Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tłumnie do kościołów i sklepów. Policja nie próżnowała


Ostatni przedświąteczny weekend, w którym dodatkowo znalazła się niedziela handlowa sprawił, że mieszkańcy naszego miasta chętnie wyszli z domów.  Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, praktycznie wszystkie placówki handlowe nie narzekały na brak klientów. Przed niektórymi tworzyły się tasiemcowe kolejki ze względu na atrakcyjne promocje. Według informacji od czytelników, szczególnie długa kolejka ustawiła się przed jednym ze sklepów z obuwiem na Stacji Mława.


Ostatnia przed świętami niedziela zwana palmową, to ważne święto w Kościele Katolickim. Wierni licznie uczestniczyli w mszach świętych i zdarzało się, że policja interweniowała w sprawie ilości wiernych w świątyni. Tak było m.in. w kościele pw. Św. Trójcy w centrum miasta. Policyjne patrole również aktywnie sprawdzały, czy nosimy na ulicach maseczki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
41 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
prawdnik
prawdnik
6 miesięcy temu

pozamykać kościoły i dworzec pkp oraz toalety dworcowe natychmiast .

Krzysztof
Krzysztof
6 miesięcy temu
Reply to  prawdnik

wsadż własny łeb do kibla i przykryj sie deklem to ci wyjdzie na zdrowie psychiczne albo się lecz

mimi
mimi
6 miesięcy temu

jest BEZPRAWIE skoro NIE MA AKTU PRAWNEGO i MY ( jeszcze obywatele ) to WIDZIMY… dlatego niezbędna jest reforma sądów – sędziowie pokoju SKORO ZAWODOWI PRAWNICY NASZ GWAŁCĄ milicja kieruje za nieprzyjęcie bezprawnego mandatu sprawę do sądu, w którym masz prawo do skargi ALE DOPIERO JAK ZAPŁACISZ !!! 100 PLN KOSZTÓW SĄDOWYCH bo inaczej w ogóle skarga czyli TWOJA RACJA nie będzie rozpatrzona… DLATEGO SĘDZIOWIE POKOJU MUSZĄ ZASTĄPIĆ FIKCYJNE PRAWO DO OBRONY PRZED SĄDEM, KTÓREGO ZAWODOWI SĘDZIOWIE NAS POZBAWIAJĄ od ’89 roku

Ngb
Ngb
6 miesięcy temu
Reply to  mimi

Kto by chciał cię gwałcić buhaha

z bliska
z bliska
6 miesięcy temu
Reply to  Ngb

Jesteś tak mądry że sam gwałcisz innych swym paskudnymi postami, ogarnij się trochę bo robisz z siebie głupca nie po raz pierwszy.

miner
miner
6 miesięcy temu

jest BEZPRAWIE skoro NIE MA AKTU PRAWNEGO i MY ( jeszcze obywatele ) to WIDZIMY… dlatego niezbędna jest reforma sądów – sędziowie pokoju SKORO ZAWODOWI PRAWNICY NASZ GWAŁCĄ milicja kieruje za nieprzyjęcie bezprawnego mandatu sprawę do sądu, w którym masz prawo do skargi ALE DOPIERO JAK ZAPŁACISZ !!! 100 PLN KOSZTÓW SĄDOWYCH bo inaczej w ogóle skarga czyli TWOJA RACJA nie będzie rozpatrzona… DLATEGO SĘDZIOWIE POKOJU MUSZĄ ZASTĄPIĆ FIKCYJNE PRAWO DO OBRONY PRZED SĄDEM, KTÓREGO ZAWODOWI SĘDZIOWIE NAS POZBAWIAJĄ O ’89 roku

Janusz
Janusz
6 miesięcy temu

Ciekawe czy po tej wczorajszej sytuacji księża zaczną pilnować limitu w kościele??

Kim
Kim
6 miesięcy temu

Większość społeczeństwa ma już dosc tego cyrku i chcę żyć normalnie .maseczki nic nie dają a szczepienia dają tyle że pewien pan złamał nogę był po dwóch dawkach szczepionki a lekarze tak go testowali że okazało że ma wirusa i nie zajęli się jego noga tylko wirusem w jakim świecie my żyjemy nic dziwnego że umiera coraz więcej ludzi skoro służba zdrowia nie funkcjonuje

Do Kima
Do Kima
6 miesięcy temu
Reply to  Kim

Właśnie jest odwrotnie. Proszę spojrzeć na kraje, w których z różnych przyczyn zaszczepiono zdecydowaną cześć populacji. Izrael, Gibraltar, czy już nawet Anglia. Wszędzie tam, życie wraca do normalności. Maski pomagają ale jeszcze trzeba umieć je używać. Zmieniać, gdy są wilgotne, nie dotykać ich zewnętrznej strony, nosić na nosie i ustach, odpowiednio zdejmować i utylizować. Nie otwierać drzwi dłonią a jak już, to natychmiast dezynfekować. Niestety, jest to dla Nas cały czas nowum a programów informacyjnych brak.
Służba zdrowia funkcjonuje jak może. Po pierwsze, to nie jest służba a ochrona zdrowia. Tym się różni, ze w służbie się służy a w ochronie pracuje. Proszę to zapamiętać. Nawet mi się nie chce odpisywać na zarzut o jej niefunkcjonowaniu, bo wystarczy sobie uzmysłowić, że pomimo zwiększenia w takiej ilości łóżek dla pacjentów z covidem, to i tak cały czas jesteśmy o krok przed SEGREGACJĄ PACJENTÓW. Na czym taka segregacja polega? Na określeniu, kto ma szanse przeżyć a kto nie. Ci co są zakwalifikowani, takie leczenie otrzymują. Mieliśmy to już we Włoszech. Wszystko ładnie wyglada z ulicy, gdzie życie jakoś płynie a inaczej wyglada to po drugiej stronie.
Czy więcej ludzi umiera? Tak oczywiście. Tych z powodu COVID, chorób współistniejących zaognionych przez COVID i z powodu różnych innych dolegliwości, których leczenie zostało ograniczone przez COVID. Dlaczego tak się dzieje? Jeżeli nie ma się wyobraźni aby sobie to uzmysłowić, to należy przeczytać informacje fachowe, publikowane na stronach internetowych instytucji państwowych, ubezpieczycieli i zarządców podmiotów świadczących usługi medyczne, w różnych krajach i na różnych kontynentach. Znajdziemy tez tam informacje(polecam Chiny) jak potężne obostrzenia i jak kategorycznie przestrzegane, przyniosły pożądany efekt(zero wiz turystycznych, test we własnym kraju przed podróżą, test na lotnisku w Chinach, hotel z kwarantanną przez 10 dni i dwa testy. O obostrzeniach w razie wykrycia wirusa w kraju, nawet nie pisze. W zamian za to działający handel i normalność.
Nie można w jednym poście pisać o dramacie w służbie zdrowia i nawoływać równocześnie do nie noszenia maseczek.
Chyba za dużo myśli się w głowie kłębi i powoduje zamęt. Proponuje ochłonąć, zimnego browara do głowy przyłożyć i pooddychać. Oczywiście napisać celny post, żeby mi w nogi poszło.

Kim
Kim
6 miesięcy temu
Reply to  Do Kima

He dobre jak widzę jak korzystają ludzie z maseczek to nie wiem czy co 100 mlawianin potrafi odpowiednio z niej korzystać tak samo jak było z rękawiczkami

Kim
Kim
6 miesięcy temu

To dajcie nam na własną odpowiedzialność normalnie żyć i pracować . Kościół może funkcjonować na własną odpowiedzialność my nie . Dziecię lekarzy policjantow Mogą chodzić do przedszkola a nasze nie w czym my jesteśmy gorsi

Do Kima
Do Kima
6 miesięcy temu
Reply to  Kim

Nie jesteś w niczym gorszy. To są zawody strategiczne w obecnej sytuacji i dlatego są takie decyzje. Strategiczne. Nie możemy funkcjonować na własną odpowiedzialność chyba, ze podpiszemy pismo aby się nie leczyć w przypadku zachorowania w służbie zdrowia. Tu nie chodzi o własną odpowiedzialność a o jej wydolność i możliwości do udzielania pomocy.

Kim
Kim
6 miesięcy temu
Reply to  Do Kima

I tak leczymy się i dzieci prywatnie bo inaczej nie można się dostać

Mlawiak
Mlawiak
6 miesięcy temu

Dodam ze wczoraj w Mlawskich marketach pilnowali ilości osób a w Kosciele???

Borys
Borys
6 miesięcy temu
Reply to  Mlawiak

A kościele zapewne nie było Ciebie i Tobie podobnych więc spokojnie limitu nie przekroczono .
Przestańcie już z tym kościołem w kółko .

aaa
aaa
6 miesięcy temu
Reply to  Borys

Nie przestaniemy. Czemu „na własną odpowiedzialność” można iść do kościoła, a nie można iść do restauracji? W restauracji jest przynajmniej ograniczona liczba stolików, a więc i gości, a w kościele jedni mogą się pchać na drugich bez limitu.

Borys
Borys
6 miesięcy temu
Reply to  aaa

bo w krawacie są mniej awanturujący się , przestańcie z też o restauracjach , siłowniach , fryzjerach to nie są rzeczy pierwszej potrzeby a tym bardziej wyjazd na narty . Problemem jak większość zauważyła są duże sklepy , kolejki przy kasach itp . Dziś było info z Brazylii jak to sobie świetnie radzą z COViDEM .

Gość WML
Gość WML
6 miesięcy temu
Reply to  Borys

mam rozumieć ze jesteś tak bogaty ze osobom pracującym w tych restauracjach, siłowniach czy fryzjerach i innych branżach które sa zamknięte, będziesz dawał kasę na życie, jedzenie, podatki opłaty i inne opłaty. Sam jestem religijny ale społeczeństwo też wytrzyma bez kościoła dwa tygodnie, a ksiądz tez wytrzyma bez datków na tacę, tak jak fryzjer.

Borys
Borys
6 miesięcy temu
Reply to  Gość WML

nie jestem bogaty , jestem w stanie bez tych usług przeżyć . Choć do fryzjera chodziłem . Ale znam osoby że bez tipsów nie dadzą rady przeżyć są rożne priorytety i się ludziom wszystko pomieszało

z bliska
z bliska
6 miesięcy temu
Reply to  Borys

Po ostatnich decyzjach WATYKANU !!! —trzeba pisać jak najwięcej !!!!

Obywatel
Obywatel
6 miesięcy temu

Księża nic nie robią sobie z tych obostrzen.Limit w Kościele 50 osob …a było ponad 400.W Kosciele wirus nie jest groźny

Bartel
Bartel
6 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

Ta pewność jest conajmniej na takim poziomie jak by był/a Pan/Pani posiadał/a cały rozum świata. Jeśli już coś stwierdzamy to najpierw się upewnijmy jak jest w rzeczywistości bo póki co to zachowanie całej tej „polskiej inteligencji” która próbuje wszystko zniszczyć dla swoich interesów jest jak dziecka z piaskownicy bo kolega zabral mi zabawkę….. dziecinada z tymi całymi komentarzami które sa tylko i wyłącznie wysypiskiem państwa niedojrzalosci emocjonalnej i stertą waszego prostactwa.

ziomek
ziomek
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

Proszę się tak nie denerwować, proszę księdza. Wiem, że prawda boli. I też na drugi raz podpisz się imieniem i nazwiskiem, skoro wypominasz innym, że komentują anonimowo.

Bartel
Bartel
6 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

A dodając jeszcze jedno…. skoro taka z was inteligencja…. to jesli widzisz kartkę z informacja o ilości osób, gdziekolwiek, czy to sklep czy Kościół czy galeria czy fryzjer czy cos innego… to na pierwszy rzut widzisz czy mniej wiecej jest tyle lub wiecej. To sie nie pcham tam gdzie jest wiecej niz podaje informacja umieszczona przy wejściu.

No chyba ze szukam sensacji to wejde aby tylko gadali….

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Obywatel

… bo ksiądz ma konsekrowane dłonie. 😛

z bliska
z bliska
6 miesięcy temu

Ciekawe—jakim mandatem został ukarany DZIEKAN KOŚCIOŁA ś.w TRÓJCY /???? za nie przestrzeganie zarządzeń ograniczających udział wiernych w mszy!!!!

Bartel
Bartel
6 miesięcy temu
Reply to  z bliska

Szanowny Pan lub Pani niech sie zajmie sobą. Bo zapewne ma wiele wiecej złamanych obostrzen na swoim koncie. A poza tym…. zaglądamy pod swój kołnierz a nie komuś. A ciekawość to I stopień do piekła.

Tylko potraficie wszyscy usiąść przed internetem i wylewac swoje żale, bo tak najlepiej. Bo nikt nie potrafii skonfrontować sie osobiscie tylko jak małe dzieci przez internecik bo wiecej anonimowosc i nikt nie bedzie wiedzial ze to ja ten co publicznie uchodze za porządnego…

Dziecinada….. niby dorośli ludzie a gorzej niz małe dzieci, kłócące sie o zabaweczki…. żenada.

nikt
nikt
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

bla bla bla, pisanina dla pisaniny

z bliska
z bliska
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

Ja nie muszę pisać anonimowo, mogę pisac pod nazwiskiem, ale czytanie twych postów, to dopiero jest ŻENADA!!!—dziwię się jak można pisać takie bzdury, piszesz o innych, a sam o sobie wydajesz świadectwo, arogancji o innych piszących, to nie jest ciekawość to co napisalem to stwierdzenie fakt, bo,gdyby ta kontrola była w sklepie u prywatnego, to z miejsca byłby mandat / 1000,-/ nie bronie ludziom chodzić do kościoła ale kler powinien także przestrzegać zasad które obowiązują nas wszystkich, a tak wychodzi na to że są równi i równiejsi.!!!! Bardzo cciężko jest tłumaczyć tym pisowskim prawicowym wyznawcom , oni i tak wiedzą swoje.

Aleksandra
Aleksandra
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

Ale wypowiedź…. . Żenada

MKa
MKa
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

A Ty co robisz? Dokładnie to samo, co tak krytykujesz.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

„ciekawość to I stopień do piekła.” – a dalszy ciąg tego porzekadła? – ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale drugi do nieba.
Gdyby nie ludzka ciekawość bylibyśmy w epoce kamienia łupanego.

Gość WML
Gość WML
6 miesięcy temu
Reply to  Bartel

to podpisz się pan lub pani z imienia i nazwiska i adresu jak nie chcesz być taki anonimowy.

krytycznymokiem
krytycznymokiem
6 miesięcy temu
Reply to  z bliska

A co Ciebie to boli? Nie chodzisz to nie chodź, ale innym nie broń. Covid taki sam w biedronce, taki sam w kościele. Kto ma zachorować i umrzeć to zachoruje i umrze, przeznaczenia nie oszukasz. Życie.

optimus
optimus
6 miesięcy temu

Zgadzam się z Tobą, chodzą na własną odpowiedzialność. Spędy w kościołach, spędy w sklepach… Weekend pokazał, że połowa okolicy butów nie miała i musieli stanąć w coronakolejce do ccc. Bieda, ale mus to mus, czy duchowy czy rzeczowy. LOL. Teraz będą spędy świąteczne. Zawsze jakaś okazja się znajdzie. Większość już zresztą przechorowała, cześć eksperymentalnie zaszczepiła.

Jak
Jak
6 miesięcy temu
Reply to  optimus

Nie chodzą na własno odpowiedzialność. Im więcej zachorowań to tym więcej ludzi dotykają idiotyczne obostrzenia. Tam gdzie nie muszą być wprowadzane są wprowadzane a tam gdzie problem jest duży nie robi się nic. Mam na myśli lekkomyślność w marketach spożywczych. Dla wielu niektóre obostrzenia to tragedia życiowa. Bo niszczony jest dorobek całego życia. Wiec nie mówcie że chodzą na własno odpowiedzialność bo nasze zachowania dotyczą wszystkich. Być może jeśli mieli byśmy mądrzejszy rząd to by tak nie było.

Mławianka
Mławianka
6 miesięcy temu
Reply to  z bliska

Spokojna głowa, Ty nie będziesz płacił

dziadek xxxx!!!!
dziadek xxxx!!!!
6 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Powinna Pani — zamiast w glowach, ludziom macic—kleru winy pora sadzic!!! Poczatek karania kleru dal WATYKAN !!!

Mławianka
Mławianka
6 miesięcy temu

Czyżby covid uszkodził szare komórki?

z bliska
z bliska
6 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Tobie na pewno uszkodził, z tego biorą się twoje bazgroły powinnaś się udać do kościoła może jeszcze czas abyś się wyleczyła, wez z sobą parę złótych /1000,-/ i na pewno kilka wizyt się uleczy — ale z kasy !!!!!

Kuba
Kuba
6 miesięcy temu
Reply to  z bliska

Księża? – księża nie będą karani.

Uczestnicy zaś tak:

Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia ogłosił kolejne obostrzenia pandemiczne. Wśród nowych restrykcji znalazł się przepis zakazujący udziału w zgromadzeniach. O tej zmianie rządowi politycy, nawet się nie zająknęli.

Wraz z nowymi restrykcjami został przepchnięty przepis zakazujący udziału w zgromadzeniach, niezależnie od ich rodzaju. Do tej pory wprowadzone przez rząd zmiany zakazywały jedynie organizowania zgromadzeń.

Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Rzad-po-cichu-wprowadzil-TEN-ZAKAZ.-Polacy-sie-wsciekna-26-03-2021

41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x