i senatora (czy senator już się wyłamał z tego szemranego towarzystwa ? 😀 )
Suweren kasę ma, suweren kasę da i most będzie, a że ów most potrzebny jest jak dziura w moście, to już inna para kaloszy.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Jest co fetować, to i oprawa jest godna.

Na to właśnie powinny iść fundusze europejskie i publiczne: na inwestycje na rzecz ludzi.

A nie na promowanie różnych mniejszości i projekty skierowane dokładnie przeciw ludziom i interesowi społecznemu, jak zwężanie ulic i zwiększanie korków w dużych miastach, co praktykują”włodarze” dużych miast powiązani z PO.

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wrócił komuch pisowski.
Pozdrawiam słowem otuchy J384Ć P15

lot nad kukułczym gniazdem
lot nad kukułczym gniazdem
1 rok temu
Reply to  Anonimus

wrócił HEMi i pozamiatał. zero startu macie miernoty do gościa. To pisałem ja .

Anonimus
Anonimus
1 rok temu

Niby co pozamiatał Pieniądze I Stanowska. Nepotyzm, kolesiostwo, klękanie przed szatanem z Torunia. To cie kręci. Współczuję.
J384Ć P15

anty desperat
anty desperat
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Cienki jesteś.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  anty desperat

Odezwał się gruby, który powiedział tyle co wiedział, a że nic nie wiedział, to i g…no powiedział.
To samo tyczy się ciebie „lot nad kukułczym gniazdem”.

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  anty desperat

Wysil się sługo komuchów. A może to wszystko na co cię stać miernoto.
J384Ć P15

Last edited 1 rok temu by Anonimus
lot nad kukułczym gniazdem
lot nad kukułczym gniazdem
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Puste frazesy typu **** to trochę za mało . Tak to sobie możesz w podstawówce pośpiewać.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Witaj hemi, Ty zawsze mundrze prawisz.
Bez ciebie to to jakoś monotonnie tu, a jak ty się pojawisz to jakby łyżkę dziegciu dodał do beczki miodu. 😀
No cóż, takie już są pisiory, że gdzie wlezą to wszystko zniszczą .

Kuba
Kuba
1 rok temu

Spotkali się w szerokim gronie, ksiądz ich poświecił wodą święconą, a więc nie muszą zachowywać żadnych środków ostrożności: ani odległości, ani maseczek. Ksiądz przegonił kropidłem koronawirusa za miedzę. Każdy wyklepał małe „przemówionko”, które wcześniej sobie przygotował w kajecie. Sami swoi, nie ma obcych. Sztuczna uroczystość za pieniądze podatnika.
A miałem nadzieję, że pandemia na dobre zakończyła te huczne i bezsensowne otwarcia dróg, mostów i wc. Jednak jak widzę, to PIS zakończył na dobre pandemię za przyzwoleniem i aprobatą kleru.

czesiek
czesiek
1 rok temu
Reply to  Kuba

Pokaż mi chociaż jednego z PiSu. Ci niby z PiSu to farbowane liski albo jak kto woli kameleony, raz czerwony raz zielony albo biało czerwony. Zależy z której strony koryto stoi.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  czesiek

Pokaż mi jednego nie z PIS, oczywiście oprócz tego z kleru 😛 .
Tak w ogóle to dziś chyba żaden interesant nic w starostwie nie załatwił, bo cały zarząd starostwa wymiotło do Dzierzgowa, a wiadomo jak kota nie ma, to myszy buszują.

Jaga
Jaga
1 rok temu

Już się na nowo zaczęło. Cała śmietanka towarzyska ma okazję do pokazania się i do ucztowania. Chyba skład świty jeszcze się powiększył po tych wszystkich ograniczeniach i jak widac, pisiory nie boją się „delty”.
Pełen skład pisich „elyt” powiatowych + niezbędna na wszystkich oficjalnych uroczystościach pani poseł.

Może te elyty dokończą wreszcie ulice Marszałkowska pod lasem i zrobią tam chodnik dla pieszych. Ścieżka rowerowa jest, a chodnika brak. Tam naprawdę trudno się poruszać, tak rowerem jak i pieszo.

Panie Rakowski i panie Markiewicz do roboty!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Co tam Rynek w Dzierzgowie i ci z PIS. Teraz to w Szydłowie będzie się działo w każdej wiosce asfalt, ścieżki rowerowe, oświetlenie, obiady dla dzieci za darmo, sala gimnastyczna w Nosarzewie i wiele wiele innych, Grzechu nam obiecał. To człowiek honoru i na pewno obietnice spełni i nikogo o nic nie będzie prosił A zwłaszcza tych niedobrych z Pis. Co tam miliony na inwestycje ważne że tych z PIS nie ma.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ty to tak sam wymyśliłeś czy też komuchy od Kaczafana ci to poddali smsem.
***** ***

anty desperat
anty desperat
1 rok temu
Reply to  Anonim

Zyciowa porażka to ty. Pochwal się swoimi osiągnięciami.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  anty desperat

anty desperat? czy antydepresant 😀 – moim zdaniem raczej to drugie 😀

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x