Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie przyjął mandatu za brak maseczki. Mławski sąd go uniewinnił


Brak maseczki na twarzy, niegrzeczna uwaga urzędnika, żądanie podania właściwej podstawy prawnej i wylegitymowanie przez policję, a potem odmowa przyjęcia mandatu zaprowadziły Zdzisława Chmielewskiego przed oblicze mławskiej Temidy. Ta jednak stanęła po jego stronie i z sądu wyszedł jako niewinny obywatel.


Ta historia ma swój początek 13 października 2020 r., kiedy to mławianin – Zdzisław Chmielewski „wyskoczył” do Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie w celu załatwienia sprawy. Pod urząd przyjechał samochodem, a choć był październik miał na sobie tylko lekkie ubranie i sandały. Posiadał również wymaganą maseczkę, ale ta spoczywała w kieszeni.

Jak twierdzi bohater tej opowieści, ten pierwszy zgrzyt miał miejsce w urzędzie, gdy jeden z urzędników w sposób niegrzeczny zwrócił mu uwagę za brak maseczki.  Nie chcieli go z tego powodu obsłużyć. W panu Zdzisławie zagrała sarmacka krew, zaczął domagać się podania odpowiedniej podstawy prawnej, nie zadowalając się  przepisami rozporządzenia, które mu przedstawiali.

W końcu jednak odpuścił i założył maseczkę, chcąc aby sprawa z którą przybył była załatwiona. Ale wtedy do akcji wkroczyła wezwana wcześniej policja.

Ich także pan Zdzisław postanowił „przeegzaminować” z procedury legitymowania i znajomości prawa, które mają egzekwować.

– Policjanci przybyli niekompletnie umundurowani. Nie potrafili podać prawidłowej podstawy faktycznej legitymowania. Policjant zrobił zdjęcie mojego dowodu osobistego, potem oddalił się z moim dowodem na około 15 minut i oddał mi go nie zdezynfekowany. Zaproponował mi mandat w wysokości 100 zł, ale odmówiłem jego przyjęcia – opowiada pan Zdzisław.

Jak dodaje, ciągnące się długo czynności legitymowania i sprawdzania policjanci wykonywali siedząc w ciepłym radiowozie, podczas gdy on w sandałach na nogach i cienkim ubraniu stał na dworze. Policjanci nawet nie pouczyli go o prawie złożenia zażalenia na ich czynności.

– Radiowóz kupiony za pieniądze suwerena. A suweren stał na dworze i dostał zapalenia płuc – dorzuca jeszcze pan Zdzisław.

W związku z odmową przyjęcia mandatu, policja skierowała do mławskiego sądu wniosek o ukaranie pana Zdzisława, za to że „w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie nie zastosował się do obowiązku zakrywania przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki ust i nosa podczas przebywania w miejscu ogólnodostępnym”, tj. o czyn z  art. 54 Kodeksu Wykroczeń w zw. z § 21 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 09.10.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z występowaniem stanu epidemii.

Sąd Rejonowy w Mławie zajął się sprawą pod koniec stycznia 2021 r. Po dziesięciominutowym posiedzeniu, na którym pan Zdzisław nawet nie zdążył podać wszystkich swoich argumentów na obronę, sąd uniewinnił go od zarzutu popełnienia wykroczenia. Wyrok się już uprawomocnił.

Panu Zdzisławowi pozostał jednak pewien niesmak.

– Sąd przyznał mi rację. Policja nawet się od wyroku nie odwołała. Uważam, że powinni mnie przeprosić, a konsekwencje wyciągnąć za bezpodstawne wezwanie patrolu – mówi pan Zdzisław. Zastanawia się również, czy za poniesione z tytułu tej przygody różne koszty nie należy mu się zadośćuczynienie.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
167 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzys
Krzys
10 miesięcy temu

Sąd postąpił zgodnie z prawem. Dziadostwo PISu skutkuje bezprawnymi działaniami milicji. Skutek jak widzimy – oskarżony okazał się niewinny. Wniosek: zarządzanie państwem to coś na co PISowców nie jest stać. I tyle. Ten Pan mógł załorzyć maseczkę ale nie musiał. Ocena tego jest jednak „pozaprawna”. Inna sprawa to amatorszczyzna służb. Niedoszkolonych, posiadających ogromne ego.

Mławianin
Mławianin
10 miesięcy temu
Reply to  Krzys

Jesteś chory z nienawiści do PIS a ta nienawiść odebrała Ci rozum. A sądy jake są to widać nie tylko przy tym zdarzeniu, wystarczy przypomieć sprawę Najsztuba

Krzys
Krzys
10 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Czy przeczytał Pan ze zrozumieniem mój tekst? Prawo jest prawo. PIS i jego zwolennicy tego nie rozumieją bo mylą zapisy tegoż prawa z własną wizją „porządku”. Taki jest właśnie PIS schlebiający ludziom nie znającym się na prawie. Przykre że i w Mojej Mławie zdaje się że dominują (oby nie).

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Krzys

Niestety, Mlawa też już jest pisia.
Jeśli nie popierasz PiS to lepiej milcz, bo suweren może Ci oczy wydrapać.

Last edited 10 miesięcy temu by Anonimowo
Krzys
Krzys
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Należy więc mimo wszystko iść swoją drogą. Wykazywać nieprawidłowości i zwykłą głupotę. Dominują chyba jednak „ostrożni”, chwiejni i asekuranci. Przede wszystkim trzeba chronić młodzież.

Siuberek
Siuberek
1 rok temu

W tym mieście na prawdę jest kupa idiotów,szkoda dyskusji

Myślenie to trudny proces.
Myślenie to trudny proces.
1 rok temu

Czy można liczyć na zdrowy rozsądek?
Rok temu gdy była ” pierwsza fala covid” a przypadków zachorowań ponad 10 razy mniej, to w sklepach pieczywo pakowano w torebki. Teraz tego nie ma. Są maseczki. Czy czujecie się bezpieczniej kupując bułki teraz? Nie wolelibyście żeby były pakowane?
Odgórne nakazy niewiele zmienią jeśli sami o siebie nie zadbany. Skończmy ze wzajemnym szczuciem bo to niczego dobrego nie wnosi. Dbajmy o siebie i innych. Nauczmy się pokory bo najgorsze jeszcze przed nami. Skutki po pandemii będziemy odczuwać przez parę lat. Te ekonomiczne i społeczne. Oby nie spowodowały one kryzysu jaki był za komuny.

Arczi
Arczi
1 rok temu

Czytam jegomość był niezadowolony z przedstawionego przepisu przez policje i znaczy rozporządzenia odnośnie zakładania miseczek NiezaDowolony ??????? Guzik mnie obchodzi jego niezadowolenie sam narazil wszystkich w urzędzie na utratę życia i zdrowia nic sobie z tego nie robiąc zadrwil że wszystkich chcąc uzyskać jeszcze jakiegoś zadośćuczynienie no hamstwo w czystej postaci a co do sądu blazenada zenada całkowita

Arczi
Arczi
1 rok temu

A i czego zescie sie spodziewali po sadzie w Mlawie tacy sami reprezentuje prawo mają konkretny przepis i co nie egzekwuja bo???? Czemu ???? Ano powiem wam bo tak samo olewaja wszystko i wszystkich którzy szanuje życie swoje i innych wokoło

Arczi
Arczi
1 rok temu

Pewnie rewelacja najlepiej nic nie nosić pluć na wszystkie obostrzenia i prawo no i teraz jeszcze chcieć zadośćuczynienie za to że w klapkach wyszedł sobie i za co jeszcze że w ogóle co oni od nas znaczy policja chce od wielmoznego pan chcą a najbardziej żenujący są Ci którzy piszą takie Rtykuly tacy sami jak ten gość z Mławy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Arczi

53

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Noszenie namordników zwanych pieszczotliwie maseczkami nie chroni przed wirusami – wypowiedź w RMF Łukasza Szumowskiego na początku roku 2020, później biznes maseczkowy na którym zarobił odmienił jego stanowisko. Szczucie i zastraszanie społeczeństwa przez wszystkie TV i policję jest starannie zaplanowane przez rządzącą zgraję, która odpowie za ludobójstwo. Statystyki w Polsce w 2020 roku: śmierć ogółem ok. 500 tyś. osób z czego NA SAM Kowid umarło 5 tysięcy, a np. na zapalenie płuc zmarło 15 tysięcy – to oficjalne dane z Ministerstwa Zdrowia. I gdzie ta pandemia? Jedno oszustwo służące przekrętom finansowym i dalsze grabienie majątku polskiego jaki jeszcze pozostał: restauracje, hotele, pensjonaty oraz dorżnięcie polskiego rolnictwa. Na końcu odbiorą naszą własność (domy, mieszkania, działki) za pomocą podatku katastralnego, który może wynieść 1-3 % wartości nieruchomości w stosunku rocznym: np. podatek 2% od nieruchomości wartej 1 mln zł to 20 tysięcy rocznie do zapłaty (podatek ma zostać odprowadzany bezpośrednio do budżetu Unii Europejskiej). Pozdrawiam

kos
kos
1 rok temu

Sandały w październiku…..No no no. A białe skarpetki były?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kos

53

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Domaga się przeprosin? Za co? Za narażanie innych ze względu na brak maski???!!!

Ricky z Baraków
Ricky z Baraków
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Dobrze że pokazali faciatę figuranta wiadomo kogo unikać ! Niech se idzie po odszkodowanie do sędziego stujeji tam za rogiem podobno przyjmuje.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ktoś

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ktoś

53

rezlutna
rezlutna
9 miesięcy temu
Reply to  Ktoś

sandaly ,przeproszenia za zwrocenie uwagi za brak maski, sad jako laskawca dla porodw coviada ,,to przeraza,a ow w masce na facjaci

KamilK
KamilK
1 rok temu

Brawo do tego Pana. Uczmy się swoich praw i nie dajmy sobie narzucić jakiś szmat na twarzy pod rozporządzeniem.

Ricky z Baraków
Ricky z Baraków
1 rok temu
Reply to  KamilK

Coś się Panu pojęcia pomyliły . Takie to typowe dla pewnych grup osobowości . Jak coś nie pasuje to przypominają sobie o prawach . Ale jak coś trzeba zrobić to już o obowiązkach nie łaska. Są takie zachowania że nigdy tego w żadnym kodeksie nie będzie bo takie rzeczy się po prostu wie i tyle Panie mądraliński.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

53

Arczi
Arczi
1 rok temu
Reply to  KamilK

Uczmy się od tego pana śmiech a niby czego mam się uczyć od niego tej głupoty do kwadratu idiotyzmu coś nie tak a gdzie życie ludzkie dla dobra ogółu a macie to W D……rozumieć wiedzieć wolności wam się chce wolność śmierć ot to was czeka

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Arczi

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  KamilK

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  KamilK

53

Tyle w temacie
Tyle w temacie
1 rok temu

Noszenie szmacianych masek, które choć nierekomendowane, nadal są dozwolone, nic dobrego nikomu nie przyniesie. Co druga osoba ledwo dycha w tych maseczkach, co widać, bo chodzą ludziska z oplutymi maseczkami pod nosem. Rekomendowane są maseczki chirurgiczne, ale takie z atestem i „wyższe” tzn. posiadające filtry, czyli na przykład maseczka FFP1, FFP2 oraz FFP3. Najlepszy by były oczywiście „wyższe”, ale gdyby wprowadzili taki obowiązek w Polsce, ludzie by chyba zbankrutowali. Nic tylko by robili na maseczki i filtry wymienne lub nosili znoszone bez wymiany filtra, bo tak taniej.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Tyle w temacie

na tym etapie co jesteśmy maseczki już nic nie zmienią , choć przechorowałem zawsze będę się stosował do zaleceń jak to było w marcu rok temu. Nie widzę żadnego w tym problemu . Jak będzie dostępna szczepionka dla wszystkich rozważę taką opcję . Nie ma się co spinać za bardzo . Życzę zdrowia . Odporna wiosna już niebawem .

rezlutna
rezlutna
9 miesięcy temu
Reply to  Tyle w temacie

litosci -wlaczcie logiczne myslenia– co maja powiedziec lekarze i caly personel medyczny -ktorzy czesto stoja godzinami na bloku ratujac nasze zycie — wlasnie taka juz ochrania,,,,

How How How
How How How
1 rok temu

Każdy ma pełne prawo do nienoszenia maseczki, bo rząd nie wydał odpowiednich przepisów. Jednak, żyjemy w społeczeństwie, które posiadło wiedzę i kulturę, pozwalającą na określenie zagrożeń i im przeciwdziałaniu. W tym również ochronie. Chronimy siebie oraz innych. Innych, starszych, słabszych, chorych i podatnych. Ponieważ jest to jednak społeczeństwo, to zachowujemy pewne zasady, które są znane powszechnie. Osoby inteligentne, zdrowe, tryskające optymizmem, z radością przyjmujące wyzwania życiowe, sądząc po zamieszczonych w różnych artykułach zdjęciach, rozumieją przecież komunikaty płynące z różnych programów telewizyjnych i radiowych, wypowiadanych w różnych językach, dotyczących zagrożenia pandemią i prostym sposobom ją ograniczającym. Należy je po prostu zastosować a awanturować się, należy się zawsze w krawacie a nie w sandałach, w październiku.

Co do interwencji, to można przecież było zapytać Panów Policjantów, czy z powodu niedostatków w ubraniu i panującym chłodzie, może się Pan oddalić przy pomocy kończyn dolnych, do własnego ciepłego samochodu, którym Pan przyjechał i tam doczekać finalizacji ich interwencji. Panom z Policji bym darował, bo mogli być po prostu zaskoczeni zarówno obywatelską postawą, jak i ubiorem, i właśnie z tego powodu będą tłumaczyć swą postawę w sądzie. Jednak za tak okropne potraktowanie, odszkodowanie murowane a uprzytomnienie wszystkim gdzie jest ich miejsce, bardzo wskazane.
Pani w urzędzie, jest w pracy i obowiązują ją przepisy, które to regulują. Za to jest odpowiedzialna zarówno ona, jak i jej kierownik.

Noszenie maseczki nie jest tylko przywilejem w obecnej sytuacji ale przede wszystkim oznakiem odpowiedzialności, za czyjeś słabsze życie i wyrozumiałością do czasu osiągnięcia stabilizacji.

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Ten Pan pewnie ma satysfakcję że wygrał sprawę. Ale jeśli jest taki mądry i wykształcony to powinien wiedzieć że ten wirus istnieje i jest naprawdę groźny .Jestem pewien że jak tak dalej będzie postępował to pewnie szybko się z nim zobaczy.Zapraszam do szpitala w Nidzicy.

KamilK
KamilK
1 rok temu
Reply to  Wojtek

Wirusy były, są i będą i ciekawe czy jak rok temu na grupę zmarło 30 tys osób Pan nosił maseczkę. Świat wywrócony do góry nogami a Pan zaprasza do szpitali jakby tam coś rozdawali.. W szpitalach nie leżeli nigdy zdrowi ludzie. A teraz gdy nie ma diagnoz i leczenia poważnych schorzeń ludzi będzie umierało jeszcze więcej w najbliższym czasie. Już w 2020 ponad 40 tyś ludzi ponad średnia umarło i to bez koronawirusa. Opamiętajcie się.

Do KamilK
Do KamilK
1 rok temu
Reply to  KamilK

Trochę matematyki. Panie Kamilu K, wskaźnik śmiertelności na grypę wynosi 0,0027 a na COVID 1.43 Rozumie Pan różnice? Proszę porównać dane dotyczące Polski. W zeszłym roku na grypę zmarło 65 osób. Zachorowała na nią w sezonie 2019-2020 4 851 376. Żeby się Pan nie pogubił z procesem logicznym, proszę sobie wyobrazić, ze jednego dnia umiera więcej osób na COVID niż na grypę przez jej cały sezon. Co ciekawe, najmniejsza zachorowalność w zeszłym sezonie wystąpiła u osób powyżej 65rz, a największa była u dzieci. W zeszłym roku, po raz pierwszy przypomnę, zabrakło na nią szczepionek. Stąd tez taka różnica w wieku zachorowalności.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Wojtek

53

kinga
kinga
1 rok temu

Tak działają właśnie sądy, ludzie umierają a tu proszę polityka najważniejsza. Chodzcie sobie bez maseczek, uniewinniajcie ignorantów tylko potem pamiętajcie, że to dzięki Wam epidemia się rozprzestrzenia.

japrd
japrd
1 rok temu
Reply to  kinga

A o jakiej polityce tu mowa? To wyrok sądu, który orzekł, że w tym konkretnym przypadku obywatel jest niewinny. A co do epidemii, chylę czoło przed Pani wiedzą. Naukowcy i lekarze na całym świecie dopiero badają naturę covida oraz sposoby przenoszenia. A Pani ma już gotową receptę: winien jest sąd, bo niezależnie jakie jest prawo powinien dla samego przykładu skazać ignoranta z maseczką w kieszeni, najlepiej za usiłowanie morderstwa i brak szacunku dla policji

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kinga

53

How How
How How
1 rok temu

Żyjemy już kilkanaście wieków na tej planecie i wydaje mi się, ze w każdym roku wiemy coraz więcej. Weryfikujemy tę wiedzę i umiemy z niej korzystać ale tylko wtedy, jeżeli ją rozumiemy. Bez zrozumienia, możemy jeszcze tylko stosować system nakazowy. Wiemy jak przenoszą się wirusy, wiemy jakie choroby wywołują i wiemy też jak się przed nimi chronić. Wiemy również, że jest to bardzo trudne. Wiemy tez z historii, że epidemie mijają ale WYSTĘPUJĄ. Państwa nie chronią społeczeństwa, bo każdy może odpowiednią wiedzę zdobyć w szkole, jeżeli się tylko uczy, a bronią wydolności służby zdrowia. Mamy nowy wirus, dlatego liczba chorych jest duża a możliwości obsługi chorych na całym świecie ograniczone. Dlatego wprowadza się jak najprostsze metody, przynoszące jak największe ograniczenie transmisji tylko……tylko jeszcze istnieją pieniądze, dzięki czemu ten świat się utrzymuje w miarę beztroskim stanie. Gospodarka nie może się zamknąć a jej działanie powoduje mieszanie ludności i transmisje wirusa. W tym wszystkim chodzi jednak o to, żeby tej gospodarki było jak najwiecej a chorych krążących z COVID w systemie opieki zdrowotnej, jak najmniej. Do tego dąży każde państwo, bez względu na to, kto tym państwem rządzi i czy podejmuje mniej lub bardziej durne decyzje. Wyjątkiem jest Korea Północna, gdzie wirusa nie ma. Nie ma maseczek i nie ma służby zdrowia. Nie ma też gospodarki i nikt z rządzących się nie myli. Wszystkie decyzje są słuszne. Jednym zdaniem, kraj marzeń, dla wielu forumowiczów.

KamilK
KamilK
1 rok temu
Reply to  How How

Bo wie może Pan że oprócz wirusa ludzie mogą np umrzeć z głodu lub popełnić samobójstwo bo w TV TRABIA 24/h o wirusie.

Do eee i tam How How
Do eee i tam How How
1 rok temu
Reply to  KamilK

Oczywiście, że tak i jak się ich nagle zwali umierających do szpitali 20.000, to wtedy Państwo będzie im dawać chleb.

Myślenie to trudny proces.
Myślenie to trudny proces.
1 rok temu
Reply to  How How

Brawo za komentarz.

MarioB
MarioB
1 rok temu

Teraz Pan Zdzisław po uprawomocnieniu się wyroku w związku z naruszeniem jego dóbr osobistych może wystąpić na drogę sądową o odszkodowanie od policjanta, który skierował wniosek o ukaranie. Może wnioskować maksymalnie o 10000zł zadośćuczynienia.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  MarioB

a niby za co?

Do Anonimowo
Do Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Że Mu skarpetek Policjanci nie dali, jak mandat wypisywali, kiedy łapał w sandały zapalenie płuc.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Do Anonimowo

53

Myślenie to trudny proces.
Myślenie to trudny proces.
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Za pozbawienie prawa do swobodnego oddychania.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

53

Jarek
Jarek
1 rok temu

Objawy i przebieg tego strasznego wirusa jest jak przy grypie. Żeby nie TV to nikt by się w Mławie nie kaonoł ze jest jakaś pandemia. W Afryce szaleje wirus ebola że śmiertelnością pow. 90 proc. Ale to my mamy pandemie. Jeżeli nawet ktos zauważa że coś jest nie tak z tą pandemia to i tak tłum wystraszonych go zadepcze.

How
How
1 rok temu
Reply to  Jarek

Choć trochę samokrytyki należy zachować, nie mając pojęcia o czym się pisze i nie potrafiąc tego samemu, zweryfikować w internecie. Panie Jarosławie Szanowny.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jarek

53

taki los...
taki los...
1 rok temu

Zapraszamy do pracy w urzędzie (jakimkolwiek) jest lekka i przyjemna, bo przecież nic tam nie robią tylko zabraniają i się krzywią. Wystarczy skończyć studia, mieć odpowiednie kwalifikacje i nabyć wiedzę. Któż zabrania? Szkoda tylko, że jak chcesz coś od urzędu i nie potrafisz czegoś znaleźć, wypełnić to wtedy potrafisz wykrzesać z siebie uśmiech i miły ton. A w necie anonimowo napluć na kobietę-wyczyn. Nie pozdrawiam.

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  taki los...

Naprawdę, skończyć studia…. akurat mam koleżankę w urzędzie ktora maturę ledwo zdała za drugim razem, póki co wyższego wykształcenia nie ma, ale wiesz co ma znajomości…

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Inka

Też znam taką. Braki w intelekcie (znaczne), podobnie jak brak matury rekompensowała „uśmiechaniem się” do kogo trzeba. Urody też Bozia poskąpiła, więc na ten lep nikt się nie nabrał, ale kucharka niezła, więc gościła swych dobroczyńców jabłecznikiem na zimno i serniczkiem na ciepło. I co? – siedzi w urzędzie z oknami na park do tej pory. To cała ostoja tej biednej osoby, bo mąż w zaświatach, dziecię w obcym kraju, więc pozostaje tylko praca. Przecież tutaj najłatwiej zdobyć nowinki i puścić je w ruch, dodając co nieco od siebie. I tak uśmiechając się do Kasi wylewa wiadro pomyj na Zosię, by za chwilę udać się do Zosi i nie pozostawić suchej nitki na Kasi. Uśmiecha się przy tym do wszystkich – taka serdeczna i sympatyczna! I tak od prawie 40 lat! Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam te Panie urzędniczki, które zawsze pomogą, kompetentne , życzliwe i nie wredne.

zagraniczny
zagraniczny
1 rok temu
Reply to  taki los...

Prawdą jest to ,że niektórzy są tam by trwać!!!!!!

KamilK
KamilK
1 rok temu
Reply to  taki los...

U was w urzędach polskich to jest nepotyzm na światową skalę.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  taki los...

53

Prawda
Prawda
1 rok temu

Ciekawe czy sama siedzi tam w masce….

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Prawda

Ciekawe czy Państwo też siedizelibyscie 8 godzin w maseczce? Z tego co wiem, Pani jest za szybą i nie wychodzi do klintów PUP, a ludzie, którzy wchodzą do PUP rozchodzą sie po innych pokojach.

Wiem
Wiem
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nie ważne że Pani jest za szybką…. w rozporządzeniu jest napisane że jeśli w pomieszczeniach administracji publicznej przebywa więcej niż 2 osoby powinno się zakrywać nos i usta…

Ech
Ech
1 rok temu
Reply to  Wiem

Przepis mówi o obsłudze bezpośredniej i tylko wtedy jest wymagana jest maska za szybą. O ile mnie wzrok nie myli tam bezpośredniej obsługi nie ma, gdyż jest to miejsce oddzielone.

Last edited 1 rok temu by Ech
Mądruś
Mądruś
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zobacz jak pracują w L G ,nawet 10 godzin w masce.

wiraż
wiraż
1 rok temu

„Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”. Rozumiem, że większość pro*maseczkowych osób tu komentujących, nigdy nie złamała covidowych zaleceń płynących z polskiej góry – państwa z kartonu? Jak był kuriozalny zakaz wstępu do lasu, to też nie jeździliście? Święta, komunie, wesela, imprezy urodzinowe… podczas lockdownu? Gość miał prawo nie przyjąć mandatu i się odwołać. Z tego prawa skorzystał. Maseczki są skuteczne, ale tylko prawidłowo użytkowane, specjalistyczne, czego nikt nie jest w stanie sprawdzić! A policja zmuszona do zajmowania się pierdołami. To jest POLSKA. Bądźmy dla siebie bardziej uprzejmi i wyrozumiali.

Krzyś
Krzyś
1 rok temu

Nie dziwię się Panu Chmielewskiemu że nie jest zadowolony z obsługi w PUP bo Pani z recepcji siedzi tam jak za karę…. aż strach o co kolwiek zapytać się jej…. nawet zabrania wypełniać dokumenty na miejscu…

Ada
Ada
1 rok temu
Reply to  Krzyś

A ja nie dziwię się tej pani… musi obsługiwać takich nieudaczników i kombinatorów… Ja też bym nie była zachwycona 😉

Ona
Ona
1 rok temu
Reply to  Ada

Pani taką wybrała pracę ze czy chce czy nie musi być miła i przyjazna dla ludzi, jak się nie podoba to na linię do LG

kryzys covid
kryzys covid
1 rok temu
Reply to  Ona

Pani musi też wypełniać nakazy sanepidu, polecenia zwierzchników etc….W sklepach nikogo to nie oburza. A czy każdy z was drodzy czytelnicy chodzi codziennie uśmiechnięty i radosny, miły dla wszystkich. Nikt w umowie o pracę nie ma zapisu o byciu miłym…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kryzys covid

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ada

Jak nie pasuje niech się zwolni i idzie do pracy która będzie jej odpowiadać

Franek
Franek
1 rok temu
Reply to  Ada

Saną jest nieudacznikiem skoro pracuje „na recepcji”

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  Ada

Jakich nieudaczników wypraszam sobie, zajmuję kierownicze stanowisko i nie narzekam, a też miałam z tą panią do czynienia w imieniu innych pracowników i również uważam że mogła by być bardziej uprzejma. Sama bym jej nie zatrudniła

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ada

53

POLA
POLA
1 rok temu

To prawda Pani z recepcji jest bardzo nie przyjemna… wiecznie nie zadowolona…. I skoro nie odpowiada praca w Urzędzie to idź na kurniki do sortowania jajek… może nauczą Cię kultury do innych ludzi….

Ech
Ech
1 rok temu
Reply to  POLA

Kury nauczą kultury, ciekawe…

Interesant
Interesant
1 rok temu

Przy okazji hejtu na Pana pozdrawiam nie miłą Panią z recepcji PUP widać że siedzi Pani tam z przymusu !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Interesant

a ja myślę, że w urzędach to dla pieniędzy

Urzędnik
Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Prosze mi wierzyć, że jeśli chodziłoby o pieniądze to poszedłbym do pracy np. na fermie drobiu. Myśle, że za rok, może dwa lata, uda mi sie dobić do najniższej krajowej. Ma Pan/Pani błędne wyobrażenie o zarobkach w urzędach. No chyba, że PUP pod tym względem jest wyjątkowy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

53

Siuberek
Siuberek
1 rok temu

Żeby nie TV to nawet byśmy nie wiedzieli o tej pandemii

PoKo
PoKo
1 rok temu

A w urzędzie w tamtym czasie większość pracowników pewnie w przyłbicach, które uznano w Polsce za bezskuteczne (dobrze że w tym stuleciu) i od końca lutego mogą być stosowane jedynie jako dodatek do noszonej maseczki.

eeetam
eeetam
1 rok temu

Niecałe 5procent ciężko przechodzi wirusa, dla 4 promili kończy się to zgonem , ogromna większość darmo cierpi i patrzy na zrujnowaną gospodarkę a za miesiąc lub dwa zacznie się dla wszystkich bieda i głód

Do eee i tam
Do eee i tam
1 rok temu
Reply to  eeetam

Te 5%, to ile to jest z 40.000.000? ile jest miejsc we wszystkich szpitalach w Polsce? Jak chcesz to ogarnąć w krótkim czasie rozprzestrzenienia choroby? Prócz kilku wyjątków, wszystkie kraje działają podobnie. Czyż nie? Niestety zgadzam się z Tobą ale masz jakiś inny sposób, niż szybkie pogrzebanie tych kilku promili? Gdyby nie zastosować obostrzeń, to pandemia skończy się za około 500 dni, licząc od jej początku. Skąd to wiemy? Z historii. Tyle trwała Hiszpanka. Mniej więcej szacunkowo od 50 do 100.000.000 ml zgonów ale na całym Świecie. Szybko i skutecznie. To proponujesz? Dlatego w walce z pandemią używa się modeli matematycznych i na ich podstawie planuje działania.

Max
Max
1 rok temu

Jedno z większych źródeł transmisji wirusa to są i będą szkoły. Spójrzmy na to realnie. Noszenie zawilgoconych maseczek, nawet chirurgicznych, często w ogóle niepranych… Jaka to bariera ochronna? Włoscy naukowcy stwierdzili, że chirurgiczne można prać. Nawet do 3 razy w 60 stopniach podobno zachowują właściwości. Jest jednak warunek, trzeba prać. Mało tego, maseczkę powinno się nosić tylko do momentu jej zawilgocenia i absolutnie nie dotykać noszonej maseczki ręką (większość dotyka!!). Pamiętajcie, taka maseczka staje się bombą biologiczną. Zatem… Łapka do góry, kto po jednym wyjściu z domu na pół godziny, zawsze pierze maseczkę? Kto zdejmując albo poprawiając maseczkę chwyta ją wyłącznie za gumkę? Itd.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Max

Jednorazowych maseczek chirurgicznych nie wolno prać Maseczka traci swoje właściwości. Maseczki jednorazowe, te zgrzewane to jednak w w większości nie są maseczki chirurgiczne.

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Anonim

Włoscy eksperci twierdzą, że można i ponoć robili testy na takich maseczkach. Odsyłam do artykułu: https://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Eksperci-maseczki-chirurgiczne-mozna-prac-i-uzywac-piec-razy,218284,10.html

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Należało by zaznaczyć w artykule, że na dziś dzień podstawa prawna się zmieniła i jest to już ustawa o ile dobrze wiem a nie rozporządzenie, także takie rzeczy w sądzie już tak łatwo mogą nie przejść, a nie podburzać do niestosowania się do zaleceń…

Siuberek
Siuberek
1 rok temu

Ale po komentarzach widzę że tu sami obłąkani

Siuberek
Siuberek
1 rok temu

Macie tam w Mławie takiego szeryfa maseczkowego którego chyba psiarnia wozi w radiowozie,ja miałem wczoraj sprawę w sprawie maseczek i zostałem uniewinniony a świadek który był na rozprawie to była inna osoba niż widziała interwencję,rzygam na mławską mylycjeę

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Siuberek

53

takbylo
takbylo
1 rok temu
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Antybohater

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

53

Gośka
Gośka
1 rok temu

Nikomu nie życzę tej strasznej choroby ,ale temu panu przydałby się respirator,może wtedy zmądrzał,bo ja przez to przeszłam.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Gośka

Nikomu nie życzysz, ale temu panu życzysz nawet respiratora. Ładnie to tak? w jednym zdaniu dwie sprzeczności, dwa wykluczające się twierdzenia, bo chyba doskonale wiesz, że respiratory nie leczą tylko podtrzymują życie i dają organizmowi odetchnąć dzięki czemu czasami choremu uda się przeżyć. Tylko kilka procent ludzi, którzy byli podłączeni do respiratora, przeżywa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gośka

53

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

22 tysiące zakażeń gratulacje

GAKA
GAKA
1 rok temu

Właśnie dziś mija 10 dzień kiedy leżę w szpitalu z powikłaniami po covidzie i jak czytam o takich oszołomach jak bohater artykułu to budzą się we mnie najgorsze instynkty i choć nie powinno się nikomu życzyć tego co nam niemiłe to może ten pan na własnej skórze powinien się przekonać jak to jest. On ma swoje prawa ale nikt inny nie ? Nie jest chyba bardziej wyjątkowy niż ja i my wszyscy pozostali. Po co wogóle o kimś takim pisać dając mu tylko jakąś chorą satysfakcję.

Maggie
Maggie
1 rok temu
Reply to  GAKA

Po to, że w przepisach prawnych tych legalnych, nie tych śmiesznie wprowadzonych przez ten popieprzony pożal się Boże rząd Kaczora, o chorobach zakaźnych są przepisy, że osoby chore bądź podejrzane o zakażenie powinno się izolować bądź też powinny nosić maseczki ochronne. Wszyscy mają prawa i dzięki temu sądy wydają takie, a nie inne wyroki. 🙂 ***** ***
WOLNE SĄDY

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  GAKA

Zdrowia i pogody ducha..

Urzędnik
Urzędnik
1 rok temu
Reply to  GAKA

To przykre, że Pani choruje, ale proszę zrozumieć jedno. Maseczki tego nie zmienią. Nie uchronią przed zachorowaniem. Ludzie którzy twierdza, że maseczki ochronią ich przed covid wykazują się brakiem elementarnej wiedzy o wirusach, drogach ich emisji itp.. Zakładam, że Pani nosiła, maseczkę i myła ręce. Dlaczego wiec jest Pani chora?

Ada
Ada
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Doinformuj się

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  GAKA

53

york
york
1 rok temu

Policja powinna zająć się poważnymi sprawami. W lutym ludzie się śmiali, gdy widzieli kogoś w maseczce na twarzy, w tym również Szumowski. W jednym ze znanych wywiadów wyśmiewał ludzi w maseczkach. W marcu zakrywanie ust i nosa stało się „obowiązkowe”, a brak „karalny”. O ironio, niedawno rząd ogłosił, że maseczki materiałowe, a głównie takie ludzie nosili, g…dają i są nieskuteczne. Poza tym większość nosi te maski w cały świat. Najbardziej lubię Januszy z maskami pod nosem. Cóż, wnioski nasuwają się same… Myć ręce, zachowywać odstępy, regularnie odkażać klamki, unikać dużych skupisk ludzi… i po prostu zacząć samodzielnie, logicznie myśleć. A policja niech się zajmie naprawdę czymś istotnym, zamiast prześladować Polaków, niezgodnie z prawem zresztą.

Henryk
Henryk
1 rok temu

To nie jest przykład do naśladowania, to jest postawa antyobywatelska. Właśnie zmarło z powodu covid w Polsce już 45 tysięcy ludzi , to jest tak , jakby zmieść z powierzchni Ciechanów , czy np Otwock.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Henryk

53

Gicior
Gicior
1 rok temu

Ludzie zerknijcie sobie na kanał yt Polacy vs oprawcy

Dzięki takim ludziom jak ten gość z artykułu jest nadzieja że wróci normalność.
Zadziwia mnie jak szybko wszyscy przywykli do zniewolenia.
Pamiętam czasy jak zomo kontrolowało nas przy sklepie „żelaznym ” w kolejce .

To co się teraz dzieje wygląda podobnie.

Gośka
Gośka
1 rok temu
Reply to  Gicior

Zachoruj,a wtedy pogadamy.

KamilK
KamilK
1 rok temu
Reply to  Gośka

Nw czy Pani wie ale 90% ludzi przechodzi to śmiercionośna chorobę bez żadnych objawów a śmiertelność wynosi 2% patrząc na tylko osoby u których zdiagnozowano wirusa. Więc o czym my tu mówimy. Przestańcie jeździć samochodem bo rocznie ginie 4 tys ludzi. Tyle samo co na sam Covid w 2020

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gośka

53

Igor
Igor
1 rok temu

Za kogo ten pan w sandałach i skarpetach uważa się. Jakie przeprosiny? Jeśli tak bardzo skrupulatnie odnosi się do prawa to powinien wiedzieć, że nie ma obowiązku po wyroku nikogo przepraszać jeśli sąd tego nie orzeknie. A odnośnie zapalenia płuc to czy są na to jakiekolwiek dowody. I czy przypadkiem nie jest sobie winien, że tak lekko ubrał się. Przecież mogła być inna sytuacja np. wypadek samochodowy. Wtedy też by zmarzł. Wybierając się gdziekolwiek nie tylko autem trzeba brać pod uwagę takie zdarzenia. Poza tym też bym się domagał założenia przez petenta maski. Teraz już jest podstawa prawna więc powinniśmy nosić niezależnie od tego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Igor

😉 to zapalenie płuc to pewnie po covid

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

53

Zdzisław Chmielewski
Zdzisław Chmielewski
1 rok temu
Reply to  Igor

Zdzisław Chmielewski do Igor.Ja występuję z otwartą przyłbicą „nomen omen” a Szanowny Pan ukrywa się pod nickiem.Ale nie zawsze sposób „na strusia”- chowania głowy w piasek jest skuteczny- bo tyłek wystaje; czyżby w celu wykorzystania seksualnego he,he? Pan Igor jest tymi nożycami ,które dzwonią i widać że jest żywotnie zainteresowany, aby mnie ośmieszyć i przepłoszyć robiąc za dziadka,który straszy babkę starymi kalesonami.Jest taka instytucja jak polubowne załatwienie sprawy i zamierzałem pójść tą ścieżką.Ale widzę,po tego typu wpisach,że droga dyscyplinarna oraz powództwo winno mieć zastosowanie.Ma pan bujną wyobraźnię,twierdząc,że występowałem ubrany tylko w sandały i skarpetki,czyżby ostatnio modne LGBT miało tu wpływ.A co do przeprosin, mogą być zaledwie uwerturą do opery.Na zapalenie płuc są dowody.Dalej w swojej radosnej twórczości stwierdził pan,ze jestem „petentem”,he,he.Stwierdzam,że jest pan ignorantem i nie jest pan na koncercie życzeń.A na drogę do urzędu powinienem zabrać kask,bo mogłaby mi cegła spaść na głowę.TEN NICK TRAKTUJĘ JAKO ODPOWIEDŹ DLA POZOSTAŁYCH TEGO TYPU IGNORANCKICH WPISÓW.Dalej nie zamierzam w tej tonacji polemizować,bo byłaby to kopanina z osłem.Pozdrawiam.

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu

Chyba pod tą przyłbicą niewiele jest, ino siano… Wstyd się do takich zachowań przyznawać… Publikacja wizerunku Pana jako potencjalnego sprawcy czyjegoś nieszczęścia jest dowodem na to, że Pańskie poczucie przyzwoitości jest w głębokiej defensywie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Igor

53

Łysy
Łysy
1 rok temu

Sorry zgubiłem C

analiza posekcyjna
analiza posekcyjna
1 rok temu

Po przeczytaniu artykułu dowiedziałem się że :
1.Codziennik lubi artykuły gdzie jest szczypta sensacji a które nic nie wnoszą – taki superexpres.
2. Urzędnik wykazał się postawą obywatelską ” ale w sposób nie grzeczny ” czyli jak ? tego nie wiemy.
3.Pieniaczy nie brakuje i osobniki takie jak pan Zdzisław występują i będą występować .
4.Policja działa sprawnie i szybko .
5. A teraz najlepsze – sądy . Sądy działają też szybko ,nie łamiąc konstytucji na korzyść obywatela .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

53

miner
miner
1 rok temu

SĘDZIOWIE POKOJU…virus to załatwi skutecznie… jestem ojcem dorosłego syna którego wogóle NIE ZNAM…tylko dlatego, że uczciwie zachowałem się wobec dziewczyny biorąc ślub, która z pomocą państwa zrobili ze mnie frajera gwałtem naliczając alimenty… jestem pewien że mój syn wychowany w otoczeniu lumpów und kryminalistów na strychu…NALEŻYCIE ODPŁACI PIĘKNYM ZA NADOBNE SWEJ MAMUSI, KTÓRA POZBAWIŁA TO DZIECKO JEGO PRAW DO PIENIĘDZY BYZNESMENA BIOLOGICZNEGO OJCA I ODPŁACI ON Z PEWNOŚCIĄ PAŃSTWU POLSKIEMU A MOŻE JUŻ SIEDZI GDZIE W CIUPIE…

Anka
Anka
1 rok temu

Do urzędu, jesienią, tak się wystroił. Coś z głową?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anka

53

ojtam
ojtam
1 rok temu

Och, ależ minusików pod komentami. chyba kogoś zabolało … i dobrze, ze bardzo zabolało. 🙂

xXx
xXx
1 rok temu
Reply to  ojtam

zawsze można próbować zrównoważyć + ,hihi

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ojtam

53

Kasta
Kasta
1 rok temu

Kasta !!! Nadzwyczajna kasta !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kasta

53

teresa
teresa
1 rok temu

A w sądzie był Pan też bez maseczki?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  teresa

53

Hehehe
Hehehe
1 rok temu

Biedny pan Ździsław oj biedny… Przez takich lajkoników mamy co mamy, czyli epidemię, pozamykane co tylko możliwe i zastój gospodarczy. To tylko jeden przypadek, jest ich cała masa w kraju, żal mi policji, że muszą tracić czas na takie bzdury i pisać strony protokołów, zaś sądy tomy akt. A tymczasem sprawy rzeczywiście wymagające pilnego rozpatrzenia czekają sobie w kolejce kolejny rok.
Panie Ździsławie, następnym razem pamięta pan że czasy PRLu słusznie przeminęły i spraw w urzędach nie załatwia się już na szybko po znajomosci wpadając do urzędu w drodze po bułki. Należało się stosownie do pogody ubrać i nie liczyć na cuda.

KamilK
KamilK
1 rok temu
Reply to  Hehehe

Ta ten wirus zamknął gospodarkę i ludzi jak bydło w domach z powodu wirusa który zastąpił grypę i nie leczone schorzenia. Oj kiedyś wszyscy się dowiemy jak to było z tą dziwną pandemia której nigdzie nie widać.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  KamilK

Prądu w gniazdku też nie widać, włóż tam palec.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hehehe

53

Gniot
Gniot
1 rok temu

Przez takich egoistów jak on nie żyje już w Polsce ponad. 45 tys. ludzi. Żaden przepis nie sprawi że jesteś człowiekiem dla innych a nie tylko karłem moralnym.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Gniot

tak jest !

KamilK
KamilK
1 rok temu
Reply to  Gniot

Gardzę takimi ludźmi którzy piszą takie mierne komentarze mające tylko wpłynąć na emocje czytającego.. Ta 40 tyś przez kolesia bez namordnika. Ludzie umierają bo 1. Nie jesteśmy niesmiertelni
2. Na różne schorzenia ale przy okazji mamy dodatni wynik testu które też mają wiele do życzenia ale wpiszemy covid to będzie kaska.
3. Wirusy były, są i będą i nic i nikt tego nie zmieni bo tak wygląda świat ale rządzący zauważyli ze mogą dzięki propagandzie medialnej robić co im się żywnie podoba pod pretekstem walki z wirusem.
A wy siedźcie w tych domach jak potulne pieski a wychodząc nie zapomnijcie o kagancu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gniot

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Gniot

53

Olo.
Olo.
1 rok temu

Brawo Panie Chmielewski, jeżeli chodzi o policję to nieoszukujmy się ,głąby niedouczone i nie tylko w takich sprawach w/w.

Mądruś
Mądruś
1 rok temu
Reply to  Olo.

Olo tobie covid nie pomoże,jesteś stracony bo mózg ci zaniknął.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mądruś

53

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Olo.

53

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Panie Chmieleski nie ma Pan wstydu !!!! Widać żę szuka Pan tylko sensacji, weż się Pan do roboty a nie chodzisz i szukasz dziury w całym !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mławiak

53

167
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x