Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Drugoklasiści z SP nr 2 pamiętają o Dniu Ziemi [FOTO]


Dni Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.


Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Panie Olga Meredyk, Magdalena Kołodzińska oraz Edyta Kowalkowska wraz ze swoimi uczniami przygotowały z tej okazji wiele ciekawych inicjatyw między innymi : przygotowanie plakatów promujących ,,Dzień Ziemi”, wykonanie Eko-zabawek, tworzenie kart z życzeniami, wierszykami i rymowankami dla Ziemi, założenie słoików na nakrętki i zużyte nakrętki. Dzieci wykonały również samodzielnie eksperyment z wykorzystaniem mleka i farb. Uczniowie wykonali szereg zadań, aby pokazać jak ważna jest dla nas nasza planeta. Pomysłowość dzieci nie zna granic. Dziękujemy za tak piękny wkład w pracę podczas nauki zdalnej!

źródło i fot. SP 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x